İphone Kullanıcılarına Acıdım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

hepsi amerikanın oyunu

la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

usta acıma yanlış bence. ben ayfon kullanmadım hiç o kadar param olmadı. ama zengin olsam ayfonla mac book alırdım(kaliteli diyo herkes o yüzden) samsungu hiç sevmem bi kaç tane telini kullandım kullandıklarım iyi değildi. kullanım yönünden menüsü cartı curtu olarak nokya severim. örnek olarak pc alacaktık ben 1700e lenovo aldım arkadaşda para vardı aynı özellikte vaio aldı. 3 4 ay sonra performansda büyük farklar ortaya çıktı. işlemci hdd ekran kartı herşeyi aynı. yani bi yerde kalite denen bişey çıkıyo karşımıza

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Bisses bunu yazdı:

balik_ bunu yazdı:

"İphone Kullanıcılarına Acıdım "

Geçen gün bir arkadaşımın İphone'unu inceledim. Benim 550 liralık samsung galaxy fit ile karşılaştırdım. İphone'un ne gibi artıları varmış diye baktım. dokunmatik kalitesi her iki cihazında tıpa tıp aynıydı. bunu daha önce internette bir yorumda okumuştum ama inanmamıştım. kendim test ettim bizzat gözlerimle gördüm... 

İphone da artı olarak 8gb dahili hafıza vardı, galaxy fit'te 160 mb.
    İphone'un işlemcisi teknik verilere göre biraz daha hızlı "sayılır". ama ben aradaki hız farkını bariz olarak göremedim.
    geri kalan özellikler neredeyse aynı ! 

arkadaş durumu görünce biraz ezildi :) senin telefonda ipod varmı ? Şöyle iyi böyle iyi felan dedi.
    O neymiş aç bakalım dedim. bildiğin müzik çalar programı çıktı. bende mobo player yüklüydü. açtım bak incele dedim. inceledi, "e bu benimki ile aynı dedi." bendeki cihazın fiyatını sordu 550 tl civarı dedim. sen kaça aldın dedim 1250 tl dedi. yuh lan ! Acıyorum İpone kullanıcılarına. Apple sizin beyninizi zehirlemiş lan.

edit: başlığı değiştirdim :)

iphone kullanmadığından saçmalamışşsın hocam:)

heleki ekran kalitesi aynı diyosnya bişe demiyorum hocam sen bize acımaya devam et :D

ben iki cihazı da kullandım. sen galaxy fit kullanmamışsın :)

geçicen sen onu hocam :) sen samsunga at maıl ıphone ile kıyaslıyorum telefonunuz fiti de onlar bile güler inan :D

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    iphone 3-4 yeterince inceledim gusel telefonlar. ama ayni ozellikte telefonlar varken ne gerek bu kadar fiyat farkina israrla dokunmatik soranlar evt samsung dokunmatigi harika bi yerlerde inceleyin. aklimi seveyim aklimi. iphone 5 cikmadan samsung galaxy S II ifadesini aldi iphone un agziyla kus tutmasi lazim. grci iphone4 um eskidi 5 alayim diyecek cok insan var :s (hakaret etmeyecem)

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

yakın bir arkadaşım iphone dan başka tel kullanmam dedi gitti eşi ikisne birden iphone aldı 2 ay geçti aradan we şimdi diyoki nerden aldırdım lanet olsun :D 

dewdim dewrildim geldim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    edit

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Bisses bunu yazdı:

balik_ bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

balik_ bunu yazdı:

"İphone Kullanıcılarına Acıdım "

Geçen gün bir arkadaşımın İphone'unu inceledim. Benim 550 liralık samsung galaxy fit ile karşılaştırdım. İphone'un ne gibi artıları varmış diye baktım. dokunmatik kalitesi her iki cihazında tıpa tıp aynıydı. bunu daha önce internette bir yorumda okumuştum ama inanmamıştım. kendim test ettim bizzat gözlerimle gördüm... 

