folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

İsrailin ortadoğu projesine değinirsek aynı fikir ve mantığı yürütüyorlar. Henry Kissinger dan örnek verelim adam komünist düşmanı ama güya modern devrimci ayağında fikir ve özgürlükleri kısıtlamakla kalmadı ortadoğudaki masum insanların katliamına bizzat proje müdürlüğü ve başdanışmanlığı yaptı.

Onunla da kalmadı adama Nobel barış ödülü verildi burada ki mantığı çözen Einstein varsa anlatsın lütfen.

İsrail aslında çok zeki bir devlet falan değil. İnsanlar salak. Hilary Clinton israildeyken ki konuşmasını araştırın görüceksiniz resmen yalan söylüyor.

Ya fazla uzağa gitme kanka Ecevit örneğini veriyim sana, Ecevit bizzat rockefeller foundation dan burs alıp harvard da okudu. Ecevit biraz önce bahsettiğim Henry Kissinger isimli katil den bizzat siyaset dersi aldı.

Ayrıca Rockefeller foundation dan burs alanları araştırsınlar arkadaşlar aralarında kimler var kimler yok görsünler. Ayrıca oradan burs alanların hangi mertebelere getirildiğini de araştırsınlar.

Zaten enteresandır ki; bu ülkenin başına gelen adamların bir şekilde amerika bağlantısı var. Fakat diplomasi konusunda Henry Kissinger dünya çapında bir adamdır. Şu kitabı var bende http://www.dr.com.tr/Kitap/Diplomasi/Henry-Kissinger/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Uluslararasi-iliskiler/urunno=0000000024966

Kişiliği iyidir/kötüdür ayrı konu. Fakat ders alınması gereken bir adam. Kitabına göz atmakta fayda var. Adam işi biliyor.

Bu birazda şunun gibi ; ben akpyi sevmiyorum ama aklıma bir kaç kez akpnin siyaset akademisine gitsem mi diye aklımdan geçirdim (üzeirnde düşünmedim ama aklıma geldi bir kaç saniyeliğine). 

http://www.siyasetakademisi.org/

Neden? Çünkü kim ne derse desin, bu ülkede son bilmem kaç yıldır en sağlam siyasi hareketi bu adamlar yapıyor. Güç örgütlemeyse var, finans ve işletmeyse var (evet özelleştirmelerle, arabistan yardımlarıyla krizi hissedilmeden geçirtti herif). Meclisteki liderlere bakarsan , Erdoğan harbiden liderdir. Hitabet sanatı, halka özellikle alt tabakaya yakın üslubu vs.. ile halkı kendine çekmiştir. 

Evet özelleştirmelere karşıyım, bu üslüba karşıyım vs.. Fakat bir siyasetçinin bunları bilmesi gerekir. Güçlü silahlar. Ve bu güçlü silahları iyilik içinde kullanabilir. Kaldı ki erdoğan propaganda işini mükemmel yapıyor. Yani bir kılıçdaroğluna bak birde erdoğana. Dağlar kadar fark var.

Henry Kissinger'ın kitapları, olayları ; ders niteliğinde okutulurken , Bülent Ecevit'in bu adamdan ders alması normaldir. Bu ülkede sağlam lider olarak gördüğüm 2 insan vardır ;

1- Bülent Ecevit,
    2- Yılmaz Büyükerşen

Yani herif diploması kurallarını , neyi nasıl kullanacağını vs. biliyorsa ve bu konuda belki dünyanın en sağlam adamıysa ; ondan ders almak gayet doğal.

Henry kissinger ın yazdığı kitapları okuyup fikir sahibi oldum "Diplomasi" isimli kitabını oku anlarsın ayrıca hangi kitabı ders niteliğinde okutuluyor bir açıklayı ver aydınlanalım

Bak o diplomasi kitabını bende okuduğumu yukarıda söyledim. Yani sen hem Henry Kissinger'ın bu kadar sağlam olduğunu söyleyip ; hemde siyasi bilimler fakültelerinde ne teorilerinin ne adının geçmediğini mi söylüyorsun ? 

