folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlama Hocamızın Söylediği Laf

Programlama Hocamızın Söylediği Laf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı
    KodlayanAdam bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    KodlayanAdam bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

bu duruma göre değişir.evde oturdugum ark cameralı ekran görüntülü keylogger yaptı.matematiği zayıf..

Hocam programcının iyisini kötüsünü camera görüntülü keylogger yapıp yapamayana göre ayırmaya çalışıyorsan zaten başta hata yapıyorsun sen.

nasıl ayıracaz hocam programcının iyisini. söyle de ona göre hipotez üretelim.

Tugberk isimli muriti bi incele mesela hocam C'de neler yapabildiğine bir göz at. Ayrıca gerçekten nickinde yazdığı gibi kodlarla haşır neşirsen keylogger yazmanın bunun için bi ölçüt bile konamayacağının sen de farkındasındır.

hocam tabiki de keyloger yazmak ana kıstas. Bana göre verimli çalışabilen programlar yapıyorsan ve bu birilerinin işini görüyorsa iyi bir programcısındır.

Anladım hocam, yani sana hesap makinesi gerekiyorsa ve ben de sana acaip verimli çalışan, on numara iş gören bir hesap makinesi yazarsam iyi bir programcı oluyorum senin gözünde. Keşke tüm özel firmaların müdürleri senin gibi düşünse hocam :)

ana kıstas değil yazacaktım eksik kalmış düzellttim. 

eğer müdürün senden hesap makinası istiyorsa ve sende en iyisini yapıyorsan tabi ki onun gözünde de iyi olursun.

bak hocam bugün başıma gelen birşeyi anlatayım sana. büyük bir devlet kurumuna kurumuna geçen sene 2 tane program yaptım. sene başından beri maliye kendi yazdıkları sisteme geçmeleri için zorluyor. 1 ocakta geçirdiler fakat benim programı kullanan memurlar o programa geçmemek, benim programı kullanmaya devam etmek için amirleriyle görüşüyorlar. bu arada maliye kendi programlarıyla aylık hesaplarını ayın 7 sine kadar veremezken bu kurum ayın 2 sinde bütün işlemlerini bitirmiş oluyor düşün artık.

özet: yaptığın programlar birileri tarafından kullanılıyor ve kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyorsa işini iyi yapan bir programcı olursun.

KodlayanAdam tarafından 11/Oca/13 00:49 tarihinde düzenlenmiştir

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı
    SSH bunu yazdı

hocanı benle tanıştır :)

suratına 2 çift laf söyleyim yeterli olur. programlama mantık işidir. cos ile sin bulan program yazarak ne elde edecekmişsin allahını seversen ? bana bi anlatıversin. Matematik bilmek gerek fakat logaritma değil yada cos bulan uygulama yapmak umarım anlatabilmişimdir.

bilmiyorum mesleki takıntı olabilir beni şuan ama bana şunların ne olduğunu söyleyebilir misin

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fourier_d%C3%B6n%C3%BC%C5%9F%C3%BCm%C3%BC

yanlış yönlendirmesek güzel olur 

umarım anlatabilmişimdir

Kısaca özetleyim. Bu arkadaş yazılım mühendisliğinden mezun olacak ve büyük ihtimalle türkiyede bir yazılım şirketinde iş hayatına başlayacak. kendini geliştirebilirse piyasaya göre

yanlış yönlendirme demişsin haklısın ama, 7 milyon datayı aktif kullanan uygulama yapan adamda tanıyorum hangisi formül yazarak uygulama yapıyor ?? bana bunun cevabını vermen yeterli ...

Türkiyede forier kullanan şirketlerden örnek verebilir misin ? :) yada sen kullandıysan bi uygulamanda özetle yanlış yönlendirmeyelim.

konuyu açan u235 arkadaş uzmanlık alanım java değil fakat , javada ilerleyeceksen matematik sorusu çözmek yerine

j2ee konusuna yoğunlaşabilirsin
    hibernate,framework altyapılarınada hakim olursan rahat iş bulabilirsin diye düşünüyorum

sırıtma la.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    KodlayanAdam bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    KodlayanAdam bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    KodlayanAdam bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

bu duruma göre değişir.evde oturdugum ark cameralı ekran görüntülü keylogger yaptı.matematiği zayıf..

Hocam programcının iyisini kötüsünü camera görüntülü keylogger yapıp yapamayana göre ayırmaya çalışıyorsan zaten başta hata yapıyorsun sen.

nasıl ayıracaz hocam programcının iyisini. söyle de ona göre hipotez üretelim.

