folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Call Of Duty: Ghosts

Call Of Duty: Ghosts

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Draenei bunu yazdı
    angelofhope bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı

Geçende bir mekana girdim adam call of duty mw3 oynuyordu grafiklerine baktım oha amk bu ne dedim resmen. Bildiğiniz sıçmışlar sıçmılar. Counter strike tarzı birşey zannettim yeminle. Cod serisi ile büyüdüm ben büyüdüm onlar büyüyemedi.Bence adım atmaları lazım yoksa diğer oyun üreticileri cod serisini silmeye bakacak.

cod oynayan adam (bence) multiplayer veya görüntü kalitesi için değil hikayeyi sevdiği için oynuyor hocam.

en azından ben böyleyim.

hala insanlar ekşi sözlükte soap mactavish diye başlık açıp bu karaktere hayranlıklarını anlatabiliyorlarsa böyle bir seri zor ölür.

gerçi modern warfare serisinide bitirdiler galiba hadi hayırlısı.

beklentimiz ghosttan.

KATILIYORUM.

Cod serisinin senaryo konusunda kimse eline su dökemez captain price barışında dediği gibi gerçekten sanki bi kan bağı varmış gibi severim. :) biz bu oyunu bu kadar sevdiysek, onlarda bizim için biraz grafiğe ekleme yapabilirler diye düşünmüştüm. :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

COD serisinin tamamını oynamış bitirmiş biriyim. Çok sevdiğim bu oyun serisini bana sevdiren şey hikayesi ve hep gelecek bölümlerde merak uyandırması olmuştur. Oyunda herşey çok iyi ama artık gerçekten grafik motorunun değişmesi lazımdı. Bunu en son black ops 2 de gördük. Bakalım ghosts nasıl olacak.

Bu arada ben bu günlerde black ops 2 yi online oynayabilmek için orjinal dvd sini alacaktım. Ghosts haberini alınca vazgeçtim. Biraz bekleyip onu alırım artık =)

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Modern Warfare bir efsanedir . Çünkü oyuncular karakterleriyle bağ kurar.Bugün mctavish vurulduğunda üzülüyorsak , ghost'u yaktıklarında küfür ediyorsak , cpt price reyizi hapishaneden (GULAG) çıkartırken çocuklar gibi seviniyorsak bu MW'nin başarılı olduğunu gösterir.Battlefield serisi grafik bakımından daha önde ancak yarattığı karakterler tırt ve insanı bağlamıyor.Yani bugün oyunu bitirsen aklına oradaki bir karakter gelipte bu adamıda vurdulardı vs. diyerek düşüncelere sevk etmez herhangi bir derinliği yok arcade mantığıyla yapılmış oyna-bitir-terket  3lemesi var battlefield serisinde.Ancak Cod'un en eski 1. oyununu bile defalarca bitirseniz bile sıkılmazsınız çünkü hikayenin aktarılışı ve sahneler çok iyi yaratılmış.Ve COD Ghost's da efsanenin devamını sağlayacak kalitede gibi görünüyor.

edit : herşeyi geçtim MW1deki pripyat bölümü bile efsane olması içni yeterli bu serinin.

sokoban tarafından 22/May/13 14:41 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı

Modern Warfare bir efsanedir . Çünkü oyuncular karakterleriyle bağ kurar.Bugün mctavish vurulduğunda üzülüyorsak , ghost'u yaktıklarında küfür ediyorsak , cpt price reyizi hapishaneden çıkartırken çocuklar gibi seviniyorsak bu MW'nin başarılı olduğunu gösterir.Battlefield serisi grafik bakımından daha önde ancak yarattığı karakterler tırt ve insanı bağlamıyor.Yani bugün oyunu bitirsen aklına oradaki bir karakter gelipte bu adamıda vurdulardı vs. diyerek düşüncelere sevk etmez herhangi bir derinliği yok arcade mantığıyla yapılmış oyna-bitir-terket  3lemesi var battlefield serisinde.Ancak Cod'un en eski 1. oyununu bile defalarca bitirseniz bile sıkılmazsınız çünkü hikayenin aktarılışı ve sahneler çok iyi yaratılmış.Ve COD Ghost's da efsanenin devamını sağlayacak kalitede gibi görünüyor.

edit : herşeyi geçtim MW1deki pripyat bölümü bile efsane olması içni yeterli bu serinin.

Hocam o tek kollu teröristin Gas'ın kafasına sıktığında ne kadar üzülmüştüm, anlatamam. Daha sonraki oyunda Ghost'u yaktılar, daha da mahvoldum. Soap ölünce de artık kahroldum. En son Sandman başkan ve bizim kurtulabilmemiz için kendini feda etti, çok fena oldum. MW serisinin sonundaki resimden pek kimse kalmadı, anca Captain Price kalmıştır, Yuri bile oyunun sonunda kafasından kurşun yedi.

