folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

homo'ların içinde homosexual'leri aradım ama yok :(

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek
    warderpipi bunu yazdı:
    -----------------------------

homo'ların içinde homosexual'leri aradım ama yok :(

zalımsın :-)

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

@andrei tüm yorumlarım arasından tutup harun yahya ile ilgili olanı çıkarmanız gerçekten muhteşem birşeydi. çok bilimseldi tebrikler.

O kadar big bang ile ilgili yazdım onlara bir cevabınız varmı?

Yok zaten olamazda big bang yaratılışın ispatıdır çünkü.

Hala burda bunu tartışmak saçma. O bahsettiğiniz bilim adamları big bangi kabul ediyorlar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:

@andrei tüm yorumlarım arasından tutup harun yahya ile ilgili olanı çıkarmanız gerçekten muhteşem birşeydi. çok bilimseldi tebrikler.

Hala burda bunu tartışmak saçma. O bahsettiğiniz bilim adamları big bangi kabul ediyorlar. 

senin de yazdıgım yorumda sadece harun yahya'lı kısmı alman olaganüstü, ben de seni tebrik ederim.

birincisi, yazılan yorumların cogunu okudum ben rahat ol, atladıgım birkac tane vardır.

ikincisi, o kadar yazdıgın big bang'a kimsenin bir sey dedigi yok, sana denmis ki "big bang, evrime göre daha teorik bir bilgi olarak kabul ediliyor".

bu sana bir sey ifade ediyor mu ? bak "kabul ediyorlar" denilmis zaten ?

sizin anlamadıgınız, evrim'i tamamen reddedip, sadece "teori" olarak görüp, onu big bang'in gecerliligiyle karsılastırma yapmanız.

ben diyorum istanbul bogazı, sen diyorsun neyse.

ücüncü ve son olarak siz bana tek kaynak olarak harun yahya'yı gösterirseniz, ben de size random harflerle gülerim.

daha bir sey yazmıyorum artık, konu hakkında bilimsel makaleleri irdelemis kisiler var, bırakayım onlar benim yerime yazsın da en azından bir seyler ögrenmis oluruz, sizin gibi her boku reddedecegime arastırmayı tercih ederim.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek

1-Evrim yoktur, herşey tek bir Rab, Yaratan tarafından yaratılmıştır ve bizim anlayamayacağımız zamansızlık ve süresizlik boyuncada bu böyle devam edecektir, hiç bir güç ve kudret buna karşı gelemeyecektir. Bu doğrultuda bilimin ve fennin bu kadar gelişmesine rağmen değil bir meniden insan, bir kıl dahi veya milyarlarca hücreden bir tane dahi yapılamıyor, buna inanan insanlar Allah a inanıyor ve inanmaya devam edecektir.

2-Evrim vardır, doğa, dünya uzaydaki milyarlarca yıldız, göktaşı vb her ne varsa tamamen bir tesadüf ve kendiliğinden hareket etmektedir. Bu olaylar doğa baba ve annenin bir hareketidir. Yine aklımızın almayacağız bir zaman dilimi ve yine aklımızın almayacağı saniye veya salisede olan kendi vücudumuzdaki milyonlarca hareket, dünyadaki kantrilyonlarca hareket ve işlev, hele hele uzay ve kainattaki uçsuz bucaksız olaylar bir tesadüf ve vb olaylardan meydana gelmektedir.

Özet olarak diyebilirimki;

1 nolu şıkka inanan kendim dahil insanlar gerçekten böyle birşeyler yoksa, dünyanın bu eşsiz ve bucaksız güzel nimetlerinden doyasıya tat çıkaramadan ortalama 50 yıllık bir zamanı boş yere yaşayıp toprak olup gidecekler, verilen bu çoooooooook güzel hayatın tadını çıkaramayacaklar, amma velakin gerçekten yaptıkları şey doğruysa zamansız bir mekan olan sonsuz alemde bunun tadını fazlasıyla çıkaracaklardır.

2 nolu şıkka inanan arkadaşlar ise, gerçekten haklıysalar, ne mutlu onlaraki ben kendim dahil 1 nolu şıkka inanan arkadaşlar gibi körü körüne yaşamayıp, kendi inançlarının yaşamışlardır ve bizim dediklerimiz boş çıkarsa onlara imrenip duracağız. Amma velakin dedikleri yanlış ise sonsuz olan bir alemde hesapları inşallah kolay olur diyelim.

