folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dün Kıbrıslı Türklügünü Türklüğe "Satanlar", Bugün Kıbrıslı Türklügünü Kıbrıslılığa "Satacak" Mi?

Dün Kıbrıslı Türklügünü Türklüğe "Satanlar", Bugün Kıbrıslı Türklügünü Kıbrıslılığa "Satacak" Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

KingOfTheAngel bunu yazdı:
    -----------------------------

sen önce bi türklüğün gereğini kavrarsan eğer kıbrıslı türklüğü türklüğe satmak diye bi tabir kullanmazsın  sana bunu açıklardım senin gibi sayfalarca tartışmayada girer gayet makul şekilde açıklardım ama sen yine kendi bildiğini okuyucağın için uzun bişekilde anlatmadım o yüzden seviyeni düşürme edebinle konuş türklüğü bilen adam kendini ayrıştırmaz

tamam işte bende bunu istiyorum zaten, anlat bana türklüğü sayfalarca açıklada görelim bakalım.

kıbrıslı türklüğünü türklüğüne satmak derken, benim orda bahsettiği türklük ne demek. ben açıkca daha 1. mesajda açıkladım farkındaysan.

belki sende bize olması gereken türklük tanımını yapar anlatırsın ve konum amacına biraz daha yaklaşır...

edebimi takınıp adam gibi konuşuyorum işte saldırı olmadığı sürece.

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

yalnizturk bunu yazdı:

konuyu bi türlü anlayamadım hatta anketi bile yapılabilir bu konunun konuyu anladınızmı anlamadınızmı ...

hahahah aynen bende anca çaktım davinci şifresi mübarek :D

Tahribat Forum
    Derin Konular
          Dün Kıbrıslı Türklügünü Türklüğe "satanlar", Bugün Kıbrıslı Türklügünü Kıbrıslılığa "satacak" Mi?

:)

@PanxeR işte şimdi konuşmaya başladık...

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek

garga bunu yazdı:

sen önce bi türklüğün gereğini kavrarsan eğer kıbrıslı türklüğü türklüğe satmak diye bi tabir kullanmazsın  sana bunu açıklardım senin gibi sayfalarca tartışmayada girer gayet makul şekilde açıklardım ama sen yine kendi bildiğini okuyucağın için uzun bişekilde anlatmadım o yüzden seviyeni düşürme edebinle konuş türklüğü bilen adam kendini ayrıştırmaz

tamam işte bende bunu istiyorum zaten, anlat bana türklüğü sayfalarca açıklada görelim bakalım.

kıbrıslı türklüğünü türklüğüne satmak derken, benim orda bahsettiği türklük ne demek. ben açıkca daha 1. mesajda açıkladım farkındaysan.

belki sende bize olması gereken türklük tanımını yapar anlatırsın ve konum amacına biraz daha yaklaşır...

edebimi takınıp adam gibi konuşuyorum işte saldırı olmadığı sürece.

hocam sen kendini ne olarak görüyosun o ilk mesajında yaptıgın tanımlar arasından ona göre bi şerbet verelim sana

BENDEN NE KÖY OLUR NE KASABA BENDEN OLSA OLSA MEMLEKET OLUR MEMLEKET...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

1. mesajda 2 tanım var. Türk ve Kıbrıslı, Kıbrıslı Türklüğün tanımı yok orda.

Ben o 2 tanıma göre ne Türküm ne Kıbrıslıyım.

Kendime göre ise avrupada kıbrıslıyım, adada kıbrıslı türküm, türkiyedede türküm. nasıl ?

avrupada kıbrıslı rum deilim gerekirse kıbrıslı türküm ama avrupaya girebilmemin sebebi, burda çalışma izni ihtiyacına gerek duymadığıma göre legal sisteme kıbrıslı olarak yer buluyorum.

adada türkiyeli kesinlikle değilim, kıbrıslı türküm, kesinlikle kıbrıslı rum değilim ama rum tarafına geçebildğime göre, pasaport ve kimliklerini taşıdığıma göre ayrıca kıbrıslıyım.

türkiyede ise kesinlikle türküm, kıbrıslı türküm ya da 'vay Kıbrıslıııı' yım farketmez.

Kıbrıslı Türklüğü, Türklükten ayırmak maksatlı yapılmış bir tanım olarak algılamışsın.

Halbuki günümüz Kıbrıslı Türk tanımı, Kıbrıslılar arasında Rum veya Türk olarak ayırım yapılmak için kullanılıyor.

ver bakalım şerbetimi...

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek

garga bunu yazdı:

1. mesajda 2 tanım var. Türk ve Kıbrıslı, Kıbrıslı Türklüğün tanımı yok orda.

Ben o 2 tanıma göre ne Türküm ne Kıbrıslıyım.

