Gündem Konusuna Ne Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    BerkayCit bunu yazdı

Aeron Swartz ın hikayesini bilir misiniz?

Reddit i yazan kişi. Programlama konusunda çok yetenekli.

Makalelerin herkese açık, bedava olmasını istiyor. Ama olmuyor tabi. Çünkü büyük para var. 

Bunun üzerine Aeron ünlü bir Amerika üniversitesine gidip makaleleri gizlice diskine yüklüyor.

Hop oradan internete... CIA peşine düşüyor.

Adamı sürekli takip ediyorlar.

Sonunda Paul yaşananlara dayanamıyor.

O hala internetin öz oğlu. 

Firex haklısın belki takip ediliyorsun. Belki sana işkence yaptılar. 
    Her ne olduysa veya olmadıysa... 
    Ben senin gibi kötü düşüncelere kapıldığım zaman başkalarından yardım almakta çekinmem.

Güvendiğin bir dostundan veya güvendiğin bir psikolokdan yardım al lütfen. 
    Bu seni rahatlatacaktır. 

Bunların asıl çalışma mantığı buradan geçiyor. Anksiyete diye bir haltı kendilerine bahane olarak belirlemişler. İnsanları sistematik olarak rahatsız edip, bir problem yaratıp bu problemi ilaçlarla çözmeye çalışıyorlar. Sebebi bu ilaçları kullanarak kişiyi kimyasallarla kolayca kullanılabilir hala getirmeleri. Sabah akşam durmaksızın birini rahatsız edip sinirlendiğinde, "Sen sinirleniyorsun" diyerek suçlamak saçma değil mi? Doğada etki - tepki diye bir şey var. Kendisine yapılan kötülüğü normal karşılayanda sorun vardır. Buna tepki gösterende değil. Kendisine yapılan kötülüğe karşı çıkmayan birisi, soyulmak, kandırılmak, aptal yerine konulmak için vardır. Bunların istediği de tam olarak bu.

Ortada bir beklenti durumu falan da yok. İnsana zorla bir şeyler yaptırmaya çalışıp bununla yargılamaya kalkıyorlar. Yok altında gizli mesaj varmış, yok şuraya buraya gidecekmişsin vs. İnsan, bunlar ve aptal oyunları için hayata gelmiyor. Ne verirlerse versinler bu muamelenin ardından zerre kadar umrumda değil. Defolup gitmeleri benim için en büyük ödül olacaktır. Bunun yerini hiçbir şey dolduramaz. Savcılığa verecekmişim vs.

Bunların paravan firmasını mahkemeye verdim. Ülkede mahkemelerin tiyatro olduğunu öğrendim. Yaptırdıkları usulsüzlere "ortaya çıkarsa" eğitim diyorlar. İnsanın aklı almıyor. Ülkenin adliyesine gidip resmi belgeler veriyorsun ve benim işim de avukatlık değil ancak bunlar dava dosyasının düştüğü mahkemeden tutun, tevzi personeline kasıtlı maddi hata yaptırıp davayı düşürmeye çalışmaya, adliye memuruna avukatlık ücretini yükselttirmeye varacak işler yapıyorlar. Davanın avukatı olan beyinsizlerin kendi kendisini zor duruma düşürmesi neticesinde benden intikam alırcasına ayrıca davrandılar. Bunlarla mahkemede karşı karşıya gelmek hileli zarlarla oyun oynamaya çalışmaya benzer. Bu ülkede hukuk yok. Bunlar da eğitim falan değil. Ülkenin muhalif gazetecilerine uzun yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar. Bu işlerin AR-GE'sini yapmayan, bu işlerin orospu olmayan bu kadar kolay adliyede hile yapamaz. Sürecin en başından bu yana o şirketi korumak istediler. Bunları deşifre eden daha sonra ben oldum zaten.

Benim için bu işin sonu yok. Ben ölürüm o zaman bu iş biter. Yok oraya buraya gidecekmişim vs. Böyle bir şey hiçbir zaman olmayacak. Bu aptallığa artık bir son verilsin. Amına koduğumun yeri sirke dönmüş. Bunlarla uğraşmak zorunda değilim.

Haklısın FireX. Bu ülkede parayı elinde tutan bir şekilde haklı çıkıyor. Adalet konusunda çok gerilerdeyiz.

Anksiyete olduğunu falan da söylemiyorum.

