folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

Bu Da Oldu,Trtden 24 Saat Kürtçe Yayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    -----------------------------

Saygıdeğer Juba Hocam Ben bu satırdan bişey anlamadım Açıklayabilirmisiniz.?

bir kürde kürt diyince çoğu alınıyor . bir türke türk deyince alınıyor mu ? hayır.

şöle anlatıyım . ya mesela bi tartışma olur adamın kürd olduğunu yüzüne vurursun (sözde) . ve adam bundan alınır . sen bi türke türk denildiğinde alındığını gücendiğini gördünmü yada duydunmu manasında yazmıştım da pek açıklayıcı olmamış

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

Yakında öle bir hale geleceğiz ki mecliste Türkiye Cumhuriyetinin adının değiştirlmesini bile önerecekler

bu işler baştan dille başlar

sonra eğtime gelir sıra

daha sonra konfedarasyon

daha sonrada tam bağımsızlık istenir.

Bu işin racanu böledir. eğer birileri höyytt demesse bu işi buralara vardırır bunlar ayrıca şunu söylüyeyim

APTALLAR İÇİN TARİH TEKERÜRDEN İBARETTİR.

Uyanık insanlar tarihte başlarına gelmiş felaketlerden ders alıp önlemlerini alırlar

saygılarımla

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    selim_pusat bunu yazdı:

Yakında öle bir hale geleceğiz ki mecliste Türkiye Cumhuriyetinin adının değiştirlmesini bile önerecekler

sonra eğtime gelir sıra

daha sonra konfedarasyon

Bu işin racanu böledir. eğer birileri höyytt demesse bu işi buralara vardırır bunlar ayrıca şunu söylüyeyim

Uyanık insanlar tarihte başlarına gelmiş felaketlerden ders alıp önlemlerini alırlar

saygılarımla

doğru bi noktaya parmak basmışsın biz böyle küçük şeylere göz yumarak daha büyük şeylerin ortaya çıkmasını tetikliyoruz. vede onlar bu tavrımızdan cesaret alıyorlar

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    shockman Hocam diyorum ki,bu tip atılımlar eskiden yapılması gereken şeyler idi.Şimdi kürtlerden kendilerine yakıstırlan her türlü sıfattan kurtulmaları için somut bir adım attılarmı.Şimdi bu gercek gercekci olucaksak cıkıp onlar hakaret etmesin bilmemne demesin.Bu oyunda karsı taraf üstüne düşeni yapmıyor.Biz adamların niyetini bilmiyoruz nasıl güvenelim.Bu güveni saglıyacakta hiç bir sey yapmadılar.Bu işler burda yada mahalle köşesinde konuslacak,yapılacak şeyler degil,Somut adımlar atılmalı.Ufaktan baslanıp kucuk bir dernek ile baslanıp sonra genişletilmeli.Burdaki bir çok kürt bu tarz konularda ben vatanım milletim için canımı veririm diyor.Al işte buda vatanın için milletin için hem sende bu sefer kimse canını istemiyor ki canını gözden cıkarıcak adam herhangi somut bir adım için bütün varlıgını koyarak büyük bir akıma yardımcı olabilir.Bak ben her zaman böyle konusyorum yanlız anlamak istemeynler hemen baska yöne cekiyorlar.Ağzı süt kokan yeni yetme özentilerin yazdıklarıma karsı hiç bir anti tez üreticek zeka kapasiteleri olmadıgı için yaptıkları savunmalarda yer alan cumlelerle bari sen bir eleştiri yapma hoca.

Anladım Kıymetli Dostum, Hocam Özür diliyorum, Olayın cevabınıda veriyim bu arada, Somut adım atılmalıdır, çok doğru bir söylem Güven Telkin edilmesinden bahsediliyor Söyleminde Buda Doğru bir yaklaşım.

Yalnız çok Önemli bir Konuyu unutmuyormuyuz Hocam, Burada Muzaffer Güç Konumunda olan Kürtler değillerki, Türklerdir. Ağabey Durumunda olanlar da Türkler Dolayısıyla, Şimdi Ağabey Yasaklamıştı bir zamanlar kendi aralarında Kürtçe Konuşmayı vede Müzik Dinlemeyi, Yasağı Deldi bitti, Bir Somut Adımdır bu, Kürtçe yayın Ve Kürtçe Seçmeli Ders buda Somut bir adımdır, Bize Düşende Bekleyip Seyretmektir, Mutlak Surette bu Atılan Somut Adımlar Yeşerecektir, Geçmişin Olumsuz İzlerini Silip atacaktır Kanaatinceyim. 

Tam netleştiriyim, Güven Telkininde Ağabey Ön Adımı atmalıdır, Kardeş Uymazsa Günah Ağabeyden gider, Bu Kadar Basit.  

