Kombi Petek Temizliği Yapıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

banada petek lazim bol miktarda ikinci el temiz varmıdır sizin oralarda

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Musteriler nasil ulasiyor sana ilk konuya yazsaydin iletisim bilgilerini.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

biz kombi yeni diye hiç temizlik yaptırmamıştık. 5 yıl boyunca deli gibi doğalgaz ödedik, ilk sene de az ısıtıyordu o yüzden şüphelenmedik. bu sene temizlik yaptıralım dedik, tesisat bildiğin taş doluymuş. yıllardır ilk defa petekler doğru düzgün ısınıyor hem de geçen senelerde 70te yanarken bu sene 50-55te yanmasına rağmen daha çok ısınıyor. Yeni döşenen tesisatta bile mutlaka temizlik yaptırın.

insanların 600 800 fatura ödemelerine rağmen ısınma sorunu bundan kaynaklı zaten çamur akıyor tesisardan

Bu petek tesisat suyunda ağır bi koku var. bu neden olabilir? Renk olarak ne sarı, ne kahverengi, ne kırmızı, ne de yeşil. böyle maviye çalan, siyaha bakan bi rengi var. Su da bildiğin Şebeke suyu.

Pas, balata yanığı kokusuna da benzemiyor.

kum gibi de değil.  sanki böyle 20-30bin km sonrası, otomobilin motor yağına benziyor. hafif kaygan. 

sene'de  mevsim başı,  2-3 kez tesisat suyunu boşaltıyorum kör tapa'dan.

Sen suyu degistiriyorsun ama icinde ki kum, tortu, pislik duruyor.

Onu Echoll daki makineler cekiyor.

Ben Petekleri de tesisat'tan ayırıp( hepi topu  2adet 6kenarlı somun'u {yalnız tesisattan tam çıkmıyor} çözerek, askı aparatından petek'i) çıkarıp, banyo'da Çeşme hortumuyla yıkayıp,Çalkalayıp yerine asıyorum. ^^` o arada çalkalarken yanaklardaki kanallarda, ısı dağıtım Yapraklarında ve Köprü'lerde de temizlik yapıyorum.

Yalnız o sözünü ettiğim koku(1. kez boşaltığım su'daki koku), pas kokusu değil. 

Zâten, tesisattaki su'yu 3. veya 4. kez boşalttığımda, o kokuyu almıyorum. Su da bi hâyli temiz geliyor. Kombi'deki basınç da ~2.5-3 Bar arası. ( ibre boşaltırken 0'a düşüş hızı, acaip heyecanlandırıyor, niye bilmiyorum. ^^`. Yalnız doldururken aynı şekilde değil, bi hayli yavaş.)

Su'da Biyolojik kökenli Pas(mantar) yada Kimyasal kökenli Pas ,yok. Bu, başka birşey, anlamadım gitti. 

Demek ki, yüksek Basınçlı su ,ve temizlik için Kimyasal(?) kullanmak gerekiyor. 

RitmFarbRacourci tarafından 10/Şub/20 16:37 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Musteriler nasil ulasiyor sana ilk konuya yazsaydin iletisim bilgilerini.

internet sitesi linkinden ulaşıyorlar bu iş için ayrıca bir site kurucam ama   kombi tamiri falan gir dediler dedim okadar sıkıntıya giremem zaten kombiyi bozan tesisatdaki kirli su

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bu tesisata  bağlanıp temizlik yapıla bilirmi 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı
    laser69 bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

İstanbul içi Yakın ve tanıdık yerlere uygun fiyatlı işlem yapıyoruz petekler ısınmaz memunkalmaz iseniz paranızı aynen iade garantisi veriyorum tahribat.com a özel tabi :) detaylar https://www.ustaelektrikci.com/kombi-petek-temizligi/ burada şimdi bazıları diyor yaa adam 70 liraya temizliyor adam almış 3000 binliralık tesisat dolum makinesini petek temizliyorum diyor porçöz kimyasalı basıyor sonra sizi 6 içinde yeni petekler ve tesisat sahibi yapıyor bizim işlemde kimyasal yok yüksek basınçlu su ve hava ile temizlik yapıyorum bizim kullandığımız cihazın kdv dahil fiyatı 15700 ısınmayan olursa haber versin ısıtırız.

Hocam hayırlı olsun 2 petek var bende çekmeköydeyim 60 Tl mi olacak? :D Kafama takılan bir soru var benim kombi su eksiltiyor, 2 ihtimal var a şıkkı denge tankındaki hava bitmiş b şıkkı tesisatta kaçak var. Akan kokan bir yer yok sadece 4 günde bir seviye tamamlıyoruz. Denge tankına hava basabiliyormusunuz? Bir de tesisat tıkayıcı kimyasallar var onu makina bağlanarak tesisat içerisinde oluşmuş patlakları onarıyor. Bu işlem yapılırken boru bağlantıları tamamen kombiden ayrılıp makinaya bağlanıyor... Cevap verirsen sevinirim.