Sadece hepimiz zaman zaman kötü dönemlerden geçiyoruz. Bu zamanlarda yüz yüze konuşabileceğimiz bir kişi bizi rahatlatabilir. 

Beni yanlış anlama psikiyatrist e git ilaç al kesinlikle demiyorum. 

Eğer imkanın el veriyorsa bütün olaylardan uzaklaşıp kafa dinleyeceğin bir yere gidebilirsin belki?

Anlattıklarından anladığım kadarıyla zaman zaman psikolojik ve fiziksel acı çekiyorsun.

Ben de bu anlattıklarına yönelik kendimce çözüm önerisi sunmaya çalıştım. 

Emin ol buradaki pek çok kişi senin iyiliğini istiyor.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Alp'i yıllardır tanırım. Şu forumda aklı başında, zeki, farklı düşünebilen ve programlama olarak da ülkede sayılı insanlardan birisidir.

Bir kaç yıl önce çalıştığı şirkette bazı sorunlar yaşadı ve yöneticisi olacak o çocuğu alp ile çok uğraştı ve kovdurdu. Sonrasında Alp hakkını savunmak için dava açtı. O dönem muazzam şekilde dava üzerine çalıştı. Dosyalarının, yazıların bir kısmını o dönem göndermişti gerçekten başarılıydı. 

Dava açtığı firma oldukça büyük ve güçlü bir holdingin alt şirketlerinden birisiydi. Alp ile çok uğraştılar. Dediği gibi sosyal medyadan takip edip, orada yazdıklarını bile davaya dökmeye çalıştılar. Çocuğu baya takip edip uğraştılar.

Sonrasında ne olduysa doğru yada yanlış Alp sürekli izlenme takip edilme düşünesine sahip oldu. Belki doğru söylüyor belkide gerçekten bu dönemde yaşadığı süreç psikolojik olarak onu yıprattı.

Hal böyleyken, sürekli adamla foruda dalga geçiliyor. Misal bir konuda izlenme üzerine Alp yazı yazıyor hemen şizofren muhabbeti dönüyor. Bu doğru değil. Hadi adamın kaç yıllık üye olmasını geçtim, insan bi düşünür ulan sorun ne ne derdi var, anlamaya çalışır. Yada yazdıklarına taşak geçer gibi cevap verilmez.

Her konuda admin yalakası deniyor. Alp'in yönetimle ne ilgisi olabilir ? Aklı başında olan herkes bu durumu anlar ve adamla uğraşmaz. İşte yönetim dediğiniz kişilerde bu durumun farkında ve yeter lan sktir git demektense forumda kalmasını istiyor. Alp durduk yere müritlere küfür etmiyor, benim gördüğüm kadarıyla her konuda kışkırtılıyor.

Adam burada yazarken o gözlenme korkusunu yeniyor anladığım kadarıyla, dolayısıyla uğraşmayın adamla.

Bazı konularda yazdığı gibi zor durumlar atlattı. Bizde birer düşünebilen insan olarak üzerine gidip, uğraşmazsak böyle saçma durumlar oluşmaz.

Katılıyorum. Özellikle her konuda çok bilmişlik yapıp bi bok bilmeyen birileri Alp'in üzerine çok oynuyordu.

Yazık adamla uğraşmayı kesin. Beğenmiyorsanız yazılarını okumayın. Her yazısını alıntılayıp şizofren deyip durmayın.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    BerkayCit bunu yazdı

Aeron Swartz ın hikayesini bilir misiniz?

Makalelerin herkese açık, bedava olmasını istiyor. Ama olmuyor tabi. Çünkü büyük para var. 

Bunun üzerine Aeron ünlü bir Amerika üniversitesine gidip makaleleri gizlice diskine yüklüyor.

Hop oradan internete... CIA peşine düşüyor.

Adamı sürekli takip ediyorlar.

Sonunda Paul yaşananlara dayanamıyor.

O hala internetin öz oğlu. 

Firex haklısın belki takip ediliyorsun. Belki sana işkence yaptılar. 
    Ben senin gibi kötü düşüncelere kapıldığım zaman başkalarından yardım almakta çekinmem.

Güvendiğin bir dostundan veya güvendiğin bir psikolokdan yardım al lütfen. 
    Bu seni rahatlatacaktır. 