Aynı kitabı mı okuduk, aynı adamdan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama ;

http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Kissinger

Bakabilirsin. Doğru yada yanlış bilmiyorum ama Harvard ile ilgili başarı hikayeleri var.

Niye atar yaptın anlamadım da, bu herif diploması konusunda en sağlam adamlarından biridir. Evet karaktersizdir, evet normal şartlarda suçludur fakat tam bir diplomasi uzmanıdır. Yani bir liderin bu adamdan ders alması , hele hele bilmem kaç sene önce ders alması gayet normal diyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

İsrailin ortadoğu projesine değinirsek aynı fikir ve mantığı yürütüyorlar. Henry Kissinger dan örnek verelim adam komünist düşmanı ama güya modern devrimci ayağında fikir ve özgürlükleri kısıtlamakla kalmadı ortadoğudaki masum insanların katliamına bizzat proje müdürlüğü ve başdanışmanlığı yaptı.

Onunla da kalmadı adama Nobel barış ödülü verildi burada ki mantığı çözen Einstein varsa anlatsın lütfen.

İsrail aslında çok zeki bir devlet falan değil. İnsanlar salak. Hilary Clinton israildeyken ki konuşmasını araştırın görüceksiniz resmen yalan söylüyor.

Ya fazla uzağa gitme kanka Ecevit örneğini veriyim sana, Ecevit bizzat rockefeller foundation dan burs alıp harvard da okudu. Ecevit biraz önce bahsettiğim Henry Kissinger isimli katil den bizzat siyaset dersi aldı.

Ayrıca Rockefeller foundation dan burs alanları araştırsınlar arkadaşlar aralarında kimler var kimler yok görsünler. Ayrıca oradan burs alanların hangi mertebelere getirildiğini de araştırsınlar.

Zaten enteresandır ki; bu ülkenin başına gelen adamların bir şekilde amerika bağlantısı var. Fakat diplomasi konusunda Henry Kissinger dünya çapında bir adamdır. Şu kitabı var bende http://www.dr.com.tr/Kitap/Diplomasi/Henry-Kissinger/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Uluslararasi-iliskiler/urunno=0000000024966

Kişiliği iyidir/kötüdür ayrı konu. Fakat ders alınması gereken bir adam. Kitabına göz atmakta fayda var. Adam işi biliyor.

Bu birazda şunun gibi ; ben akpyi sevmiyorum ama aklıma bir kaç kez akpnin siyaset akademisine gitsem mi diye aklımdan geçirdim (üzeirnde düşünmedim ama aklıma geldi bir kaç saniyeliğine). 

http://www.siyasetakademisi.org/

Neden? Çünkü kim ne derse desin, bu ülkede son bilmem kaç yıldır en sağlam siyasi hareketi bu adamlar yapıyor. Güç örgütlemeyse var, finans ve işletmeyse var (evet özelleştirmelerle, arabistan yardımlarıyla krizi hissedilmeden geçirtti herif). Meclisteki liderlere bakarsan , Erdoğan harbiden liderdir. Hitabet sanatı, halka özellikle alt tabakaya yakın üslubu vs.. ile halkı kendine çekmiştir. 

Evet özelleştirmelere karşıyım, bu üslüba karşıyım vs.. Fakat bir siyasetçinin bunları bilmesi gerekir. Güçlü silahlar. Ve bu güçlü silahları iyilik içinde kullanabilir. Kaldı ki erdoğan propaganda işini mükemmel yapıyor. Yani bir kılıçdaroğluna bak birde erdoğana. Dağlar kadar fark var.

Henry Kissinger'ın kitapları, olayları ; ders niteliğinde okutulurken , Bülent Ecevit'in bu adamdan ders alması normaldir. Bu ülkede sağlam lider olarak gördüğüm 2 insan vardır ;

1- Bülent Ecevit,
    2- Yılmaz Büyükerşen

Yani herif diploması kurallarını , neyi nasıl kullanacağını vs. biliyorsa ve bu konuda belki dünyanın en sağlam adamıysa ; ondan ders almak gayet doğal.

