folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Cagatay doğru söylüyor. Emperyalist zihniyetin amacı iki tarafıda birbirine düşürüp birbirlerini yok edinceye kadar iki tarafıda desteklemek. Bunları anlayan mallar "ben devrimciyim" deyip intikam aşkı ile yanıp birşeyler yapıyor. Oraları buraları yakıyor yıkıyor. Haberlerde görüyoruz sloganlarını. Yok şunun intikamını alıcaz yok bunun intikamını alıcaz. Sen ne düşünürsen düşün ortada yaptığın önemli. Zaten insanların düşündükleri ile yaptıkları çok farklı.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

İsrailin ortadoğu projesine değinirsek aynı fikir ve mantığı yürütüyorlar. Henry Kissinger dan örnek verelim adam komünist düşmanı ama güya modern devrimci ayağında fikir ve özgürlükleri kısıtlamakla kalmadı ortadoğudaki masum insanların katliamına bizzat proje müdürlüğü ve başdanışmanlığı yaptı.

Onunla da kalmadı adama Nobel barış ödülü verildi burada ki mantığı çözen Einstein varsa anlatsın lütfen.

CAgAtAy tarafından 09/Oca/13 18:20 tarihinde düzenlenmiştir

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    wert bunu yazdı

siyatset cahil insanların işidir hocam 

ne dersen de 

dünyadaki tüm insanlar biraz mantıklı olsa ne siyasete ihtiyaç kalır nede siyasetçilere

"Siyaset ile ugrasmayan aydinlar, cahiller tarafindan yonetilmeye mahkumdur" Eflatun

Çok yanlış düşünüyorsunuz bence. Ben evimde sıcak çorbamı içiyorsam ve mutluysam dışardakiler benim umurumda olmaz. Siyaset ile uğraşmak salaklıktır. Sen uğraşsan da uğraşmasan da kıçını yırtsanda yırtmasanda olacaklar yine olacak. Olmayacaklar yine olmayacak. Bu devrimcilerin, sosyalistlerin de yaptığı tek şey "devrimciyim" demenin verdiği zevkten tatmak. Farklı olmaktır bir nevi. Yoksa diğer insanlardan farkları falan yok. Ona "iyi" bana "kötü" diyemezsiniz yani.

Şuna dikkat etmek gerekir ki ;

70 darbesinden yeni çıkılmış. Bir sürü şey yasaklı. Düşünce suçu diye birşey var. Yani fikirlerin yüzünden hapis cezası var. Baskı baskı baskı... Özgürlük yok, bir sürü problem daha.

Şimdi erdoğan darbelerle hesaplaşıcaz diyor ya. Doğru şey yapıyor. Fakat çıkıp "ayağımı soğuk sudan sıcak suya bastılar" gibi acındırma söylemleri saçma. Çünkü darbelerde harcanan taraflar belli. İşkence görenler.

Yani tüp, yağ vs.. gibi şeyleri kuyrukla aldığını düşünsene ??? Devrim diyorlar. Oradaki devrim bunların yıkılması. Tabi ki o dönemleri anlatıldığı kadarıyla, belgesellerle ve okuduğum kitaplarla bilebilirim, canlandırabilirim aklımda. Fakat o zaman anarşist olanlar devletin bu baskılarına karşı ayaklananlardı.

Öte yandan o devrimcilere yapılan muammeleyede bakmak lazım. Bunları yapan vatanseverler !!! Dikkatini çekerim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kanl%C4%B1_Pazar_(1969)

Kanlı pazarı bilirsin sanırım. 6. filo vardır onun protestosuydu : http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1nc%C4%B1_Filo'yu_Protesto_Olaylar%C4%B1

Köylerden adamları kamyonlara doldurarak ; sabah namaz kılıp sonra devrimcileri öldürmekle olmaz milliyetçilik. Dikkatini çekerim sabah namazı savaş için kılınır. Hani bu arkadaşlar milliyetçi ya ; neden 6. filoyu korumuştur ??? Güzel bir soru işareti. Milliyetçilik dediğin, "tam bağımsız Türkiye" sloganları atan adamları öldürmek değildir.

