folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

henüz bir mürid yazılım sektörü için yazmış

yazılım şirketi için bilgisi olanlar paylaşsın

Homer tarafından 10/Eki/12 08:25 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    Helyum bunu yazdı

edit : borsa yok demişler okumayın :W

Dostum borsa var özendirme yok anlat öğrenelim =)

Haa iyi o zaman. iki arkadaş bi ofisimiz var. aksamları saat 3 gibi uyanıp piyasa analizleri yapıyoruz destek direnç pivot noktalarımızı çiziyoruz
    belirli seviyeler için alış yada satış işlerimizi ayarlayıp genelde uyuyoruz :)

Borsa kumar değildir falcılıkta değildir. eğer tecruben ve eğitimin iyi olursa para yönetimini bilirsen 0 problemle çalışırsın. 
    işi kumara vurursan yükselecekmi ? düşecekmi sorularına geçersen zaten hiç girme %50 şansın var demektir. 

ayrıca psikolojik durumunuz kar ve zararınızı etkiler. yatırım yaptıktan sonra ben genelde ya uyurum yada dışarı çıkarım yada diğer şirketin işleriyle oyalanırım. psikolojik durumum ekrana bakmaya yatkın değil hata yapabilirim. 

Edit : yazdığımız indikator ve işlem giriş yerleri.

İndikator

ama çok insan tanıdım yaptığı yatırımı takip eden... zararını karını canlı izleyen :)

Yazılım için ise şunları söyleyeyim. 

ofisle beraber bi şirkette kurumsal uygulamada yazılım geliştirici olarak çalışıyorum. bence seçilebilecek en kötü iş... parası güzel zevkli iş ama devlet memuruna laf anlatmak, yaptığı hatayı kabul ettirmek bunun parasınıda zevkinide hiçe sayar. 

adama; eliyle kestiği faturayı "sistem nasıl anlamamış kestiğini ve neden düşmemiş" sorularınının cevaplarını anlatıyosunuz.

eğer yok ben kurumsal değil özele çalışıcam diyosan bununda getirisinin çok olacağına inanmıyorum. 

yani bence türkiyeye getirilebilecek en iyi teknoloji ceviz kıracağıydı... bilgisayar bundan bi 50 yıl sonra inş...

Helyum tarafından 10/Eki/12 12:36 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek

arakdaşlar  bende bilgisayarcıyım kuşadasında buralarda  çok iyi tamir yapan olmadığı için işlerimiz iyi allah'a çok şükür ama  söylendiği üzere  30.000 nüfuslu ilçede 30 tane bilgisyarcı olursa iş bekleme ya daha mantıklı işler seçin mesela  nevresim takımı ve çeyiz işi  şu zamanda  bütçesi düşük gideri düşük ama  kazancı en yüksek  karlı işlerden  biri 3 liraya aldığın bi nevresim takımı 30 tl gibi bi rakama satabiliyorsun  ve alışverişi yapanlarda kadınlar  olunca kazanmamanız mümkün değil.

Diğer bir kaç iş seçeneği ise oto yıkama,ve düğün salonu açmak ve ikinci el eşya işi aklımda olan  en iyi seçenekler bunlar.

maycamp85
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Bende biraz yönetim tecrübelerimi paylaşayım.

* Yapacağınız uyarı yada düzeltmelerin çalışan üzerin de olumsuz etki yaratacağını moralini bozacağını unutmayın.Çok hatalı bir şey yapmış olsa bile olabildiğine düzgün bir uslup ile düzeltin.

*Çalışanlar ile karı-kız futbool sohbetinden siyaset sohbetinden olabildiğine kacının.Hatta bu konularda olabildiğince şirket içinde konuşulmamasını sağlayın.

*Maddi konular'da genel bir kuralınız olsun,ya kimseye avans vermeyin yada herkese eşit olun.

*İşe geç gelmeyin,erken de gelmeyin.Vaktinde gelin.Patron olmanız işe geç gelebileceğiniz anlamı taşımaz.Unutmayın o iş yeri "sizin".

*İş yerinize olabildiğince kız arkadaşınızı karınızı dostunuzu kahvede okey oynadığınız arkadaşlarınızı uzak tutun.Orası ciddi bir iş kurumu.

*Olabildiiğince güler yüzlü olmaya çalışın.

* Dedikodu yapmayın.İspiyonculuk yapmaya çalışan personeli gerekli uslupla uyarın.Dedikodu yapan personeli çok ciddi dille uyarın.

*Eğer iş gereği çok fazla kadınla bulunuyorsa olabildiğince farklı departmanlarda yanların da uyumsuz 1 erkek bulundurarak çalıştırın.

Para karaterinizi değiştirmesin,değerleriniz paradan üstün olsun.

Cenk Sertoz.

