folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    HAZAR_HAN bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı

dünyayı sınırlara ayırmayı ilk düşünen adamın kafasını acaip merak ediyorum
    dünyaya geliyorum istediğim ülkeyi istediğim gibi gezemiyorum bu ne kadar aptalca bi olay
    where is my mind

Hocam bu ırklardan oluyor ırklardan? Siyah-beyaz farkı. Herkes belirli bölgelere yerleşiyor sonra o ona saldırıyor bu buna yani bu gereklilikten doğmuştur birazda. Bence sen biraz mantıklı düşün hocam.

ırk dediğin şey ne ya ? hepimiz insan değilmiyiz bizim için tek ırk insanlık değilmi ? saldırmanın neresi gereklilik isteyen istediği yere yerleşsin başka yere neden ne amaçla saldırıyor ? ben şimdi karşı komşumun televizyonu daha güzel evi daha büyük musluğundan daha güzel su akıyo diye saldırıyımmı ?

seni bilmem ama devlet yapısı olmasa yapacak binlerce kişi var :) zaten devlet yapıları da bunun için oluşmuştur :)

bak anlamıyosun yazdığımı devlet olmasın demiyorum tek devlet olsun ,
    ben neden istediğim yere istediğim zaman gidemiyorum ? yurtdışındaki arkadaşımı görebilmek için neden hiç tanımadığım adamlardan izin almak zorunda oluyorum ?

Senin söyledğin bir nevi koskoca bir ev olsun dingonun ahırı gibi herkes orada yaşasın evin tek reisi olsun öyle mi?

A.B.D modelini öneriyorum tek devlet dünya şuanki ülkeler eyaletleri

Güçlü olan kazansın mantığı öyleyse dinlerin, düşüncelerin anlamı özelliklerini yitirmez mi? Tek Dünya Devleti nin başına hristiyan geçsin dinini yaysın yahudi geçsin dinini yaysın, ateist geçsin ateizmi yaysın sence olur mu?

kimse kimseye bişey yaymasın neden yayıyor? ben biriyle tanıştığım zaman nereli olduğunu hangi dini tuttuğunu hiç merak etmiyorum bunlar önemli meseleler değil bunlar.
    sana sorayım sen öyle bi devletin başına gelsen bişey yaymaya çalışırmısın cevabın evetse amacın ne olur ? bu kafayı gerçekten çok merak ediyorum ne düşünüyolarda böyle bişeyi destekliyolar

not ; @zumsuk , @hazar_han - yorumlara katıldığım için cevap yazmıyorum onlara :D

Elbette yaymaya çalışırım... çünkü kültürümün mevcutları içinde en temizi ve düzgünü olduğuna insanlığı refaha ulaştıracağına inanıyorum... 

düzeltme : yorumlara katılmışsın görmedim :) ancak bende ideolojimi yaymayı düşünürüm keza başa geçmeme gerek yok şu anda zaten bunu yapıyorum :)

Baturay_Turkmen tarafından 09/Oca/13 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    HAZAR_HAN bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı

dünyayı sınırlara ayırmayı ilk düşünen adamın kafasını acaip merak ediyorum
    dünyaya geliyorum istediğim ülkeyi istediğim gibi gezemiyorum bu ne kadar aptalca bi olay
    where is my mind

Hocam bu ırklardan oluyor ırklardan? Siyah-beyaz farkı. Herkes belirli bölgelere yerleşiyor sonra o ona saldırıyor bu buna yani bu gereklilikten doğmuştur birazda. Bence sen biraz mantıklı düşün hocam.

ırk dediğin şey ne ya ? hepimiz insan değilmiyiz bizim için tek ırk insanlık değilmi ? saldırmanın neresi gereklilik isteyen istediği yere yerleşsin başka yere neden ne amaçla saldırıyor ? ben şimdi karşı komşumun televizyonu daha güzel evi daha büyük musluğundan daha güzel su akıyo diye saldırıyımmı ?

seni bilmem ama devlet yapısı olmasa yapacak binlerce kişi var :) zaten devlet yapıları da bunun için oluşmuştur :)

bak anlamıyosun yazdığımı devlet olmasın demiyorum tek devlet olsun ,
    ben neden istediğim yere istediğim zaman gidemiyorum ? yurtdışındaki arkadaşımı görebilmek için neden hiç tanımadığım adamlardan izin almak zorunda oluyorum ?

Senin söyledğin bir nevi koskoca bir ev olsun dingonun ahırı gibi herkes orada yaşasın evin tek reisi olsun öyle mi?

