Evrimi Savunuyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    -----------------------------

IRET bunu yazdı:

http://www.youtube.com/watch?v=2zeBXJf6Ywk 

İslam, Adnan Oktar'dan değil, Hz. Peygamber'den öğrenilir.

ya şu videodaki A9 A9 A9 un sarı benekte 666 olması bir benim mi dikkatimi çekti ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

ya şu videodaki A9 A9 A9 un sarı benekte 666 olması bir benim mi dikkatimi çekti ?

Sevin yada sevmeyin, Adnan Oktar hayatını evrim teorisini çürütmeye çalışarak harcadı. Bütün dünyada müslümanlar evrim denildiğinde karşı görüş olarak Adnan Oktarın kitaplarını gösteriyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Evrim materyalist ve somut bir kavram.

Yaratılışçılık maneviyatçı ve soyut bir kavram.

İkisinin bir arada tartışılması bile mantıksız. 

Bir birlerine çürütmeye çalışacaklarına kendi yollarını çizseler daha iyi olur sanırım.

İktidarla ne alakası var hem ?

Evrilecektikte iktidar mı engel oldu ?

Yada iktidar 200 yıldır mı iktidar ? 

Onu duyduktan sonra izlemedim açıkçası. 

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

Sevin yada sevmeyin, Adnan Oktar hayatını evrim teorisini çürütmeye çalışarak harcadı. Bütün dünyada müslümanlar evrim denildiğinde karşı görüş olarak Adnan Oktarın kitaplarını gösteriyor.

O da o müslümanların yanlışı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

ss

aslında nejat yavaşoğulları daha çok benziyo ama bu da benziyomuş.. hepsi benziyo lan aslında :D

neden savunduklarını anladım ben :D hepsi kendinden bişeyler bulmuş bu karikatürden o yüzden..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

evrimi savunanlara bi sorum var.

yani mantıken düşündüğümde birşey bana mantıksız geliyor. mantıksız gelen şey ara form olayı. evrimleşme aşamasında illa ki ara formlar olacak ki evrime inananlar da bunu kabul ediyor. işte insan kafatasıyla birşeyi birleştirip bakın ara form diyen adam vardı ismini hatırlamıyorum sonra onun sahte olduğu ortaya çıktı vs. sonra geçenlerde birileri birşeyler çıkardı ama bunların sayılı değil de çok fazla olması gerekmez mi? neden sadece birkaç fosile bakıp da bakın kanıtladık deniliyor?

evrimi reddedenlere bir sorum var. (müslümanlar için)

evrim fikri neden islama uymuyor kuru çamur ile ilgili ayet evrime karşı gibi gözükmüyor ki sonuçta evrimde de belli bir dönüşüm söz konusu.

. . .. . ... .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=-8E1tc0WO04&feature=related  

Neden bu kadar gerildiniz, Adnan Hocamızı da coşturan önyargısız bir müzik gönderiyorum size. Youtube a girip evrim teorisi yazmanız yeterli, yerli yabancı yüzlerce video çıkacaktır; kimisi evrimi kimisi yaradılışı anlatacak hangisi mantıklı gelirse ona inanırsınız. Adnan Hoca tabi ki bu konuda otorite. Sadece müzik dinledi diye de kızmayın, önyargılı olmayın öyle.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

bu evrimi savunanlara yarın öbürgün forumda maymunun evladı dersem alınmasınlar :)))

koptum hacı :d:D:D:D:D

Zikir_Fikir_Şükür
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

Tugberk bunu yazdı:

Tübitak bunu yazdı:

