Gündem Konusuna Ne Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı
    end bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı

Arkadaşlar yaşamadığımız bir olayı anlatan birisine inanmak güç geliyor haklısınız ancak olayın içeriğini bilmiyoruz ,firex haklı olabilir . Bende bipolar bozukluk var(?) ve %45 engelliyim. Bir kaç yıl boyunca günde 5 tane lityum içerikli kapsül ve buna ek (6 ayda bir düzenlenen) dengeleyici ve yatıştırıcı ilaçlar kullanmak zorunda olduğum söylendi. İlaçların ne kadar yıpratıcı olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde . Neyese  kısa anlatacağım bir gün bir arkadaşım sende cin var dedi hassktiriniz lütfen dedim. Eşime falan da söyledi,ne yaptı etti aklına girdi  sonrasında diyarbakırdan bir hocayla görüştürdüler beni . Konuştuk sordu birşeyler falan anlattım bir reçete hazırladı . Dediklerini harfiyen uyguladım sonuç olarak üç aydır ilaç kullanmıyorum hiç atak geçirmedim , konuşmam bozulmuyor ve çoklu düşünce yaşamıyorum. Yeğenim piskolog (ODTÜ mezunu bilkentte öğretim üyesi) bana dediği şey ''Kendini şartlaman atak süreni uzatmış olabilir ancak diğer iyileşme etkilerini de göz ardı edemiyorum. Eğer 3 ay daha atak geçirmezsen bu konu üzerine bir araştırma yapmak isterim'' oldu. Uzun lafın kısası cinlere de burada inanacak çok az kişi vardır ancak ben yaşadım ve inanıyorum. Bu çocuk da yaşamış yaşadığını anlatıyor. DÜnya çok değişik bir yer ,en olmaz denilen şeyler olabiliyor...

Hocam meslek hayatın varsa göt altına girebilirsin hiç beklemediğin bir anda.

Öyle cinci hoca gördüm mental olarak şartlandımla olmaz bu iş.

Bizzat tanıdığım ve tanıdıklarımın tanıdığı olan bipolarlar var.

Yaş kaç? Tanı ne zaman koyuldu? Tipi ne? Kaç yıldır ilaç kullanıyorsun? Hayat rutinin ne alemde?

Özellikle son sorunun ani bir dalgalanması durumunda atak geçirebilirsin, koruyucu dozda duygudurum dengeleyicilerini almaya devam etmeni şiddetle tavsiye ederim.

Aile yakınından ziyade devamlı muayene olduğun bir psikiyatristin var mı? Varsa bu durumla ilgili ona danıştın mı?

Atak demek uzun bir sure perte çıkmak demek, en azından uzman gözetimi altında ol ki dalgalanmalarini kendinin fark etmemesi durumunda tedaviye geri dönebilme şansın olsun.

Iyi geceler.

Yaş 36 . Tanı 15 sene önce konuldu, ancak ağır değildi ,zamanla ilerledi. Tip 1 bozukluk. 15 yıldır dönemsel olarak ilaç kullanıyorum. Hayat rutinim şu an için; ev, iş ,çocuk ve pc oyun. Öncelikle şunu belirteyim normalde bende major depresyon vardı, manik  atakları da 4 ayda bir falan geçiriyordum. Lityum sadece atağın şiddetini hafifletiyordu, diğer dengeleyiciler de sağa sola saldırmamı engelliyordu. Sürekli gittiğim doktorum var, ayrıca dayı oğlum piskiyatri profesörü ''Agah Aydın'', yeğenim de pisiklog, sağolsunlar ikisi de durumumu takip ediyorlar .  Atak geçirdiğimde perte çıkmak diye tabir ettiğin durum oluşmuyor, farklı şekillerde davranışlar sergiliyorum , eğer çok merak edersen özelden paylaşırım. Uzun lafın kısası şu an iyiyim , çalışabiliyorum ve ailemle iyi geçiniyorum. Herkes bundan memnun. Tabiki de eğer ruh halimde bir değişiklik olursa direk AMATEM e gidip tedavime devam edeceğim. Kendimi iyi hissediyorken ilaç içmemin mantığı olmadığını düşünüyorum.