A.B.D modelini öneriyorum tek devlet dünya şuanki ülkeler eyaletleri

Güçlü olan kazansın mantığı öyleyse dinlerin, düşüncelerin anlamı özelliklerini yitirmez mi? Tek Dünya Devleti nin başına hristiyan geçsin dinini yaysın yahudi geçsin dinini yaysın, ateist geçsin ateizmi yaysın sence olur mu?

kimse kimseye bişey yaymasın neden yayıyor? ben biriyle tanıştığım zaman nereli olduğunu hangi dini tuttuğunu hiç merak etmiyorum bunlar önemli meseleler değil bunlar.
    sana sorayım sen öyle bi devletin başına gelsen bişey yaymaya çalışırmısın cevabın evetse amacın ne olur ? bu kafayı gerçekten çok merak ediyorum ne düşünüyolarda böyle bişeyi destekliyolar

not ; @zumsuk , @hazar_han - yorumlara katıldığım için cevap yazmıyorum onlara :D

Sen biriyle tanışmıyorsun zaten arkadaşım Dünya babanın çiftliği olmayacak gidipte senin deyiminle Tek Dünya Devletinin başındaki adamla sohbet, muhabbet edesin. Bunlar önemli meseleler değil demişsin peki Amerika için gereksiz mesele mi Afrika'yı hristiyanlaştırdı.

Peki siyonizmi yaymaya çalışanlara ne demeli? Asıl sen neyin kafasını yaşıyorsun merak ediyorum nereden geliyor bu polyannacılık?

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Din'i yaymaya çalışmak bence aptallıktır. Şu konuya mesaj atan herkes için geçerli : yahudi anne babası olsaydı yahudi olacaktı, hristiyan olsaydı hristiyan, budist olsaydı budist olacaktı.

Yani din mantık işi değil, küçüklükten beri kazandırılan alışkanlıktır. Bu yüzden dinleri yaymak uğruna savaşlar çıkartmak kadar saçma birşey yoktur.

Günümüzde demokrasi mükemmel değil ama rejimlerin arasındaki en mükemmel yönetim şeklidir. Demokrasiyi mükemmelleştiren ise ; farklı dinlerden, farklı ırklardan, farklı düşüncelerden, farklı dillerden insanların olmasıdır.

Fakat kilit noktası vardır : demokrasi ancak ve ancak eğitimli insanların elinde işe yarar. Hoş sadece demokraside değil. Bugün Türk milletinin eline hangi rejimi verirsen ver batıracaktır. Çünkü çok garip toplum olduk. Tüketici bir toplum olduk. Hemen heves edip hemen vazgeçiyoruz. Bitiyor. Bir kaç haftalık....

--

Diğer yandan doğa 'nın işleyişine inanıyorum. Doğa'da bölgeler var ve insanlar bu yüzden bölgelere ayrılmış diye düşünüyorum. Fakat medenileştikçe doğadan uzaklaşacağız. Doğadan uzaklaştıkça insanlık kendini rahatsız hissedecek. Fakat asırlar sonra olacak bu... Yani bölge olmaması vs... Yada bölgelerin çok büyümesi (kıtalar halini alabilir).

Allahın dünyasını insanlar bölmüş. Orası senin, burası benim demiş. Mantıksal olarak çok saçma. İçinde büyüdüğümüz için alıştık fakat düşünmeye başlarsanız toprak parçasını 2 ye bölmek acayip birşey olacaktır. Tamam belki bölmler olabilir de vizedir, pasaporttur, bimbir zorluk v.s. niye var ??

Şunun için ; hırsızı, arsızı, iti kopuğunu ayıklayıp ülkelerine almaya çalışıyorlar. Yani insanlar eğitimli olmaya başladıkça (görgü ve kültür vs.), vizeler falan kalkacak. Tamamen tek dünya olamaz ama kavram olarak olur. nasıl olur ? Avrupa gibi olur. Avrupa baktığında bir bütün oldu.

Bu işin ekonomik boyutları vardır , başka tartışılacak boyutları vardır mutlaka. SSCB ve Avrupa ekonomik olarak çöküyor neticede. Fakat her güç, her ideoloji doğar , büyür, ölür. Gayet normal.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

Ne demiş Osman Yüksel Serdengeçti "Sofraya yürür gibi, sehpaya yürümeyen adam dava adamı olamaz!"

Allah davası için gülerek sonsuzluğa ulaşan abilerimizi rahmetle anıyorum. Cellatından bile helallik alan yiğitlerdi... Mukaddes davalarda her türlü yolda yürürüz...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

ben korku görmedim erdalın son bakışında , amacı ne olursa olsun din siyaset bilim her ne boksa daha yaşaması gereken çok uzun yılları varken ölen gençler bu ülkede yaşanmayacağını gösteriyor insana

erdal erenin resmini ne zaman görsem gözlerim dolar. ruhu şad olsun :(

le le le sakine
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

ben korku görmedim erdalın son bakışında , amacı ne olursa olsun din siyaset bilim her ne boksa daha yaşaması gereken çok uzun yılları varken ölen gençler bu ülkede yaşanmayacağını gösteriyor insana

Hocam Ümitsiz Olma, Bu Ülkede İçimizdeki Dost Yüzlü Hayinlere Rağmen İnadına Yaşayacağız... İnadına Yücelteceğiz, İnadına Özgürlükleri Genişleteceğiz... İnsanımızın Tek Kalıba Sokulmasına Yavaş Yavaş Engel Olacağız... Bunu Yaparken Taşkınlık Yapmayacağız...

