folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:
    -----------------------------

pcdoktor123

ben uzay hakkında bi tane kitap okumadım, sevmem ben uzay falan öyle büyük uçan kaçan gezegenler var mı problem?

ama snırsam sen bir tane kitap okuyup onun gazıyla her konuya aynı şeyleri yazıyon. onu farkettim en azından.

sen o paragrafın bir alt paragrafta yazanlarıda okusan anlarsın ne demek isediğimi, ama hazretleri öyle herşeyi okumaaaaz

aman çokta sikimde amk okuma

git camdan atla öl, cennete karı sik amk. ne bekliyon burda?

Kendinden bekleneni yapıyorsun.Zaten adam gibi konuşmanı beklemiyordum ancak bu kadarda beyin noksanı bir tavırda beklemiyordum.

Gidip uzayı araştırmakla işe başlayabilirsin. Bak ümidini kesme beyin sürekli gelişebiliyor.Belki birgün kullanabilirsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Nessaj hocam yazarken yorulmadin mi bu kadar seyi.? Bide , komin neye inandigi onemli degilde, baskalarinin inandiklarina saygili olunsa ne hos olur.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

nessaj bunu yazdı:

pcdoktor123

ben uzay hakkında bi tane kitap okumadım, sevmem ben uzay falan öyle büyük uçan kaçan gezegenler var mı problem?

ama snırsam sen bir tane kitap okuyup onun gazıyla her konuya aynı şeyleri yazıyon. onu farkettim en azından.

sen o paragrafın bir alt paragrafta yazanlarıda okusan anlarsın ne demek isediğimi, ama hazretleri öyle herşeyi okumaaaaz

bırak hoca, dediğin gibi kafaları basmıyo amk. buna kaç tane ayar verdim bi tane mesajıma cevap veremedi :D

önceki sayfalarda dediğim gibi bunlar kimin ne dediğini adnan hocadan öğreniyo yalan yanlış şekilde. davies mi ne kim bilr ne söyledi ya da kim bilir hangi cemaatin tarikatın adamı. gugılda aratınca çıkmıyo bile. onu lafını da adnandan öğrenmiştir. belki adam hemen alt paragrafta başka bişey dedi lafını açıkladı ama adnan hoca orayı almaz. şimdi sorsak kardeş sen bı daviesin kitabını okudun da mı biliyon diye yok der. hangi harun yahya belgeselinden görmüştür kim bilir.

neyse hoca bırak işte, dediğim gibi kafaları basmaz. beyinleri yıkanmış. bugün birçok müslüman mecbur kabul ediyor evrimi. bu olay, türkiyedeki müslümanlara özel. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheIceberg
    TheIceberg's avatar
    Erkek

lan herkes kendi kicindan uydurmus falan da, evrim maymundan baslayip insana gelmek degil canlar. ilk bir ortak atadan gelip canlilarin farklilasmasi. bunun bacteriasi var, archaeasi var, eukaryasi var. ortak atanin hucre zarinin kromozom etrafinda kivrilip cekirdekli canli olmasi, hucre ceperini kaybeden diger prokaryotlari icine alip bunlarin mitokondri ve kloroplast olmasi var. mesala prokaryotlardan cekirdeklilerin olusmasi boyledir. ve su anki kosullarda canli uretilememesi ki -ki amino asit uretilebiliyor ve amino asitten canli evrimlesmesi imkan dahilindedir- dunya uzerindeki kosullarin evrenin ilk kosullariyla ayni olmamasindan dolayidir. big bang oldugunda 10uzeri 27 ile 32 derece arasi bir sicakliktan bahsediyoruz mesela. duzgun oturup okursaniz, lan hadi bari wikipediaya bakin, evrimi de anlarsiniz, big bangi de. ha yok ben evrimi anlayamadim mi diyorsunuz? richard dawkinsin 'gen bencildir' kitabini indirin alin okuyuverin. cocuk kitabi gibi yazilmis bir kitaptir. hadi en olmadi her sene niye grip asisi olmaniz gerektigini, grip virusunun single strand RNA virusu olup da mutasyona asiri acik olmasindan oldugunu falan bir ogrenin.