bir benzerini de, bir zamanlar komşusu olduğum bir ailenin kızında vardı. Lityum vb ilaçlar kullanıyordu. sonra iletişim koptu. tıbbî yardım alınmasın demiyorum ama, sonra bu aileden dolaylı haberim oldu, ilaçları terk etmişler, akabinde bir-iki ziyarette bulunmuş, ve şu an oldukça iyiymiş(evet mişli yazıyorum, içün kü ziyaret ettikleri Kişileri de  Kızı da görmedim.) özü şu ki, sosyal-medeni hayatı düzene girmiş.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Burada ki delikanlılara açık adres versek gelmeye korkarlar. 

Açık adres: Üniversite Cad. No. 9 Kazan. 

Piçuka git ders çalış amk

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Piçuka git ders çalış amk.

hoaydaa, la niye hakâret ediyon. 

~@~

demek o yüzden. Kazan deyince, doğrudan Kazakistan anlıyordum.

RitmFarbRacourci tarafından 15/Ara/20 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Olay neymiş yahu kim yıllardır ne yapmış firexe özet var mı hiç bi yerde?

Tamamen dışındayım, buradaki 3 mesajını okudum sadece firexin ve çok merak ettim.

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

Arkadaşlar yaşamadığımız bir olayı anlatan birisine inanmak güç geliyor haklısınız ancak olayın içeriğini bilmiyoruz ,firex haklı olabilir . Bende bipolar bozukluk var(?) ve %45 engelliyim. Bir kaç yıl boyunca günde 5 tane lityum içerikli kapsül ve buna ek (6 ayda bir düzenlenen) dengeleyici ve yatıştırıcı ilaçlar kullanmak zorunda olduğum söylendi. İlaçların ne kadar yıpratıcı olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde . Neyese  kısa anlatacağım bir gün bir arkadaşım sende cin var dedi hassktiriniz lütfen dedim. Eşime falan da söyledi,ne yaptı etti aklına girdi  sonrasında diyarbakırdan bir hocayla görüştürdüler beni . Konuştuk sordu birşeyler falan anlattım bir reçete hazırladı . Dediklerini harfiyen uyguladım sonuç olarak üç aydır ilaç kullanmıyorum hiç atak geçirmedim , konuşmam bozulmuyor ve çoklu düşünce yaşamıyorum. Yeğenim piskolog (ODTÜ mezunu bilkentte öğretim üyesi) bana dediği şey ''Kendini şartlaman atak süreni uzatmış olabilir ancak diğer iyileşme etkilerini de göz ardı edemiyorum. Eğer 3 ay daha atak geçirmezsen bu konu üzerine bir araştırma yapmak isterim'' oldu. Uzun lafın kısası cinlere de burada inanacak çok az kişi vardır ancak ben yaşadım ve inanıyorum. Bu çocuk da yaşamış yaşadığını anlatıyor. DÜnya çok değişik bir yer ,en olmaz denilen şeyler olabiliyor...

ya kanka senin içindeki cine cima eyleyeyim emi hemde tersten bağırta bağırta. konusturma beni şimdi :)

hayırdır lan tahribatın cincisi mi olmaya karar verdin bak hele ya reklama bak. içinde cin varmışta cinci bi değdirmiş bi sürttürüvermiş de cin cıkmış gitmiş bipolar bozukluk pufff uçtu gitti. 

burası bilişim forumu kanka bilime inanların yeri. sen çok yanlış geldin.

psikolojik rahatsızlıklar çok zor hastalıklardır insanlara bu şekilde umut verme gafletine düştüğün için seni kınıyorum. yapma böyle şeyler.