The Beginning and The End.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

"... freelanceciler var"

ben bu kısımdayım, bi yazılım ofisi açmayı düşünüyorum :|

birde çiğköfteci. iki alakasız iş kolu gerçi ama iş yapacağını düşünüyorum :|

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

çizik

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

kosgeb girişimcilik dersine katılın bana sorarsanız

- pazarda tutunmak ıcın ılk baslarda olmadık fıyatlara ıs yapacaksınız

- kısacası sabır cok onemlı buyumek ıstıyen ıcın

dıger arkadasların dedıgı gıbı akraba vs bunlar gecerlı ama sabır cok onemlı buyumek ve kurumsallaşmak ıcın

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

Ben de inşallah bir - iki sene içinde yazılım sektöründe iş kuracak birisi olarak en başta diyebilirim ki her alanda bayan çalıştırmayın. Bunu ayrımcılık adına söylemiyorum. Her işin bir karekteri vardır, insanın da doğal yapısı bazı işlerle uyumlu bazıları ile uyumsuz. Teknik işlerinizi mesela bayanlara vermekten kaçının bence. ha sekreterlik olur ne biliyim bunun gibi şeyler olur zaten bayan olsun o kısımlar ama üst düzeyde bayan bulundurmanız şirket için açık bir kapıdır. şu anda savunma sanayinde gördüğüm en büyük firmalardan birinde bakıyorum kadınları doldurmuşlar, her gün manken gibi sanki bir biriyle yarışıyorlar güzellik yarışmasında, iş pek umurlarında da değil. hele yazılımdan sistemden anlıyorum diyene aşk olsun. (bir kaç tane var hakkını yemeyim ama onların da elinden tel düşmüyor liseli kızlar gibi). Bu sadece girişti, çalıştığım yerin sahibinin ve iş kurma girişimlerimi de buraya yazacağım...şimdilik esen kalın..

www.64bitlabs.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek
    MiLK bunu yazdı

Ben kosgebe başvurdum uygulamalı girişimcilik eğitimine mülakatı kazandım ve eğitim gördüm sertifikamı bekliyorum ilerde yazcam :)

hacı bende başvuracagım. detayı bir şekilde anlatırmısın sana zahmet.

ayrıca fikrin neydi onuda soylerseniyi olur.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Benim kendi tecrubelerim:

1 - Ne isi yapacaginizi coook iyice dusunun. "La cebimde 100.000 var bi bilgisayarci acayim iki tanede eleman koyayim it gibi calissinlar" mantigindan uzak durun.

2 - Nerede is yapacaginizi onceden analiz edin. Supermarketin yaninda bakkal, sanayi sitesinde kres, Alis veris merkezi icinde de oto elektrik dukkani acmaniz ilk bastan iflas edeceginizin garantisidir.

3 - Asla yaptiginiz/yapacaginiz is hacmine guvenim kicinizi yan gelip yatmayin. (Ornek: Murit - Sniperscope)

4 - Asla ortak ise girmeyin. Mutlaka ortak olmaniz gerekiyorsa asla ve asla Turk ile ortak olmayin (Ornek: Murit - Sniperscope)

5 - Asla bilediginiz bir sektor dalinda ise atilmayin. "Sene sonu akini satip geliri ile oto kaportaci acmayin."

6 - Ise baslamadan once muhtemel rakiplerinizin ne tur stratejiler izledigini iyi gozlemleyin. Ona gore kendinize bir hareket noktasi tayin edebilirsiniz.

7 - Kesinlikle ama kesinlikle kendinizi odullerin. Bir anlasma yaptiginizda veya iyi bir is cikardiginizda kendinize hediye alin. Bu sizin isinize daha sevkle sarilmaniza yardimci olur.

8 - Kesinlikle iscilerinize "ISCI/AMELE" gozuyle bakmayin. Onlari is ortaklariniz olarak gorun.

9 - Basarilanizdan calisanlariniza pay verin bencillik yapmayin. Boylece onlarinda ise daha sevkle sarilmalarini saglar. (Ornek : Google calisma sartlari)

10 - Prensip sahibi olun. Ve prensiplerinizden asla odun vermeyin.

10 - ISE BASLAMADAN ONCE MUTLAKA AMA MUTLAKA KENDINIZE EN AZ 5 YILLIK BIR IS PLANI YAPIN. Biz Turklerin yaptigi en buyuk hata "Yav hele bi basla gerisi Allah kerim" gibi ahmakca dusunceyle ise baslamayin.

Isteyen olursa kendi is planimi gonderebilirim.

Yukaridaki, maddeler 7 yillik Ithalat-Ihracat sirketimden kazandigim tecrubelerdir.

Dostum ithalat-ihracat sirketi kurmayi dusunuyorum ben de. ozellikle bu sektorun sakincalarindan onemlilerinden bahseder misin biraz?

bu arada son zamanlarda gordugum en iyi konu diyebilirim.

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 16182 Toplam Mesaj: 111