folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

glaurung bunu yazdı:
    -----------------------------

Bi konferans verelim istanbulda, üniversitelerın yobaz rektorluklerı ızın vermez ama biyer bulunabilir, hatta munakasa bile yapılabilir, ama oraya çıkacak adam mutasyon nedir mutajenik faktörler nelerdir falan bilecek, harun yahyanın balık zokası çakma fosillerini delil diye getirmeyecek.

bunların profesörü, biraz bilgili öğrencilerle bile baş edemiyor ki. geçen bizim üniye bi adam geldi profesörmüş hem de biyoloji düşün yani. internette arattım, ekşide cemaatçi diyolar ben onların yalancısıyım. netten nasıl bi adam olduğunu öğrenebilirsini zaten. adem tatlı diye biri.

neyse biyoloji bölümü bile olmayan üniversitede bilimin ışığında evrim konferansı verecek. başlık bu. ben gidemedim. arkadaşım gitti. salonu şakirtler doldurmuş. 

şimdi olaya bak, direk soruya izin verilmiyor. kağıda yazıyorsun öyle topluyorlar adam alıyor cevaplıyor. konferansta rektörün, milletvekilinin, cumhuriyet başsavcısının falan olması da ayrı zaten.

havvadan girmiş evrimin sadece bir felsefe olduğunu iddia ederek çıkmış falan. evrim felsefedir diyormuş adam.

benim arkadaş iki soru yazmış. biri insanlarda zennci, beyaz, ikiden fazla göz rengi gibi durumları nasıl açıklıyorsunuz diye sormuş. demiş ki ademle havvada tüm genler vardı.

diğer soru da ben tiktaalik'i sor demiştim sudan karaya geçişin bulunan en bariz arageçiş fosilidir. bakın en barizi diyorum, tek demiyorum. bunu bulduktan sonra sudan karaya geçiş oldukça aydınlığa kavuştu.

sormuş arkadaşım (yazarak tabi, konuşturulmuyor ya kimse) sudan karaya geçiş araformu tiktaalik'i açıklayabilir misiniz diye. adam "açıklarım tabi..." diye girmiş ama bu konuda tek kelime etmeden başka bir konuya devam etmiş. bir daha da hiç dönmemiş sayın profesör.

şakirdin biri allah insanı eksiksiz yarattı gibisinden bi ayet yazmış vermiş soru yazılması gereken kağıda. 

düşünebiliyor musunuz böyle işte.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

yNsr bunu yazdı:

hocam tekrar kontrol ettim sayfalari herhangi bir insan arageçiş fosil resimini bulamadim.  birde primatlar hangi hayvandan evrildi hocam ?

bi daha ara bulursun. çünkü ben dahil en az iki kere verildi sadece insan evrimi. 

primatlar konusunda sadede gel, nereye kadar gideceksin? artizliğin gereği yok, en son tek hücrlilere gelince peki onlar nasıl oldu mu diyceksin? diyeceksen direk de burda boşuna kalabalık yapma.

tek hücrelerin nereden geldiği ayrı bir soru, benim merak ettiğim olay evrimin nasıl bu kadar muazzam bir yapıda gerçekleşmesi. bu kadar farkli canlinin nasıl geniş bir yelpazede evrildiği bütün canlilarin  kendine has bir özelliği nasıl öğrendiği ? kuş neden ve nasıl uçmaya başladi ? balık neden suda kalmayi tercih etti ? çıta bu kadar hızlı koşmaya evrildide kaplumbağa neden yavaş olmaya yöneldi ? bunlari  organize eden evirici kim ? sen şu olacaksin bunu yiyip dengegyi koruyacaksin şuda seni yiyecek bundan kaçacaksin vb.

birde evrim herşeyi bir nedene bağlıyor, örneğin insan tehlikeyi kontrol etmek için ayağa kalkarak kontrol ede ede ayakta durmayi öğrendi deniliyor. ayni şekilde tehlikeyi kontrol etmek için ayağa kalkan mirket evrimin neresinde ?

http://img232.imageshack.us/img232/2565/meerkatssouthafricapx4.jpg

evrimciler insanin düşünmeye başparmağını kullanmasiyla başladiğini söyler, başparmaği olan sincap, lemur, susamurunda da aynı başparmak var?