--

bununla ilgili güzel yazı var :http://www.turksolu.org/85/selim85.htm

Öte yandan başka güzel bir yazı : http://www.odatv.com/n.php?n=6.-filoyu-kible-bilip-neden-namaz-kildiniz-1512101200

O zamanın milliyetçi tayfası bunun cevabını verememiştir. Bu adamlar devrimci ya ; ne yaparsa yapsın dalın mantığı vardı herhalde. Fakat o protestolarda sadece komünistlerin orada olduğuna ihtimal vermiyorum. Anti-Amerikancı bir sürü kişide vardır. Ama Amerika'ya baş kaldırmanın sonu ya ölümdür ya tutukluluk değil mi ? Bugün hapishanelerde "ergenekoncu", "balyozcu" adamların hepsinin ANTİ AMERİKAN fikirlere sahip olması ne gariptir. 

Komünizm fikrini sevmiyorum. Buna rağmen milliyetçi geçinen tayfanın komünistleri (hadi bütün hepsi sosyalistti diyelim) öldürmesi mantıklı şey mi ? Bu adamları devletin desteklediği , silah sağladığı, bilgi sağladığıda ispatlanmıştır. 

İki tarafta da suç var ama iki tarafında düşüncesi çok temiz. Ülkücüler, kendilerine hain diye gösterilen adamları temizliyordu. Kimin için ? Milleti için, bayrağı için, halkı için. Sosyalistlerde halkı için eşitlik, özgürlük, adalet istiyordu. Kimin için ? Halkı için yani ülkesi için.

--

İşin sevgili kardeşim, adamlar durduk yere "devrim devrim devrim" diye bağırmıyordu. Eğer açıp bakarsan, devrim kelimesinin daha anlayabileceğin şekilde karşılığı yeniliktir. Fakat milletin aklına devrim = rejim yeniliği diye yerleştirdiklerinden hemen reaksiyon gösteriyorsunuz.

Atatürk'ün devrimcilik ilkesi sosyalist olun demek değildir. Aksine diyor ki ; benim yaptığım gibi alfabe devrimi, kılık kıyafet devrimi, sanayi devrimi vs.. vs.. yapın diyor. Yani batıyı, amerikayı, avrupayı, Rusya'yı, Çin'i, diğer ülkeleri yakalamak ve geçmek için elinizden geleni yapın diyor. Fakat Devrim sözcüğü o zamanın milliyetçilerine nasıl rejim devrimi, hainlik olarak işlendiyse ; şimdi de o adamların çocuklarına, torunlarına aynı şekilde işlendi.

Tüp kuyruğu, yağ kuyruğu gibi şeyler varsa (ki kara borsa vs.. için neler yapıldığını araştırarak bulabilirsin); daha da önemlisi düşünce suçu, yasaklı kitaplar vs.. varsa bu sistemi yenilemek yani devrim şarttır. Sen çorbanı içebilirsin ama dışarıda adamlar suçsuz yere tutuklanıyor. Şu an hapishanelerde suçsuz yere 4 senedir içeride olan var. Ömürlerinden ömür gidiyor. Sırf dışarıda olmasınlar diye ergeneokn davasını şişirdiler. Bir kaç sene içinde çözülemesin diye. Yazıktır günahtır. Suçları neydi ? Anti Amerikacı olmaktı.

YAni sevgili kardeşim ; bugünde düşünce suçu yüzünden içeride adamlar var. Bugünde özgürlük, eşitlik, demokrasi gibi olaylar tehlike içindedir. Eee diyorum ya o kadar korkuttular ki gençliği... 

Baksana milliyetçiyiz deyip, tekbir deyip ; 6. filo gösterisini yapanlara dalmışlar. Ne demek bu ? Elin Amerikan askeri gelsin, bizim caddelerde "Türk" kızlarıyla oynaşsın, buna karşı çıkan adamları öldürelim. Niye ? Milliyetçiyiz.

E tebrikler. Dilerim devrim  = rejim yeniliği olgusunu kafanızdan atarsınız ve devrim sözcüğü duyduğunuzda tüyleriniz diken diken olmaz. Sen mutlusun diye halk mutlu demek değildir. Sen sıcak çorbanı içiyorsun diye ses çıkartmamak olsa olsa bencillik ve cehalet olur.

