folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

ya madem gayet güzel bir tartışma konusu acıldı tek merak ettiğim konu şu arkadaş ,

hanı yukardaki mesajlarda bı arkadaş şey yazmıştı kım oldugunu unuttum , "sımdı evrım gercekleşse bıle kuranda var dıyecekler gerçekleşmese de kuranda zaten vardı dıyecekler tartışmak boş " bunu yazan harbı mantıklı söledi ama birde şöyle bir durum var ,

eğer gerçekten  yoksa ve tanrı denilen şey saçma bir bilinmeyen ise , kuranda sahiden yazıldığı sölenilenler nerden geldi ?

eğer yoksa bunca yaşanılan şeylerın karşılığı olarak ölümden sonra n'olacak ? yani demek istediğim insanların yaptıkları vs yanlışlar filan , hanı bıraz ılgınc bır soru gercekten farkındayımda öyle ister istemez dini kısmıyla ilgili soruda aklıma gelmıyo değil , şöyle acıklamam gerekirse ;

örn   biçoğumuz ailelerinden ötürü müslümanız ve dunyada ne kötülük ve ıyılık yaparsan cennet cehennem olarak bunlar karşına gelecek derlerdi , eğer yoksa böyle birşey ne olacak ilerde ? boşlukta mı kalıcaz sonsuza dek ? sonsuza dek ne olacak ? 

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Clostridium bunu yazdı:
    -----------------------------

eğer yoksa böyle birşey ne olacak ilerde ? boşlukta mı kalıcaz sonsuza dek ? sonsuza dek ne olacak ? 

bunu zaman zaman düsünürüm ve is bunalma noktasına gelir.

dogumumuzdan önceki binlerce yılda biz yoktuk, buradaki hicligi kabulleniyoruz ama bilincli halimizden sonraki boslugu mantık almıyor iste.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Clostridium bunu yazdı:

ya madem gayet güzel bir tartışma konusu acıldı tek merak ettiğim konu şu arkadaş ,

hanı yukardaki mesajlarda bı arkadaş şey yazmıştı kım oldugunu unuttum , "sımdı evrım gercekleşse bıle kuranda var dıyecekler gerçekleşmese de kuranda zaten vardı dıyecekler tartışmak boş " bunu yazan harbı mantıklı söledi ama birde şöyle bir durum var ,

eğer gerçekten  yoksa ve tanrı denilen şey saçma bir bilinmeyen ise , kuranda sahiden yazıldığı sölenilenler nerden geldi ?

eğer yoksa bunca yaşanılan şeylerın karşılığı olarak ölümden sonra n'olacak ? yani demek istediğim insanların yaptıkları vs yanlışlar filan , hanı bıraz ılgınc bır soru gercekten farkındayımda öyle ister istemez dini kısmıyla ilgili soruda aklıma gelmıyo değil , şöyle acıklamam gerekirse ;

örn   biçoğumuz ailelerinden ötürü müslümanız ve dunyada ne kötülük ve ıyılık yaparsan cennet cehennem olarak bunlar karşına gelecek derlerdi , eğer yoksa böyle birşey ne olacak ilerde ? boşlukta mı kalıcaz sonsuza dek ? sonsuza dek ne olacak ? 

Kuranın indiği dönem adama sen maymunla aynı atadan geliyorsun desen nasıl bir ilerleme olur o adamda?..şimdi bile inatla maymundan gelmedik biz diyip yırtınıyorlar. Halbuki teori aynı atayı paylaştığımız üzerine. Düşün birde o adamın hisleri ne olur. Cahilliğin olduğu bir dönemde fazla bilimsel bir kitap kafa karıştırırdı. Nabza göre şerbet gibi düşün. O dönem anlaşılabilmesi için yalın, basit dilde yazılmış..

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

andrei ve deja-vu eyvallah mesajlarınız için ama işte ikilem hoca , naparsan yap ikilemde kalıyor insan ( en azından ben kalıyorum )

aslında mantıken düşündüğünde ulan sen zaten bu bölgede yaşadığın ve bu bolgenın insanının cogunlugu müslüman oldugu ıcın müslüman oldun . bu yeterınce bır sebep , bır yandan baska dınden de olabilirdin ve üstüne üstük insan kendi içinde ikilemde kalabiliyor , "ya bunlar varsayımsa " ama gel gelelim bugüne kadar varolan seylerin bilindiği söylenilen gelecekteki şeylerinde bilineceği söylenilen Kuran'da yazan şeyler, ya onlar nasıl bilindi , nasıl yazıldı , yada bizemi böyle gösterildi bilinmiş gibi ?  

herşey bir kenara da gerçekten şu konuda herkesin tatlı bir üslub ile birbirine fikirlerini beyan etmesini çok isterim, fazlasıyla tartışılabilinecek tez antitez gibi vs şeyleri içeren bi konu (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheIceberg
    TheIceberg's avatar
    Erkek

ya kardesler bir kere 15 milyar yillik evrende yaraticinin 'kullarina' kitap gondermesi ve o kullarin bu kitabi kaybedip yeniden kendi kafalarinca yazabiliyor olmasi inanilir bi sey degildir. mantikli olan ta bastan -tabi kitap gelmesiyse olay- bi tane kitap gelmesi, kusursuz olmasi, ve hicbir sekilde tahrif edilememesidir. islam deseniz kitabi degistirilmese de hadislerle oyle cekistirilip oynanmis ki ayetten cok yalan hadis var. bir yaratici olsa boyle seylerin olmasina kati surette izin vermez lan bence.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

nessaj bunu yazdı:

pcdoktor123

ben uzay hakkında bi tane kitap okumadım, sevmem ben uzay falan öyle büyük uçan kaçan gezegenler var mı problem?

