folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    -----------------------------
    Juba bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:
    Juba bunu yazdı:
    ComputerWolf bunu yazdı:

Gotunuzden basinizdan uydurdugunuz resmiyeti olmayan siirleri verileri buralara koymayin,onlarin uzerinden savunma yapmayin.

Zaten vatan millet sakarya edebiyati yapan adamlarin cogu yurtdisina kacmak isterler, *m g*t pesinde kosarlar,okullarda sacini basini sekilden sekile sokup kari pesine duserler...madem o kadar vatanperversin oturup egitim aldigin sure icerisinde memleketine faydali isler pesinde kos...Is aynasi kisinin lafa bakilmaz demis atalarimiz.

Kurtce TV isi bi noktada savunulabilir ama yarin turup Kurtce egitim dersen bu olmaz.Evet bugun baslanabilir Kurtce tv yayinina ama tutup yarin Kurtce egitim talebiyle gelen olursa onlarin oturup kafasina sikmak gerekir.

Bokunu cikaran yorumlar yazmaktan kacinin beyler.

okullarda kürtçe seçmeli ders tasarısı meclise gitti . kafasına sıkıcak adam lazım . başımızdakileri yahudiler yönettikten sonra bu ülke raya anca oturur.

Yahudilere Sırf Kürt Düşmanlığın yüzündenmi Düşmansın kardeş, Gözlerin Körmü senin, Ülkeyi harap eden Yahudilerdir Doğrudur, Ama Kürtlerin Aralarında Konuştukları Dil Sana ne zarar verebilirki izah edebilirmisin bana. Sen bu dili Konuşmak Zorunda değilsinki neticede. ? Buyrun Söz sizin.

kardeşim benim sen TÜRKÜM diyomusun diyosun . kökenim kürt diyomusun evet ( sen derken genel konuşuyorum şahsi alma ) . şuan nerde yaşıosun türkiye cumhuriyeti devletinde. O ZAMAN YEDİĞİN ÇANAĞA ETMİYCEKSİN ADAM GİBİ TÜRKÇENİ konuşucaksın . ibnetorluğun alemi yok  . daha hala neyi inkar ediyolar anlamıyorum . niye çıkıpta lazı çerkezi ben kendi dilimi kullanıcam demiyoda kürt diyo sadece

Türkçe Konuşmaktan Gocunmayan, Kürtlerdir, Ama Kürtlerin Kürtçeyi kendi aralarında Konuşmasından Gocunan Çevreye Atıfen Söylemlerde Bulundum Madem Kürt Düşmanı değilsin, O zaman Daha faydalı Yorumlarını Beklerim. Yapıcı Yorum yapmayı Polyannacılıkla Karıştıranlardan olmazsan çok mükemmel olacak.

Nihayetinde Bu Ülkenin insanları birbirini seviyor, Ve sayısı 20.000 lerde seyreden Pkk lılara Karşılık 20 Milyon Kürt var. Ve Sen %10 luk kesimin Bu Ülkenin Evladı olduğunu İddia ettin. Bu Tutum Çok Yanlıştır. 

Belirtmiştim Önceden Anlamsızca Dilini Yasaklamaya Urattıkları içindir. Başkada Sebebi yoktur Kanaatimce. 

düşünceme göre gayet doğru bir tutum bence.  bir kürde kürt diyince çoğu alınıyor . bir türke türk deyince alınıyor mu ? hayır.

diyeceksin ki çevrenin baskısı sonucu kürtlere önyargı oluşuyor. avrupa yıllardı bu önyargıyı bize uyguluyor fakat bizle türk diye taşak geçtiklerinde biz onları kaale dahi almıyoruz  . var sen düşün olayı . mesele adamın içinde bitiyo

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

juba hocam zaten elden çıkan çıkmıstır bu sorun bu saatten sonra bıcakla kesilmiş gibi bitmez artık burada onlara biraz

hoşgörü ile  çocuklarını yetiştimektirbu olay baska türlü bitmez. pkknında dışarıdan aldıgı destek ve mermisi bitmez

TSKnında mermisi bitmez. devletin yapacagı onlara iyi eğitim verip dertlerine en kısa zamanda care bulmak.

bunuda çocuklarından baslamalıdır. unutmayalım nasıl Türk cerkez laz bu milletin asli unsuru ise kürtlerde asli unsurdur

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

@seadog dediklerinde bana göre kısmen haklısında adam almıyor ki diyorum mühendis yolluyosun öğretmen yolluyosun doktor yolluyosun öldürüyo . artık bundan böle şiddetlemi olur güzelliklemi olur bu tür olayların bastırılması lazım . güzellikle pek olacağa benzemiyor . hepsi yahudi oyunu bunların . herşey adamların elinde abi ne yapsak boş ...