Ben şimdilik sadece petek temizliğine bakıyorum ama kombideki eksiltme ve denge tankına hava basımı olayını yapıcak arkadaşım var tesisatdaki ufak sızıntılarda kombinin basıncını düşürür  denge tankında hava olmaması da basıncı  biden yükselip düşmesine sebebdir bakmak lazım

Kardeşim basınç normalken kombi devreye girdiği an basınç birden düşüyor. Bunun yanı sıra su eksiltiyor. Bundan anlayan arkadaş sadece denge tankına hava basacak. Sonrasında o kimyasalı ben temin ederim. Seninle çalışabilirsek şayet, kombiden tesisatı ayırıp makinanı bu tesisata bağlayıp bi kaç tur yaptıktan sonra suyu boşaltıp 2 seferde temiz su döndürmemiz kafi olur. İlgilenirmisin?

https://www.youtube.com/watch?v=X-_nDAo1630

laser69 tarafından 11/Şub/20 22:12 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    laser69 bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı
    laser69 bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

İstanbul içi Yakın ve tanıdık yerlere uygun fiyatlı işlem yapıyoruz petekler ısınmaz memunkalmaz iseniz paranızı aynen iade garantisi veriyorum tahribat.com a özel tabi :) detaylar https://www.ustaelektrikci.com/kombi-petek-temizligi/ burada şimdi bazıları diyor yaa adam 70 liraya temizliyor adam almış 3000 binliralık tesisat dolum makinesini petek temizliyorum diyor porçöz kimyasalı basıyor sonra sizi 6 içinde yeni petekler ve tesisat sahibi yapıyor bizim işlemde kimyasal yok yüksek basınçlu su ve hava ile temizlik yapıyorum bizim kullandığımız cihazın kdv dahil fiyatı 15700 ısınmayan olursa haber versin ısıtırız.

Hocam hayırlı olsun 2 petek var bende çekmeköydeyim 60 Tl mi olacak? :D Kafama takılan bir soru var benim kombi su eksiltiyor, 2 ihtimal var a şıkkı denge tankındaki hava bitmiş b şıkkı tesisatta kaçak var. Akan kokan bir yer yok sadece 4 günde bir seviye tamamlıyoruz. Denge tankına hava basabiliyormusunuz? Bir de tesisat tıkayıcı kimyasallar var onu makina bağlanarak tesisat içerisinde oluşmuş patlakları onarıyor. Bu işlem yapılırken boru bağlantıları tamamen kombiden ayrılıp makinaya bağlanıyor... Cevap verirsen sevinirim.

Ben şimdilik sadece petek temizliğine bakıyorum ama kombideki eksiltme ve denge tankına hava basımı olayını yapıcak arkadaşım var tesisatdaki ufak sızıntılarda kombinin basıncını düşürür  denge tankında hava olmaması da basıncı  biden yükselip düşmesine sebebdir bakmak lazım

Kardeşim basınç normalken kombi devreye girdiği an basınç birden düşüyor. Bunun yanı sıra su eksiltiyor. Bundan anlayan arkadaş sadece denge tankına hava basacak. Sonrasında o kimyasalı ben temin ederim. Seninle çalışabilirsek şayet, kombiden tesisatı ayırıp makinanı bu tesisata bağlayıp bi kaç tur yaptıktan sonra suyu boşaltıp 2 seferde temiz su döndürmemiz kafi olur. İlgilenirmisin?

https://www.youtube.com/watch?v=X-_nDAo1630

yardımcı olmaya çalışırım nezaman müsait olursan bakarız hallederiz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Bu tesisata  bağlanıp temizlik yapıla bilirmi 

peteklerden biri sökülüp kör tıpa ile kombi tesisatdan ayrılıp yapılır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Hocam bizde eski bacalı kombi var. Adam geldi içini açtı temizledi tozunu falan aldı ama peteklere hiç dokunmadı. Onu da yapmadı gerekiyor muydu temizlik esnasında ? Bir de Bazen bakıyorum basınç çok düşüyor biraz su basıyorum ve çalıştırıyorum bu defa da basınç daha da yukseliyor ve su akıtmaya başlıyor. Alelacele gidip peteklerin birinden biraz su boşaltıyorum da düzeliyor geri. Bunun sebebi ne olabilir ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Hocam bizde eski bacalı kombi var. Adam geldi içini açtı temizledi tozunu falan aldı ama peteklere hiç dokunmadı. Onu da yapmadı gerekiyor muydu temizlik esnasında ? Bir de Bazen bakıyorum basınç çok düşüyor biraz su basıyorum ve çalıştırıyorum bu defa da basınç daha da yukseliyor ve su akıtmaya başlıyor. Alelacele gidip peteklerin birinden biraz su boşaltıyorum da düzeliyor geri. Bunun sebebi ne olabilir ? 

denge tankına hava basılıcak bisiklet pompası bul birtane denge tankına hava bas düzelir denge tankı kombinin en üstünde araba lastik sibobu gibi sibobu var oradan abartmadan hava bas 1 bar kadar

Toplam Hit: 156172 Toplam Mesaj: 120
petek temizliği