Kendime göre ise avrupada kıbrıslıyım, adada kıbrıslı türküm, türkiyedede türküm. nasıl ?

avrupada kıbrıslı rum deilim gerekirse kıbrıslı türküm ama avrupaya girebilmemin sebebi, burda çalışma izni ihtiyacına gerek duymadığıma göre legal sisteme kıbrıslı olarak yer buluyorum.

adada türkiyeli kesinlikle değilim, kıbrıslı türküm, kesinlikle kıbrıslı rum değilim ama rum tarafına geçebildğime göre, pasaport ve kimliklerini taşıdığıma göre ayrıca kıbrıslıyım.

türkiyede ise kesinlikle türküm, kıbrıslı türküm ya da 'vay Kıbrıslıııı' yım farketmez.

Kıbrıslı Türklüğü, Türklükten ayırmak maksatlı yapılmış bir tanım olarak algılamışsın.

Halbuki günümüz Kıbrıslı Türk tanımı, Kıbrıslılar arasında Rum veya Türk olarak ayırım yapılmak için kullanılıyor.

ver bakalım şerbetimi...

hoca senin nabzın belli değil yalnız sana şunu diyebilirim kendine göre bi sistem geliştirmişsin ve bu düzenine göre varolan düzeni sorgulaman yanlış ha dersenki ben heryerde türküm yada heryerde kıbrıslıyım ozaman sorgulayabilirsin bişeyleri

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

ha dersenki ben heryerde türküm yada heryerde kıbrıslıyım ozaman sorgulayabilirsin bişeyleri

durumu anlattım sana iste, sen benim yerimde olsan deyebilirmiydin herhangi birini?;

ya da oyle demiyeyim sen olsan ne derdin diyim? sen bana bi tane seç, kıbrıslı veya türk arasından.

/*tahminim sende seçemeyeceksin ne biri ne öteki çünkü ve sonuçta kıbırslı türk diye bişey tanımlamak zorunda kalacaksın*/

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek

garga bunu yazdı:

ha dersenki ben heryerde türküm yada heryerde kıbrıslıyım ozaman sorgulayabilirsin bişeyleri

durumu anlattım sana iste, sen benim yerimde olsan deyebilirmiydin herhangi birini?;

ya da oyle demiyeyim sen olsan ne derdin diyim? sen bana bi tane seç, kıbrıslı veya türk arasından.

/*tahminim sende seçemeyeceksin ne biri ne öteki çünkü ve sonuçta kıbırslı türk diye bişey tanımlamak zorunda kalacaksın*/

ben olsam işime gelen hangisiyse onu derdim ama içimden beynimden türküm derdim hocam kıbrısta doğan türküm ben derdim sen günümüzde bu terim daha ayrıştırıcı olarak kullanılıyo dedin ama bu sözcük biraz derin manalar taşıyo özüne inildiğinde ben ilk gördüğümde biraz sinirlendim sende kusura bakma... hadi gecen iyi olsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Taa nerelere gitti hala tatışıyosunuz yorulmamışsınız daha ne adamlarsınız ya :) E ben de sizi mi kırıcam yazıyım...

dejnclea arkadaş;

Senin söylemlerinin 80ler alman gençliğinin söylemlerinden hiçbir farkı yok. Türkiye düşmanı değilsin ama adaya gelenlerden rahatsızsın. Çünkü senin 2liraya yapacağın işi onlar 1 liraya yapıyor. Bir yerde sen de haklısın kendine göre, düzeninin bozulması pek hoş bişey değil. Ama bu göç olayının dünyanın heryerinde olduğunu ve insanların istediği yerde özgürce yaşama hakkı olduğunu gözönünde bulundurmak işine gelmiyor. Bir toprağın etrafına çit çekip "benim" demekle ebediyyete kadar oranın sahibi olamıyorsun maalesef. Yüzyıllar önce sizi anadoludan kıbrısa göderen de bu devletti, şimdi başkalarını gönderen de bu devlet. Madem burdan giden adam düşük ücretle çalışıyor, sen de çalış. Yaşanmaz mı diyorsun? Gayet de normal yaşanır. Öğrencilerin tuttuğu evler var, biliyorum. Burdan gidenler nasıl yaşıyorsa ordakiler de uyum sağlayabilir. Tabi sağlayabilir ama sizin asıl meseleniz bu zaten, seviye kaybetmek istemiyorsunuz. Düşmanlığın burdan kaynaklanıyor.

Diyeceğim son söz bu konuları fazla abartıyorsunuz. Allah kimseyi kıbrıslı diye yaratmadı. Kimin ne olacağı da belli olmaz. Birkaç yüzyıl önce gittiniz diye ne siz kıbrıslı olursunuz, ne de sonradan gelenler işgalci olur. Benim sana daha fazla sözüm yok, beğendiğin fikirleri savunmaya devam et yavrucummm... :)

Toplam Hit: 11060 Toplam Mesaj: 69