folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

Idam Yolunu Yürüyecek Cesaretimiz Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    wert bunu yazdı

siyatset cahil insanların işidir hocam 

ne dersen de 

dünyadaki tüm insanlar biraz mantıklı olsa ne siyasete ihtiyaç kalır nede siyasetçilere

"Siyaset ile ugrasmayan aydinlar, cahiller tarafindan yonetilmeye mahkumdur" Eflatun

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam eywallah haklısın, 60 lar ve 80 lerde darbe muhabbeti ve sağcı-solcu vs.. bahanelerle birçok kişiye türlü türlü eziyetler edildi. Hakeden de vardı hak etmeyende.. Ancak gördük ki kurunun yanında birçok yaş ta yandı. Bir her ne kadar tam anlayamadıksa bile o dönemi yaşayanlar bugün bize neler olduğunu anlatıyor. İşkenceler, idamlar vs.. bitti ama izleri hala var. Bu insanlık ayıbı altında birçok siyasi ve ideolojik entrikalar var. Kimisini biliyoruz, kimisi halen sırrını koruyor... Biz bir daha o günler yaşanmasın diye mücadele içinde olmalıyız.

Buraya kadar hemfikiriz. Ancak Herkese her konuda eşitlik olması adil bir durum değildir. Şu fotoğraf sana olayı özetler umarım...

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    wert bunu yazdı

ne dersen de 

dünyadaki tüm insanlar biraz mantıklı olsa ne siyasete ihtiyaç kalır nede siyasetçilere

"Siyaset ile ugrasmayan aydinlar, cahiller tarafindan yonetilmeye mahkumdur" Eflatun

Çok yanlış düşünüyorsunuz bence. Ben evimde sıcak çorbamı içiyorsam ve mutluysam dışardakiler benim umurumda olmaz. Siyaset ile uğraşmak salaklıktır. Sen uğraşsan da uğraşmasan da kıçını yırtsanda yırtmasanda olacaklar yine olacak. Olmayacaklar yine olmayacak. Bu devrimcilerin, sosyalistlerin de yaptığı tek şey "devrimciyim" demenin verdiği zevkten tatmak. Farklı olmaktır bir nevi. Yoksa diğer insanlardan farkları falan yok. Ona "iyi" bana "kötü" diyemezsiniz yani.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    DevilRullz bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    wert bunu yazdı

ne dersen de 

Çok yanlış düşünüyorsunuz bence. Ben evimde sıcak çorbamı içiyorsam ve mutluysam dışardakiler benim umurumda olmaz. Siyaset ile uğraşmak salaklıktır. Sen uğraşsan da uğraşmasan da kıçını yırtsanda yırtmasanda olacaklar yine olacak. Olmayacaklar yine olmayacak. Bu devrimcilerin, sosyalistlerin de yaptığı tek şey "devrimciyim" demenin verdiği zevkten tatmak. Farklı olmaktır bir nevi. Yoksa diğer insanlardan farkları falan yok. Ona "iyi" bana "kötü" diyemezsiniz yani.

Atatürk'te bir devrimcidir unutmayalım bazen bir adam birşeyleri değiştirebilir hemde çok büyük değişiklikler Atatürk bunun en güzel örneğidir bir adam bütün memleketi kurtarabilir 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    wert bunu yazdı

ne dersen de 

herkes evinde oturup sıcak çorbasını içmekten mutlu olsa problem olmaz. fakat gel gör ki sen çorbadan diğeri 60 yıllık viskisinden öteki çöpten biryerden ekmek bulabildiği için mutlu. iş buraya geldikten sonra diyebileceğim tek bir şey var, insanı piç eden yine insan.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek

ozamanlarda ölelenlerin çoğu ne sağcı ne solcudur. çoğu olaylar ilişkisi olmayan suçsuz garip vatandaştır. yazık..

Tek isteğim MiaD'ımın dolması .. cart curt.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

bikaç defa kalp krizi yokladı bu yaşımda

o an nedense çok sevinmiştim :)

siyasete gelirsek, yarışmacı arkadaşlara katılıyorum.

kusuru olan insanları, gene kusurlu olan bir varlık olan insan yönetmemeli diye düşünsek de, bir otorite şart.

degil

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

nasıl bir şey olduğunu(haksız yere) usta bir yönetmenin çalışmasıyla deneyimlemek isteyenler; paths of glory filmini izlesinler.

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    wert bunu yazdı

ne dersen de 

Doğru söylüyosun kanka devrimcilik artık moda ikonu olmuş.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

ne konuda olduğuna bağlı..

Toplam Hit: 9399 Toplam Mesaj: 87