Charles Darwin'in "gözleri düşünmek beni bu teoriden soğuttu" dediği çekirdeği olmayan tek organ gözün nasıl evrildiği konusunda afaki değil yeni bir bilimsel açıklama getirilebildimi ?
      bence evrimin tek handikapi hayvanlarin benzerliklerinden yola çıkarak çıkarimda bulunmalari gibime geliyor. halbuki farkliliklara baksalar.

birde ayni türden farkli bir türün çıkmasi için sürekli denenmesi gerekmezmi ? yani evrimin başladiği ilk noktayi düşünürsek, yeni bir canlinin oluşmasi için sürekli denenmesi gerekmezmi? buda hem sayica sınırlı ve bunu deneyecek canlinin ömrünün yetmeyeceği kadar uzunca bir süreç değilmidir ? ve ayni bilimde demiyormu DNA da trilyonda bir sapma verimsiz bir türün çıkmasina sebep olur.  yani bu bir kova dolusu bilyeyi havaya atip bu bilyelerin masa ve sandalye olmasini beklemek gibi birşey

In every job there is a no
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

yNsr bunu yazdı:

peki evrimin var olduğunu kabul edelim şu sorularin cevabini bilen warmi?

insan maymun familyasindan geldiğini varsayiyiruz peki maymun hangi familyadan evrildi ?

maymun yırtıcı hayvan varmi yokmu diye kontrol etmek için ayağa kalka kalka ihtiyaçtan iki ayak üzerinde yürümeye başladi deniliyor. kuşlar hangi ihtiyaçtan uçmayi başarmiş ki tavuklar neden bu gereklilikten pay çıkaramamiş ?

bildiğim kadariyla bir türün üreyebilmesi için iki ayni türden cinsin çiftleşmesi gerekiyor. yani aslanla leopari çifleştirerek bir tür ortaya çıkartamazsiniz, içgüdüsel olarak zaten bu iki farkli tür çiftleşmez. her birinin kendi türüyle çiftleşme gibi bir kanunu vardir, pratik olarak soracak olursak 100 yıldır zooloji bilimi aktif olarak hayvanlari incelemekte kendi isteğiyle farkli bir türle çiftleşip üreyen hayvan kayda alinmamişken 50 milyon yıl önce bunu olduğunu söylemek biraz senaryo olmaz mi ?

daha aklima birçok soru var bu konuda :)

Kardeşim Güzel Yazmişsin Günümüzde Tek Evrim Atın Eşşegi Becererek Cıkardıgı Katırdır.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

sittinsene bunu yazdı:

birinin dediği gibi "sınırlı yeteneklere sahip birinin sınırlarını zorlaması hoş değil"  ve ateislerin  herzaman köşeye sıkışınca allah demelerini kınıyorum :) bu ne kaypaklıktır.ukalalıkta üstlerine yok

Aynen Reis Bazilarının Sıkışıp Atatürk Cumhurriyet Demesi Gibi Laik Ülke Demesi Gibi

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

yNsr bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

yNsr bunu yazdı:

hocam tekrar kontrol ettim sayfalari herhangi bir insan arageçiş fosil resimini bulamadim.  birde primatlar hangi hayvandan evrildi hocam ?

bi daha ara bulursun. çünkü ben dahil en az iki kere verildi sadece insan evrimi. 

primatlar konusunda sadede gel, nereye kadar gideceksin? artizliğin gereği yok, en son tek hücrlilere gelince peki onlar nasıl oldu mu diyceksin? diyeceksen direk de burda boşuna kalabalık yapma.

