folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

2008 de askerden geldim ertesi gün dükkan kiraladık arkadaşla elektrik dükanı actık elimizde sıfır sermaye çalışarak birşeyler edinmeye çalıştık edindikte en büyük hatamız montajını tamir ettigimiz şeylerin 10 lira 5 lra deyip üzerine düşmedik istemedik aklımızca küçük hesapların adamı degildik hesabındayız çark dönüyor tabi aradan bir süre gecti bu ufak hesapları yazmaya başladım 6 ayda 10 lira 5 lira 2 bin civarında toplam para etti yine istemedim kimseden 5 liranın peşine düşmeş desinler istemedik sıfırdan internet kafe kuruyorduk kamera alarm network agı elektrigi  biz yapıyorduk gayette güzel iş yaptık sonra kendimize internet kafe actık elektrikte 2 ortak internet kafede 3 ortak elektrik dükkanında yangın cıktı kapatmak zorunda kaldık bir süre ama muhasebede kaydımız işimiz seyyar olarak davam ettik

2,5 sene sonra esnaf ve sanatklarlar odasından 30,000 lira kredi cektik elektirik dükkanı actık 3 ortak aradan 3 ay gecti 1 ortagı ayırmak zorunda kaldım internet kafedende bir ortak ayrıldı şimdi elektrik ve cafede 2 kişi üzerine gayette güzel iş yapıyoruz

kısacası alacagın bir lirada olsa hakkındır isteyeceksin utanmayacaksın hakkını isterken bizde patron olmaz ne iş varsa dalarız toza çamura bakmayacaksın

sabah işine erken geleceksin kesinlikle işini yarım bırakmayacaksın

gelecem diyorsan müşteriye gideceksin gecte olsa

işin aksadıysa haber vereceksin

sıfırda iş olmaz elinde bir kısım sermaye olması lazım eskisi gibi degil piyasa para parayı ceker cebindeki para seni dahada cesaretlendirir

çalışmaktan utanmayacaksın o senin alın teri verdigin işin kim ne derse desin

hesabını iyi yapacaksın

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    güngör marka freze tezgahı almayın!

:D :D :D

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Tecrübelerim;

1- Kendini patron gibi değil iş yerinde çalışan bir işçi gibi gör ve her ay, ayın elemanı olmak için daha çok çalış

2- Müşterilerine küçük tavizler ver, ver ki büyük kazançlar elde edebilesin yada geri dönüş sağlayabilirsin

3- Yatırımını sağlam yap, mümkünse kafan basmıyorsa ticarete girme

4- Her şey para değildir, bazı işler vardır ki para kazanmasan bile nakit akışını sağlar ya da referansın olur

5- üç beş yıllık planlar yapma, 6 aylık plan yap. böylece nedir ne değildir daha çabuk görürsün.

6- Kar payından reklam için bütçe ayırma, direk reklamı gidere ekle

7- Genel olarak %30 altında kar yapacağın ve zamanını fazla çalacak işler yapma

8- Madde 7 için böyle bir durum söz konusu ise fason iş yaptır

9- Diğer şirketler, dükkanlar yani çözüm ortakların sağlam olsun. Kurumsal firmalar ile çalış. Ucuz diye başka yerlere yönelme yarı yolda kalma

10- Kaliteli ürün sat ancak kalitesiz de sat. Ama bunun farkını müşteriye söyle

11- Alternatif çalış. Yönünü tek bir ürün yada tek bir icraat ile sınırlama

12- Para kazanmıyorsan zorlama, kapat dükkanı

13- Elemanların ile arkadaş gibi olma. Sert te olma. Ancak ağırlığını koy.