Henry kissinger ın yazdığı kitapları okuyup fikir sahibi oldum "Diplomasi" isimli kitabını oku anlarsın ayrıca hangi kitabı ders niteliğinde okutuluyor bir açıklayı ver aydınlanalım

Bak o diplomasi kitabını bende okuduğumu yukarıda söyledim. Yani sen hem Henry Kissinger'ın bu kadar sağlam olduğunu söyleyip ; hemde siyasi bilimler fakültelerinde ne teorilerinin ne adının geçmediğini mi söylüyorsun ? 

Aynı kitabı mı okuduk, aynı adamdan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama ;

http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Kissinger

Bakabilirsin. Doğru yada yanlış bilmiyorum ama Harvard ile ilgili başarı hikayeleri var.

Niye atar yaptın anlamadım da, bu herif diploması konusunda en sağlam adamlarından biridir. Evet karaktersizdir, evet normal şartlarda suçludur fakat tam bir diplomasi uzmanıdır. Yani bir liderin bu adamdan ders alması , hele hele bilmem kaç sene önce ders alması gayet normal diyorum

Rockefeller foundation, CFR, Bilderberg bunları bir detaylı okursan, Rockefeller boşuna burs vermez. CFR nin zaten açılımı
    council on foreign relations rockefeller ın yönettiği bir kuruluş. bunların amaçları neler ne yapıyorlar kimlere burs veriyorlar burs verdiklerinden istekleri vs... neler bir araştır.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Cagatay haklı. Madem Ecevit o kadar iyiydi neden Rockefeller gibi bir canavardan burs alıp Harvard'a gitti?

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

Rockefeller foundation, CFR, Bilderberg bunları bir detaylı okursan, Rockefeller boşuna burs vermez. CFR nin zaten açılımı
    council on foreign relations rockefeller ın yönettiği bir kuruluş. bunların amaçları neler ne yapıyorlar kimlere burs veriyorlar burs verdiklerinden istekleri vs... neler bir araştır.

Yukarıda zaten Türkiye'nin başına gelen insanların mutlaka Amerika bağlantısı olduğundan bahsettim. Özellikle Menderes, Özal, Erdoğan gibi adamlar Türkiye'ye katkı yapıyor sanılır. Evet baktığında katkı vardır fakat ardından bir sürü işler karıştırırlar. Yani evet ülkeye yabancı arabalar girer ama peşmergelerde pkk yapılanmasını kurar.

İşin diğer kısmını içinde olmadığımız için bilmesekte kısa bir mantıkla ;

Ecevit Amerikan hayranı olsaydı sanıyorum Amerika'ya karşı bu kadar direnmezdi. Ambargo'yu göze alamazdı. Hatırlarsan Kıbrıs harekatında bize Kaddafi yardım etti. Herkes bizden uzaklaştı. Devamında da büyük ambargolara maruz kaldı Türkiye. Hahaş meseleleri falanda var tabi.

http://www.gazete5.com/haber/masum-turker-bulent-ecevit-ve-george-bushun-fotografini-anlatti-248596.htm

Yukarıdaki videoda Türker, Ecevit'i iktidardan ABD indirdi diyor. Dediğim gibi işin arka planını bilmiyoruz, bu yüzden sadece mantık yürütebiliriz. FAkat Amerika'nın onlarca senedir Türkiye'de herşeyi kontrol ettiğini biliyoruz. Bu yüzden Anti Amerikancıysan içeridesin.

Önce partide yükselirsin, partide tabanını oluşturursun, eğitim alırsın, mevkini güçlendirirsin, partinin başına geçersin, halkı örgütlersin, tabanını oluşturursun, başa geçerisn. Bunların hepsi zorlu süreçlerdir ve siyasetçi dediğin zaten çoğunlukla sahtekardır. Bu yüzden işin usulüne göre yanlarında takılmış ve başbakan olunca işleri değiştirmiş olabilir.

