folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    -----------------------------

selim_pusat bunu yazdı:
    hocam sana kaynak veriiryorum işte al oku heredotos birinci kitap klio medler ve kyros adında pasaj var oku iran sitelerine gir persleri oku perslerin kökeni kimlere dayanamıomuş kökleri yazıyor hepsi yazıyor eski çağ konusu bunlar hocam

Hocam İyide nereden bulacam bunu ben, Link yokmu bir yerden görbileceğim bir kaynak, Çok İlginç çünkü benim için. Farslar Arap Irkına Mensuptur benim Bildiğim Kadarıyla.

Vede Şunuda açıkça belirtiyimki, Farslıların Eline Kürtleri verirseniz Bir kaşık Suda Gözlerinin Yaşına bakmadan Boğabilirler, Birbirine Tamamiyle Zıt İki ırktan bahsediyoruz burada. 

hocam ben boşuna bu mantıksızlıktan bahsetmiyorum boğazımı yırtmıyorum burada medler farsların (perslerin) dolayısıyla iranlıların atsıdır burada yanlışlık var bende bunu anlatmaya çalışıyorum farslar persler acemler hepsi aynı bizim nasıl osmanlı,türk muhabbeti varsa med pers iranlı muhabbetide öle yok yani kürtlerle alakaları inanmıyorsan herodotostan ilgili sayfaların fotosunu çekip atayım ingilizcen varsa yabancı üniversite sitelerinde bu kitabı rahatça bulup faydalanabilirsin hatta ekitap olarak aratım bulursam burayada yüklerim

saygılarımla

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:

selim_pusat bunu yazdı:
    hocam fars-pers aynıdır biz fars diyorsak yabancılar ingilizler filan pers diyorlar fars pers aynı bunuda belirteyim pers efsanelerine bak biraz bahsedeyim medler arasında phraoetes oğlu deiokes die biri çıkıor bu medleri bi çatı altında topluyor adil bir herifmiş bu daha sonra yerine oğlu phraoetes geçiyor oda öldükten sonra onun yerine kserxes geçiyor bu adam iskitlerle savaşan adamdır pers imparatorluk konuma getiren kişiklerden de birisidr

Anladım Hocam yanılgı kaynağını, Şimdi Son Med Hükümdarı, Bir Pers Prensi ile evleniyor, Onlardan olan, Çocuk İşte Medyayı yıkan kişi oluyor. Persler Med İmparatorluğunu Yıkandır. Onlardan olan değildir. 

yok hocam medler kuruolar pers imparatorluğunu pers imparatorları medlerden çıkma iyi anlatamadım sanırım yukarıda asurlardan bağımsızlık alıolar medler içlerinden birisi deiokes die birisi önplana çıkıor medler kuruolar persleri öle evlenme filan yok çıkan med kuran med kürtlükle kürtlerle alakası yok günümüz iranlıların atası bu medler yani adamlarda böle dioalr zaten iranlılar çeviri yapayım sitelerinden istersen biraz daha buralardaysan yani ben bunu anlatmaya çalışıom iranlıların atalarının kürtlerin atası olarak gösterilmesi çok büyük saçmalık

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    selim_pusat bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:

selim_pusat bunu yazdı:
    hocam sana kaynak veriiryorum işte al oku heredotos birinci kitap klio medler ve kyros adında pasaj var oku iran sitelerine gir persleri oku perslerin kökeni kimlere dayanamıomuş kökleri yazıyor hepsi yazıyor eski çağ konusu bunlar hocam

Hocam İyide nereden bulacam bunu ben, Link yokmu bir yerden görbileceğim bir kaynak, Çok İlginç çünkü benim için. Farslar Arap Irkına Mensuptur benim Bildiğim Kadarıyla.

Vede Şunuda açıkça belirtiyimki, Farslıların Eline Kürtleri verirseniz Bir kaşık Suda Gözlerinin Yaşına bakmadan Boğabilirler, Birbirine Tamamiyle Zıt İki ırktan bahsediyoruz burada.

hocam ben boşuna bu mantıksızlıktan bahsetmiyorum boğazımı yırtmıyorum burada medler farsların (perslerin) dolayısıyla iranlıların atsıdır burada yanlışlık var bende bunu anlatmaya çalışıyorum farslar persler acemler hepsi aynı bizim nasıl osmanlı,türk muhabbeti varsa med pers iranlı muhabbetide öle yok yani kürtlerle alakaları inanmıyorsan herodotostan ilgili sayfaların fotosunu çekip atayım ingilizcen varsa yabancı üniversite sitelerinde bu kitabı rahatça bulup faydalanabilirsin hatta ekitap olarak aratım bulursam burayada yüklerim

saygılarımla

Evet Çok İlginç Her ne şekilde Olduysa oldu, Bu Irk var ve İlginç bir ırk olduğuda ortada, Hakikatende Dünyadaki En İlginç Irk. Ama Keselimmi yani, Ne edelim, Belkide kendilerine En çok Tahammül eden Türkler olduğundan Birlikte yaşamayı tercih etmiş olabilirler. Gönül isterki Bu Daimi olsun, Saygılar bizden Hocam. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