@antikky ' nin açtığı ihaleyi artıyorum benim içime cin sokup çıkartıcak bi cinciye benden de 110 bin lira çalışır.

ama sokamassa o cinciyi detroitli zencilere siktiririm canlı yayında.

edit. bende zenci olduğum için zenci diyebilirim bi sıkıntı yok. siz diyemessiniz.

korkarabatak tarafından 15/Ara/20 22:10 tarihinde düzenlenmiştir

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    FireX bunu yazdı

Şahsen anlattığım olayların herhangi bir metafizik tarafı bulunmamakta. Birkaç resmi görevli ile yüzyüze görüşmüşlüğüm de var ve bu konuya katlanmam gerektiğini söylüyorlar. Yok istihbarat okulu, yarışmasıymış vs. Burada asıl problem hiçbir rızam alınmaksızın bu işin içine sokulup yıllarca ciddi zararlar verilmiş olması. Ben her şirketten istifa ettiğimde bunu başa sarmışlar. Son çalıştığım yerde bir yıl katlandım, iki yıl katlandım derken işin suyu çıktı. Hala ne olacak belirli değil.

Burada olayı tiye alan çoğu kişinin de aslında gerçek olduğunu bildiğini biliyorum. Geçmişte attığım mesajların ve girdiğim tartışmaların parodisi yapılmış vs. Avatar yapılma olayı da bu konuyla ilgili. Bir bilgi akışı olduğunu zaten uzun süredir biliyorum. Ama işleri bunun olmadığına ikna etmek olduğundan reddetmeye devam edeceklerdir.

Fakat en azından buraya yazdığım şeylerin malum yerlere ulaştığını biliyorum. Çok ağır durum altında iken en azından bunu yaptıktan sonra olaylar biraz daha düzeldi.

Buradan eskiden tanıdığım yüzyüze görüştüğüm pek çok kişi var. Bu açıdan genel bir polemiğe girmekten mümkün olabildiğince kaçınıyorum ancak bazı kişiler durmadan damara basıyor bu da bir gerçek. Eskilerin çoğu şu anda burada yok ya da multi hesap kullanıyorlar. Bilmiyorum.

Beklediğim tek şey, bu işin daha fazla sıkıntı yaratmadan sonlanması. Sanıyorum ki, anlatılanlardan ötürü, bu iş bittiğinde de bu tutumun olumlu yanları olacak. Sadece benim değil buranın üyesi olan çok sayıda kişinin de benzer mağduriyetler yaşadığını biliyorum. Bu en azından bir takım konuların da çözülmesine vesile olabilir.

Yaşanan olaylar sitenin çok üzerinde olsa da, uzantıları olan bir takım üyelikler buraya da dokunduğundan ister istemez burası da hadisenin içerisine girebiliyor. Bir yerden bilgi akışının sağlanması ve yaşanmış olayların hasır altı edilmemesi önemli. Durum bu şekilde.

Hocam kim bunlar senle iletişime giriyorlar mı, bunu çözmek için her türlü bağlantılarımızı deneriz gerekirse bu şahısları bana yönlendir bağlantılarım ile hepsini tek tek ifşa edeyim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Phd yaptigini iddia eden birinin ki ekini dogru yazamamasi da komik gercekten.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Aeron Swartz ın hikayesini bilir misiniz?

Reddit i yazan kişi. Programlama konusunda çok yetenekli.

Makalelerin herkese açık, bedava olmasını istiyor. Ama olmuyor tabi. Çünkü büyük para var. 

Bunun üzerine Aeron ünlü bir Amerika üniversitesine gidip makaleleri gizlice diskine yüklüyor.

Hop oradan internete... CIA peşine düşüyor.

Adamı sürekli takip ediyorlar.

Sonunda Paul yaşananlara dayanamıyor.

O hala internetin öz oğlu. 

Firex haklısın belki takip ediliyorsun. Belki sana işkence yaptılar. 
    Her ne olduysa veya olmadıysa... 
    Ben senin gibi kötü düşüncelere kapıldığım zaman başkalarından yardım almakta çekinmem.

Güvendiğin bir dostundan veya güvendiğin bir psikolokdan yardım al lütfen. 
    Bu seni rahatlatacaktır. 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    gkhn bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Phd yaptigini iddia eden birinin ki ekini dogru yazamamasi da komik gercekten.

Phd yapmak icin ulkedeki universitelerin cok buyuk cogunlugundaki tek on kosul nefes almak hocam. Ona sasirdiysan bir bos zamaninda ulusal tez merkezini karistir, gozune catal saplarsin.

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

Aeron Swartz ın hikayesini bilir misiniz?