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Saygıdeğer Juba Hocam Ben bu satırdan bişey anlamadım Açıklayabilirmisiniz.?

bir kürde kürt diyince çoğu alınıyor . bir türke türk deyince alınıyor mu ? hayır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

hocam zaten bu ülke yahudilerden çektiği kadar kimseden çekmedi halada devam ediyo zaten neyse haklısında işte orada

hem zorlama hem emrivaki hemde hoşgörü bunların birleşimiyle olacak. zor bir iş ama 10 sene içerisinde

kökten bitebilecek bir iş

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:

Saygıdeğer Juba Hocam Ben bu satırdan bişey anlamadım Açıklayabilirmisiniz.?

bir kürde kürt diyince çoğu alınıyor . bir türke türk deyince alınıyor mu ? hayır.

hoca hakkat bnde anlamadım..bnm gördüklerimde adm kendi haykırıyor bn kürdüm die biz nasıl türküm diyosak..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek

ya aslında kestirmeden gitmek lazım. Bütün kürtlere değilde bu ülkenin kimliğini taşıyıp ben Kürdüm türk değil gibilerinden konuşanlara bu ülkeyi satanlara... Bütün Tv ler ve Tv Kanalları topunuza analdan girsin...

Adam sayıp muhatap almamız dahi  yazıkta lanet olsun içimizdeki insan sevgisine...

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    AbsurdStyle bunu yazdı:

ya aslında kestirmeden gitmek lazım. Bütün kürtlere değilde bu ülkenin kimliğini taşıyıp ben Kürdüm türk değil gibilerinden konuşanlara bu ülkeyi satanlara... Bütün Tv ler ve Tv Kanalları topunuza analdan girsin...

Adam sayıp muhatap almamız dahi  yazıkta lanet olsun içimizdeki insan sevgisine...

o nasıl bi cümle ya 'kürtleri deilde türk deilim kürdüm diyenler..' sn bile kürt diyon adam nie demesin..sunu demesi yeterli T.C vatandaşıyım ama kürdüm.. 

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    shockman Hocam diyorum ki,bu tip atılımlar eskiden yapılması gereken şeyler idi.Şimdi kürtlerden kendilerine yakıstırlan her türlü sıfattan kurtulmaları için somut bir adım attılarmı.Şimdi bu gercek gercekci olucaksak cıkıp onlar hakaret etmesin bilmemne demesin.Bu oyunda karsı taraf üstüne düşeni yapmıyor.Biz adamların niyetini bilmiyoruz nasıl güvenelim.Bu güveni saglıyacakta hiç bir sey yapmadılar.Bu işler burda yada mahalle köşesinde konuslacak,yapılacak şeyler degil,Somut adımlar atılmalı.Ufaktan baslanıp kucuk bir dernek ile baslanıp sonra genişletilmeli.Burdaki bir çok kürt bu tarz konularda ben vatanım milletim için canımı veririm diyor.Al işte buda vatanın için milletin için hem sende bu sefer kimse canını istemiyor ki canını gözden cıkarıcak adam herhangi somut bir adım için bütün varlıgını koyarak büyük bir akıma yardımcı olabilir.Bak ben her zaman böyle konusyorum yanlız anlamak istemeynler hemen baska yöne cekiyorlar.Ağzı süt kokan yeni yetme özentilerin yazdıklarıma karsı hiç bir anti tez üreticek zeka kapasiteleri olmadıgı için yaptıkları savunmalarda yer alan cumlelerle bari sen bir eleştiri yapma hoca.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek
    Serser1 bunu yazdı:
    AbsurdStyle bunu yazdı:

Adam sayıp muhatap almamız dahi yazıkta lanet olsun içimizdeki insan sevgisine...

o nasıl bi cümle ya 'kürtleri deilde türk deilim kürdüm diyenler..' sn bile kürt diyon adam nie demesin..sunu demesi yeterli T.C vatandaşıyım ama kürdüm..

Aslında sende haklısın hocam bir anlık sinirle yazdım ben nese ama ilk cümlemde ısrarlıyım... ;)

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
Toplam Hit: 23581 Toplam Mesaj: 216