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    selim_pusat bunu yazdı:

sonra eğtime gelir sıra

daha sonra konfedarasyon

saygılarımla

katılmıyorum sana onlara sadece kısıtlı özgürlük vereceksin ki bi tarafları kalkmasın. taviz verilebilecek şey var taviz

verilmeyecek şey var. kürkçe eğitim isterlerse nah alırlar diğerlerine zaten birşey söylemiyorum.  bazı konularda rahat

olacaklar ki götleri başları oynamasın yerlerinde dursunlar

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Juba bunu yazdı:
    selim_pusat bunu yazdı:

sonra eğtime gelir sıra

daha sonra konfedarasyon

saygılarımla

doğru bi noktaya parmak basmışsın biz böyle küçük şeylere göz yumarak daha büyük şeylerin ortaya çıkmasını tetikliyoruz. vede onlar bu tavrımızdan cesaret alıyorlar

Kesinlikle Parmak Yanlış yerde basılı duruyo. Adamı Zorla Ayartmadır dediğiniz, Kendi arasında Dilini Konuşmasının ne zararı olabilir bu memlekete bana mantıklı bir açıklama yaparmısınız diyecem, yine cevap bu olacak, Önce Küçük şeyler isterler Sonra Konfederasyon felan Ülke elden gitti dersiniz.

Söylem Çok yanlış vede Yıkıcı bir düşüncenin Eseri, O halde Olaylar Tırmanacak demekki, Ve Hal vaziyet yangına Körük estirmek olacaktır, Yazık olur Bu Ülkenin İnsanlarına. Polyannacı Gözle bakarak demiyorum, Kesin olan birbirimizle Cımbızdı Saçtı Taraktı Sebepler le Uraşmamalıyız. Bittik Tükendik arkadaşlar.

SeaDog Kardeşim Biraz Üslup Canım, Göt Möt Ne oluyor yahu. :) 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:
    selim_pusat bunu yazdı:

sonra eğtime gelir sıra

daha sonra konfedarasyon

saygılarımla

katılmıyorum sana onlara sadece kısıtlı özgürlük vereceksin ki bi tarafları kalkmasın. taviz verilebilecek şey var taviz

verilmeyecek şey var. kürkçe eğitim isterlerse nah alırlar diğerlerine zaten birşey söylemiyorum. bazı konularda rahat

Ya aslında bunlara özgürlük dahi vermiceksin...Kapatıcaksın kafes gibi bi yere sonra orda hayvan gibi yaşatıcaksın aslında ne sadist fikirlerim varda daha fazla sinirlenmek istemiyorum gece gece... 

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    AbsurdStyle bunu yazdı:
    seadog bunu yazdı:
    selim_pusat bunu yazdı:

sonra eğtime gelir sıra

daha sonra konfedarasyon

saygılarımla

verilmeyecek şey var. kürkçe eğitim isterlerse nah alırlar diğerlerine zaten birşey söylemiyorum. bazı konularda rahat

Ya aslında bunlara özgürlük dahi vermiceksin...Kapatıcaksın kafes gibi bi yere sonra orda hayvan gibi yaşatıcaksın aslında ne sadist fikirlerim varda daha fazla sinirlenmek istemiyorum gece gece...

Çık Bi hava al, Tartışma adamı değilsin Vesselam. :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Şöle bi 2 gün daha yaznıda küfür eden herkezi banlayalım hadi...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek
    aslında sosyolojik açıdan bakmak lazım birazda buna öncelikle kürtlerin sosyal psikolojini açıklamakla başlıyayım eğer dışarda tekseniz ve sokak tenhasa ve yanınıza bir kürt gelipte sizden sigara,para veya herhangi bişi istediğinde sizde hadi başıma iş almıyayım bunca sene okudum şimdi kavga edip karakola düşeceğime sicilime işleneceğine yada bu adamın kaybedecek bişiyi yok bıçaklar yanına kar kalır gibi düşünüp ona istediğinizi verdiğinizde muhtemelen bu kürt işte istediğimi aldım bana boyun eğdi ben ezerim ben güçlüyüm tarzında düşünür işte bunun aynısı bunların sosyal psikolojisindede vardır eğer bunlardan bir kaç tanesi biz kürtçe istiyyyoookkkk die bağırdığında bizde bunun karşılığında onlara 24 saat kürtçe yayın veririsek hemde devlet televizyonunda muhtemelen bunlarda hööyytt dedik korkup bize göt verdiler mantığıyla düşünüp daha fazla şey isteyeceklerdir daha sonra kürtçe eğtim, bazı bölgelere eyalet,konfederesyon tarzı şeylerde istiyecekler en sonunda dış güçlerin kışkırtmasıyla toprak isteyeceklerdir. Birde bu açıdan bakın

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
Toplam Hit: 23499 Toplam Mesaj: 216