Özellikle MW serisinde, oyuncular ile oyundaki karakterler arasında özel bir bağ kurulmuş. Bugün piyasadaki hiçbir oyun bu kadar sükse yapamadı. Dahası, her yerde de iddia ederim; EA Games Battlefield serisinden herhangi bir oyun ile Activision'un rakibi olamaz.

Bazı arkadaşlar diyor grafik motoru kötü şu bu. Ben de şunu sorarım arkadaşlar, Battlefield 3 oyununu internetten tam çözünürlükte oynayabilen kaç kişi var? Ben ASUS'un oyun bilgisayarını kullanıyorum, senaryosunu tam çözünürlükte oynayabiliyorken hatta senaryoda orta çözünürlükte 3D oynayabiliyorken, internetten oynadığımda bırakın 3D görüntüyü, çözünürlük orta-yüksek arasında kasmadan oynuyorum. Olay, görüntü motorunun güzelliği falan değil, piyasada bu oyunu oynayacak olan kişilerin sahip olabildikleri sistem özellikleri. Tamam, içinde EA GAMES'in de olduğu pek çok firma, yeni çıkardıkları oyunlarla yeni bilgisayar alınmasına teşvik ediyor, ama öyle sistemler isteniyor ki, çoğu kişi için servet. Sen bilgisayara bu kadar para verdir, sonra da oyunun orjinal alınmasını bekle :P

Siz ne dersiniz bilmiyorum, ama ben CoD'un görüntülerini BF3'e değişmem. CoD'un bütün versiyonlarını oynayan biri olarak BF3'te bana biraz oyundan kaynaklı hantallık var gibi geldi. CoD'da hareketler, keskin nişancı silahının etkisi, yerde sürünme esnasındaki silahı iki kolla tutuş gibi ince nüanslar BF3'te yok. BF3'te keskin nişancı tüfeği ile bir sürünün, bakın bakalım nasıl sürünüyor... Silahı ileri iterek gidiyor, öyle sürünme mi olur? Sürünme esnasında silahın namlusunun diğer kolunuza dayarsınız, öyle sürünürsünüz. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama bu ve buna benzer ince detaylar benim gözüme batıyor.

Bir başka iddiada daha bulunayım, CoD serisinin yeni çıkacak GHOSTS'un multiplayer oyununda eğer BF tarzında kullanılan araçlar vs. olursa, BF serisini tarihe gömer. BF serisinin öne çıktığı tek konu, multiplayer da araç kullanımı. CoD eğer bunu da oyunlarına eklerlerse, BF'yi o saatten sonra kimse iplemez, aha da buraya yazdım :D

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Modern Warfare bir efsanedir . Çünkü oyuncular karakterleriyle bağ kurar.Bugün mctavish vurulduğunda üzülüyorsak , ghost'u yaktıklarında küfür ediyorsak , cpt price reyizi hapishaneden çıkartırken çocuklar gibi seviniyorsak bu MW'nin başarılı olduğunu gösterir.Battlefield serisi grafik bakımından daha önde ancak yarattığı karakterler tırt ve insanı bağlamıyor.Yani bugün oyunu bitirsen aklına oradaki bir karakter gelipte bu adamıda vurdulardı vs. diyerek düşüncelere sevk etmez herhangi bir derinliği yok arcade mantığıyla yapılmış oyna-bitir-terket  3lemesi var battlefield serisinde.Ancak Cod'un en eski 1. oyununu bile defalarca bitirseniz bile sıkılmazsınız çünkü hikayenin aktarılışı ve sahneler çok iyi yaratılmış.Ve COD Ghost's da efsanenin devamını sağlayacak kalitede gibi görünüyor.

Hocam o tek kollu teröristin Gas'ın kafasına sıktığında ne kadar üzülmüştüm, anlatamam. Daha sonraki oyunda Ghost'u yaktılar, daha da mahvoldum. Soap ölünce de artık kahroldum. En son Sandman başkan ve bizim kurtulabilmemiz için kendini feda etti, çok fena oldum. MW serisinin sonundaki resimden pek kimse kalmadı, anca Captain Price kalmıştır, Yuri bile oyunun sonunda kafasından kurşun yedi.

Özellikle MW serisinde, oyuncular ile oyundaki karakterler arasında özel bir bağ kurulmuş. Bugün piyasadaki hiçbir oyun bu kadar sükse yapamadı. Dahası, her yerde de iddia ederim; EA Games Battlefield serisinden herhangi bir oyun ile Activision'un rakibi olamaz.