14- Kimsenin gözünün yaşına bakma. Mesela referansı olmayan basit bir insan kar marjı düşük iş yaptırmak isterse yapma. Standartlarını koru. Ticarette kimse kimseye acımaz. Biraz gaddar ol

15- Vadeli çalışman yada açık hesap çalışman gerekiyorsa bir iş yapmadan önce her zaman bir önce ki bakiyenin kapatılmasını iste. Aksi taktirde iş yapma(taviz verilebilecek yerler olabilir)

16- Yarın ki planını bir önce ki gün akşam işten çıkmadan önce yap, zamanını çok iyi kullan. Ancak atıyorum a işi için saat 9 ile 10 arası zaman ayırıp b işi için 10:30 a zaman verme. Arayı biraz aç. Çünkü sapmalar her zaman vardır iş hayatında.

17- Her arayana telefonunu aç. Toptancı arıyorsa bile ödeme için paran yoksa bile aç durumu izah et, dürüst ol

18- Hemen geliyorum deyip 3 saat sonra gitme. dürüst ol, gidemeyeceksen işin varsa bunu belirt.

19- Hatayı affetme. 

20- Ne kadar para kazandığın değil, ne kadar giderin olduğu önemlidir. Harcamalarına çok dikkat et

21- Elemanların maaşlarını 2 ye böl. Bu genelde avans diye nitelendirilen mantıktır. Ayın 30 unda maaş alan bir adam için 15 inde avans yazdırma yaptırırsın. maaşının birazını verirsin. Bu ne seni yorar ne de karşı tarafı. Ticarette ki en büyük güzelliktir. Nakit para likiteni zorlamazsın

22- İş yerinde elemanlara karşı teşvikçi ol. Az verip bezdirme çok verip azdırma

23- Asla ekonominin 2 katından fazla bir işe girme, kredi çekme, borç alma

24- Kafan basıyorsa bankalar ile çalış, gelişmeleri takip et. Bankalar doğru kullanıldığı zaman iyi paralar kazandırılır. Ama aptalca davranma.

25- Nakit rezerven hep olsun. Bu genelde iş hacminin %30 luk kısmıdır. Yani aylık 100 tl lik iş yapıyorsan mutlaka kenarda 30 tl nakitin olsun.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek

Guzel konu cizzik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bence bu konuya alternatif olarak Girişimcilik ile ilgili öneriler, izlenecek yol vs.. Veya başarıya ulaşmış girişimler ile ilgili bir başlıkla devam etsek daha iyi olacak. Aramızda kendi potansiyelinin farkında olmayanlar var. Girişimci ruhları uyandıralım

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

güzel olmuş

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

hocam ilk etapta yabancilarla calismayacagim. ben su an yurtdisindayim, yurticindeki bir arkadasimla bu isi baslatmak istiyorum. yani yasal olarak ticaretini yapmak istiyorum. ithalat/ihracat.

yani simdilik sorum su, resmi bir sirket olmadigi zaman, gumrukten nasil geciriyorsun. 

Mali Turkiye'ye mi gondereceksin yoksa Turkiye'den mi alacaksin?

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

hocam ilk etapta yabancilarla calismayacagim. ben su an yurtdisindayim, yurticindeki bir arkadasimla bu isi baslatmak istiyorum. yani yasal olarak ticaretini yapmak istiyorum. ithalat/ihracat.

yani simdilik sorum su, resmi bir sirket olmadigi zaman, gumrukten nasil geciriyorsun. 

Mali Turkiye'ye mi gondereceksin yoksa Turkiye'den mi alacaksin?

ikisini de dusunebilirim. oncelikli olarak "turkiye'ye gonderecegim" kismi anlatir misin?

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Kucuk bir is hanim ve 2 restorantim var. Hepsi Amerikada ancak ciddi is kurmak hakkinda sorusu olan varsa sormaktan cekinmesin. Kendi isimi kurmadan once starbucks ve amazonda calisim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

ikisini de dusunebilirim. oncelikli olarak "turkiye'ye gonderecegim" kismi anlatir misin?

Anlatmasina anlatayimda ilk soyleyecegim sey arkadasliginiz %95 ihtimalle bir kac ay icinde bitecegi.

Sakin bitmez falan deme.  18 yillik arkadasim beni satmisti.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 16152 Toplam Mesaj: 111