tek hücrelerin nereden geldiği ayrı bir soru, benim merak ettiğim olay evrimin nasıl bu kadar muazzam bir yapıda gerçekleşmesi. bu kadar farkli canlinin nasıl geniş bir yelpazede evrildiği bütün canlilarin  kendine has bir özelliği nasıl öğrendiği ? kuş neden ve nasıl uçmaya başladi ? balık neden suda kalmayi tercih etti ? çıta bu kadar hızlı koşmaya evrildide kaplumbağa neden yavaş olmaya yöneldi ? bunlari  organize eden evirici kim ? sen şu olacaksin bunu yiyip dengegyi koruyacaksin şuda seni yiyecek bundan kaçacaksin vb.

birde evrim herşeyi bir nedene bağlıyor, örneğin insan tehlikeyi kontrol etmek için ayağa kalkarak kontrol ede ede ayakta durmayi öğrendi deniliyor. ayni şekilde tehlikeyi kontrol etmek için ayağa kalkan mirket evrimin neresinde ?

http://img232.imageshack.us/img232/2565/meerkatssouthafricapx4.jpg

evrimciler insanin düşünmeye başparmağını kullanmasiyla başladiğini söyler, başparmaği olan sincap, lemur, susamurunda da aynı başparmak var?

Charles Darwin'in "gözleri düşünmek beni bu teoriden soğuttu" dediği çekirdeği olmayan tek organ gözün nasıl evrildiği konusunda afaki değil yeni bir bilimsel açıklama getirilebildimi ?
      bence evrimin tek handikapi hayvanlarin benzerliklerinden yola çıkarak çıkarimda bulunmalari gibime geliyor. halbuki farkliliklara baksalar.

birde ayni türden farkli bir türün çıkmasi için sürekli denenmesi gerekmezmi ? yani evrimin başladiği ilk noktayi düşünürsek, yeni bir canlinin oluşmasi için sürekli denenmesi gerekmezmi? buda hem sayica sınırlı ve bunu deneyecek canlinin ömrünün yetmeyeceği kadar uzunca bir süreç değilmidir ? ve ayni bilimde demiyormu DNA da trilyonda bir sapma verimsiz bir türün çıkmasina sebep olur.  yani bu bir kova dolusu bilyeyi havaya atip bu bilyelerin masa ve sandalye olmasini beklemek gibi birşey

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=92854

üstteki kitap basit bir şekilde anlatıyor öneririm.

başparmak yürümek o bu hepsini unut tüm sorularının tek cevabı doğal seleksiyon,

mükemmelleşme yok, iyiye gitme yok,

Sadece mutasyonla oluşan gen değişiklikleri sonucu; var olan sisteme, en uygun olanının, yaşamını sürdürmesi; bunun sonucunda da baskın genin yeni tür olması gerçeği var. Seleksiyonu anlamaya çalış.

ilk hücreden çok daha öncesi aminoasitlerin ve temel moleküllerin oluşumu var, dünyanın ısısından dolayı sıvı bulundurması bu kimyasal sürecin başlangıcını oluşturuyor. sonra sonra genler, çekirdek, tek hücreli yaşamsılar ortaya çıkıyor.

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bazi cok bilgili arkadaslarevrimi , yasadiklari 50-60 yillik surec icerisinde acik acik gozlemleyebileceklerini sanip dalga gecerek evrimi curuttuklerini saniyorlar ya ne diyek :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

38 sayfa olmuş ve konu hala kilitlenmemiş eskiye nazaran tahribatın tartışma kültüründe ilerleme var gibi gözüküyor işte buda evrimin bir göstergesidir :)

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ibrahimeren bunu yazdı:

38 sayfa olmuş ve konu hala kilitlenmemiş eskiye nazaran tahribatın tartışma kültüründe ilerleme var gibi gözüküyor işte buda evrimin bir göstergesidir :)

1 tane bile küfür edilmedi daha :D

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

warderpipi bunu yazdı:

ibrahimeren bunu yazdı:

vay amk :D

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ibrahimeren bunu yazdı:

warderpipi bunu yazdı:

ibrahimeren bunu yazdı:

vay amk :D

ilk küfür :/

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
Toplam Hit: 44282 Toplam Mesaj: 453