birader sen arastirdin mi hic lan surada anlamadigim bi sey var acaba nasil oluyor diye? bilim sana cevabini veriyor. din ise 'ol dedik oldu hehehe' cevabi veriyor.

mesela diyorsun ki big bang nasil oldu. peki tanrinin baslangic noktasi nedir? - sonsuzdan var olmus ama yaratilmamis bir yaratici daha mi mantikli yani?

ha bu arada sen evrimi kabul etsen ne olur etmesen ne olur. senin hastaligina evrim sayesinde careyi gene bilim adami buluyor. sen bilmesen de olur. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

nessaj bunu yazdı:

pcdoktor123

bırak hoca, dediğin gibi kafaları basmıyo amk. buna kaç tane ayar verdim bi tane mesajıma cevap veremedi :D

önceki sayfalarda dediğim gibi bunlar kimin ne dediğini adnan hocadan öğreniyo yalan yanlış şekilde. davies mi ne kim bilr ne söyledi ya da kim bilir hangi cemaatin tarikatın adamı. gugılda aratınca çıkmıyo bile. onu lafını da adnandan öğrenmiştir. belki adam hemen alt paragrafta başka bişey dedi lafını açıkladı ama adnan hoca orayı almaz. şimdi sorsak kardeş sen bı daviesin kitabını okudun da mı biliyon diye yok der. hangi harun yahya belgeselinden görmüştür kim bilir.

neyse hoca bırak işte, dediğim gibi kafaları basmaz. beyinleri yıkanmış. bugün birçok müslüman mecbur kabul ediyor evrimi. bu olay, türkiyedeki müslümanlara özel. 

Bana ayar verdin ha? Paralel evrenlerden birinde belki ancak bu dünyada olabilecek birşey değil.

Gelelim dediklerine. Allah insanı evrimle yarattı gibi şeyleri kabul edebilirdim ancak etmiyorum onlarda saçmalık. Çünkü evrim diye birşey yok. Hiçbir sağlam temele oturmuyor evrim. Başlangıçtan epic fail çünkü.

Uzayın nasıl oluştuğunu açıklayabilirseniz dediğiniz her şeyi kabul edeceğim. Ama bana tutupta tesadüf deme. 14 milyar yıldır sorunsuz işleyen bir sisteme tesadüf dersen karşıdakinin gerçek bir beyinle konuştuğundan şüphelenirim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gerisini boşverin, herkesin tuttuğu kendine.

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

sevgili pcdoktor636

bak sevgili dostum, kardeşim. üzgünüm hiç birimiz bu eksik açıklamalarınla ikna olmayacağız. örnek verdiğin harun yahya denen herifle de dalga geçeceğiz, üzgünüm ki güleceğiz. biz de isterdik onun sağlıklı bir birey olmasını ama olmamış işte. yapacak birşey yok.

biliyorum ki biz de yarım yamalak açıklamalarla ikna edemeyeceğiz seni. çünkü darwin, evrim teorisini tam anlamıyla ortaya attıktan sonra, evrim teorisi müthiş gelişti. 200 yıl yahu. düşünebiliyor musun. bu işe gönül veren, meraklı, milyon tane bilimadamının önüne, geliştirebilecekleri bir teori attı. o gelişti, bazı kısımları çürüdü, bazı kısımları güçlendi. sonuç olarak "darwin şöyle demişti, evrim teorisi yalan" demek çok saçma olur. ayrıca milyon tane insanın araştırdığı, şimdilik sadece öğrenmek için bile birçok biyoloji terimini bilmek gerektirdiğinden, teoriyi sana şurada üç satır yazıyla açıklamamızı bekleme. ki sen önyargılarından sıyrılmıyorsun ki...

