folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rakamlarla Türkiyenin 8 Yılı.

Rakamlarla Türkiyenin 8 Yılı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek

THT2005 bunu yazdı:
    -----------------------------

ister inan ister inanma. banane.

ayrıca tablonunda sana göre saçma olduğunu düşünüyorsan bu konuyu görmemezlikten gelip anasayfada takılmaya devam et.

O Tabloya sezen aksuda öldü yazılsın onada inanalım bari (:
    O zamanlar batan (hortumlanıp) bankalarıda hatırlıyor musun? Borsanın iğrenç durumunu? doların uçuşunu? Zaten bu tablo doğru olduğu için türkiye avrupanın 1. dünyanın 3. büyüyen ekonomisi değil mi? Dünyanın en büyük ekonomileri arasında 27. sıradayken 15. sıraya yüklesildi değil mi? Resmi rakamları gözden geçermeni tavsiye ediyorum. Gözden geçirdiğin anda, bu taployla aradaki uçurumu ve ne kadar komik bir durum olduğunu anlarsın.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

by_kamu bunu yazdı:

cannfree bunu yazdı:
    akp yi sevmem ama bir de şöyle bir tablo var

Türkiye gelişmekte olan bir ülke, bunların akpyele hiç bir alakası yok.Hangi parti gelse buna benzer bir tablo ortaya çıkarabilirdi.

He farklardan bazıları en azından cemaatçiler savcıdan daha yetkili olmazdı...

Birde ben şahsen 10.000 $'yi falan görmedim daha :) Görebilen varmı ? Var. Gemisi ve gemiciği olanlar, bedava dağıtılan kömürleri akpli bir vekilin fabrikası diye ona paketlletirenler ve paketleyenler vb.vb.

Bizim gemimiz veya gemiciğimiz yok ama 10.000$ ı görüyoruz.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

GICIKCAN bunu yazdı:

seçimler yaklaşıyor yine şuanki iktidar partisini çekemeyenler var kesin chp yapmıştır bunu mhp öyle şeyler yapmaz matematik hesabı yapar aa bb cc ab ca bilmem ne. konuyu paylaşan arkadaşta ayrı bir salak yazılıp çizilmiş şeyi hangi mal paylaşır a.q. herhangi bir partiyi desteklediğim yok ordaki rakamlar hepsini sallamışlar mal kardeşim benim

nerden biliyorsun rakamların sallandığını. tutturmuşsuınuz bir sallamasyondur falandır filandır. bir s...den anladığın yok yok mhp yapmaz chp yapar..

nerden biliyon chp yaptığını. ?

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

ByALeX bunu yazdı:

THT2005 bunu yazdı:

ister inan ister inanma. banane.

ayrıca tablonunda sana göre saçma olduğunu düşünüyorsan bu konuyu görmemezlikten gelip anasayfada takılmaya devam et.

O Tabloya sezen aksuda öldü yazılsın onada inanalım bari (:
    O zamanlar batan (hortumlanıp) bankalarıda hatırlıyor musun? Borsanın iğrenç durumunu? doların uçuşunu? Zaten bu tablo doğru olduğu için türkiye avrupanın 1. dünyanın 3. büyüyen ekonomisi değil mi? Dünyanın en büyük ekonomileri arasında 27. sıradayken 15. sıraya yüklesildi değil mi? Resmi rakamları gözden geçermeni tavsiye ediyorum. Gözden geçirdiğin anda, bu taployla aradaki uçurumu ve ne kadar komik bir durum olduğunu anlarsın.

peki enflasyonuda :

Hortum, yaş pasta, antep fıstığı, leblebi, madlen çikolata, ruj, oje,fanila, iç çamaşırı, cam,musluk, kilit, tül perde, soba borusu, böcek ilacı, çalı süpürge, gündelikçi kadın ücreti, enjektör, yara bandı, gözlük camı, patinaj zinciri, oto pastası, pinpon topu, lego, flüt, spor toto, milli piyango, hamam ücreti, ahtapot (kalamar), karides, balık yumurtası
    (havyar), mermer, kireçtaşı,zımpara, yem, ciklet, ispirto, çuval, sütyen, külot, kereste, cd-kaset,kimyasal maddeler, gübre, barut, dinamit, lastik eldiven, cam yünü, tuğla, alçı, teneke kutu, fişek,oto jantı, korna, elektrik sayacı, tencere, çöp sepeti, ampul, pil, tornavida, kum, dikenli tel, dikiş makinesi, matkap ucu, kadın bağı, kiremit, yapıştırıcılar, mürekkep, kolonya, serum,demir, bakır

üzerinden hesaplıyorum hemen.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

ah ulan ahasını ahh Allah akp'yi başımıza ceza diye vermiş. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

THT2005 bunu yazdı:

İçler acısı durum resimde görüldüğü gibidir.