al hocam sana türkçe kaynak medlere tıkla ve oku çeviriyi bu kafayla yapamam zaten saat kaç söz sana çeviri yapıcam gerekirse burda yazarım gerekirse pm filan atarım yalnız vikide ki med maddesi yanlı yazılmış bu açık ve seçik ingilizce vikide daha güzel yazıor sanırım türk vikisinde propaganda var buda açık alakasızca medler kürtlerin atası olduğu sanılmaktadır denmiş tabi herkese açık bir yazılım olduğundan üye olan herkes at koşturabilior vikide yabancı viki tabi ki daha sağlam olduğundan akedemik bakımdan onda böle bişi yazmıor tıpkı sana anlatıklarım yazıor orada bi ara cevirip yolların foruma yazıyı

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ran#Medler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    selim_pusat bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:

selim_pusat bunu yazdı:

saygılarımla

Evet Çok İlginç Her ne şekilde Olduysa oldu, Bu Irk var ve İlginç bir ırk olduğuda ortada, Hakikatende Dünyadaki En İlginç Irk. Ama Keselimmi yani, Ne edelim, Belkide kendilerine En çok Tahammül eden Türkler olduğundan Birlikte yaşamayı tercih etmiş olabilirler. Gönül isterki Bu Daimi olsun, Saygılar bizden Hocam. 

hocam seninle anlaşamıcaz sanırım gerekli eğtim verilirse gerekli çalışmalar yapılırsa zaten buna kesmeye biçmeye gerek kalmıcak çünkü büyük çoğunluğu Türk bir kısmı arap bir kısmı ermeni bir kısmıda fars çıkıcak inan buna sadece bölmek parçalamak için bir oyun bu Mustafa Kemal ne demiş NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE Ortada anlı şanlı tarihi olan binlerce yıllık bir millet varken ( senin değiminle ırk) başka başka isimler aramaya gerek var mı ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    selim_pusat bunu yazdı:

hocam seninle anlaşamıcaz sanırım gerekli eğtim verilirse gerekli çalışmalar yapılırsa zaten buna kesmeye biçmeye gerek kalmıcak çünkü büyük çoğunluğu Türk bir kısmı arap bir kısmı ermeni bir kısmıda fars çıkıcak inan buna sadece bölmek parçalamak için bir oyun bu Mustafa Kemal ne demiş NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE Ortada anlı şanlı tarihi olan binlerce yıllık bir millet varken ( senin değiminle ırk) başka başka isimler aramaya gerek var mı ?

Yok Hocam Anlaşma konusu Biz Dünden Anlaşmışızda, Kardeşim gibi Görüyorum buradaki her kesi Büyüklerimide Abilerim. Netice itibari ile, Ayrım Gözetmeksizin.

Son olarak Şunu diyecem, Daha beter olmasında nasıl Çözülüyorsa Çözülsün açıkçası Umrumda değil, Kürt Fars Pers, Millet Birbirini Düşman bellemesinde Devlet Büyükleri Ellerinden Gelenin En iyisini yapmaya mecbur. Aksi halde Bu İlginç Senaryo Gelişerek devam edecek.

Irk konusuna Gelince Kafam Büs bütün karıştı, Farklı bir konuda kısmet olursa Konuyu irdeleriz Hocam. Saygılar.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

Irk konusuna Gelince Kafam Büs bütün karıştı, Farklı bir konuda kısmet olursa Konuyu irdeleriz Hocam. Saygılar.

neden olmasın hocam ? saygılar bizden

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    ertan bunu yazdı:

vah vah çok yazık olmuşş...

demokrasi yine kazandı desene

tabi demokrasi yine kazandı.sizin demokrasiniz kazandı ama : )
    demokrasinin ne olduğunu umarım biliyorsundur.türkiye cumhuriyeti  bir ulus devletidir.hayır kurumu değil.aklındaki fikirleri masum gibi gösterip ülkenin içine fitne sokmaya meraklı kişilrin bu ve benzeri eylemlere demokrasi kazandı demesi normal tabi,pkklıya gerilla diyen adam(!)lardanm farklı birşey bekleyemiyorum zaten

hojam birlikten bahsediyorsun kendi dilini konusan kendi ırkından olan birisine "sizin demokrasiniz" diyorsun birşeyleri yargılamadan önce yargısını yapacağın konu hakkında sen ne kadar adilsin önce bunu sor kendine..

kara gelince içler acısı.. her geçen gün dahada berbat daha da çekilmez,katlanılmaz bir hal alıyor hem dünya hemde biricik ülkemiz,şehitlerimizin,atalarımızın kıscası 7 düvele nam salmış ceddimizin biricik mirası olan bu topraklarda hayat...