Bunların asıl çalışma mantığı buradan geçiyor. Anksiyete diye bir haltı kendilerine bahane olarak belirlemişler. İnsanları sistematik olarak rahatsız edip, bir problem yaratıp bu problemi ilaçlarla çözmeye çalışıyorlar. Sebebi bu ilaçları kullanarak kişiyi kimyasallarla kolayca kullanılabilir hala getirmeleri. Sabah akşam durmaksızın birini rahatsız edip sinirlendiğinde, "Sen sinirleniyorsun" diyerek suçlamak saçma değil mi? Doğada etki - tepki diye bir şey var. Kendisine yapılan kötülüğü normal karşılayanda sorun vardır. Buna tepki gösterende değil. Kendisine yapılan kötülüğe karşı çıkmayan birisi, soyulmak, kandırılmak, aptal yerine konulmak için vardır. Bunların istediği de tam olarak bu.

Ortada bir beklenti durumu falan da yok. İnsana zorla bir şeyler yaptırmaya çalışıp bununla yargılamaya kalkıyorlar. Yok altında gizli mesaj varmış, yok şuraya buraya gidecekmişsin vs. İnsan, bunlar ve aptal oyunları için hayata gelmiyor. Ne verirlerse versinler bu muamelenin ardından zerre kadar umrumda değil. Defolup gitmeleri benim için en büyük ödül olacaktır. Bunun yerini hiçbir şey dolduramaz. Savcılığa verecekmişim vs.

Bunların paravan firmasını mahkemeye verdim. Ülkede mahkemelerin tiyatro olduğunu öğrendim. Yaptırdıkları usulsüzlere "ortaya çıkarsa" eğitim diyorlar. İnsanın aklı almıyor. Ülkenin adliyesine gidip resmi belgeler veriyorsun ve benim işim de avukatlık değil ancak bunlar dava dosyasının düştüğü mahkemeden tutun, tevzi personeline kasıtlı maddi hata yaptırıp davayı düşürmeye çalışmaya, adliye memuruna avukatlık ücretini yükselttirmeye varacak işler yapıyorlar. Davanın avukatı olan beyinsizlerin kendi kendisini zor duruma düşürmesi neticesinde benden intikam alırcasına ayrıca davrandılar. Bunlarla mahkemede karşı karşıya gelmek hileli zarlarla oyun oynamaya çalışmaya benzer. Bu ülkede hukuk yok. Bunlar da eğitim falan değil. Ülkenin muhalif gazetecilerine uzun yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar. Bu işlerin AR-GE'sini yapmayan, bu işlerin orospu olmayan bu kadar kolay adliyede hile yapamaz. Sürecin en başından bu yana o şirketi korumak istediler. Bunları deşifre eden daha sonra ben oldum zaten.

Benim için bu işin sonu yok. Ben ölürüm o zaman bu iş biter. Yok oraya buraya gidecekmişim vs. Böyle bir şey hiçbir zaman olmayacak. Bu aptallığa artık bir son verilsin. Amına koduğumun yeri sirke dönmüş. Bunlarla uğraşmak zorunda değilim.

Haklısın FireX. Bu ülkede parayı elinde tutan bir şekilde haklı çıkıyor. Adalet konusunda çok gerilerdeyiz.

Sadece hepimiz zaman zaman kötü dönemlerden geçiyoruz. Bu zamanlarda yüz yüze konuşabileceğimiz bir kişi bizi rahatlatabilir. 

Beni yanlış anlama psikiyatrist e git ilaç al kesinlikle demiyorum. 

Eğer imkanın el veriyorsa bütün olaylardan uzaklaşıp kafa dinleyeceğin bir yere gidebilirsin belki?

Anlattıklarından anladığım kadarıyla zaman zaman psikolojik ve fiziksel acı çekiyorsun.

Yok ben o yazdıklarımı sana yönelik demedim. Konu açıldıkça ben de yapmaya çalıştıklarını anlatıyorum.

Dediğim gibi bunların ortaya çıkması ve bilinmesi benim açımdan önemli. Yoksa üstü kapalı kalırsa bunları yaptıranların yanına kar kalıyor. İllüzyonla iş yapanlarla mücadele etmenin tek yolu onların numaralarını açığa vurmaktan geçiyor.

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    BerkayCit bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    BerkayCit bunu yazdı

Aeron Swartz 'ın hikâyesini bilir misiniz?

Bunun üzerine Aeron, ünlü bir Amerika üniversitesine gidip, makaleleri gizlice diskine yüklüyor.