Ayro tarafından 09/Oca/13 20:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

İsrailin ortadoğu projesine değinirsek aynı fikir ve mantığı yürütüyorlar. Henry Kissinger dan örnek verelim adam komünist düşmanı ama güya modern devrimci ayağında fikir ve özgürlükleri kısıtlamakla kalmadı ortadoğudaki masum insanların katliamına bizzat proje müdürlüğü ve başdanışmanlığı yaptı.

Onunla da kalmadı adama Nobel barış ödülü verildi burada ki mantığı çözen Einstein varsa anlatsın lütfen.

İsrail aslında çok zeki bir devlet falan değil. İnsanlar salak. Hilary Clinton israildeyken ki konuşmasını araştırın görüceksiniz resmen yalan söylüyor.

pesimistic tarafından 09/Oca/13 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

İsrail aslında çok zeki bir devlet falan değil. İnsanlar salak. Hilary Clinton israildeyken ki konuşmasını araştırın görüceksiniz resmen yalan söylüyor.

Ya fazla uzağa gitme kanka Ecevit örneğini veriyim sana, Ecevit bizzat rockefeller foundation dan burs alıp harvard da okudu. Ecevit biraz önce bahsettiğim Henry Kissinger isimli katil den bizzat siyaset dersi aldı.

Ayrıca Rockefeller foundation dan burs alanları araştırsınlar arkadaşlar aralarında kimler var kimler yok görsünler. Ayrıca oradan burs alanların hangi mertebelere getirildiğini de araştırsınlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Ya fazla uzağa gitme kanka Ecevit örneğini veriyim sana, Ecevit bizzat rockefeller foundation dan burs alıp harvard da okudu. Ecevit biraz önce bahsettiğim Henry Kissinger isimli katil den bizzat siyaset dersi aldı.

Ayrıca Rockefeller foundation dan burs alanları araştırsınlar arkadaşlar aralarında kimler var kimler yok görsünler. Ayrıca oradan burs alanların hangi mertebelere getirildiğini de araştırsınlar.

Ben bi Ecevit'in Henry Kissingere "hocam"  diye hitap ettiğini falan biliyorum biraz daha açar mısın konuyu?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Ben bi Ecevit'in Henry Kissingere "hocam"  diye hitap ettiğini falan biliyorum biraz daha açar mısın konuyu?

kanka şimdi rockefeller ın öğrencilere burs dağıttığı bir fon var ecevit bizzat bu fon la Harvard da okuyup yetkili kişilerin araya girip Eceviti sahiplenmesiyle Henry Kissinger dan ders almasını sağlamıştır. Henry Kissinger dediğimiz kişide Bilderberg, CFR gibi yerlerde büyük söz sahibi savaş açıp savaş kapatacak bir bilgi ve donanıma sahip modern kültürlü bir katildir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Zaten enteresandır ki; bu ülkenin başına gelen adamların bir şekilde amerika bağlantısı var. Fakat diplomasi konusunda Henry Kissinger dünya çapında bir adamdır. Şu kitabı var bende : http://www.dr.com.tr/Kitap/Diplomasi/Henry-Kissinger/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Uluslararasi-iliskiler/urunno=0000000024966

Kişiliği iyidir/kötüdür ayrı konu. Fakat ders alınması gereken bir adam. Kitabına göz atmakta fayda var. Adam işi biliyor.

Bu birazda şunun gibi ; ben akpyi sevmiyorum ama aklıma bir kaç kez akpnin siyaset akademisine gitsem mi diye aklımdan geçirdim (üzeirnde düşünmedim ama aklıma geldi bir kaç saniyeliğine). 

http://www.siyasetakademisi.org/

Neden? Çünkü kim ne derse desin, bu ülkede son bilmem kaç yıldır en sağlam siyasi hareketi bu adamlar yapıyor. Güç örgütlemeyse var, finans ve işletmeyse var (evet özelleştirmelerle, arabistan yardımlarıyla krizi hissedilmeden geçirtti herif). Meclisteki liderlere bakarsan , Erdoğan harbiden liderdir. Hitabet sanatı, halka özellikle alt tabakaya yakın üslubu vs.. ile halkı kendine çekmiştir. 

