Kombi Petek Temizliği Yapıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Bu ne :)

Kendin hiç mi suyu değiştirmedin

1 yıl önce geçtim şu anki eve normal doğalgaz kullandım hiç temizlik yaptırmadım :)

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Korozyonu önleyici sıvı katın dolaşıma.Yoksa istediğin kadar temizlet pası,aşınmayı engelleyemezsiniz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

bu petek arkasına alüminyum folyo veya benzeri şey konma yazılarını gördüm. Doğalgazcıya sormuştum mahalleden esnaf. Hiçbir işe yaramıyor almayın dedi. Belli ki kendi satmıyor. Satsa överdi. Böyle birşey kullanan var mı?

https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=petek%20arkas%C4%B1

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

bu petek arkasına alüminyum folyo veya benzeri şey konma yazılarını gördüm. Doğalgazcıya sormuştum mahalleden esnaf. Hiçbir işe yaramıyor almayın dedi. Belli ki kendi satmıyor. Satsa överdi. Böyle birşey kullanan var mı?

eskiden sobaların arkasına konur ısıyı duvar çekmesin diye konurdu yada soba duvarı kızdırmasın diye

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

eskiden sobaların arkasına konur ısıyı duvar çekmesin diye konurdu yada soba duvarı kızdırmasın diye

Hocam peki petek arkasına koysak işe yarar mı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam peki petek arkasına koysak işe yarar mı

ısıyı evin içine yansıtır duvar ısıtmazsın bedavaya

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocam bu peteğin içlerini temizleyen fırçalar var ondan aldım. Bir peteği temizledim. Tertemiz oldu toz pislik kalmadı. O günden sonra petekten sürekli tık tık tık ses geliyor. Su sesi değil demir sesi. Internette baktığımda işte genleşme yapıyor vs deniyor. Lakin temizleyene kadar hiç öyle ses çıkarmıyordu. Altı üstü fırça ile içini temizledim. Bu sesi nasıl yok edebilirim?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Ya hoca İstanbulda değilim ama bişi sormak istiorum eğer müsait olur cevap verirsen sevinirim. Yeni temizlik yaptırttım peteklere hala aynı bana göre alt taraflar bildiğin hala soğuk. Yapan adamdamı sorun var yoksa baaşka bi mevzu varda bizmi bilmiyoruz. Eskiden peteklere el vuramazdık tabandan geçen borular ayaklarımızı ısıtırdı şimdi 50 derecede hala battaniye alıyorum üstüme mk.

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    rushOut bunu yazdı

Ya hoca İstanbulda değilim ama bişi sormak istiorum eğer müsait olur cevap verirsen sevinirim. Yeni temizlik yaptırttım peteklere hala aynı bana göre alt taraflar bildiğin hala soğuk. Yapan adamdamı sorun var yoksa baaşka bi mevzu varda bizmi bilmiyoruz. Eskiden peteklere el vuramazdık tabandan geçen borular ayaklarımızı ısıtırdı şimdi 50 derecede hala battaniye alıyorum üstüme mk.

bende geçen sene farklı yerden yaptırmıştım bu hocamızı görmemiştim. 50 dereceye getiriyordum. yukarısı ekvator aşağısı sibirya. Hatta birde cins cins su akış sesi duyuyordum. 1 ay kadar zamanla düzeldi bir anda olmadı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    rushOut bunu yazdı

bende geçen sene farklı yerden yaptırmıştım bu hocamızı görmemiştim. 50 dereceye getiriyordum. yukarısı ekvator aşağısı sibirya. Hatta birde cins cins su akış sesi duyuyordum. 1 ay kadar zamanla düzeldi bir anda olmadı.

Buradan birkaç müridin evinideki petekleri temizledik işlem düzgün yapılmaz ise bu sorunlar çıkıyor ne yazikki petekllerdeki havaları alırsan düzelir hava kalmış bütün sistemi 50 dereceye getir tek tek havaları al havasını aldıgın petegi kapat sistemin en sonundaki petek açıkalana kadar bu işlemi yap düzelir o su akışı hava oldugunun işareti

Toplam Hit: 156729 Toplam Mesaj: 120
petek temizliği