folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Siz hiç ölüm korkusunu hissettiniz mi ??? 2 dakika sonra öleceğinizi bildiğiniz halde o yolda yürüdünüz mü ? Eğer bunları okuyorsanız hayır. Bende öyle. Sadece tahmin edebiliriz.

Bir insanın, bir gencin; herkesin özgür olmasını, eşit olmasını istediği için idam edilmesi mi ??? Saçmalık ötesidir. İnanmayabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz. Fakat adam öldürmek ? Cinayet ???

Zamanında gençleri öldürerek Türkiye'nin genç beyinlerini mahfeden TSK bunun hesabını nasıl verecek ? Şimdiki sahtekar erdoğan kendini acındırmayı iyi biliyor. Fakat esas darbe mağdurları şimdiki yobazlar değil. Onların bu işle ilgisi bile yok.

Bir tarafta hiç yaşamadığı, tatmadığı sosyalizm'i isteyen çünkü (komünizmi desteklemiyorum fakat fikir özgürlüğü, devlet önünde eşitlik gibi haklar demorkaside olmalı) bu insanlarda özgürlüğü istedi. Gelişmeyi.

Diğer tarafta mı ? Aslında bu eskiyle yeninin çatışmasıydı. Bir sürü şeyin çatışması. Diğer tarafta vatan severler vardı. Aslında her iki tarafta vatanlarını seviyordu. Bir taraf yenilikçi, diğer taraf gelenekselciydi...

Yobazlar hiç alakası olmayan noktadaydı. Erdoğanın bu işle hiç alakası yoktu. Ama herkes gitti o üstlendi acındırmayı...

Bu gençler ne oldu sonunda ? Sağ sol fark etmedi öldürüldü. Bu gençlerin hepsi ülkesi için birşeyler yapan insanlardı. ASılanların, yargılananların hepsi ; sol-sağ fark etmez. Bizim nesilin göt üstü oturup twitter'dan, internetten vatan kurtarmasının dışında bu insanlar gerçekten milletini seviyordu. Gerçekten halkını seviyordu. Herkes en iyisi olduğunu düşündüğü şeyi yaptı. Fakat onlarıda kandırdılar.

Bu ülkede gençleri öldürüp sonrasında pişkin pişkin "1 sağldan, 1 soldan öldürdük" diye bilecek kadar yüzsüz adamlar vardı. Şimdi daha beterleri var...

Yazık, gerçekten yazık ! Darbeler sayesinde istedikleri oldu. Fikirlerini savunamayan, özgüvensiz nesiller yetişti. Aileler fikrini savun ama şiddet değil doğru yol bu şeklinde kanunları göstermeliydi. Fakat o kadar korkuttular ki aman ses çıkartma dedi aileler. Yani FİKİRLERİNİ SAVUNMA dediler istemeden. Özgüvensiz nesiller yetişti...

Aydınlık nesiller yetiştireceğim diyen idealist öğretmenler yerine ; götümüzü devlete dayıyalım mis gibi diyen vizyonsuz, ideali olmayan, çocuklara öğretimin dışında eğitim veremeyen tipler doldu başta... Sonrasını zaten biliyorsunuz.

Bu ülkede gerçek vatan severler, gerçek halk severler öldü... Bu ülke için çalışacak adamları öldürdüler...

‎74-80 yılları arası ; çatışmada, sorguda, yolda, işkencede 5388 kişi öldü !!!

Sol görüşlü 2189 kişi öldü,

Sağ görüşlü 1286 kişi öldü,

281 güvenlik görevlisi öldü,

94 ÇOCUK öldü, ufacık, habersiz, masum !!,

Ölenlerin 268 diğer siyasi görüşe sahip, 1350 belirlenemeyen görüşe sahip .

Bizimkide nesil mi ??? Evet onlarda vatan sevmenin nasıl olacağını bilemedi, halkı nasıl seveceklerini bilemedi. Daha doğrusu sevgilerini ve isteklerini doğru yolla nasıl gösterecekler bilemediler...

Fakat bizim nesil ne halkı sevmeyi bildi, ne vatanını..

Ölüme giden yolu hangimiz bilebiliriz ki ? Vatanı, halkı için ; kendi askeri tarafından idam edilmek...

En çokta çatışmalarda kendi halkını, kendi kardeşini birbirine düşüren ; o "düğme"ye basanlara kızıyorum... Gerçi onlarada kızamıyorum. Onlar sadece işini yapıyor, bizi güçsüz bıraktırıyor. Ya bizim halkımız ???

Bizim aklımız nerde ? İdol aldığımız Atatürk, Atalarımız, Hz. Muhammed, Che ... Ne oldu onlara ??? Çalışmayı, milletini sevmeyi, birlik olmayı öğreten inandığımız değerlere ne oldu ? Niye bir arada duramıyoruz ???

