folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

kiniyorum kiniyorum kiniyorum ofkemi yenemiyorumm.

bknz belcika adamlar firansizca flemence hatta almanca yayin yapiyorlar kucucuk bir ulkede sonuc sonuc parcalancak boyle giderse yarisi flanndiren yarisi valoni okunuslari bole olacak hatta alman kismida ayrilir boye olursa ne yarari var.

bunun ne yarari var lazca azerice bilmem nece herkez ister hem kurtlerin cogun Turkceyi biliyor bilmiyenleremi yayin yapcaz ogrensinler Turkceyi ak ya oy icin yada baska bir hem bit hem itt kemigi var bu isin icinde.

soruyorum murit kardesler simdi kurtce 6 yada 8 e filan ayriliyor biliyorum ben yanlista ola bilir daha azda ola bilir simdi hangisini yayinlicaklar. elini verirsen kolunu alamazsin deyimi misali yakindada kurtce kanal isterler.

iyice avrupa amerika kuklasi olduk ak yeterbee kufur etmeyen adama sovdurcekeler demkokrasi cagdaslik buna denmiyor ak kesin avrupa yolu icindir bu ak. laf edemicem okadar ofkelendimki kinlendimki o

acin onunu(ak  p) geliyor acin arkanizi diyor resmen

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    türkiye nereye gidiyor böyle

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thenumb
    thenumb's avatar
    Erkek
    bunun neresi tehlikeli bir çözüm ki düşün sen Türkiye dışındasın en basitinden Almanya diyelim buna orada Alman yayın kuruluşlarının Türkçe yayın yapmasını istemez misin?İlla Almanca bilsin almanca bilmiyorlarsa s.ktirip gitsinler mi desinler sanada.Bu mudur mantıklı olan iyice soğutmak mı etnik olarak insanları birbirine mi düşürsünler.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    bu arada kurtuluş savaşında illerdeki şehit sayıları;

aydın:2638
    balıkesir:4043
    bartın:798

ancak

batman:8
    şırnak:8
    hakkari:21

yeterli mi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

thenumb bunu yazdı:
    -----------------------------
    bunun neresi tehlikeli bir çözüm ki düşün sen Türkiye dışındasın en basitinden Almanya diyelim buna orada Alman yayın kuruluşlarının Türkçe yayın yapmasını istemez misin?İlla Almanca bilsin almanca bilmiyorlarsa s.ktirip gitsinler mi desinler sanada.Bu mudur mantıklı olan iyice soğutmak mı etnik olarak insanları birbirine mi düşürsünler.

arada çok fark var oradaki türkler almanyanın yarısı nı bir haritaya çizip burası türkistan olsun diyip alman polisini askerini öldürmüyolar olayın yönü çok farklı sadece trt nin kürtçe yayın yapması değil bu bir süreç kim bilir daha neler olucak bunuda düşünmek lazım.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaPTiXX
    CaPTiXX's avatar
    Erkek

tuncaxxz bunu yazdı:
    şimdi ne diim sana

ben manisadaym buraya doğu ve güneydoğudan askere gelen büsürü genç* var.

bunların çoğu türkçe bilmiyor! düşün hemn hemen hepsi 21 yaşına gelmiş ve hala türkçe bilmiyor

hadi bunlar askere zorla da olsa öğreniyor ya askere gitmeyenler ya kadınlar?

roj tvyi izleyip beyinlerinin yıkanması mı iyi? yoksa bu ülkenin devletinin kontrolü altında olan kürtçe yayın yapan bir kanalı izlemesi mi daha iyi?

bu konuda devletime sonuna kadar olmasa da kanalın içeriği konusunda güveniyorum

ne iktidardakinin sempatizanıyım nede muhalefettekilerin nede dağdaki köpeklerin

türkçe bilmeyen yurdum insanının böyle bi kanala ihtiyacı var , ağaç yaşken eğilir

en azından yeniyeni aklı ermeye başlayan türkçe bilmeyen çocukların bilinçlenmesini sağlar 

kalkıpta hepsine türkçe öğretmeye kalksan çözülmez bu olay 

umarım anlatabilmişimdir. yanlışım varsa düzeltin 

askerde öreniyomuş.lafa bak! Öğrencek tabi amk nerde yaşıyo o götüne koduum..söle nerde yaşıyo..

ya kadınlarmış madem kadınları eziliyomuş niye kadınları katıyosun..onlar ne yaparsa kadınlar da onu yapmak zorunda değilmi senin zihniyetindekilere göre.

ya seve seve ya sıka sıka örenecek bu dili..gidiyosun yurtdışına isteğinle öğrenmiyomusun sen..

"Türkçe bilmeyen yurdum insanı" demişsin..bunu demen bile seninle konuşulmaz dedirtiyor insana ama nese işte..

sen kürtçe yayın yapacaksın ana baba kürtçe konuşacak sonra yeniyeni aklı ermeye başlayan türkçe bilmeyen çocukların bilinçlenmesini sağlayacaksın ölemi..götümle güldüm lan bütün laflarına..

bu ülkede yaşayan herkesin Türkçe bilmesi kadar zorunlu bişey olamaz..

Hakanlar Hakanı, Sultanlar Sultanı Cennetmekan II.Abdulhamid Han..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:

Sırf Türkçe Bilmiyorlar Diyerek Alternatif ve Bir Okadarda Tehlikei Çözümlere Ne Gerek Var.

