Kombi Petek Temizliği Yapıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

Selam hocam bizim ev merkezi sistem, maliyete etkisi olmayacak pek dolayısıyla ancak yine de temizlenmesi adına yaptırabilirim gibi geldi. And. yakası Maltepeye haftaiçi 5:30'dan sonra gelebiliyor musun? Yoksa haftasonuna mı kalır?

merkezi sistemlerde tüm dairelerin temizlenmesi gerekiyor senin daireyi temizledikden sonra alt katlar üst katlar kirli olunca senin daire yine kirlenicektir.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

Keşke Manisa da olsa...

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    warlife bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    underzero bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

biz, kombi yeni diye, hiç temizlik yaptırmamıştık. 5 yıl boyunca deli gibi doğalgaz ödedik, ilk sene de az ısıtıyordu, o yüzden şüphelenmedik. bu sene temizlik yaptıralım dedik, tesisat bildiğin Taş doluymuş. yıllardır ilk defa petekler doğru düzgün ısınıyor, hem de geçen senelerde 70te yanarken bu sene 50-55te yanmasına rağmen daha çok ısınıyor. Yeni döşenen tesisatta bile mutlaka temizlik yaptırın.

insanların 600 800 fatura ödemelerine rağmen, ısınma sorunu bundan kaynaklı, zaten Çamur akıyor Tesisat'dan.

Bu petek tesisat suyunda ağır bi koku var. bu neden olabilir? Renk olarak ne sarı, ne kahverengi, ne kırmızı, ne de yeşil. böyle maviye çalan, siyaha bakan bi rengi var. Su da bildiğin Şebeke suyu.

Pas, balata yanığı kokusuna da benzemiyor.

kum gibi de değil.  sanki böyle 20-30bin km sonrası, otomobilin motor yağına benziyor. hafif kaygan. 

sene'de  mevsim başı,  2-3 kez tesisat suyunu boşaltıyorum kör tapa'dan.

Sen suyu degistiriyorsun ama icinde ki kum, tortu, pislik duruyor.

Onu Echoll daki makineler cekiyor.

Ben Petekleri de tesisat'tan ayırıp( hepi topu  2adet 6kenarlı somun'u {yalnız tesisattan tam çıkmıyor} çözerek, askı aparatından petek'i) çıkarıp, banyo'da Çeşme hortumuyla yıkayıp,Çalkalayıp yerine asıyorum. ^^` o arada çalkalarken yanaklardaki kanallarda, ısı dağıtım Yapraklarında ve Köprü'lerde de temizlik yapıyorum.

Yalnız o sözünü ettiğim koku(1. kez boşaltığım su'daki koku), pas kokusu değil. 

Zâten, tesisattaki su'yu 3. veya 4. kez boşalttığımda, o kokuyu almıyorum. Su da bi hâyli temiz geliyor. Kombi'deki basınç da ~2.5-3 Bar arası. ( ibre boşaltırken 0'a düşüş hızı, acaip heyecanlandırıyor, niye bilmiyorum. ^^`. Yalnız doldururken aynı şekilde değil, bi hayli yavaş.)

Su'da Biyolojik kökenli Pas(mantar) yada Kimyasal kökenli Pas ,yok. Bu, başka birşey, anlamadım gitti. 

Demek ki, yüksek Basınçlı su ,ve temizlik için Kimyasal(?) kullanmak gerekiyor. 

Yeni ,yani ne bilim 2-3-5 yıllık radyatörler de ; özellikle Demirdöküm (ECA da var mi bilmiyorum) radyatörlerin için Koruyucu Sıvı vardır.Radyatörün çürümesini önler.Radyatör koruyucu sıvıyı boşaltma olayını önermiyorum.

Döküm radyatörlerde ve/veya yahut kömür kazanıyla çalışan sistemlerdeki döküm veya yeni tip radyatörleri temizleyebilirsiniz.

Saygılar. 

Ne yalan söyleyeyim. Bizdeki Petekler(yada Radyatör'ler ) öyle kaliteli değil heralde. Bildiğin Demir diye biliyorum. 

Ama Salonda, odalarda, antre, mutfakdaki radyatör'lerin diş boyalarında bi dökülme ve renk atma vesair yok. Kezâ bu petek içindeki akordeon benzeri Katlanmalarda da bir sorun,pas vb yok. 

Bi tek,  banyo'daki petekte biraz pas var.

Şimdi baktım, petek'in her iki yan duvar kapağında ; EMKO ve <tSe> , şeklinde iki ifade var. 