Çünkü bizimkisi bir heves. Sadece lafta seviyoruz Atatürk'ü, lafta biliyoruz tarhimizi, lafta müslümanız, lafta kardeşiz... Lafta barışı istiyoruz. Vatanımızı savunuyoruz, halkımızı seviyoruz, ilerlemek istiyoruz, kendimizi geliştirmek... Ama sadece lafta...

Hiç birimiz idama giden 2 dakikalık yolu yürüyecek kadar delikanlı değiliz. Hiç birimizin buna cesareti yok. Çünkü cesareti olan adam sever. Kendini sever, ailesini sever, arkadaşlarını sever, halkını sever, barışı sever, vatanını sever, çalışmayı sever...

Bizim kalbimiz öylesine kin ve nefret dolmuş ki... Sadece lafta cesuruz

------

Çemberimde gül oya'nın son bölümünü (40 bölüm) izledim. Bir sahne vardı ki bütün psikolojimi sikti attı...

http://www.youtube.com/watch?v=p_S5MhnCzUU

Yazık aq gencecik çocuklara. Solu, sağı değil... O bu değil... Gerçek vatan severlere, gerçek halk severlere yazık... 5.388 genç beyine, belkide Türkiye'yi mükemmelleştirecek yeteneklere yazık...

Onlara doğru yolu , fikirlerini silahla değil de nasıl savunmayı göstereceğini öğretemeyenlere de yazıklar olsun... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

siyatset cahil insanların işidir hocam 

ne dersen de 

dünyadaki tüm insanlar biraz mantıklı olsa ne siyasete ihtiyaç kalır nede siyasetçilere

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

ne dersen de 

dünyadaki tüm insanlar biraz mantıklı olsa ne siyasete ihtiyaç kalır nede siyasetçilere

siyasetin giripte mahfetmediği tek bir alan yok. Eğitim, sağlıktan tut din işlerine kadar

---

DÜZENEME:

konu mesajını editleyemediğim çin buraya ekleme yapıyorum :

http://www.youtube.com/watch?v=0iaJhfO-PmM

http://www.youtube.com/watch?v=-SCxF-zuG0A

Özellikle 2. videoyu izleyin. Kaçımız bu idam cezasını alabilecek kadar cesur ??? Kaçımız idam yolunda yürüyebilir ??  gönlü ferah, omuzu dik, bacakları tutar vaziyette. Gözünde tek bir korku olmadan.

Tek suçu vatanını Rusya ve Amerika'dan kurtarıp ; tam bağımsız Türkiye istemesi !!!

Ayro tarafından 11/Oca/13 15:37 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

ne dersen de 

nokta.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bikaç defa kalp krizi yokladı bu yaşımda

o an nedense çok sevinmiştim :)

siyasete gelirsek, yarışmacı arkadaşlara katılıyorum.

kusuru olan insanları, gene kusurlu olan bir varlık olan insan yönetmemeli diye düşünsek de, bir otorite şart.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

cesaretin olsa ne olur olmasa ne olur hüküm verildi mi sike sike yürütüyorlar vallahülazim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı

cesaretin olsa ne olur olmasa ne olur hüküm verildi mi sike sike yürütüyorlar vallahülazim.

hocam konuyu okusaydın keşke, mevzu başka (: Kimisi o yolu öyle bir yürür ki, bacakları titresede belli etmez alnı açıktır, dik durur...

Bizim neslin bacakları tutmayacağını düşünüyorum. Nedenide yukarıda

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ben korku görmedim erdalın son bakışında , amacı ne olursa olsun din siyaset bilim her ne boksa daha yaşaması gereken çok uzun yılları varken ölen gençler bu ülkede yaşanmayacağını gösteriyor insana

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

Aileler tarafindan ogle basik yetistirildikki bu konularda, dusuncemi bile yazamiyorum. Sahsi adima tebrik ediyorum ayni dusunceleri paylasiyoruz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

hocam iş siyasete girince biraz karışıyor...

bende şunu düşünürm mesala : Millet vekilini kim seçiyor - Ben -  Adı üstünde MİLLET vekili.  o zaman alacağı maaşı ve haklarını neden ben belirlemiyorum. ?

onu seçerek bütün haklarımı onamı teslim etmiş oluyorum ?

THT2005 tarafından 09/Oca/13 13:57 tarihinde düzenlenmiştir

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

konuyu okumadım 2 ay önce %80 ölüm oranlı bir hastalık teşhisim vardı. sonra bunun aksi ispatladnı 2 ayda zaten her gün öldüm.

berbat bir şey.

yıkıcaklar koycaklar gelecekler,

nereye gidiyonuz lan bile diyemiceksin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 9387 Toplam Mesaj: 87