Vatan Elden Gidiyor Çığırtkanları Çıkacak Onlara Aldırmayacağız... Vatan Her Halikarda Bu Milletin Öz Malıdır... Türkü İle Kürdü İle Romanı İle Bir Bütün Olan Türk Milletinin Öz Malıdır... Kenan Evren Gibi Gladyo Uşağı İtleride Göreceğiz Bundan Sonrada Göreceğiz... Ama Yılmak Yok... Gençlik Yola Devam...  Çok Gençlerimiz Vatanperver Gençlerimiz Hayin Paşaların Sikinin Ve Hezeyan İçindeki Hastalıklı Ruhunun Keyfine Asıldı, Yaşam Hakkı Elinden Alındı... Söndürülen Mum Misali... Ama Bu Ülkeyi Karanlığa Gömemediler....

Gençlik Unutma, Bu Ülke İçin Söylem Üreten Kimi Görürseniz Yapıcı Birleştirici Konuşuyorsa, Fikri İle Güzel Bir Şey Olacağını Düşünüyor Ve Sizinle Paylaşıyorsa Bilinki O Gerçek Bir Vatan Perver Millet Aşığıdır...

Gençlik Unutma, Bu Ülke İçin Çalışan Bir Paşa Görürsen Nefsi Müdafaa Hali Dışında Öldürmelere Engel Oluyorsa, Bu Uğurda Yapılabilecek Her Şeyi Yapıyorsa, Emir Komnutasındaki Askerler Onu Seviyorsa Ve Millet Ondan Korkmuyorsa Bilinki O Paşa Bu Milletin Evladı Öz be Öz Bizim Paşamızdır... (Gladyonun Emirinde Değildir...)

Son Olarakda İçimize Ekilen Fitne Fidanlarını Gördüğünüz Yerde Yolun....  Uyanık Olun... Kelime Tuzaklarına Gelmeyin...

Karanlık ruhlu insanlara rağmen yaşama tutunanlarız....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

Dogru belki yanlış idamlar olabilir ama hepsinin yanlış oldugunu göstermez

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Hocam eywallah haklısın, 60 lar ve 80 lerde darbe muhabbeti ve sağcı-solcu vs.. bahanelerle birçok kişiye türlü türlü eziyetler edildi. Hakeden de vardı hak etmeyende.. Ancak gördük ki kurunun yanında birçok yaş ta yandı. Bir her ne kadar tam anlayamadıksa bile o dönemi yaşayanlar bugün bize neler olduğunu anlatıyor. İşkenceler, idamlar vs.. bitti ama izleri hala var. Bu insanlık ayıbı altında birçok siyasi ve ideolojik entrikalar var. Kimisini biliyoruz, kimisi halen sırrını koruyor... Biz bir daha o günler yaşanmasın diye mücadele içinde olmalıyız.

Buraya kadar hemfikiriz. Ancak Herkese her konuda eşitlik olması adil bir durum değildir. Şu fotoğraf sana olayı özetler umarım...

Bu tamamen komnzmin bir yansıması hocam :) bilinç altında (çok bariz belirgin) etkiler yapmayı amaçlıyor. Burda doğru olan 1. resimdir. O çocugun boyunun kısa olması ona ayrıcalık tanımamızı gerektirmez. herkes eşittir ve sunulan şartlar eşit olmalıdır. daha fazlasını isteyen daha fazlası için çaba harcar. Bi ülkede gelir seviyesine eşitlemek çok mantıksızdır. Herkes kendi gelirini kendisi belirler, bunun için çaba harcar. Doğrusu da budur. O çocugun boyu kısayda ayagının altına koyacagı kutuyu ben getirmem, kendisi getirip koyar.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deukalion
    Deukalion's avatar
    Erkek

Aklımda saat tıkırtıları…
    Şimdilerde her şey aleyhime işliyor.
    Şahit oluyorum tıkırtıların,
    Son’un felaket telallığını yaptıklarına.
    Kum saati son taneyi düşürdüğünde,
    Nefes almaya devam ederken tadacağım ölümü.
    Koca bir hiç çıkacak,
    Aklımın hiç bilinmeyen boşluklarında.
    Alışmışım çünkü boşluğa,
    Karşılaşabileceğim her şey oradan gelecek,
    Tek yol orasıymış gibi.
    Öyle olmasa,
    Bir boşluk hakim olur muydu tüm hayatıma?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

Dogru belki yanlış idamlar olabilir ama hepsinin yanlış oldugunu göstermez

Heee idamı destekliyorsun yani ?

Birine adam öldürmenin kötü olduğunu göstermek için sende onu öldüreceksin ? Mantıklı mı bu ?

Öte yandan Deniz Gezmiş'i banka soyduğu için asıp, yıllar sonra Deniz bank'ı hrotumlayan Süleyman Demirel'e zaten hiçbirşey demiyorum. İlginç bir adam

Toplam Hit: 6236 Toplam Mesaj: 87