Ne diyelim hayrıda şerride Allah bilir ama bize verilen akılla bu pekte hayra alamet gibi durmuyor pek değil hiç durmuyor.. yıllar önce bahsedilen teoriler gerçekmi oluyor ne ??? Hani derlerdi ya bize öğretmenlerimiz ilk okullarda bugun radyolarda kürtçe serbestleşir yarın tv lerde sonrada eğitim kurumlarında sonra halk arasında sonra kürtçe kitaplardı dergilerdi vs. vs. derken bir bakmışsınız kopup gitmiş yurtaşlarımız bir vatan kurmaya kalkmış... adını tenezzüle luzum yok.. Sonrası zaten iç savaş böyle bir coğrafyada iç savaş demek zaten direkman 3.dünya savaşı demektir..

Yhaa abü asıl merak ettiğim ne biliyor musun ? Ben aslen trabzonluyum yani lazım yani "runca" (rumca değil) denilen bir dilin konusulduğu topraklardanım ama ne ben nede şimdiye kadar rastlamadığım hiç bir lazı tutupta runca konusulsun diye ısrar ederken görmedim bırak runca konusulmasında ısrar etmesini böyle şeylere direk akrsıdır tanıdıgım bütün lazlar köyde runca konustuklarında bile kıl olurum mesela ama buyuklerımızdır laf etmem o ayrı.. Atalarıda bu vatan için kan döktüğü halde neden kürt uyruklu VATANDAŞ larımız kendilerinin bu denli suistimal edilmesine izin veriyor ? aslında nedeni de basit doğuya bi skim yapmadı bu ülke şimdiye kadar lan koskaca bölgede bir tane adam akıllı fabrika olmaz mı yaa ??? amq bi başbakanda sırf doğuya calıssa ne olacak ? bu seferde pkk lıları beslıyor derler.. Türkiye abi :))

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek
    trt de bozuldu iice

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thenumb
    thenumb's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    thenumb bunu yazdı:
    bunun neresi tehlikeli bir çözüm ki düşün sen Türkiye dışındasın en basitinden Almanya diyelim buna orada Alman yayın kuruluşlarının Türkçe yayın yapmasını istemez misin?İlla Almanca bilsin almanca bilmiyorlarsa s.ktirip gitsinler mi desinler sanada.Bu mudur mantıklı olan iyice soğutmak mı etnik olarak insanları birbirine mi düşürsünler.
    almanyadaki türkler hiç bir zaman vatan istememişlerdir orada.hiç bir zaman ayrılıkçılık çıkarmamışlardır ki zaten gurbetçilerdir.ülke içnide ayrım çıkarma problemi olamaz.
    ama kürtler ayrı .bu iş çerkezlere yapılsa lafım yok tatarlara yapılsa lafım yok  ancak kürtlere varınca ucu çok daha tehlikeli.bu kadar saf mısınız göremiyorsunuz bazı şeyleri?
    böyle kudurmadılar mı?DEMOKRAT dediğiniz yönetenler sayesinde,tavizciler sayesinde böyle olmadı mı?
    özal gibi adamlar sayesinde büyümedi mi bu terör?
    ileride iç savaş olacak adım gibi eminim ve o gün bunlara destek olan hiç kimse için üzülmem sanırım.parti yöneticisi olsun bu uygulmayaı destekleyen olsun

abi benim demek istediğim kürtsündür ama türk vatandaşısındır.kürtçe bi yayın duymak insanın hoşuna gider. değer verildiğini düşünürsün önemsendiğini bilirsin.bi ne vi manevi sevinç gibi birşey olur adamlar bizi de düşünüyorlar der.Eğer sen kürtlere karşı yaklaşımcı bir politika yerine ayrımcı bir politika izlersen onlar iyice senden ayrılır ve o zaman  gelir 10 kişiyse 100 kişi savaşmaya başlar senle.Bu yüzden bir kürtçe yayın yapmanın felaket getirceğini düşünmüyorum.Alt kimliklerden dolayı insanlara bazı ayrımcı ve itici davranışlarda bulunursan onlarda alt kimlikte devlet kurmayı tabikide isterler.Kısaca altı üstü bir yayın bence.tabi şimdi bir yayın ilerde istenenler artçak diye düşünülüyo olabilir.bu da görüş ama bu kadar  da paranoya olmamak gerekli bence.haa ilerde belki daha fazla şeyler isticekler böylew bişey olduğu için olmaz da demiyorum ne olcağını bilemem ama ben bu kadar olumsuz bakmak istemiyorum sadece yapılanın kürtlere değer verdiğini gösterceğini ve bununda onları sevindireceğini düşünüyorum...tabi bu arada dağa çıkıp çatışanların hepside or..pu ç...ğudur g.tv.renin önde gidenidir.onların g.tüne  bi yılanı sokucan tüm bağırsakta dolancak için için işkence çekicek i.neler...

Toplam Hit: 23578 Toplam Mesaj: 216