Sonuç olarak diyebilirim ki ;

Allah gerçekten isteseydi bizleri melekler gibi tamamen kendine inanan insanlar yapabilirdi, ama bize akıl ve fikir vermiş, isteyen istediği yere gidebilir, istediğini yapabilir, istediğini düşünebilir, amma velakin hesabınıda sorarım demiş.

Fikirler zenginliktir, önemli olan birbirimizin kalbini kırmadan, birbirimizi incitmeden, adeta karşımızın başında bir kuş var ve her an bu kuş uçacakmış gibi, birbirimize saygı gösterelim yeter.

Her ne kadar sürçü lisan ettiysek affola. Saygılar.

NE-NEDEN-NİÇİN
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Andrei bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

senin de yazdıgım yorumda sadece harun yahya'lı kısmı alman olaganüstü, ben de seni tebrik ederim.

birincisi, yazılan yorumların cogunu okudum ben rahat ol, atladıgım birkac tane vardır.

ikincisi, o kadar yazdıgın big bang'a kimsenin bir sey dedigi yok, sana denmis ki "big bang, evrime göre daha teorik bir bilgi olarak kabul ediliyor".

bu sana bir sey ifade ediyor mu ? bak "kabul ediyorlar" denilmis zaten ?

sizin anlamadıgınız, evrim'i tamamen reddedip, sadece "teori" olarak görüp, onu big bang'in gecerliligiyle karsılastırma yapmanız.

ben diyorum istanbul bogazı, sen diyorsun neyse.

ücüncü ve son olarak siz bana tek kaynak olarak harun yahya'yı gösterirseniz, ben de size random harflerle gülerim.

daha bir sey yazmıyorum artık, konu hakkında bilimsel makaleleri irdelemis kisiler var, bırakayım onlar benim yerime yazsın da en azından bir seyler ögrenmis oluruz, sizin gibi her boku reddedecegime arastırmayı tercih ederim.

Her boku reddediyorum ha? Bende buna random gülerim.

Mantıklı dayanakları olan birşey gösterildiğinde araştırırım. Aklıma yatarsa kabulde ederim.

Evrimin akla yatar bir yanı yok.

Yoksa allah insanları evrimle yarattı diyenlerde var. Evrimi kabul edip allah böyle yarattıda diyebilirim. Ancak yok öyle bir durumda yok. Evrim=darwinin hayalleri. Sağlam temellere oturtularak oluşturulmuş bir teori değil evrim.

Big bang ise öyle değil. Big bangdeki mükemmelliği görüp tesadüf demek zaten düpedüz saçmalık.

Dediğim gibi burdaki 28 sayfa yorumdaki her cümlenin kendi kendine yazılmış olması,bunların birbirine cevap olarak yazılmış olması, bu ihtimaller bile daha olur kalıyor big bangin kendi kendine oluşması ihtimali yanında.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

şöyle bi yorumlara baktımda... olm dayanamıyorum yine yazıcam...

teist adamın kafası BASMIYOR arkadaş

@pcdoktor123 birşeyleri tutturmuşun yok 10 proton fazla zart olur 20 tane eksik olsa zurt olur, nerden okudun naaptın? altına boru gibi cevap verdiler onuda mı görmedim bilmiyorum şimdi hiçte uğraşamam o saçmalıklarınla uğraşmaya ki zaten o anlattıkların islamiyetin kanıtı DEĞİL. evrimin -dekanıtı- DĞEİL.

kafanız basmıyor dedim, en başında bak kafanız şuna basmıyo, bütün bu evrenin sözde mükemmel olması, kendi  kendine sözde oluşamaz olması islamiyetin kanıtı DEĞİLDİR, evrimin gerçekliğinide ENGELEYEMEZ. bu dediğiniz şey deizmin kanıtıdır (değildir). Ama onlar sizde nası bi reaksiyon gösteriyorsa ATEİST bilim adamlarını bulduğu şeylerle bize gelip saçma sapan triplere giriyonuz. Yok evrimi bulan maldır ona inanan gerizekalıdır lan sanki big bangı babası buldu amk.

Tutup diyosunuz biz evrimi araştırdık, beğenmedik o yüzden inanmıyoruz ondan sonrada insan maymundan gelirmi helelelee diyosunuz ki insan maymundan gelmiyor canım arkadaşlarım. o mevzu başkaaaaaa...  Tutup diyonuz ki charles darwin işte kabul etmiş olmadğını bilmem ara fosil yoksa zart olur bilmemne.