İphone da artı olarak 8gb dahili hafıza vardı, galaxy fit'te 160 mb.
    İphone'un işlemcisi teknik verilere göre biraz daha hızlı "sayılır". ama ben aradaki hız farkını bariz olarak göremedim.
    geri kalan özellikler neredeyse aynı ! 

arkadaş durumu görünce biraz ezildi :) senin telefonda ipod varmı ? Şöyle iyi böyle iyi felan dedi.
    O neymiş aç bakalım dedim. bildiğin müzik çalar programı çıktı. bende mobo player yüklüydü. açtım bak incele dedim. inceledi, "e bu benimki ile aynı dedi." bendeki cihazın fiyatını sordu 550 tl civarı dedim. sen kaça aldın dedim 1250 tl dedi. yuh lan ! Acıyorum İpone kullanıcılarına. Apple sizin beyninizi zehirlemiş lan.

edit: başlığı değiştirdim :)

iphone kullanmadığından saçmalamışşsın hocam:)

heleki ekran kalitesi aynı diyosnya bişe demiyorum hocam sen bize acımaya devam et :D

ben iki cihazı da kullandım. sen galaxy fit kullanmamışsın :)

geçicen sen onu hocam :) sen samsunga at maıl ıphone ile kıyaslıyorum telefonunuz fiti de onlar bile güler inan :D

sen samsunga mail at. galaxy fit'in dokunmatik iphone 3 den kötü de. önce sana gerçekten galaxy fit kullandın mı ? diye sorarlar. evet kullandım dersen ki kıllandığına asla inanmıyorum, bu defa gerçekten iphone 3 kullandın mı ? derler. evet onu da kullandım galaxy fit hız ve dokunmatik konusunda daha kötüydü dersen, "lütfen bekleyiniz sizi tımarhaneye yönlendiriyoruz" derler :)))

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    voltigore
    voltigore's avatar
    Erkek

ben şahsen android ve ipad kullanıcısı olarak piyasadaki en iyi yazılım desteğini ios da görüyorum.

android kullanıcıları herşeyi bedava alma derdinde (istatistikler öyle diyor) bu yüzden sağlam  programlar çıkmıyor bir türlü 

fakat iphone daki market mükemmel çünkü insanlar uygulamalar için para ödemeye hazır. inanılmaz uygulamalar var. buda ios u mükemmel hale getiren nokta oluyor bence.

donanım olarak dersen şuan da htc o konuda lider sanırım. yazılım da ise ios derim. android de hala bir şeyler eksikmiş hissi var açıkçası.

ayrıca samsung daki ekran kalitesi ile iphone dakinin bir olması imkansız. çünkü iphone kendi geliştirdiği retina ekranı kullanıyor. şuan bundan net ve parlak ekran yok piyasada

Geyik Candır :]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    voltigore
    voltigore's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

yakın bir arkadaşım iphone dan başka tel kullanmam dedi gitti eşi ikisne birden iphone aldı 2 ay geçti aradan we şimdi diyoki nerden aldırdım lanet olsun :D 

o arkadaş gösteriş için iphone istiyormuş demekki. eğer sadece alo demek ve mesaj atmak için iphone alıyorsan parayı ağaçtan topluyorsun demektir. hiçbir telefonda sms ve call farklı değil zaten.

önemli olan o telefonun hakkını vermek. acaba arkadaşın appstore a girip kaç tane uygulama indirmiş? jailbreak nedir duymuşmu?

haha

Geyik Candır :]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

umarım okursun, apple'dan nefret eden biriyken nasıl apple'a hayran birine döndm ufak bir açıklaması

--

abicim apple ar-ge sayesinde kazanıyor.Kendi bulmasada ; kitlelere ulaştıran apple oluyor.Bende iphone'culara kızardım.Fakat kullandığın teknolojinin çoğunn arkasında bir şekilde apple'ın parmağı var.Ne gibi ?

- İlk kişisel bilgisayar ! (daha önce millet devreleri alıp evde birleştiriyordu), tak çalıştır 'ı getirdi.
    - ilk arayüz grafiğini kitlelere ulaştırdı (xerox çıkartmıştı ondan aldı) sonra microsoft çaldı.
    - Model laptop'un atasını tekrar piyasaya sürdü.
    - chrome'un kullandığı webkit

bunların yanında ;

- Steve jobs tam bir tasarım manyağıdır.Mac os x'e geçerken kaydırma çubukları istediği gibi olmadığı için 6 ay uğrşatırdı.sonunda oldu.pixel pixel ölçer biçer, uygun olsun ister.Ürünlerin kutularına kadar kendisi denetler ve kutuarında mükemmel olmasını ister.

- OsX ile modern GUİ (kullanıcı arayüzü) kısmında köklü değişimler yaptı.Ne gibi ? Önceden klasörler yeni pencerede açılyordu.Bunu içe soktu.Yani klasörleri iç içe açıyorsun, geri butonuyla yada sekmelerle değiştirebilyorsun.

Windowsta, linuxta bunu kullanıyor şu anda.

Donanım konusunda da öyle.Çip , batarya ; özellikler falan amanınn..Adamlar imkansızı deniyor, uğraşıyor.

------------

Kolaylık  ! , bir çok ürünü ben apple ceosuyum ve anlamıyorum, kullanıcılar nasıl anlayacak diyerek basitleştirdi.

