Gündem Konusuna Ne Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Psikolojik tedavi görsün, paranoya üzerine?

Bu kadar zeki bir insanın (söylenenlere göre), kafadaki düşüncelerin bozulmasını da fiziksel bir hastalık gibi değerlendirip doktora gidebilmesi gerekir ya da yıllardır tanıyorsanız buraya yazmak yerine arkadaşı doktora götürün, yardımcı olun.

Bazen düşüncelerimiz bozulabilir ama nasılki kolumuz kırılınca alçıya alıp düzeltebiliyorsak, bunu da psikologlarla, ilaçlarla, terapilerle düzeltebiliyoruz.

Arkadaşa not, hasta olmak kötü bir şey ya da aşağılanacak alay edilecek bir şey değildir. Kolunun kırıldığını kabul etmemek kötüdür, çünkü tedavi ettirmezsen o kol kesilmek zorunda kalır.

Geçmiş olsun.

(Hasta olduğuna inanmıyor olabilirsin fakat sende bazı gariplikler olduğunu farketmişsindir, yaşamının (hayatının) bozulan yerlerini düzeltmek için de gidebilirsin.)

ek: psikoloğa gitmekten korkmayın. Merak etmeyin sikmiyor

neverland tarafından 13/Ara/20 12:20 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Sadece onun mu sorunu var. Herkesin sorunu var.  Ama kimse gelip burada sovmuyor. Hasta isen doktora git. Burada ne işin var. 

Adam hasta olduğunu düşünse zaten gider, anlamamakta harbi harbi ısrar ediyorsunuz.

ek: adamı tanımam bilmem ama yazdıklarından herkesin bi sıkıntı olduğunu anladığı ortada. Bugune kadar adamla ben tartışmadım çünkü alıntı yapıp kışkırtmadım. Sen ve birkaç kişi daha adamın üstüne çok oynuyorsunuz.

ek2: haksız küfrettiği varsa (geçenlerde vardı öyle bi mevzu galiba, bu durumda da zaten ban yiyor sonrasında da muhatab olmayın elemanla?)

herhangi birini savunduğumdan değil de mk yorlduk da sizin 38 alıntılı sayfa başına 2 mesajınızı görmekten

dcpromo tarafından 13/Ara/20 12:19 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Alp'i yıllardır tanırım. Şu forumda aklı başında, zeki, farklı düşünebilen ve programlama olarak da ülkede sayılı insanlardan birisidir.

Bir kaç yıl önce çalıştığı şirkette bazı sorunlar yaşadı ve yöneticisi olacak o çocuğu alp ile çok uğraştı ve kovdurdu. Sonrasında Alp hakkını savunmak için dava açtı. O dönem muazzam şekilde dava üzerine çalıştı. Dosyalarının, yazıların bir kısmını o dönem göndermişti gerçekten başarılıydı. 

Dava açtığı firma oldukça büyük ve güçlü bir holdingin alt şirketlerinden birisiydi. Alp ile çok uğraştılar. Dediği gibi sosyal medyadan takip edip, orada yazdıklarını bile davaya dökmeye çalıştılar. Çocuğu baya takip edip uğraştılar.

Sonrasında ne olduysa doğru yada yanlış Alp sürekli izlenme takip edilme düşünesine sahip oldu. Belki doğru söylüyor belkide gerçekten bu dönemde yaşadığı süreç psikolojik olarak onu yıprattı.

Hal böyleyken, sürekli adamla foruda dalga geçiliyor. Misal bir konuda izlenme üzerine Alp yazı yazıyor hemen şizofren muhabbeti dönüyor. Bu doğru değil. Hadi adamın kaç yıllık üye olmasını geçtim, insan bi düşünür ulan sorun ne ne derdi var, anlamaya çalışır. Yada yazdıklarına taşak geçer gibi cevap verilmez.

Her konuda admin yalakası deniyor. Alp'in yönetimle ne ilgisi olabilir ? Aklı başında olan herkes bu durumu anlar ve adamla uğraşmaz. İşte yönetim dediğiniz kişilerde bu durumun farkında ve yeter lan sktir git demektense forumda kalmasını istiyor. Alp durduk yere müritlere küfür etmiyor, benim gördüğüm kadarıyla her konuda kışkırtılıyor.

Adam burada yazarken o gözlenme korkusunu yeniyor anladığım kadarıyla, dolayısıyla uğraşmayın adamla.

Bazı konularda yazdığı gibi zor durumlar atlattı. Bizde birer düşünebilen insan olarak üzerine gidip, uğraşmazsak böyle saçma durumlar oluşmaz.

Ben firex i tanımam, bana küfür filan da etmedi ama geçen bir iki ay önce doğru düzgün bir neden yokken burdan yine nickini hatırlamadığım bir kişinin anasına küfretti. Burada birileri birşey paylaşıyor birileri de ama olumlu ama olumsuz yorum yapıyor. Olumsuz yorumlara küfretme hakkı kimsede yok. Admin yalakası denmesinin nedeni de adminler bu tarz olaylarda hiç kimseye bu kadar tolerans tanımadı. Özellikle bu kişiyi bu kadar idare etmesinin altında farklı nedenler aranıyor. Dediğim gibi Allah şifa versin hastadır eyw. Ama hasta olman sağa sola veya senin gibi düşünmeyenlere küfür edebileceğin anlamına gelmez. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Sadece onun mu sorunu var. Herkesin sorunu var.  Ama kimse gelip burada sovmuyor. Hasta isen doktora git. Burada ne işin var. 