Harun yahyaaa...

Sen biliyomusun richard dawkinsin o adamı KAALE BİLE ALMADIĞINI. adamın yaratılış atlası diye çıkardığı kitaba benziyen şeyle 1 saat boyunca dalga geçtiğini

O adamın stüdyoda 1 kilo makyajlı karılarla göbek atarak oynadığını.

Stephen hawkingin beyninin çürük olduğunu söylediğini.

Neymiş efendim evrim teoriymiş işte bunca zaman kanıtlanmamış kanun olmamış yanlıştır helelelleelle. Sizin islamiyet noter huzurunda tasdiklendi kanıtlandıda bize gelip böyle trip çekiyonuz.

Bak kardeşim, bulunan binlerce fosil arasında BİR TANE FOSİL eğer evrim teorisine göre bulunması gereken farklı biz zman diliminde bulunsa EVRİM ÇÖKER. Ama BİR tane fosil yok ki evrimi çürütecek nitelikte olsun. YOK ARKADAŞIM YOK, bulunan bütün kanıtlar  evrimi destekler durumda. Hal böyleyken sen tutupta yok işye teoridir zarttır zurttur yanlıştır diyemezsin. Lan 1 tane fosil lan 1 tane fosil çıksa evrime aykırı şekilde, evrim çökücek amk ama yok işte. öyle on tane proton 20 tane protonla olmuyor.

Evrim şöyle saçma böyle saçma diyonuzda sizin yaratılış hikayenize ne demeli(teori kanun hipotez değil H İ K A Y E)

bi tane allah var, en güçlü en süper en numaralı, en baş, ezelden beri var.

bu (kurana göre söylüuorum) insanları ve cinleri kendine ibadet etmesi için yaratıyor,

--herşeye gücü yeten asan kesen böyle saçma sapan bi tribe giriyor

--ve bunların hata lı üretimlerinide cehenneme sokucağını söylüyor. la sen tanrısın amk ne bissürü insan cin yaratıp yarısını cehenneme sokuyosun?

sora melekler buna diyor ki la kardeşim niye yarattın sen bunları, oda diyork ki "ben sizin bilmediklerinizi bilrim"

--meleklerde ilkokullu tribini yiyince mal gibi kalıyolar tabi

sora yaratıyo bunu, tapın ulan bunlara diyor herkes tapıyor, şeytan diyor ben tapmam

sebep?

ya işte ben daha ateşliyim mükemmelim bu salağın nesine tapıcam? (TANRIYA DİYOR BUNU- şeytan mal ya ondandır- tanrıya? artislik? yok artık)

tanrı diyor la siktir git tapmasan tapma diyor. bi dahada gözükme gözüme diyor.

sora bu gidiyor insanları ayartıyor geliyor, ki adem havvada biliyor bunun allah düşmanı olduğunu mal gibi inanıyor buna,

ondan sora allah bnlara ceza veriyor dünyaya indiriyor bundan sonra yamuk yapanları cehgenneme yollıcam ona göre ayağınızı denk alın diyor

şeytanda bunların ayartıcısı oluyor kıyamete kadar ki şeytan niye böyle bir mallık ypaısn?

sanane lan islamiyet sorgulanırmı? hiç tövbe haşa kitap amin. bu şeydan biliyor hemde kıyamette yok edilceğini yada cehenneme atılcağnı(burdan tam emin değilim)

he ondan sonra allah kendini hiç görmediği etmediği kanıt olmadığı insanları cehenneme sokmaya and içiyor, böyle mükemmel bir varlık,

fantazik tanrıyımış ne diyeyim şimdii

he devamıda var bu insalara 1 tane büyük din yolluyor sonra kısa sürede din bozuluyor kitap değişyor, tanrının kitabı değişiyor tanrıda buna izin veriyor

sora bi tane dah ayolluyor onuda değiştiriyolar hemde çok kısa bi sürede sora yüz yıllarca mal gibi yaşıyor milleti

ondna sonra 1 tane daha geliyor, sözde sonuncu kitap, ona inananlar söylyüor, bundan öncekilere inanacaklar yanıcka biz cennete gidicez hesabı...

sorada bu reaksioyndan sizin gibi değişik insanlar çıkıyor işte,

yok 10 proton fazla olsa bebek olur 20 tane  fazla olsa çocuk olur helelele.