TÜRKÇE Bilmemek Onların Öküzlükleri. O Zaman TÜRKÇE Öğrensinler.

ya anlamıyosunuz işte nerde doğacağınıza annenizin babanızın kim olcağına karar veremiyorsanız bu kimsenin öküzlüğü değildir

sen bir vatandaşını anlayabileceği dilde eğitemiyorsan yada ona vatanının dilini öğretemiyorsan bu senin ayıbın

adamın çevresinde kimse türkçe bilmiyor adam okula gitmemiş nerden öğrensin türkçeyi?

iki mesajımda da belirttim kontrol altında dedim kontrol altında ne demek? güvenilir yayın olur trt de artık onların lehinde olacaksa hepimiz s. olup gidelim bu ülkeden

sen onun anlayabileceği dilde bak işte doğru bu yanlış olan bu sen gel doğruyu seç bizim kimseye bi kötülüğümüz yok hepimiz kardeşiz demezsen

bizi anlamayan o adam yarın öbür gün dağa da çıkar o. ç. luğu da yapar gün gelir onlarca abimi onlarca kardeşimi onlarca babamı öldürür! 

punto cero
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

wolfunknown bunu yazdı:
    Yazık ya, foruma bak adamların biri küfür yok diyor diğeri şuan kötü bişey yok demiş tamamen kürtleri aşağılamaya yönelik sözler, şunu aklınızdan çıkarmayın kürt düşmanları, bu vatan çanakkale savaşında, verdiği ilk 15 şehitten biri siirtliydi kaynaklardan araştırabilirsiniz,

Kardeşim Sizler Yani Kürt Kökenli Kardeşlerimiz O Zaman Sizde Şu Gerçeği Beyninize İyicene Sokun.

GEÇMİŞTE ÇANAKKALEDE VE/VEYA MUHTELİF BİR CEPHEDE BİRLİKTE SAVAŞMAK, CAN VERMEK KİMSEYE AMA KİMSEYE BU TOPRAKLARDA BİR HAK İDDİA ETME HAKKINI VERMEZ.

Not: 1) 1 Nolu İmzamı Oku.

2) Ne Yazıkki Alt Kimlik ÜSt Kimlik Gibi Dangalakça Kavramları Örtaya Atan ve Üniter Devlet Yapımızı Tartışmaya Açan Bir Başbakanımız Var. Utanıyorum Tayyeap Senden, Utanıyorum...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    thenumb bunu yazdı:
    almanyadaki türkler hiç bir zaman vatan istememişlerdir orada.hiç bir zaman ayrılıkçılık çıkarmamışlardır ki zaten gurbetçilerdir.ülke içnide ayrım çıkarma problemi olamaz.
    ama kürtler ayrı .bu iş çerkezlere yapılsa lafım yok tatarlara yapılsa lafım yok  ancak kürtlere varınca ucu çok daha tehlikeli.bu kadar saf mısınız göremiyorsunuz bazı şeyleri?
    böyle kudurmadılar mı?DEMOKRAT dediğiniz yönetenler sayesinde,tavizciler sayesinde böyle olmadı mı?
    özal gibi adamlar sayesinde büyümedi mi bu terör?
    ileride iç savaş olacak adım gibi eminim ve o gün bunlara destek olan hiç kimse için üzülmem sanırım.parti yöneticisi olsun bu uygulmayaı destekleyen olsun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    wolfunknown bunu yazdı:
    Yazık ya, foruma bak adamların biri küfür yok diyor diğeri şuan kötü bişey yok demiş tamamen kürtleri aşağılamaya yönelik sözler, şunu aklınızdan çıkarmayın kürt düşmanları, bu vatan çanakkale savaşında, verdiği ilk 15 şehitten biri siirtliydi kaynaklardan araştırabilirsiniz, kendim bir kürdüm ve dünyaya bir daha gelsem gene kürt olarak bu bayrağın altında doğmak isterdim. ama bakıyorum ki elemanlar bundan rahatsız. şunu unutmayın ki şuanda sizin bu vatanı sevdiğinizden kat kat seviyoruz bu vatanı. sende git doğuda yaşa devlet teröre yardım ettiğin için ebeni siksin, terör yardım etmediğin için götünü siksin sonra tüm kürt halkı bundan sorumlu tutulsun. aq bilmeden anlamadan aşağıladığınız bu halk bir zaman size elinden geleni yapmıştır. bugün askerlerin %30 undan fazlası kürt az bir pay mı? bu vatanı koruyanlardanda mı? utanmadan bu yazıyı yazıyorsunuz PKK nın aq tüm kürtler bu şerefsizler yüzünden nefret ediliyor ama bilinmeyen bir şeyler var dağdakiler doğulu kürtler değil, dışardan gelenlerdir.(en azından şimdikiler öyle) 2. aralarında bir sürü türkte var bunu herkes biliyor. ne kadar vatan haini varsa ta ....., 1 de ayırım yapayım PKK ayrı kürtler ayrı konu PKK'lı kürtlerin aq ama tüm kürtleri bu kefeye koyan asıl vatan hayinidir. sakın sakın konuşmalarınızda bu ayırımı yapmayı unutmayın yoksa sırf tavırlarınızdan dolayı bile olsa vatanını seven kürtleri dahi kışkırtıyorsunuz. lütfen vatanımın insaları insan gibi davranalım (PKK ya karşı olun kürtlere değil yoksa sonucu gelmez)...SELAMETLE KALIN.
    ben de böyle düşünüyorum, arkadaş kürt olduğu için yazmış. Ben kürt değilim, ama bunu düşünebiliyorum ve düşünebilmeliyiz. Mesela kürtler değil zaten, Türkçe dışındaki dil ve lehçelere verilen bir izin söz konusu. Tanzimat, ıslahat zamanında değiliz. Bilgi çağında neyi kimden saklıyor, engelliyoruz ki. Yine söylüğyorum youtube'u kapatmakla aynı mantık.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 23613 Toplam Mesaj: 216