Adam hasta olduğunu düşünse zaten gider, anlamamakta harbi harbi ısrar ediyorsunuz.

ek: adamı tanımam bilmem ama yazdıklarından herkesin bi sıkıntı olduğunu anladığı ortada. Bugune kadar adamla ben tartışmadım çünkü alıntı yapıp kışkırtmadım. Sen ve birkaç kişi daha adamın üstüne çok oynuyorsunuz.

Evet sıkıntımız var ama kimseye küfür etmiyoruz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

dediğim gibi hocam, alıntı yapmazsınız, muhatab olmazsınız bir sorun yaşanmaz. Sıkıntı herkeste var burası Türkiye. Gerçi senin mekan farklı heralde de olsun...:D

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı

Ben firex i tanımam, bana küfür filan da etmedi ama geçen bir iki ay önce doğru düzgün bir neden yokken burdan yine nickini hatırlamadığım bir kişinin anasına küfretti. Burada birileri birşey paylaşıyor birileri de ama olumlu ama olumsuz yorum yapıyor. Olumsuz yorumlara küfretme hakkı kimsede yok. Admin yalakası denmesinin nedeni de adminler bu tarz olaylarda hiç kimseye bu kadar tolerans tanımadı. Özellikle bu kişiyi bu kadar idare etmesinin altında farklı nedenler aranıyor. Dediğim gibi Allah şifa versin hastadır eyw. Ama hasta olman sağa sola veya senin gibi düşünmeyenlere küfür edebileceğin anlamına gelmez. 

Bir kaç günde bir foruma girerim. Her girdiğimde de öncelikle bende gündem konusuna bakarım. Hemen hemen her tartışmasını okudum. Geriye dönük mutlaka dalga geçen birisi oluyor. Durduk yere kimseye küfür ettiğine denk gelmedim. Hatta geçenlerde birisi onunla dalga geçmek için ayrıca konu bile açmıştı.  Dolayısıyla adam artık en ufak ima da küfür ediyor. Tabiki küfür etmesi doğru değil.  O yüzden banlanıyor. 

15 yıldır bu forumdayım, o adminler dediğiniz insanlar Alp'e tanınan toleransın kralını bir çok kişiye tanıdılar.  Burada AB ye kadar bir çok kez banlanıp sonrasında affedilen onlarca mürid var.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

dediğim gibi hocam, alıntı yapmazsınız, muhatab olmazsınız bir sorun yaşanmaz. Sıkıntı herkeste var burası Türkiye. Gerçi senin mekan farklı heralde de olsun...:D

O zaman da forum mantığından çıkıyor olay, ben birşey yazacağım sen o öyle deyil böyle diye cevap vereceksin. Sen benim söylediğimi beğenmedin diye küfredersem iyi olur mu? Dediğim gibi hastaya Allah şifa versin ama yazdığı bir yazıyı eleştirdim diye küfür de edemezsin. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Normalde bende çok sakin biriyim. Ama adam yazdıklarıyla tahrik ediyor. 

Mekan farklı olsa da sıkıntı yine de var. :D Ama sovmuyorum. :P

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı

Bir kaç günde bir foruma girerim. Her girdiğimde de öncelikle bende gündem konusuna bakarım. Hemen hemen her tartışmasını okudum. Geriye dönük mutlaka dalga geçen birisi oluyor. Durduk yere kimseye küfür ettiğine denk gelmedim. Hatta geçenlerde birisi onunla dalga geçmek için ayrıca konu bile açmıştı.  Dolayısıyla adam artık en ufak ima da küfür ediyor. Tabiki küfür etmesi doğru değil.  O yüzden banlanıyor. 

15 yıldır bu forumdayım, o adminler dediğiniz insanlar Alp'e tanınan toleransın kralını bir çok kişiye tanıdılar.  Burada AB ye kadar bir çok kez banlanıp sonrasında affedilen onlarca mürid var.

Tekrar ediyorum adamı eleştirmek veya övmek için yazmıyorum. Ama düşün yani adamın adına konu açılıyor o kadar çok dikkat çekiyor o kadar etrafa sorun yaşıyor. Başkaları küfür edince AB ye kadar banlanıyor sonra destekten bandının kaldırılması için uğraşıyor, bu arkadaş sadece 48 saat ban alıyor.

Mevzu biraz Erdoğan ile damat muhabbetine döndü. Erdoğan adminler, damat firex.

Dağmat çok iyi okumuş(!) falan filan ama seçmeni damadı sevmiyor Erdoğan kaç yıldır damadı sırtında taşıyor en sonunda dayanamadı sırtından attı. Firex de zamanında burası için çok iyi şeyler yapmış olabilir. Ama sonunda adminler veya yöneticiler dayanamayıp sırtından atacak. 

oliWeR tarafından 13/Ara/20 12:37 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bana küfür ediyor diyen arkadaşların durduk yere adama satastiklari çok mesaj hatırlıyorum. Kaç yaşında adamlarsınız ya harbiden malsiniz ya da gerçekten kötü insanlarsiniz.

Adamla muhatap olmayin arkadaş, adam rahatsız diye ölsün mü? 

Birine şey demişti, sana zekamin zekatını versem hayvandan insana evrilirsin.  Hayatımda gördüğüm en kalın laflardan biriydi. Uğraşmayın adamla amk. 

Toplam Hit: 33751 Toplam Mesaj: 162
gündem konusu