Hop oradan internete... CIA, peşine düşüyor.

adamı Sürekli takip ediyorlar.

sonunda Paul yaşananlara dayanamıyor.

O hala internetin Öz Oğlu. 

Firex haklısın, belki takip ediliyorsun. Belki sana işkence yaptılar. 
    Ben senin gibi, kötü düşüncelere kapıldığım zaman, başkalarından yardım almakta çekinmem.

güvendiğin bir Dostundan veya güvendiğin bir Psikolog'dan yardım al lütfen. 
    Bu seni rahatlatacaktır. 

Bunların asıl Çalışma Mantığı buradan geçiyor. Anksiyete diye bir Haltı kendilerine Bahane olarak belirlemişler. İnsanları Sistematik olarak rahatsız edip, bir problem yaratıp, bu problemi İlaçlarla çözmeye çalışıyorlar.

Sebebi, bu ilaçları kullanarak kişiyi kimyasallarla Kolayca kullanılabilir Hale getirmeleri. sabah akşam durmaksızın, birini rahatsız edip sinirlendiğinde, "Sen sinirleniyorsun" diyerek suçlamak, saçma değil mi?

doğada Etki - Tepki diye bir şey var. Kendisine yapılan kötülüğü, normal karşılayanda sorun vardır. Buna tepki gösterende değil. Kendisine yapılan kötülüğe karşı çıkmayan birisi, soyulmak, kandırılmak, aptal yerine konulmak için vardır. Bunların istediği de tam olarak bu.

ortada bir Beklenti Durumu falan da yok. insana Zorla bir şeyler yaptırmaya çalışıp, bununla Yargılamaya kalkıyorlar. Yok altında gizli mesaj varmış, yok şuraya buraya gidecekmişsin vs. İnsan, bunlar ve aptal oyunları için, hayata gelmiyor.

Ne verirlerse versinler, bu muamelenin ardından zerre kadar umrumda değil. Defolup gitmeleri, benim için en büyük ödül olacaktır. Bunun yerini hiçbir şey dolduramaz. Savcılığa verecekmişim vs.

bunların Paravan Firmasını mahkemeye verdim. Ülkede mahkemelerin, tiyatro olduğunu öğrendim. Yaptırdıkları usulsüzlere "ortaya çıkarsa",Eğitim diyorlar. İnsanın aklı almıyor.

Ülkenin adliyesine gidip Resmî  Belgeler veriyorsun, ve benim işim de avukatlık değil ancak, bunlar dava Dosyasının düştüğü Mahkemeden tutun, Tevzi Personeline kasıtlı Maddi Hata yaptırıp davayı düşürmeye çalışmaya, Adliye Memuruna avukatlık ücretini Yükselttirmeye varacak, işler yapıyorlar.

davanın avukatı olan beyinsizlerin, kendi kendisini zor Duruma düşürmesi neticesinde, benden intikam alırcasına, ayrıca davrandılar. Bunlarla mahkemede karşı karşıya gelmek, hileli zarlarla oyun oynamaya çalışmaya benzer. Bu ülkede hukuk yok. Bunlar da eğitim falan değil.

Ülkenin muhalif gazetecilerine uzun yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar. Bu işlerin AR-GE'sini yapmayan, bu işlerin orospu olmayan, bu kadar kolay, adliyede hile yapamaz. Sürecin en başından bu yana, o şirketi korumak istediler. Bunları deşifre eden ,daha sonra ben oldum zaten.

Benim için bu işin, sonu yok. Ben ölürüm, o zaman bu iş biter. Yok oraya buraya gidecekmişim vs. Böyle bir şey hiçbir zaman olmayacak. Bu aptallığa artık bir son verilsin. Amına koduğumun yeri, sirk'e dönmüş. Bunlarla uğraşmak zorunda değilim.

Beni yanlış anlama, psikiyatrist e git ilaç al kesinlikle, demiyorum. 

Eğer imkanın el veriyorsa, bütün olaylardan uzaklaşıp, kafa dinleyeceğin bir yere gidebilirsin belki?

Anlattıklarından anladığım kadarıyla zaman zaman Psikolojik ve Fiziksel acı çekiyorsun.

Yok ben o yazdıklarımı sana yönelik demedim. Konu açıldıkça ben de yapmaya çalıştıklarını anlatıyorum.