Tugberk isimli muriti bi incele mesela hocam C'de neler yapabildiğine bir göz at. Ayrıca gerçekten nickinde yazdığı gibi kodlarla haşır neşirsen keylogger yazmanın bunun için bi ölçüt bile konamayacağının sen de farkındasındır.

hocam tabiki de keyloger yazmak ana kıstas. Bana göre verimli çalışabilen programlar yapıyorsan ve bu birilerinin işini görüyorsa iyi bir programcısındır.

Anladım hocam, yani sana hesap makinesi gerekiyorsa ve ben de sana acaip verimli çalışan, on numara iş gören bir hesap makinesi yazarsam iyi bir programcı oluyorum senin gözünde. Keşke tüm özel firmaların müdürleri senin gibi düşünse hocam :)

ana kıstas değil yazacaktım eksik kalmış düzellttim. 

eğer müdürün senden hesap makinası istiyorsa ve sende en iyisini yapıyorsan tabi ki onun gözünde de iyi olursun.

bak hocam bugün başıma gelen birşeyi anlatayım sana. büyük bir devlet kurumuna kurumuna geçen sene 2 tane program yaptım. sene başından beri maliye kendi yazdıkları sisteme geçmeleri için zorluyor. 1 ocakta geçirdiler fakat benim programı kullanan memurlar o programa geçmemek için amirleriyle görüşüyorlar. bu arada maliye kendi programlarıyla aylık hesaplarını ayın 7 sine kadar veremezken bu kurum ayın 2 sinde bütün işlemlerini bitirmiş oluyor düşün artık.

özet: yaptığın programlar birileri tarafından kullanılıyor ve kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyorsa işini iyi yapan bir programcı olursun.

Hocam kendi dediğinle kendini de yanıltıyorsun. Sen dediğin söz ile maliyeye yazdığın programlama bilgisi ile hesap makinesi yapabilen programcının bilgisini bir tutuyorsun.

since 2005 // tbt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    SSH bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı
    SSH bunu yazdı

suratına 2 çift laf söyleyim yeterli olur. programlama mantık işidir. cos ile sin bulan program yazarak ne elde edecekmişsin allahını seversen ? bana bi anlatıversin. Matematik bilmek gerek fakat logaritma değil yada cos bulan uygulama yapmak umarım anlatabilmişimdir.

bilmiyorum mesleki takıntı olabilir beni şuan ama bana şunların ne olduğunu söyleyebilir misin

umarım anlatabilmişimdir

Kısaca özetleyim. Bu arkadaş yazılım mühendisliğinden mezun olacak ve büyük ihtimalle türkiyede bir yazılım şirketinde iş hayatına başlayacak. kendini geliştirebilirse piyasaya göre

yanlış yönlendirme demişsin haklısın ama, 7 milyon datayı aktif kullanan uygulama yapan adamda tanıyorum hangisi formül yazarak uygulama yapıyor ?? bana bunun cevabını vermen yeterli ...

Türkiyede forier kullanan şirketlerden örnek verebilir misin ? :) yada sen kullandıysan bi uygulamanda özetle yanlış yönlendirmeyelim.

konuyu açan u235 arkadaş uzmanlık alanım java değil fakat , javada ilerleyeceksen matematik sorusu çözmek yerine

hibernate,framework altyapılarınada hakim olursan rahat iş bulabilirsin diye düşünüyorum

birisinden proje sürecinin tasarımlarını iste ne demek istediğimi anlarsın

Damnant quod non intelligunt...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bence tüm tartışmanın cvbı bu konuda yatıyor :|

http://www.tahribat.com/Forum-C-Koordinat-Degeri-Bulma-171386/

programcı arkadaş yardım istemiş eyvallahta 

okadar kişi ne istediğini zar zor anladık :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

asu8daus8u8saud konuyu okuyunca çok güldüm :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı
    wert bunu yazdı

bunu bilmek matematik bilmek demekse. haklısınız matematik bilmeden programcı olmaz.

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SSH bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı
    SSH bunu yazdı

umarım anlatabilmişimdir

Türkiyede çalışmayı düşünmüyorum.Java değil ilerlemek istediğim.PHP ve as3.0

لا إله إلا الله \\\\\\\ Rene t-shirtleri Prada'dan mı sipariş ettin naptın.10 senedir giyiyorum hala rengi solmadı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    KodlayanAdam bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı
    wert bunu yazdı

bunu bilmek matematik bilmek demekse. haklısınız matematik bilmeden programcı olmaz.

yine Türkiye'de yazılım neden gelişmiyor başlığına döneriz o zaman neyse :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    SSH bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı
    SSH bunu yazdı

umarım anlatabilmişimdir

Türkiyede çalışmayı düşünmüyorum.Java değil ilerlemek istediğim.PHP ve as3.0

Php ve as3 için mi hocam bu kadar yaygara :)

hedefin buysa matematiği düşünme hiç, 4 yıl okulla da vakit kaybetme

Toplam Hit: 6450 Toplam Mesaj: 93