İnsanın evrimi, halen uzun ve derin tartışmalara yol açan bir konudur. İnsanın bir "tür" olarak"Homo sapiens" halini alıncaya dek geçirdiği evreler, hominidlerin (dik yürüyebilen hayvanların) fosil kayıtlarına göre şekillendirilmeye çalışılmıştır. Bu fosil kayıtlarına göre aşağıdaki gibi bir "insanlık tarihi" listeleyebiliriz:
    Australopithecus: İlk hominid (insansı) olan bu tür, 2-3 milyon yıl öncesinin Afrika savanlarına aittir. Beyin büyüklüğü, modern insan beyninin 1/3'ü kadardı. Yüz hafifçe ileri çıkık, çenenin ucundaki çıkıntı ise yoktu. Dişlerinin şekli modern insanınkine çok benziyordu.Australopithecus robustus daha ilkel bir form idi, vücut ve beyin olarak daha az gelişmişti.Australopithecus africanus ise daha iri bir vücut yapısına sahipti (yaklaşık 160 cm boyunda ve 60 kg ağırlığında), ilkel taş aletler yapabilmişti, avcılık yapmaya başlamıştı ve çok büyük bir ihtimalle konuşma yeteneği de kazanmıştı. 
    Homo habilis: Alet yapabildiği ve kullanabildiği bilinen ilk hominiddir.
    Homo erectus: Pekin veya Java adamlarını da içeren bu tür, 1,5 milyon yıl önce Homo habilis'den evrimleşmiştir. H. erectus ateş yakabiliyor, avcılık yapıyor ve barınaklarda yaşıyordu. Ilkel sayılan Java adamlarında yamyamlık da görülüyordu. Yaklaşık 1000 ml'lik bir beyine sahipti (modern insanda beyin yaklaşık 1375 ml'dir).
    Homo sapiens: Modern insana çok büyük benzerlikler gösteren ilkel H. sapiens varyasyonları Heidelberg insanı, Swanscombe insanı, Steinheim insanı ve Weimar insanını içerir.
    1. Neandertal insanı: 130 000 - 30 000 yıl önce yaşamıştır.
    2. Cro-Magnon insanı: 90 000 yıl önce yaşamıştır.
    Homo sapiens'e ait en eski fosiller, Almanya'daki Neander vadisinde bulunan Neandertal insanına aittir (130 000 - 30 000 yıl öncesi). Modern insan ile karşılaştırıldığında, daha geniş ve çıkık bir göğüs kafesine, daha iri bir kaş bantına, daha güçlü bir çeneye ve biraz daha büyük bir kafatasına ve beyine sahipti. Neandertal insanlarının alet yapabiliyor ve kullanabiliyor olmalarının yanısıra, ölüleri için gömü törenleri yaptıkları da bilinmektedir. Hayvan derilerini giysi olarak kullanmış, mağaralarda yaşamış ve ateşi kullanmıştı. Tamamen modern fosiller ise, günümüzden 90 000 yıl kadar önce yaşamış olan Cro-Magnon insanına aittir (Güney Fransa). Cro-Magnon ve Neandertal insanları bir arada bulunmuş olmalarına rağmen, ilginç olarak, sadece Cro-Magnon insanı modern gen havuzuna katılımda bulunabilmiş, Neandertal insanı ise modern gen havuzuna katkıda bulunamadan ortadan kalkmıştır.
    Yani, kısacası, Homo sapiens sapiens türünün yaklaşık 45.000 yıldan beri dünya üzerinde var olduğunu söyleyebiliriz.

http://biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz//index.php?kategori_id=9&soru_id=115 

Diğer bakış açısı

sorularlaislamiyet bunu yazdı:

Dünyanın şu andaki nüfusu bu konuda bize bir fikir vermektedir. İlk insan on beş bin yıl önce yaratılmış olsa, tarih boyunca ortalama ömrün hep 70 yıl olduğu kabul edildiğinde, dünya nüfusunun şimdi 1 trilyon civarında olması gerekir. Şu andaki teorik anlayışa göre yüz binler yıl olduğu ileri sürülen insanlık tarihinin 15 bin yıldan daha kısa olması gerekiyor. 