Koruyucu Sıvı derken, içeriği nasıl birşey? Acaba otomobillerin radyatör'lerine katılan sıvılar gibi mi mesela? Bunların Patlak Oto radyatör'leri için tamir eden sıvıları filan da varmış. (^^`)

Bir de senin dediğin Koruyucu Sıvı'lar kombiye, kombi içindeki kazan'lara vs zarar vermiyor değil mi? Hele de çalışırken. 

Aklıma bir de şu takıldı, senelik bakın yaparken, petekleri dolaşan tesisat suyunu boşaltırken, çıkan sudaki yağ'ımsılık; sıcak suyu, petek tesisatı'na pompalayan yapıda olan kaçaktan filan olabilir mi?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı
    warlife bunu yazdı

Şimdi sen tesisatçısın demi. O zaman de bakayım Demirdöküm petekler üretilirken içindeki o zamazingo siyahımsı şeyler nedir?

Bozuk petek kestim kaçtane hurdacıya vermek için bildiğin sac demir su zaten demirle etkileşime giriyor paslanma korozyon ondan oluyor bütün petekler bakırdan yapılsın ne delinme olur ne kirlenme nede kombi bozulur bunu keşfeden adamlar bunun bozulma ve değişim ömrünüde biçmiştir hiç birşey ömürlük değildir sonuçta bunu temizletmezsen kombi içindeki birçok parçayı değiştirmek zoruna kalırsın kombilerin bozulmasının sebebi pass o pas'da peteklerin çürümesinden kaynaklı yani petekleri temizletmen sana hem kombi ömrü hem ısınma hem fatura olarak yansır

Demirdöküm paneller 10 yıl garantilidir kataforez boya vardır üzerinde ve dış paneller normal panellere göre daha kalındır.Demirdökümde çalışan biri olarak bunu gayet net bir şekilde söyleyebilirim size.

Panellerin içerisinde geçen suyun çok değişmesini ve dolayısıyla temizlenmesi tavsiye etmiyorum ben şahsi olarak.Yaptırana saygım sonsuz,arkadaşa da iyi işler dilerim ancak firma olarakta çok fazla tavsiye etmiyoruz.Koruyucu sıvı denen bir sıvı var aynı zamanda.Servislerimizden Sentinel koruyucu olarak isteyebilirsiniz.Gerekli bilgileri size verecektir servis tarafı.Kendi evimde şu ana kadar hiç temizletmedim.Sadece kombinin filtresini temizletirim o kadar.Yeni suya ne kadar maruz kalırsa o kadar problem.Daha çok deforme olur iç taraftan panel.Benim düşüncem bu şekilde.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Hi!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

hocam devam ediyor musun bu işe ?

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

hocam devam ediyor musun bu işe ?

bildiğim kadarıyla ediyor, tesisat sorunu olmuştu halletmiştiler saolsunlar. 

kombi bakım ve temizlik kampanyası olursa ben de düşünüyorum. 

#EcHoLL

ehlikeyif tarafından 03/Eyl/20 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

devam ediyoruz arkadaşlar kışa girmeden yardımcı olurum ikinizede az fatura öder sağlam ısınırsınız :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

sancaktepeye yolun düşerse 5 petek 1 havlupan 120 ye yaparsan beklerim

yoksa kayınpeder tesisatçı ondaki makina dandik bedava temizliyor havaları rodajları yapmıyor son petek buz gibi

uğraşmak istemiyorum onla

saat merhumum yok sadece haber vermen yeterli başkası için gelipte haber verirsen çıktıktan sonra bizim evide halledersin 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

sancaktepeye yolun düşerse 5 petek 1 havlupan 120 ye yaparsan beklerim

yoksa kayınpeder tesisatçı ondaki makina dandik bedava temizliyor havaları rodajları yapmıyor son petek buz gibi

uğraşmak istemiyorum onla

saat merhumum yok sadece haber vermen yeterli başkası için gelipte haber verirsen çıktıktan sonra bizim evide halledersin 

Sancaktepedeyim

6 petek - 1 havlupan da bende var mürid ile anlaşırsan haber ver bizde yaptıralım 

C-force tarafından 03/Eyl/20 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bizim kullandıgımız cihaz piyasada gezenlerin cihazından değil uygulama yaptık buradan birkaç kişiye fırın gibi oldu evleri 200 er liradan yaparız ikinizinki normalde daire başı 250 alıyoruz

Toplam Hit: 155027 Toplam Mesaj: 120
petek temizliği