LA hiç sormuyonuz mu kendinze şimdiki yaşayan hristiyan bizden dezavantajlı dğeil mi? hristyiyan doğanların %99 ı yine hrsitiyan olup cehenneme müslüman doğanların %99 müslüman devam edip yine cennete? burda bir adaletsizlik var? bu ne sikim tanrı? hiç demiyonuz mu anlamıyorum ki amk. ne değişik düşünyoüruz ya. ben bunu 13 yaşıomda farkettimde atayist oldum, siz halen daha nası farkedemiyoznuz?

ki tanrı insanları niye yaksın? niye insanları kendini övsün diye yaratsın? niye böyle sadist olsun? niye bi tecavüzcü x yıl yandıktan sonra cennete girsinde bi kafir bill gates 28.5 milyar dolar yardım yapıpta cehenneme gitsin? he niye amk? niye çünkü herkes islamiyete inanmak zorunda kalsın insanlar mal gibi güdülsün diye nolcak?

bide şu tripleriniz varya... bizim tanrının var oldğunu bildiğimizi ama işimize gelmediği(! ) için inanmadığmızı.

buna varya sesli bir şekilde gülüyorum :Dhaah ahaha bak yine gldüm.

la bire değişik insan. ben istemezmiyim öldükten sonra yaşayayım

sonsuza kadar memeleri tomurcuk ,bakire genç karı sikieyim? yok işte ırmakları şaraptan şeyden su içeyim

kevser suymudur ne sikimdir ondan su içeyim kana kana?

heee ben salaağım böyle şeyler elimdeyken elimin tersiylen itiyorum bunları=??????? sora diyorum allah yok kitap yalan zart zurt

ulan biz malmıyız böyle birşey varken bunlara inanmayalım? heeee? salaktık ya amk bunları elimizin tersiylen geri iticez... 

ya ne değişik admasınız amk. ben gidiyorum çok yazdım zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:

şöyle bi yorumlara baktımda... olm dayanamıyorum yine yazıcam...

teist adamın kafası BASMIYOR arkadaş

@pcdoktor123 birşeyleri tutturmuşun yok 10 proton fazla zart olur 20 tane eksik olsa zurt olur, nerden okudun naaptın? altına boru gibi cevap verdiler onuda mı görmedim bilmiyorum şimdi hiçte uğraşamam o saçmalıklarınla uğraşmaya

Burdan sonra okumadım boşuna yorulmuşsun

Çünkü o saçmalık dediğin şey sizin kutsal biliminizin geldiği son noktadır.

Kendi savunduğun boktan haberin olmadan bana bok atmaya çalışıyorsun. Önce bi yüce,kutsal biliminizin geldiği son nokta neymiş bi bak. 

O benim saçmalıklarım oluyo araştırcağını hiç sanmıyorumda.

Senin 10 gramlık beynine fazla gelecek bir yazıyı buraya koyuyum.Taptığın yüce bilimin ifadesi=benim o proton nötron saçmalıklarım.

Beyond adlı araştırma merkezini kuran ünlü fizik profesörü Paul Davies, son kitabında atomun özelliklerinden gökadaların dağılımına “Yaşamın varoluşu bıçak sırtında dengeleniyor” tespitiyle “Evren neden yaşam için bu kadar uygun?” sorusunu gündeme getiriyor.

Davies’in ifadesine göre:

“Nötronlar, protonlardan birazcık daha ağır (yüzde 0.1). Eğer bunun tam tersi olsaydı, atomlar asla var olmazdı. Çünkü evrendeki tüm protonlar büyük patlamadan kısa süre sonra nötronlara dönüşürdü.”

Hiç uzayla ilgili bir kitap okudunmu? yada benim saçmalıklarımmı deseydim. Yada senin kutsal biliminin saçmalıkları? Önce yazdıklarımın kaynağı neymiş bi bak sonra 10 gramlık yeri bi çalıştır. Tekrar bi bak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hakaret etmeden

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

pcdoktor123

ben uzay hakkında bi tane kitap okumadım, sevmem ben uzay falan öyle büyük uçan kaçan gezegenler var mı problem?

ama snırsam sen bir tane kitap okuyup onun gazıyla her konuya aynı şeyleri yazıyon. onu farkettim en azından.

sen o paragrafın bir alt paragrafta yazanlarıda okusan anlarsın ne demek isediğimi, ama hazretleri öyle herşeyi okumaaaaz

aman çokta sikimde amk okuma

git camdan atla öl, cennete karı sik amk. ne bekliyon burda?

Toplam Hit: 44205 Toplam Mesaj: 453