folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı:
    -----------------------------

Serser1 bunu yazdı:
    god bunu yazdı:
    kütçe yayın yapıldıysa lazca da yapılsın ingilizce de yapılsın almanca da
    laz birini düşün bi nesil önceyle bi nesil sonrasını düşün ne kadar kendine sahip çıkmıs korumustur ki?..

ben gittim gördüm lazların da köklü gelenekleri var rizenin trabzonun köylerinde lazca konuşuyor insanlar, 15 gün kaldım ben de lazca konuşmaya başladım hatta.. kürtçe  gibi  lazca  da konuşuluyor onlar da sahip çıkmışlar dillerine korumuşlar  ama kürtler gibi ayrıcalıklar istemiyorlar tek farkları bu sanırım, biz türküz diyolar, lazız demiyolar

git bi çerkez köyüne ordada konusulur oyunları oynanır..ama orda kalanlar bunu yapar ewt biliyoruz..sana kürtlerle birçok örnek weririm adam ist.da da köyde de aynı dili konusuyor vs. işte neyse uzatmayalım tartısmaya gerek yok..kürtler kendilerini bişekilde yıllarca korumuslar ondan kaynaklanıyor demek istedim çerkezi lazı vs. o kadar kendini koruduğu söylenemez bak sn bbile köye gidince konusmaya başlamıssın oysa adam çocukken ewde direkt öğreniyor..dediğim gibi uzun bi tartısmaya girmeye gerek yok..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:
    o kadar kindar ve direk bakmayın olaya bi an kendinizinde kürt oldugunuzu ve sizide sürekli kışkırkan insanlar oldugunu düşünün bi

bende bunu diyorum roj tv izleyip Türkiye ye karşı kışkırtılcağına trt izler pkk ya karşı kışkırtılır. 

Ses Etme Hallederiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LCFR
    LCFR's avatar
    Erkek

ecdadımız yavuz sultan selim'in (mekanı cennet olsun)şu mısraları hiç aklımdan çıkmaz ne kadar ileri görüşlü bir adammış şimdi daha iyi anlaşılıyor (yaptırdığı çeşmenin başına stırmıs bu mısraları)

Kürde aman verme Ya Rab dehre sultan olmasın,

Çarık sıksın ayağını asla iflah olamasın,

Vur sopayı al ekmeğini karnı bile doyamasın,

Ol çeşmeden gavur içsin kürde nasip olmasın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    musty28 bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:
    o kadar kindar ve direk bakmayın olaya bi an kendinizinde kürt oldugunuzu ve sizide sürekli kışkırkan insanlar oldugunu düşünün bi

bende bunu diyorum roj tv izleyip Türkiye ye karşı kışkırtılcağına trt izler pkk ya karşı kışkırtılır.

sanki bi çiftlikteki koyundan bahsediyonuz:)

All is well
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Herkes algılmak istediği gibi alıyor. Haber kaynağı olarak verdiğin yerde geçen ibare şu "TRT, Türkçe dışında farklı dil ve lehçelerde de yayın yapabilecek." Neden bu konu kürtçeye odaklanıyor ki? Tv, internet özgür alanlardır. Adam kürtçe, türk milliyetçiliği yapsa ona da mı karşı çıkacaksınız. Yapılan yayının içeriği önemli bence. Kürt kanalını biz istesek istemesek de avrupa yayınından izliyorlar zaten. Bizim kürtçe yayınyapan kanalı engellmemiz onları teşvik etmediğimizi göstermez. Gösterdiği şey "biz kralız, istediğimizi yaparız" mantığıdır. Youtube'u kapatan anlayışla aynıdır. Bu hükümetin bölücü olduğunu düşünüyorsanız da ben size ne deyim bilmem. Her olayda gerekçe "hükümetin niyeti şöyle böyle, bilmem ne" oluyor. Bu mu yani kanıtsız niyet okumalarla mı ülke yönetilecek.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı:
    musty28 bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

sanki bi çiftlikteki koyundan bahsediyonuz:)

şimdi haklısın bir çifklikteki koyun değiller, bende tanıdıgım kürtlerden dolayı pek haz etmem kürtleri ama bu onların bu

vatanda yasayan insanlar oldugu gerçegini değiştirmez. bunun için onları yanı pkk yanlılarını bir şekilde pkk konusunda

asimile etmemiz lazım. şunuda unutmayın ki en etkili silah medyadır

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek
    LCFR bunu yazdı:

ecdadımız yavuz sultan selim'in (mekanı cennet olsun)şu mısraları hiç aklımdan çıkmaz ne kadar ileri görüşlü bir adammış şimdi daha iyi anlaşılıyor (yaptırdığı çeşmenin başına stırmıs bu mısraları)

YanıLmıyorsam BöyLeydi :/

Kürde Fırsat Verme Yarab Dehre Sultan Olmasın 

Ayağını Çarık Sıksın Asla Islah Olmasın

Vur Sopayı Al Ekmeğini Karnı Bile Doymasın

Gür Çeşmeden Gavur İçsin Kürde Nasip Olmasın 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    LCFR bunu yazdı:

bi kaynak göstersene bunu islam dünyasının o günkü halifesi osmanlı padişahı söylemiş yani..hee suda war bu gerçekse ki sanmıyorum ileri görüşlülükten anladığın buysa helal olsun..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

İllaki memleketi bölüp etnikçilik yapmaksa bu hıyar devletin niyeti, ozaman bu topraklarda emeği geçmiş, bu toprakları kanı ile sulamış, kendini Türk kadar Türk bilmiş Çerkezlere ve Lazlara bu hak verilmeliydi. Bu topraklara ve bu millete zarardan başka birşeyi dokunmamış kımıl zararlısı hainlere değil.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:

İllaki memleketi bölüp etnikçilik yapmaksa bu hıyar devletin niyeti, ozaman bu topraklarda emeği geçmiş, bu toprakları kanı ile sulamış, kendini Türk kadar Türk bilmiş Çerkezlere ve Lazlara bu hak verilmeliydi. Bu topraklara ve bu millete zarardan başka birşeyi dokunmamış kımıl zararlısı hainlere değil.

TRT, Türkçe dışında farklı dil ve lehçelerde de yayın yapabilecek.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 23576 Toplam Mesaj: 216