Facede Gördüm Paylasayım dedim.

rrr

hala senin gibi bööle gördüğüne inananlar oldukça daha çook yerimizde sayarız :S :D

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

cari açığı unutmuşun :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

adamgibi bunu yazdı:

by_kamu bunu yazdı:

cannfree bunu yazdı:

Türkiye gelişmekte olan bir ülke, bunların akpyele hiç bir alakası yok.Hangi parti gelse buna benzer bir tablo ortaya çıkarabilirdi.

Birde ben şahsen 10.000 $'yi falan görmedim daha :) Görebilen varmı ? Var. Gemisi ve gemiciği olanlar, bedava dağıtılan kömürleri akpli bir vekilin fabrikası diye ona paketlletirenler ve paketleyenler vb.vb.

rant  her yerde  her  kurumda babayla  cocukların  arasında vardır sahsen basbakan olsam amcamın ogluna ıyı bi iş sağlarım 

bunu ısteyerekmı yaparım hayır amcamın ogluna ıyı bı ıs vermessem kötü olurum  bu böle uzar gider

yok dayı  oglu yok askerlık arkadası yok babasının köylüsü tayyip sike  sike bu ınsanlara  rant  saglıcak  cunku buna mevbur 

ben tayyıbın akrabası olcam gidicem  fabrıkada 600 lıraya maasa    calısam 

azıcık gercekcı olun ya cok az  lan 

Niye çünkü bi çıkarları olmasalar tayyipe kim oy atıcak ? İşte zaten sokakta gezerken kime sorsam akpli değil ama nasıl oluyorsa bu kadar oy çıkıyor demekki birçok kişinin bu işten rantı var. O zaman hükümet bazı kesimlere gerçekten çok büyük rant sağlıyoki bu şekilde iktidar ? senin dediklerinden ben bunu çıkartıyorum. Birde Devletin kurumları tayyip erdoğan'ın değil.

DigitalMind bunu yazdı:

by_kamu bunu yazdı:

cannfree bunu yazdı:

Bizim gemimiz veya gemiciğimiz yok ama 10.000$ ı görüyoruz.

Sana da beyin bedava diyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

1 kilo ekmek 1 lira, 1 kilo dana eti 8 lira :| hocam sen inanıyomusun buna :|

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

İşte Gerçekler !!

Türkiye;
    1ci rapora göre genel sıralamada 104 ülke arasında 61.sırada,
    2ci araştırmaya göre 134 ülke arasında
    63 ve 61. sırada,
    3cüsüne göre 179 ülke arasında 76. sırada.

Raporlar, göstergeleriyle Türkiye’nin dünyadaki konumunu açık seçik ortaya koyuyor. Ekonomik büyüklüğü ile dünyada 17. sırada olmasına karşın, kişi başına ulusal gelir, işsizlik oranı ve özellikle de gelir dağılımı bakımından çok gerilerde kalıyor. Öte yandan insan hakları ve kamusal kurumlarda, makro ekonomik dengede, sağlıkta, ilköğretimde, kadınların işgücüne katılımında durum yürekler acısı.

Örneğin ilköğretim kalitesinde Burkina Faso, Kamerun, Nijerya, Moldova ve Fildişi Sahili’nin gerisindeyiz. Kadınların işgücüne katılımında ise sondan altıncıyız. Bizden sonra yalnızca Bahreyn, Fas, Umman, Mısır ve Suudi Arabistan var.

Bu yazı burda yaptığınız tartışmaya bi son verir umarım..

sayın akp hükümeti sempatizanları Herşey kağıt üzerinde gözünüze güzel gözüküyo..!

Kaynak : http://www.yapi.com.tr/Haberler/turkiyenin-gelismislik-derecesi-dunya-arenasindaki-yeri_69231.html

Toplam Hit: 10703 Toplam Mesaj: 111