Bazı arkadaşlar diyor grafik motoru kötü şu bu. Ben de şunu sorarım arkadaşlar, Battlefield 3 oyununu internetten tam çözünürlükte oynayabilen kaç kişi var? Ben ASUS'un oyun bilgisayarını kullanıyorum, senaryosunu tam çözünürlükte oynayabiliyorken hatta senaryoda orta çözünürlükte 3D oynayabiliyorken, internetten oynadığımda bırakın 3D görüntüyü, çözünürlük orta-yüksek arasında kasmadan oynuyorum. Olay, görüntü motorunun güzelliği falan değil, piyasada bu oyunu oynayacak olan kişilerin sahip olabildikleri sistem özellikleri. Tamam, içinde EA GAMES'in de olduğu pek çok firma, yeni çıkardıkları oyunlarla yeni bilgisayar alınmasına teşvik ediyor, ama öyle sistemler isteniyor ki, çoğu kişi için servet. Sen bilgisayara bu kadar para verdir, sonra da oyunun orjinal alınmasını bekle :P

Siz ne dersiniz bilmiyorum, ama ben CoD'un görüntülerini BF3'e değişmem. CoD'un bütün versiyonlarını oynayan biri olarak BF3'te bana biraz oyundan kaynaklı hantallık var gibi geldi. CoD'da hareketler, keskin nişancı silahının etkisi, yerde sürünme esnasındaki silahı iki kolla tutuş gibi ince nüanslar BF3'te yok. BF3'te keskin nişancı tüfeği ile bir sürünün, bakın bakalım nasıl sürünüyor... Silahı ileri iterek gidiyor, öyle sürünme mi olur? Sürünme esnasında silahın namlusunun diğer kolunuza dayarsınız, öyle sürünürsünüz. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama bu ve buna benzer ince detaylar benim gözüme batıyor.

Bir başka iddiada daha bulunayım, CoD serisinin yeni çıkacak GHOSTS'un multiplayer oyununda eğer BF tarzında kullanılan araçlar vs. olursa, BF serisini tarihe gömer. BF serisinin öne çıktığı tek konu, multiplayer da araç kullanımı. CoD eğer bunu da oyunlarına eklerlerse, BF'yi o saatten sonra kimse iplemez, aha da buraya yazdım :D

CoD oyunlarında genelde piyade yönettiğimiz için araç sisteminin geleceğini pek düşünmüyorum ama hiç belli de olmaz.

galiba bir oyunda tank yönetiyorduk.

angelofhope tarafından 22/May/13 20:01 tarihinde düzenlenmiştir

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

CoD Türkçe çıksa piyasaya özellikle MW bence türbesini falan yaptırırlardı oyunun, atmosferine çeken oyunlar. Crysis 1 de öyleydi, 2 biraz, 3 yok 3 bok gibi.

Bu güne kadar beni en çok bağlayan oyun Warcraft bile değil harita editörüydü.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

CoD Türkçe çıksa piyasaya özellikle MW bence türbesini falan yaptırırlardı oyunun, atmosferine çeken oyunlar. Crysis 1 de öyleydi, 2 biraz, 3 yok 3 bok gibi.

Bu güne kadar beni en çok bağlayan oyun Warcraft bile değil harita editörüydü.

hocam mw ve mw2 altyazılı var şuan piyasada.

sevindirici haber oyunçeviri ekibinden mw3'e türkçe dublaj yapıyorlar hatta az kaldı diye biliyorum.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Herkes benim grafikler kötü dediğimi anlamış sadece..

Evet grafikler rezalet ama oyun motoru daha rezalet,o kötü grafiklerle kasıyor.

Bir mürid herkes sağlam pc alamıyor falan demiş,tamam oyunun grafikleri düşük olabilir ama düşük olmasına rağmen kasıyorsa o firmadan pek birşey beklemem.

Bak metro 2033'e. Bu oyun kadar senaryoyu yaşadığın başka bir oyun yoktur.

Önce kitabı oku,sonra oyunu oyna hayatın boyunca unutamazsın o atmosferi öyle bir yaşıyorsunki.

Grafik konusunda battlefield 3 ve crysis 3 kapışır(farklı zaman dilimine aitler aslında,pek adil olmaz)

Ses konusunda en iyi ses efektlerine sahip oyun battlefield 3 olmuştu,tartışmasız.

Senaryoda modern warfare serisi,crysis(benim çok hoşuma gitmişti,özellikle o uzaylıların merkez üssünde 0 gravity oynarken nirvanadaydım) ve metro 2033 yarışır,ki benim tercihim metro 2033'ten yana olur.

Mw serisinin üstünlüğü çeşitlilikte,her bölümde başka araç kullanınca oyuncu tekdüze hissetmiyor,ama bu da benim için pek önemli değil.

Edit:normalde tartışmayı falan sevmemde,konu oyun olunca çok tatlı oluyor be sabaha kadar konuşasım geliyo :P

pcdoktor636 tarafından 22/May/13 20:31 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

muhtemelen yine oyuncu zekasına hakaret bir oyun olacak nerdeyse sadece mouse'a tıklayacağız amk 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek

cod kardeşim başka bi alem en dandik oynunu bile bütün 2013 silah oyunlarına değişmem.

boş
Toplam Hit: 4660 Toplam Mesaj: 42