folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Muhsin Yazıcıoğlu"Nun Helikopteri Düştü

Muhsin Yazıcıoğlu"Nun Helikopteri Düştü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek
    cep telefonu sinyali ile nokta tespiti yapılıyor sanıyordum ama değilmiş galiba sadece baz istasyonunu mu tespit edebiliyorlar nedir? onu ben de bulurum öyle :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:
    -----------------------------
    cep telefonu sinyali ile nokta tespiti yapılıyor sanıyordum ama değilmiş galiba sadece baz istasyonunu mu tespit edebiliyorlar nedir? onu ben de bulurum öyle :)

baz istasyonuna olan uzaklığı tespit edilebiliyor. baz istsyonunun yoğun olduğu yerlerde nokta tespitide yapılabiliyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerini Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopterin kaza geçirmesinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen en kaza ulaşılamaması haksız spekülatif tartışmaları da beraberinde getirdi.
     Ancak bu tarz kurtarma sıkıntıları sadece ülkemizde yaşanmıyor. Türkiye’de son iki ayda gerçekleşen 3 helikopter kazalarına farklı açıdan bakmak, seyr-ü sefer güvenliği yünüyle incelemek daha doğru olacaktır.
     Amerika’da yaşanan bir uçak kazasının enkazına da uzun süre ulaşılamamıştı. Milyarder işadamı Steve Fossett, Eylül 2007’de kendi kullandığı küçük uçağıyla Nevada Çölü’nden kalktıktan sonra Kalifornia’nın doğusundaki ücra bir alanda kayboldu.
     Uçağın enkazı yaklaşık 13 ay sonra California eyaletinde Mammoth Lakes kasabası yakınlarındaki Inyo Ulusal Ormanında bulundu.
     Uzun süren aramaya ve uydu görüntülerinin sürekli taranmasına rağmen Fossett'tan bir iz bulunamadı.
     Aylar sonra iki bin 956 metre yükseklikteki enkaza, California eyaletinin kuzeyindeki dağlık alanda tırmanış yapan dağcılar ulaştı. Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurumu’ndan yapılan açıklamada, dağcıların bulduğu kimlik kartları sayesinde ulaşılan uçak enkazının 63 yaşındaki Fossett’e ait olduğu ortaya çıktı.
     Arama çalışmaları 7 milyon dolara mal olmuştu. Steve Fossett, havacılık ve denizcilik alanlarında toplam 116 dünya rekoru bulunan bir maceraperestti.

kaynak : haberturk

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

vallah iki saatleri var hava karaana kadar bulurlarsa bulurlar

zaten büyük ihtimal kazada iha muhabii hariç hepsi ağır yaralı

yaradan ölmeseler .. soğuk eksilerde bilirim ne demek olduğunu. özellikle sis ve soğuk yni sisten dolayı güneşin hiç ısıtmadığı bi bölge bende askerliğimi böyle bi yerde yapmıştım.. yaşanmaz değil ama aç aççına yaşanmaz..

yiyecek bişey bulamazlarsa imkansız zaten yaşamaları o soğukta 

ki vahşi hayvanları kurtları çakaları hiç düşünmek istemiyorum..  

Ayrıca çok şekersin :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    son gelişmeyi aktarayım elt cihazının sinyal vermemesinin sebebi helikopterin düşmemesinden kaynaklanıyormuş. Zaten helikopter düşseymiş kimse sağ kalamazmış içinde.. yani tahmin edilen zorunlu iniş yapılmış..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

persian bunu yazdı:
    son gelişmeyi aktarayım elt cihazının sinyal vermemesinin sebebi helikopterin düşmemesinden kaynaklanıyormuş. Zaten helikopter düşseymiş kimse sağ kalamazmış içinde.. yani tahmin edilen zorunlu iniş yapılmış..

hacı cihaz olsaydı düşmese bile sinyal verirdi,

en azından ben böyle düşünüyorum mantıklı olan da bu değil mi.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

@stillalive 

hocam istersen biraz tv izle cihazın nasıl çalışığını öğren sonra daha sağlıklı yorumlar yap

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

attack bunu yazdı:

@stillalive 

hocam istersen biraz tv izle cihazın nasıl çalışığını öğren sonra daha sağlıklı yorumlar yap

tv'de çıkan herşeye inansaydık şu an ergenekon terör örgütü, ülkenin iyiliğini istiyor sanardık :))))

ya da muhsin yazıcıoğlunun hastanede olduğuna inanırdık, ilk başta öyle demişlerdi.

o değil de ben ne diyorum mesajımda mantıklı olan bu değilmi yani cihazın sinyal vermesi için illa kaza yapmak mantıksız değil mi sence de, bırak tv'yi şimdi sana mantıklı geleni söyle bana canım, bak sonra böyle bulunamaz helikopterler.

belki sadece kazada sinyal veriyordur ama bu da çok mantıksız ve saçma diyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    şimdi ses kayıtlarını dinledim umudu kaybetmemek lazım.ayrıca kar yağışı helikopteri sıcak tutabilir[eskimoların kar evleri gibi]..helikopterde parçalanmamış galiba
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalyoncumotor
    kalyoncumotor's avatar
    Erkek

iyi haberler bekliyoruz....

ama hala bi ses yok

Toplam Hit: 96188 Toplam Mesaj: 352