Evet özelleştirmelere karşıyım, bu üslüba karşıyım vs.. Fakat bir siyasetçinin bunları bilmesi gerekir. Güçlü silahlar. Ve bu güçlü silahları iyilik içinde kullanabilir. Kaldı ki erdoğan propaganda işini mükemmel yapıyor. Yani bir kılıçdaroğluna bak birde erdoğana. Dağlar kadar fark var.

Henry Kissinger'ın kitapları, olayları ; ders niteliğinde okutulurken , Bülent Ecevit'in bu adamdan ders alması normaldir. Bu ülkede sağlam lider olarak gördüğüm 2 insan vardır ;

1- Bülent Ecevit,
    2- Yılmaz Büyükerşen

Yani herif diploması kurallarını , neyi nasıl kullanacağını vs. biliyorsa ve bu konuda belki dünyanın en sağlam adamıysa ; ondan ders almak gayet doğal.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Zaten enteresandır ki; bu ülkenin başına gelen adamların bir şekilde amerika bağlantısı var. Fakat diplomasi konusunda Henry Kissinger dünya çapında bir adamdır. Şu kitabı var bende : http://www.dr.com.tr/Kitap/Diplomasi/Henry-Kissinger/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Uluslararasi-iliskiler/urunno=0000000024966

Kişiliği iyidir/kötüdür ayrı konu. Fakat ders alınması gereken bir adam. Kitabına göz atmakta fayda var. Adam işi biliyor.

Bu birazda şunun gibi ; ben akpyi sevmiyorum ama aklıma bir kaç kez akpnin siyaset akademisine gitsem mi diye aklımdan geçirdim (üzeirnde düşünmedim ama aklıma geldi bir kaç saniyeliğine). 

http://www.siyasetakademisi.org/

Neden? Çünkü kim ne derse desin, bu ülkede son bilmem kaç yıldır en sağlam siyasi hareketi bu adamlar yapıyor. Güç örgütlemeyse var, finans ve işletmeyse var (evet özelleştirmelerle, arabistan yardımlarıyla krizi hissedilmeden geçirtti herif). Meclisteki liderlere bakarsan , Erdoğan harbiden liderdir. Hitabet sanatı, halka özellikle alt tabakaya yakın üslubu vs.. ile halkı kendine çekmiştir. 

Evet özelleştirmelere karşıyım, bu üslüba karşıyım vs.. Fakat bir siyasetçinin bunları bilmesi gerekir. Güçlü silahlar. Ve bu güçlü silahları iyilik içinde kullanabilir. Kaldı ki erdoğan propaganda işini mükemmel yapıyor. Yani bir kılıçdaroğluna bak birde erdoğana. Dağlar kadar fark var.

Henry Kissinger'ın kitapları, olayları ; ders niteliğinde okutulurken , Bülent Ecevit'in bu adamdan ders alması normaldir. Bu ülkede sağlam lider olarak gördüğüm 2 insan vardır ;

1- Bülent Ecevit,
    2- Yılmaz Büyükerşen

Yani herif diploması kurallarını , neyi nasıl kullanacağını vs. biliyorsa ve bu konuda belki dünyanın en sağlam adamıysa ; ondan ders almak gayet doğal.

Henry kissinger ın yazdığı kitapları okuyup fikir sahibi oldum "Diplomasi" isimli kitabını oku anlarsın ayrıca hangi kitabı ders niteliğinde okutuluyor bir açıklayı ver aydınlanalım

Edit: 1973'te Vietnam barışına yaptıkları katkıdan dolayı ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile birlikte ödül aldığı açıklanan Vietnam Başbakanı Le Duc Tho o dönemde Vietnam'ın içinde bulunduğu durum nedeniyle ödülü almadı.

CAgAtAy tarafından 09/Oca/13 18:54 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yazdım yazdım sildim yazdım yazdım sildim bitürlü doğru cümleleri bulamadım :(

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
Toplam Hit: 9363 Toplam Mesaj: 87