folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çok Yüksek Hızlı Tren Setlerinin İlki Seferine Başladı

Çok Yüksek Hızlı Tren Setlerinin İlki Seferine Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

ya ülke için hakkaten çok iyi birşey ancak güvenemiyorum arkadaş ya vala kullanmak isterim güvenli olduğuna inanmak isterim ama bizim firmalarımız malesef ihaleyi alıp işi ucuza kapatma derdinde olduğundan işte güvenemiyorum vala binemem buna.

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

ya ülke için hakkaten çok iyi birşey ancak güvenemiyorum arkadaş ya vala kullanmak isterim güvenli olduğuna inanmak isterim ama bizim firmalarımız malesef ihaleyi alıp işi ucuza kapatma derdinde olduğundan işte güvenemiyorum vala binemem buna.

hocu alet Türk malı değil ki, siemens ürünü.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı

hocu alet Türk malı değil ki, siemens ürünü.

hocam aletten değil ben raylardan raylı sistem kurulu düzeni zemininden kısacası türk mühendislik firmalarından korkuyorum.

yani bakın türkiyede bina nasıl yapılır yada nasıl yaklaşılır binaya?

inşaat firması mühendisi binayı sağlam yapmışşsa tamamdır gözüyle bakılır dimi?

öyle değil işte

insanarın dikkat etmesi gereken zemin. zemin teknolojisi. zemin ıslahı zemin etütleri geoteknik deneyleri temel sistemleri.

bunu demek istiyorum.

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Allah öleceklere şimdiden rahmet eylesin.

http://arsiv.ntv.com.tr/news/279500.asp

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Yazın binme fırsatı buldum.Trenler güzel network olarak huawei kullanmışlardı.Pamukovadan sonra bilecik'in çıkışına kadar olan yerler daha tam olarak yapılmamıştı.Çoğu yerde 70-80 km/h hızla gidiyordu.Eskişehir ovasında 240'ı gördük.Bilecik vs gibi yerlerde henüz terminaller tam olarak yapılmamıştı.

İstanbul-Eskişehir 3 saatte gitmiştim.

Arabayla İstanbul Bilecik 3 saat sürüyor Bilecik-Eskişehir ise 2 saat yani toplamda 5 saatlik yolu 3 saate indirmişti.Tren yolu tamamlanınca daha da kısalıcağına eminim.

18 TL ye gitmiştim güzeldi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=FNleI1eHzi0

şöyle bişiler yapsalar da alt yapısı zordur bunların.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bugün yaklaşık bir saat önce sincan tren durağında gördüğüm tren

Gerçekten görünce ya işte böyle teknolojilere hız verecek sürekli gözümüze böyle güzellikleri gösterecek hükümet yok mu dedim kendi kendime

Herşeyden önce milletim adına hayırlı olsun geç oldu ama olsun yapılan şeye de bunda da bi bok vardır derim hep de bu konuda bişey demiyorum helal olsun keşke devamı gelse.

Yeni hükümet (olur da inşallah) sürekli böyle teknolojik gelişmelere hız versin bak akp bile iyi yorum alıyor böyle icraatlerden

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teknoloji üretmeyen bir millet olduğumuzdan

hızlı trenden,anca yüksek hızlı trene geçiş yapabiliyorlar her şey yavaş yavaş...bunlar deneme tecrübe isteyen işler...

en önce sahil güvenlik teknesi,sonra korvet,sonra fırkateyn en sonunda helikopter-uçak-tank İspanyol Juan Carlos tipi havuzlu çıkarma gemisini yapacaklar...şu an korvet seviyesindeyiz :)

Çin bile şu an Uçak Motoru Üretemiyor...

biz araba motoru üretmekten bile aciziz,tabii bunun siyasi sebepleri de var...neyse boşverin kahrolsun çok yüksek hızlı tren,bizden bir bok olmaz

Acaip derecede agresifim !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

wow... fena...

wh0 tarafından 27/May/15 03:57 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

3 Yıl önc eskişehir ankara trenine binmiştim çok beğendiM. Umarım yurdumun her yerinde çoğalır  daha hızlı yayılması dileğiyle..

matematik24.com
Toplam Hit: 11295 Toplam Mesaj: 92