Bu da kafi gelmemekte, atalarımızın ilk zamanlar 600-1000 yıl gibi uzun ömürlü olduklarını kabul etmek durumundayız. Geriye doğru gittiğimizde, Hz. İsa döneminde dünya nüfusunun 250 milyon kadar olduğu hesaplanıyor (Miller, C.Tyler. “Living In the Environment” Kaliforniya A.B.D. 1975). Dünya nüfusuna tesir eden veba gibi salgınlar ve savaşlarda ölenlerin ancak nüfusun yüzde bir buçuğuna karşılık geldiği kabul ediliyor. Bu durumda insanlığın ömrünün yüz binler yıl olduğu iddiası da geçerliliğini kaybediyor. Sadece nüfus artış hızı bile insanlığın ömrünün 10 bin yılı geçemeyeceğini gösteriyor. 

Bugünkü tarih hesaplamalarında kullanılan metot, yetersiz bir metottur. En güvenilir ve doğru kaynak, Kur’an ve Hadislerin haberleri olmalıdır. Zaten ilmin doğru sonuçları ile Kur’an’a ait gerçekler birbiriyle her zaman mutabık kalmış, birbirini çürütmemiştir... Çünkü kainat ve Kur’an, Allah’ın iki ayrı kitabıdır. Yeter ki her iki kitabı da doğru anlayalım ve yorumlamayı bilelim. Bazen görülen yanlışlıklar, yorumlayanların yetersizliğinden ileri gelmektedir. 

Peygamberimiz “Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim.” buyuruyor. Diğer bir hadisinde ise “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek.” buyurmuş. Günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 6000 - 7500 yıl arasında olduğu ortaya çıkar. Diğer bir meşhur hadis rivayetinde ise bu açıkça ortaya konmuştur: “Adem’den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.” Görüldüğü gibi bu iki hadis birbirini doğrulamakta ve tamamlamaktadır. (bk. Kenzu’l-Ummal, h.no: 16459; Tezkiretu’l-Mevduat, I/223.; Sahavî, el-Makasıdu’l-hasene (Deylemi’den naklen), I/693, h.no: 1243; Munavî Feyzu’l-Kadir, III/547; h.no: 4278 (Deylemi’den naklen)

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/2438/insanlik-tarihi-ne-zaman-basladi.html

Benim anladığım, insan'a benzeyen, ancak genetik olarak bazı farklılıkları bulunan, alet yapan, mağara duvarlarına resimler çizen, sosyal gruplar halinde yaşayan, savaşan vs (bkz Neandertal insanı) bunların hepsi beta testiymiş. Gelmiş geçmişler, birden yok olmuslar, ama kemikleri filan kalmıs iste mağaralarda, o taştan aletleri filan yok olmamış. Sonra modern insan gibi karmaşık bir memeli çamurdan yaratılarak ortaya çıkmış 6-7 bin yıl önce ve insanlık tarihini oluşturmuş, o süre içinde kutuplardan madagaskara avustralyaya kadar binlerce farklı yere gidip farklı medeniyetler kurmus, beta testleri başarılı olduğu içinde bu günlere kadar gelmişiz. bakın ne güzel orta noktayı bulduk.

sizlermi cahilsiniz yoksa bu yazdıgınız bilgiler sadece tübitaktamı mevcut üniversite birinci sınıfı okuyan herkes bu bilgileri illaki almıştır..ve ben evrime hayır diyorum ewrimi darwin daha bilmezken bilenler ve insanların inanc sistemini yıkarak insanları köleleştirmeye calısanlar vardı bunlardan nice frawunlar vardı dünyanın son frawunuda hitlerdi ama ben hitlere kızmıyorum artık cünkü o adam dogru yapıyormus

Zikir_Fikir_Şükür
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

madem topraktan geldik, neden şimdiki topraklar insan olmuyor? :I

gidilesi bir panel ayrıca konuya paralel bu tarzdaki panellere katılmak isteyen olursa İTÜ'de Evrim Atölyesi'nin düzenlediği haftalık seminerler var. detaylar için iletişime geçerseniz yardımcı olabilirim.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
Toplam Hit: 10848 Toplam Mesaj: 90