ama snırsam sen bir tane kitap okuyup onun gazıyla her konuya aynı şeyleri yazıyon. onu farkettim en azından.

sen o paragrafın bir alt paragrafta yazanlarıda okusan anlarsın ne demek isediğimi, ama hazretleri öyle herşeyi okumaaaaz

aman çokta sikimde amk okuma

git camdan atla öl, cennete karı sik amk. ne bekliyon burda?

bırak hoca, dediğin gibi kafaları basmıyo amk. buna kaç tane ayar verdim bi tane mesajıma cevap veremedi :D

önceki sayfalarda dediğim gibi bunlar kimin ne dediğini adnan hocadan öğreniyo yalan yanlış şekilde. davies mi ne kim bilr ne söyledi ya da kim bilir hangi cemaatin tarikatın adamı. gugılda aratınca çıkmıyo bile. onu lafını da adnandan öğrenmiştir. belki adam hemen alt paragrafta başka bişey dedi lafını açıkladı ama adnan hoca orayı almaz. şimdi sorsak kardeş sen bı daviesin kitabını okudun da mı biliyon diye yok der. hangi harun yahya belgeselinden görmüştür kim bilir.

neyse hoca bırak işte, dediğim gibi kafaları basmaz. beyinleri yıkanmış. bugün birçok müslüman mecbur kabul ediyor evrimi. bu olay, türkiyedeki müslümanlara özel. 

haklısın moruk.

ottomanmurat, ben koca paragrafta bir sürü küfür ettim ama tanrınıza hakaret yok raad ol(fantazik tanrı dedim enfazla la ). öyle atarlanmana gerek yok

...

la o kadar şey yazdık adam halen daha protonlarla uğraşıyor, ne uğraşıcam lan(post attığı sözüde yazınca sadece kutsalmucizleler.com çıkıyor ahahahha), neye inanırsanız inanın bundan sonra çok sinirlenmedikçe yazmam. çünkü bi işe yaramıyor, abi o paragraflar topluluğunu tarafsız bir insan okusa, zınk ömür boyu atayist olur, sizde nası bi değişik kafa varsa artık...

"Bana ayar verdin ha? Paralel evrenlerden birinde belki ancak bu dünyada olabilecek birşey değil."

ahahaha la sende bi kitap okudun diye iycene tribe girdin ha :D, harbi o adamın ktiabını okudun mu? yoksa bir yerde mi gördün sözleri.

o protonlarla ilgili kısmı bir atlasan 1 tane cevap verebilceğin durum yok. protonlarda nötronlar hleelellelelele amk :D hadi kalın sağlıcakla

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Clostridium bunu yazdı:

andrei ve deja-vu eyvallah mesajlarınız için ama işte ikilem hoca , naparsan yap ikilemde kalıyor insan ( en azından ben kalıyorum )

aslında mantıken düşündüğünde ulan sen zaten bu bölgede yaşadığın ve bu bolgenın insanının cogunlugu müslüman oldugu ıcın müslüman oldun . bu yeterınce bır sebep , bır yandan baska dınden de olabilirdin ve üstüne üstük insan kendi içinde ikilemde kalabiliyor , "ya bunlar varsayımsa " ama gel gelelim bugüne kadar varolan seylerin bilindiği söylenilen gelecekteki şeylerinde bilineceği söylenilen Kuran'da yazan şeyler, ya onlar nasıl bilindi , nasıl yazıldı , yada bizemi böyle gösterildi bilinmiş gibi ?  

herşey bir kenara da gerçekten şu konuda herkesin tatlı bir üslub ile birbirine fikirlerini beyan etmesini çok isterim, fazlasıyla tartışılabilinecek tez antitez gibi vs şeyleri içeren bi konu (:

Güzel tartışalacak konu severim de tartışmayı sonuçta bilgi paylaştıkça çoğalır. Fakat şu anda tartışmamak için 2 nedenim var

1. Bu konu yazılı değil yüz yüzeyken güzel olur

2. Yarın sınavım var hadi iyi geceler :D

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:

Clostridium bunu yazdı:

Güzel tartışalacak konu severim de tartışmayı sonuçta bilgi paylaştıkça çoğalır. Fakat şu anda tartışmamak için 2 nedenim var

@Clostridium, nicki yanlış yazmışım la.

benim mesajı bi kere oku dayı, hatta msn vereyim tartısışırz senlen, en azından meyilin var, kitlenmemeişin birşeye.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:

deja-vu bunu yazdı:

Clostridium bunu yazdı:

@dejavu

benim mesajı bi kere oku dayı, hatta msn vereyim tartısışırz senlen, en azından giderin var.

mssn isteme sebebini pek hayırlı görmedim hoca ,

sonunda "webcam varmı dejavu kardeş" cümlesiyle karşılaşabilirsin :D:D:D baksana :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

ahahaha:D moruk onu başka anlamda söyledimde ,o anlama kaydığını hiçte farketmedim yani :D kbakma

Toplam Hit: 44211 Toplam Mesaj: 453