Dock bardan tut, ipod, iphone'a kadar...

Basitlik ve tasarımı sayesinde apple bu kadar sağlam.linuxu kullanıyorum, linux dünyasını seviyorum fakat en sevdiğim gnome bile apple'dan çalıyor.Herkes birbirinden araklıyor.

--

Birkez apple kullansan işler değişir (iatkos ile mesela)...Zor zar kurdum, zor zar kullanıyorum.Emin ol macos u bırakıp linuxa geçmek istemiyorum.Her detayı o kadar mükemmel şekide hesaplanmış ki  !! Çokta basit.

Applea kin kusan bi kaç konum vardı.şimdi mi ? Apple'ı seviyorum.Tek sevmediğim nokta ise teknolojiyi pahallı satmasıdır.microsoft 5 milyar dolar ar-ge'ye harcıyor.Fakat tek yaptığı apple ve google'ı taklit etmek :) Şu an bulamayacağım fakat apple dell'in %10 una bile yaklaşamayan satışına karşılık, dell'in 8 katı kar elde ediyor.Eğer iş şirket olayıysa bu tamamdır.Ben etik açıdan bakıyorum.

Mutlaka mac os kur, apple felsefesini anlayacaksın.

----------

Apple'ın yaptığı olay zaten hep yeniliktir.Pazara yenilik sunar ve ilgilenmez.İphone'a bak ; telefon piyasasını değiştirdi mi ?? Değiştirdi.Yenilik getirdi.Bu kadar satmasının nedeni budur.Google ve diğerleri uyanana kadar götüreceğini gtürdü.2007-2011 arada 4 sene var.4 senede anca uyandılar.

ipod : çıktı, piyasayı süpürdü ve herkes taklit etti.Nanodan tutun shuffle'a bir çok sürümü var.Ve herkes onu taklit ediyor.
    iphone : çıktı ve piyasayı süpürdı , herkes taklit ediyor.

Bir zamanlar ibmden tutun diğer bilgisayarlara kadar kasalar hep kremimsi bir renkti.Bunuda apple getirdi, sonra diğerleri taklit etti.

--

Yeniliği getirip, parayı götürüyor.Apple google'dan iyi mi ? Google açık kaynak felsefesini benimsediği için apple asla daha iyi olamaz.

Yenilik, tasarım ve basitlik ile apple olayı götürüyor.Android'e baktım geçen ; menüde düzen yok.Büyük uygulamalar, küçük uygulamalar karışmış hepsi birbirine.

Basitliğe karşı çözüm karmaşıklık değildir.Apple lider olacak, çünkü innovasyon'u beceriyor ; çünkü kullanıcılar için basitleştiriyor ; çünkü hepsinden önemlisi hayvan gibi ar-ge var.Seteve jbs diyor ki ; inovasyon legolarla dolu bir odaya çalışanları yığıp alın size 5 konu ve ürün bulun demek değildir.Arge , milyarlarca dolar harcamak demek değidlir ; insanları nasıl yöneteceğinizi bilmektir.

Apple'ın şirket sistemide mükemmel.Hcr tipi yapılanma ; kaç tane bilgisayar ve cihaz milyonlar harcandıktan sonra çöpe atılıyor.Belki sırf Steve jobs şeklini beğenmedi diye.Ama her ürünü olay.

Keşke biraz daha ucuz olsa...mesela şu laptop dizaynını başka kim yapabilirdi ??

fazlası için macbook air (süper ürün almak istiyorum ama pahallı)

AYRICA SADECE ÜRÜNE DEĞİL PAKETLERE DİKKAT

ve dahası.Bu kadar detaylara , tasarıma, yeniliğe dikkat eden firma bırakta zirveye otursun

Son olarak ; şu yenilikler, imkansızı başarma ; arge vs.. konusunda youtube'ta 2 saatlik steve jobs konuşmalarını bulabilirsin (ingilizce) fakat sana sadece retina display 'ı  göstermek istiyorum.

Başkası bulmuş, ypamış yada başka birşey denemişmi bilmiyorum.Fakat adam sunuyor, adam söylüyor, adam uğraşıyor ;

http://www.youtube.com/watch?v=-l1KWAX3y50

Dinlemesende izle.Anlayacaksın farkını.Burda wireless istasyonlarından dolayı problem oluyor sonra çzüyorlar, yine youtube sunumlarında mevcut.

Kısacası iatkos ile macos kur dene, biraz takıl.biraz ucuz olsa emin ol başka bir bilgisayar almam.

Toplam Hit: 9965 Toplam Mesaj: 84