şimdi önyargım yok diyeceksin. bak sevgili kardeşim, bizim inancımıza (olmayan inancımıza) göre kaybedecek birşeyimiz yok. fakat senin kaybedeceğin çok şey var inancına göre. bu yüzden "önyargı" sen istemesen de oluşan birşey. sonuçta bunlar bilinçaltında şekillenen şeyler. şimdi bilinçaltını falan da inkar edeceksin fakat freud'un görüşlerini kabul etmeyeni psikoloji alanından mezun yapmazlar. neyse, bu konu farklı

bir de şu var sevgili kardeşim.

geniş düşünelim biraz. en genişinden alalım kadrajı.

senin görüşüne göre biz kandırılmışız, sistemin (o büyük yanıltıcı gücü sistem olarak adlandıracağım) oyunlarına gelmişiz, allah yolundan sapmışız. ve sana göre sistemin amacı dünyaya inançsızlığı yaymak. bir de benimkini yazıp, artılarını eksilerini karşılaştıralım.

bana göre de sistem, müthiş bir din politikası gütmektedir (tayyip için söylemiyorum. tüm dünya. amerika falan). herkesin inanan bireyler olmasını istemektedir.

şimdi neden böyle düşündüğümü söyleyeyim.

çünkü sistem, basit düşünürsek daha fazla para ister. daha fazla paraya daha fazla insanı yöneterek sahip olur. daha fazla yönetim ise, korku faktörüyle mümkündür. sistem insanların "olmayan" birşeyden korkmasını, bu korkunun bilinçaltlarına yerleşmesini ister. sesini çıkarmamasını, yaşamasını, itaat etmesini, tüketmesini ve emeği sömürülünce yani yaşlanınca ölmesini ister.

bak sadece islam üzerinden yola çıkmıyorum. tüm dinleri kullanır sistem. zamanındaki kilise baskıları nedendi acaba? tamamen bu yüzdendir sevgili kardeşim.

sonuç olarak inanan insan, bu dünyaya bir sınav için geldiğine, asıl mutluluğa öbür dünyada kavuşacağına inanır. itaat eder, tüketir ve ölür. haksız mıyım? toplumuna baktığında bunu görmüyor musun? en basidinden kendine bak? geçici zevklerle zaman geçirip yani egonu tatmin edip, sana öğretilen iç hesaplaşma yöntemiyle (din) ile, sistemin gereklerini yerine getirip (okul okuyup, sonra çalışıp emek verip, karşılığında emeğinin karşılığı olamayacak kadar para alıp) öleceksin. hayatın böyle olduğunu düşünüyorsun çünkü. ve sistem seni o kadar iyi besliyor ve susturuyor ki... milliyetçilik diye birşey var mesela zaman geçirmek için üretilmiş, sana milletini sevmeni öğretiyor. yahu tüm insanlık kardeşin değil miydi senin?

fakat hayat bu değil sevgili kardeşim. yaşamak özgürlüktür. ben bir bireysem, kimse benim düşmanım olmamalıdır. kimse bana karışmamalı, ben kimseye karışmamalıyımdır. en güzel şekilde dünyayı daha "güzel" "yaşanılır" yer yapmak için uğraşmalıyızdır. özgürlük sevgili kardeşim. kimse sana reklamlar yoluyla bazı fikirleri empoze edemez. özgürlük sevgili kardeşim. hiç kimse, senin geldiğin dünyada gitmek istediğin yer için senden belli kriterleri sağlamanı beklememelidir. bu dünya hepimizindir. oscar wilde'ın mezarı fransanın değildir, ya da kapadokya, türiyenin değildir. çin seddi, çinlilerin değildir. tüm dünyanındır ve senin her yere ayak basabilmen gereklidir. özgürlük sevgili kardeşim. kimse "kültür, gelenek" kaygılarıyla büyütülmemelidir. bu, yeniliklere kendini kapatmak olur. gerçek kültür, üstüne düşülmediği halde ayakta kalabilendir. özgürlük sevgili kardeşim. senin devlet meselesi hakkında kafa yorabilmendir. birileri senin başına geçip, seni istediği gibi yönetmemelidir. senin de gerçekten "hür" iradenle katılabilmen gereklidir. bugün üniversite koridorlarında tek tartışılan şey ultraslan ya da çarşı falan oluyor. öyle bir tecavüz ediyor ki beyinlerimize sistem, daha iyi bir düzen nasıl olur, bunu düşünecek vaktin olmuyor.

