folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

Tecrübelerim;

1- Kendini patron gibi değil iş yerinde çalışan bir işçi gibi gör ve her ay, ayın elemanı olmak için daha çok çalış

2- Müşterilerine küçük tavizler ver, ver ki büyük kazançlar elde edebilesin yada geri dönüş sağlayabilirsin

3- Yatırımını sağlam yap, mümkünse kafan basmıyorsa ticarete girme

4- Her şey para değildir, bazı işler vardır ki para kazanmasan bile nakit akışını sağlar ya da referansın olur

5- üç beş yıllık planlar yapma, 6 aylık plan yap. böylece nedir ne değildir daha çabuk görürsün.

6- Kar payından reklam için bütçe ayırma, direk reklamı gidere ekle

7- Genel olarak %30 altında kar yapacağın ve zamanını fazla çalacak işler yapma

8- Madde 7 için böyle bir durum söz konusu ise fason iş yaptır

9- Diğer şirketler, dükkanlar yani çözüm ortakların sağlam olsun. Kurumsal firmalar ile çalış. Ucuz diye başka yerlere yönelme yarı yolda kalma

10- Kaliteli ürün sat ancak kalitesiz de sat. Ama bunun farkını müşteriye söyle

11- Alternatif çalış. Yönünü tek bir ürün yada tek bir icraat ile sınırlama

12- Para kazanmıyorsan zorlama, kapat dükkanı

13- Elemanların ile arkadaş gibi olma. Sert te olma. Ancak ağırlığını koy.

14- Kimsenin gözünün yaşına bakma. Mesela referansı olmayan basit bir insan kar marjı düşük iş yaptırmak isterse yapma. Standartlarını koru. Ticarette kimse kimseye acımaz. Biraz gaddar ol

15- Vadeli çalışman yada açık hesap çalışman gerekiyorsa bir iş yapmadan önce her zaman bir önce ki bakiyenin kapatılmasını iste. Aksi taktirde iş yapma(taviz verilebilecek yerler olabilir)

16- Yarın ki planını bir önce ki gün akşam işten çıkmadan önce yap, zamanını çok iyi kullan. Ancak atıyorum a işi için saat 9 ile 10 arası zaman ayırıp b işi için 10:30 a zaman verme. Arayı biraz aç. Çünkü sapmalar her zaman vardır iş hayatında.

17- Her arayana telefonunu aç. Toptancı arıyorsa bile ödeme için paran yoksa bile aç durumu izah et, dürüst ol

18- Hemen geliyorum deyip 3 saat sonra gitme. dürüst ol, gidemeyeceksen işin varsa bunu belirt.

19- Hatayı affetme. 

20- Ne kadar para kazandığın değil, ne kadar giderin olduğu önemlidir. Harcamalarına çok dikkat et

21- Elemanların maaşlarını 2 ye böl. Bu genelde avans diye nitelendirilen mantıktır. Ayın 30 unda maaş alan bir adam için 15 inde avans yazdırma yaptırırsın. maaşının birazını verirsin. Bu ne seni yorar ne de karşı tarafı. Ticarette ki en büyük güzelliktir. Nakit para likiteni zorlamazsın

22- İş yerinde elemanlara karşı teşvikçi ol. Az verip bezdirme çok verip azdırma

23- Asla ekonominin 2 katından fazla bir işe girme, kredi çekme, borç alma

24- Kafan basıyorsa bankalar ile çalış, gelişmeleri takip et. Bankalar doğru kullanıldığı zaman iyi paralar kazandırılır. Ama aptalca davranma.

25- Nakit rezerven hep olsun. Bu genelde iş hacminin %30 luk kısmıdır. Yani aylık 100 tl lik iş yapıyorsan mutlaka kenarda 30 tl nakitin olsun.

ctrl + p  yaptım anasını satayım başka birşey demiyorum çok kritik sağlam bilgiler kulağımıza küpe olsun teşekürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

Muhasebeci konusunda yeni iş kurmayı düşünenlere yardımcı olurum. Benim 8 yıllık tecrübem, babamın 28 yıllık tecrübesi var. Kendisi mali müşavir. PM atarsınız takıldığınız konularda konuyu pek takip edemeyeceğim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

son gunlerdeki en iyi konu

burayi aliyim yazicamm

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

valla bende boyle bi konu acmak icin girmistim

benimde iki gun once yedigim kaziktan aldigim bi tecrube var onu paylasayim

kesinlikle ortak is yapmayin

her zaman isin en kotu senaryosunu dusunun ona gore ise girin

ve is baslamadan oncede mutlaka is yapacaginiz seyleri enine boyuna konusun hatta alinan kararlari bir kagida yazin ve imza alin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

uzun zamandır ıcınde oldugum bılısım sektoru ıle ılgılı bır calısmam wardı fakat canımdan cok sewdıgım kısı buna engel oldu!!!!!

yanı bazen cok sewdıklerınızde engel olabılıor haberınız olsun...

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Sarper bunu yazdı

Muhasebeci konusunda yeni iş kurmayı düşünenlere yardımcı olurum. Benim 8 yıllık tecrübem, babamın 28 yıllık tecrübesi var. Kendisi mali müşavir. PM atarsınız takıldığınız konularda konuyu pek takip edemeyeceğim.

Eyvallah hocamm tahribat el ele yine :)))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

850.000  bin marka (sene 1992) kurulan bir fabrika, 13 ortaklı olduğundan kar edilememiş ve uyanık geçinen 2 gözü açık ipnetorun olan parayı sömürmesi neticesinde koca fabrika (şu an kurulması 500 bin tl) 5 yıl vadeli 105.000 tl ye satılmıştır.

onu alan peder bey de o iki ortaktan yakasını sıyıramamıştır.

Sonuç olarak şemsiye bana girmiş ve 4,5 yıldır açılamamıştır üstüne üstlük 3500 tl lik vergi borcu da şemsiye ardından tatlı niyetine girmiştir.

ders1: ortak iş yapma

ders2: ortaklı işlerle iş yapma

ders3: babana bile güvenme

vs vs...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

Bilişim alanında en değerli kaynaktır benim gözümde: http://www.etohum.com/category/blog

Bu videoları da vaktiniz oldukça izleyin, her biri ayrı değerlidir.: http://www.etohum.com/etohum-tv

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

1- Eger cevreniz yoksa ucuz diye tenha bi yerde dükkan acmayin.

2- Yaptiginiz isi mutlaka iyi bilin.

3- Musterilerle ne enseye tokat gote parmak olun, nede suratsiz olun, arasini bulun.

4- Belli Prosedürleriniz olsun.

5- Ortak is yapmak kumardır, ortak is yapmayın demiyorum ama iki kere dusunun.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Konuyu yukarı alalım...

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
Toplam Hit: 16106 Toplam Mesaj: 111