Hepsi Amerika'nın emride olabilir. Bİlinmez. Politikada karışık işler dönüyor ve günümüz siyasetinde amerika çok etkin bir rolde. Yani tamamen karşıtsan imkanı yok dayanamazsın. bdp zaten onların, akp'de. mhp ve chp'de onların elinde. Maalesef durum budur. ORdu amerikanın elinde artık, yargıda öyle. akp sayesinde kemikleştiler.

Ne olursa olsun eğer Erdoğan Ecevit'in yerinde olsaydı ; Ecevit'in yaptıklarını yapacak yüreğe sahip olmadığı için yapamazdı. Ecevit'e büyük saygım vardır. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Cagatay haklı. Madem Ecevit o kadar iyiydi neden Rockefeller gibi bir canavardan burs alıp Harvard'a gitti?

http://tahribat.com/Forum-Idam-Yolunu-Yuruyecek-Cesaretimiz-Var-Mi-171572/4/#2049255

sen bunlara cevap ver, ben onları yanıtlarım merak etme.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

http://tahribat.com/Forum-Idam-Yolunu-Yuruyecek-Cesaretimiz-Var-Mi-171572/4/#2049255

sen bunlara cevap ver, ben onları yanıtlarım merak etme.

Hoca ne yazdın göremedim.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Niye göremedin anladım ? 

Devrimciler sadece devrimciyim demenin zevkini yaşıyor demişsin ya ; onunla ilgili yazı yazmıştım 4. sayfada like tıkla direkt mesaja gider. O zamanın milliyetçilerinin ne kadar milliyetçi olduğu, devrimin aslında ne demek olduğu (maalesef sadece sosyalizm ile bağdaştı ama öyle değildir) vs.. ile iligli.  Bir önceki sayfada

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Niye göremedin anladım ? 

Ne neyi göremedim? Ne diyon hoca

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    HAZAR_HAN bunu yazdı
    biliyor musun, korkmadan yürürüm o yolu... Ölüm benim için düğün olur vatan için... 2 defa evim taşlandı, ve bir defa da 60 kişinin oraasından polis kurtardı... Reflekslerim dışında en ufuk kalbimde korkum olmadı... Siyaset başka vatan sevmek başkadır... Siyaset makam mevki için yapılır, vatanseverlik karşılıksızdır... Bizler o mevkilerde vatanseverleri istiyoruz... Bu ülkede hatasız vatanını tam seven Atadan başka kimse başa geçemedi... Korkularına ve hırslarına yenildiler çünkü... Vatanını seven onun vatandaşının canına kıyamaz... Hakimler vatansevse, askerler vatan sevse 80 darbesi ve idamlar olmazdı... Bizler 80 lerde halkın geldigi oyunun bedelini ödeyen bir nesiliz... Z

Sen ölmeyi bayılmak sanıyon heralde aga?

Herkes konuşuyor zaten. Daha gelişmiş bordo klavyeliler de gelir konuya bol bol konuşurlar. 60 kişinin arasına polis bile zor giriyor seni nasıl kurtardı o polis? Bordo klavyeliliklerinizi bırakın artık. Biraz daha konuşşan ağlayacaktım cidden lütfen sus :(

kardeşim muğla olayları diye araştırırsan birileri veyahut yerel gazeteler sana bilgi verilecektir... milliyetçi olduğu için içeri tıkılan polis kurtardı beni de ben bunu hava atmak için veya kıç kalkıklığından yazmadım ölümle burun buruna geldim ve kalbimi yokladım korkmadım... idamdan da korkmam dediğim gibi ölümün bir son olmadığını düşünüyorum...

düzeltme (ekleme ) : http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=14044808 bahsettiğim olay buydu... şu anda yazdığıma göre kurtulabiliyormuşum :) Gültekin Şahin adlı polis (daha sonra başka bir olayda suçsuz yere tutuklanmıştır. [bknz. Şerzan Kurt olayları]) bu olayın hala yaşayan resmi tanığıdır... 

Baturay_Turkmen tarafından 09/Oca/13 21:01 tarihinde düzenlenmiştir

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

şu soğukta arabaya gidip şarj aletini almaya gidicek g.y yok bende, ne idama giden yolu :)

.
Toplam Hit: 9408 Toplam Mesaj: 87