Reddit i yazan kişi. Programlama konusunda çok yetenekli.

Makalelerin herkese açık, bedava olmasını istiyor. Ama olmuyor tabi. Çünkü büyük para var. 

Bunun üzerine Aeron ünlü bir Amerika üniversitesine gidip makaleleri gizlice diskine yüklüyor.

Hop oradan internete... CIA peşine düşüyor.

Adamı sürekli takip ediyorlar.

Sonunda Paul yaşananlara dayanamıyor.

O hala internetin öz oğlu. 

Firex haklısın belki takip ediliyorsun. Belki sana işkence yaptılar. 
    Her ne olduysa veya olmadıysa... 
    Ben senin gibi kötü düşüncelere kapıldığım zaman başkalarından yardım almakta çekinmem.

Güvendiğin bir dostundan veya güvendiğin bir psikolokdan yardım al lütfen. 
    Bu seni rahatlatacaktır. 

Bunların asıl çalışma mantığı buradan geçiyor. Anksiyete diye bir haltı kendilerine bahane olarak belirlemişler. İnsanları sistematik olarak rahatsız edip, bir problem yaratıp bu problemi ilaçlarla çözmeye çalışıyorlar. Sebebi bu ilaçları kullanarak kişiyi kimyasallarla kolayca kullanılabilir hala getirmeleri. Sabah akşam durmaksızın birini rahatsız edip sinirlendiğinde, "Sen sinirleniyorsun" diyerek suçlamak saçma değil mi? Doğada etki - tepki diye bir şey var. Kendisine yapılan kötülüğü normal karşılayanda sorun vardır. Buna tepki gösterende değil. Kendisine yapılan kötülüğe karşı çıkmayan birisi, soyulmak, kandırılmak, aptal yerine konulmak için vardır. Bunların istediği de tam olarak bu.

Ortada bir beklenti durumu falan da yok. İnsana zorla bir şeyler yaptırmaya çalışıp bununla yargılamaya kalkıyorlar. Yok altında gizli mesaj varmış, yok şuraya buraya gidecekmişsin vs. İnsan, bunlar ve aptal oyunları için hayata gelmiyor. Ne verirlerse versinler bu muamelenin ardından zerre kadar umrumda değil. Defolup gitmeleri benim için en büyük ödül olacaktır. Bunun yerini hiçbir şey dolduramaz. Savcılığa verecekmişim vs.

Bunların paravan firmasını mahkemeye verdim. Ülkede mahkemelerin tiyatro olduğunu öğrendim. Yaptırdıkları usulsüzlere "ortaya çıkarsa" eğitim diyorlar. İnsanın aklı almıyor. Ülkenin adliyesine gidip resmi belgeler veriyorsun ve benim işim de avukatlık değil ancak bunlar dava dosyasının düştüğü mahkemeden tutun, tevzi personeline kasıtlı maddi hata yaptırıp davayı düşürmeye çalışmaya, adliye memuruna avukatlık ücretini yükselttirmeye varacak işler yapıyorlar. Davanın avukatı olan beyinsizlerin kendi kendisini zor duruma düşürmesi neticesinde benden intikam alırcasına ayrıca davrandılar. Bunlarla mahkemede karşı karşıya gelmek hileli zarlarla oyun oynamaya çalışmaya benzer. Bu ülkede hukuk yok. Bunlar da eğitim falan değil. Ülkenin muhalif gazetecilerine uzun yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar. Bu işlerin AR-GE'sini yapmayan, bu işlerin orospu olmayan bu kadar kolay adliyede hile yapamaz. Sürecin en başından bu yana o şirketi korumak istediler. Bunları deşifre eden daha sonra ben oldum zaten.

Benim için bu işin sonu yok. Ben ölürüm o zaman bu iş biter. Yok oraya buraya gidecekmişim vs. Böyle bir şey hiçbir zaman olmayacak. Bu aptallığa artık bir son verilsin. Ülke sirke dönmüş. Bunlarla uğraşmak zorunda değilim.

anonim6918524 tarafından 16/Ara/20 16:39 tarihinde düzenlenmiştir

λ
Toplam Hit: 33627 Toplam Mesaj: 162
gündem konusu