peki sistem bundan nasıl para kazanıyor. şimdi buna biraz değinelim. sistem düşmanlık yaratıyor sevgili kardeşim. sistem, milliyetçilik, din gibi kavramlar yaratarak birbirlerine düşman yaratıyor. peki bundan nasıl para kazanır sistem ve nasıl hiç duyulmaz. silah satarsevgili kardeşim. sana da düşmanına da silah satar. bak soyut birşeyi nasıl somuta çevirdi. zekice ama, inkar etmiyorum. amerikada silah sektöründen kazanılan para, eğlence sektörününü 75 katıydı iki yıl önce. bu ayrıntı herşeyin farkına varmak için yeterli değil mi? ve o silah tüccarları kesinlikle ortaya çıkmaz...

sonuç olarak, ikimiz de birşeylere karşı direniyoruz. fakat direndiğimiz şeyin kökünde sen farklı birşeye, ben farklı bir şeye inanıyorum. önce bunları açığa kavuşturalım lütfen kendi içimizde. sonrasında adam akıllı bir platformda, önyargısız, sadece "gerçeğe yaklaşmak" için tartışalım. böyle fikirlerimizi birbirimze çarpmak, savaştan başka birşey olmuyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheIceberg
    TheIceberg's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:

Bana ayar verdin ha? Paralel evrenlerden birinde belki ancak bu dünyada olabilecek birşey değil.

Gelelim dediklerine. Allah insanı evrimle yarattı gibi şeyleri kabul edebilirdim ancak etmiyorum onlarda saçmalık. Çünkü evrim diye birşey yok. Hiçbir sağlam temele oturmuyor evrim. Başlangıçtan epic fail çünkü.

Uzayın nasıl oluştuğunu açıklayabilirseniz dediğiniz her şeyi kabul edeceğim. Ama bana tutupta tesadüf deme. 14 milyar yıldır sorunsuz işleyen bir sisteme tesadüf dersen karşıdakinin gerçek bir beyinle konuştuğundan şüphelenirim.

Uzayin hiclikten bir anda sap diye ortaya cikmasina inaniyorsun hocam, bi kere bu evrenin genisliyor oldugu gercegine karsi, evren sabit bir sey degil. Quantum mekaniklerinin gecerli oldugu, yuksek sicaklik(ebesinin a.i kadar yuksek bir sicaklik) ve yuksek basinc(ayni sekilde) altinda belli bir noktadan degil, genel bir patlama olmasi big bang. wikipediadan bile bakabilirsin. 

sistemin sorunsuz oldugunu nereden cikariyorsun hocam bilemiyorum. neye gore sorunsuz acaba? sirf dunya acisindan bile dusunursen, bir deprem, buzul cagi vs sorundur. 

Ve yani senin dedigin tesaduf hocam. eksi sonsuzdan arti sonsuzda boslukta var olan bir yaratici kod yaziyor olaylar sap diye ortaya cikiyor, hic bir kaynagi maynagi olmadan. ben sana diyorum ki tum canlilarin ortak atasi, insan da boyle boyle ilerleme sonucunda gelmis, daha ileri de geri de gidebilir 100 milyon yillar icinde.

Sense bana diyorsun ki topraktan ilahi guclerle insan ayrica yaratildi. Hem de sadece iki kisi. Ve sadece iki kisi hicbir mutasyon vs gecirmeden aynen bugune kadar geldi, asyalilarin zencilerin farkli olmasini da aciklayamiyorum diyorsun. ha onceden tahribatta bana 'Allah dunyanin her yerinden toprak kullanmis amaa' diye aciklayan olduydu gerci pardon. Inandigin topraktan yaratilma, efendime soyleyeyim zehirli elma, Nuhun gemisi gibi fantezilerin cidden inanilir hic bir yani yok. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Tarafsız yorum: nessaj ortalığın a. koymuş. Kimse de düzgn bi cevap verememiş. And the winner is ...

The king is bleeding.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

j4x bunu yazdı:

Tarafsız yorum: nessaj ortalığın a. koymuş. Kimse de düzgn bi cevap verememiş. And the winner is ...

Aynen öyle olmuş gibi gözüküyor. Gelen cevaplar için harcanan enerjiye ve eskitilen klavyelere ben üzüldüm taa buradan.

Toplam Hit: 44119 Toplam Mesaj: 453