Dediğim gibi, bunların ortaya çıkması ve bilinmesi benim açımdan önemli. Yoksa üstü kapalı kalırsa, bunları yaptıranların yanına kar kalıyor. İllüzyonla iş yapanlarla mücadele etmenin tek yolu, onların numaralarını açığa vurmaktan geçiyor.

konu dışı,

normalde böyle uzun alıntı silsilelerini alıntılamayı sevmem, kısaltırım da, lâkin @BerkayCit'in ilk mesajına verdiğin cevabı okurken, ulan dedim ne güzel yazmış. 

normalde bâzı metin'leri okurken, dilim dolanıyor ^^`. burada öyle bir durum yok. mahreç filan mı diyorlar neyse.

öyle ekleyeyim istedim, keyfi.

~@~

konu içi; bu adam şizo'ysa, ben de şizo kere şizo'yum.

zâten, gereken açıklamayı da, @emirreis yapmış.

~@~

@korkarabatak ^^` ; "edit. bende zenci olduğum için zenci diyebilirim bi sıkıntı yok. siz diyemessiniz." ^^D`

ruhâni kraliçe gelmiş, o nasıl bir benzetme ; " ... Ulusal Tez Merkezi'ni karıştır, gözüne Çatal saplarsin." ^^D`

bi'de, belki de şikayet etmiştir bilemiyorum(ama hiç  ihtimal ver'miyorum niyeyse de), 240saat çok be'â. taş çatlasa 3gün.

RitmFarbRacourci tarafından 16/Ara/20 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Ne firex miş amk ya. Her konuda adamla ilgili konuşuyosunuz. Hangi konuya girsem tartışma bağrışma bok atma mutlaka firexe de bi kayma var. Bırakın şu işleri artık ya

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Yine birbirilerine sallayanlar olmuş, onları sallandıran adminler olmuş. Ne zaman küfürsüz tartışmalar göreceğiz acaba...

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paradental
    Paradental's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

yaw ajanslara bi haber düştü mü hemen gelip forumdan takip ediyorduk haberin detaylarını ve kamuoyu yansımasını. ayıptır yaptıgınız.

gelmicek mi şimdi gündem konusu bidaha.

tesüf ediyorum. kınıyorum. hoş karşılamıyorum. allahlarınız ölsün.

Millet sizden birşeyler öğrenmek için birşeyler beklerken allahlariniz ölsün demen doğrumu.ernesto Çeto vera yı sevsekte onun hareketlerini severiz. Sonuçta allahimiz var. Allahsiz olan sensin sanırım. Allahiniz ölsün diyerek allahı öldürdün. Yani allahsiz birisin ben yeniyim birşey soylesem suç olur ama sen allahı öldürsende senin sozun forum kurallarına gore suç olsa da olmuyor işte 

Paradental tarafından 16/Ara/20 22:50 tarihinde düzenlenmiştir

Dik dur ve gülümse, Bırak neden gülümsediğini merak etsinler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Paradental bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Millet sizden birşeyler öğrenmek için birşeyler beklerken allahlariniz ölsün demen doğrumu. Çiko vera yı sevsekte onun hareketlerini severiz. Sonuçta allahimiz var. Allahsiz olan sensin sanırım. Allahiniz ölsün diyerek allahı öldürdün. Yani allahsiz birisin ben yeniyim birşey soylesem suç olur ama sen allahı öldürsende senin sozun forum kurallarına gore suç olsa da olmuyor işte 

beynim yandı okurken

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    Paradental bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Millet sizden birşeyler öğrenmek için birşeyler beklerken allahlariniz ölsün demen doğrumu. Çiko vera yı sevsekte onun hareketlerini severiz. Sonuçta allahimiz var. Allahsiz olan sensin sanırım. Allahiniz ölsün diyerek allahı öldürdün. Yani allahsiz birisin ben yeniyim birşey soylesem suç olur ama sen allahı öldürsende senin sozun forum kurallarına gore suç olsa da olmuyor işte 

beynim yandı okurken

Aga ne bileyim paradental kardeşimiz kendini ifade etmş sağolsun yeni de muhtemelen. Ofansif bir tavrı var ama şahsen :)))

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

O kadar küfür eden adam banlanmıyor da her konuda faydası olan adam banlaniyor. 

Klavye delikanlılarına açık adres verdik ama gelen yok. Ne kadar delikanlı olduklarını da gördük. 

Toplam Hit: 33770 Toplam Mesaj: 162
gündem konusu