folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rakamlarla Türkiyenin 8 Yılı.

Rakamlarla Türkiyenin 8 Yılı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

problemimiz sorunlarımızı doğru şekilde ifade edemediğimizden kaynaklanıyor arkadaşlar hiç kasmayalım sen veya ben her ne kadar iyi olsun diye uğraşıyorsak, konuşmayı veya şikayetini doğru şekilde gerçekleştiremeyen insanlardan dolayıdır çektiğimiz sıkıntı. 

anarşist manyağın yaptığı gibi :)

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    -----------------------------

Kelv1n bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

vermiş oldğun bilgiler akp nin iktidar olduğu dönemler.

ve 

"kendi piyasasında hanehalkının borçluluğu "

"ham petrol ithalatı" dışında bir eksiği olduğunu göremiyorum hükümetin? 

ben bir iktisat öğrencisiyim ve para nasıl kazanılır (bunu hem ticaret yaparak hem aldığım eğitimle belirtmek istiyorum) biliyorum basit hesaplar peşindeysek şu verdiğin hesaplar doğrudur ve ilerliyoruz kardeşim.

haklısın kendi piyasasında hanehalkının borçluluğu ve ham petrol ithalatı dışında bir eksiği olduğunu göremezsin. çünkü verdiğim değerler abd nin değerleriydi :D tayyip hangi ara abd de iktidar oldu hacı?

sizi neyle uyuttukları belli oldu :D

yapmış olduğum YORUM BAK KOCAMAN YAZIYORuM  www.hazine.gov.tr'yi TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMALARI KAYNAK OLARAK GÖSTERDİĞİN BİLGİLERE KARŞILIK YAPTIM. uzatıcak olursak bu kadar acizmisiniz verdiğiniz bilgilerin başka devletler  tarafından yapılmış açıklamar olduğuna?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

Kelv1n bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

Kelv1n bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

yapmış olduğum YORUM BAK KOCAMAN YAZIYORuM  www.hazine.gov.tr'yi TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMALARI KAYNAK OLARAK GÖSTERDİĞİN BİLGİLERE KARŞILIK YAPTIM. uzatıcak olursak bu kadar acizmisiniz verdiğiniz bilgilerin başka devletler  tarafından yapılmış açıklamar olduğuna?

yoo kaynaklarımda bir problem yok ki hacı www.hazine.gov.tr nin verdiği kaynağı yazdım ben :D sadece türkiye için yazdığı rapor değil de abd için yazdığı raporu yazdım. sen de direk kabul ettin.

hacı işte problem burada akp nin dediği herşeyi doğru olarak kabul ediyorsunuz hiç araştırma vs. yok. herşeyi olduğu gibi kabul ediyorsunuz. bırakın başkalarının doğruları ile yaşamayı. kendi fikirleriniz ve doğrularınız olsun. yanlış da olsa size ait olsun. kafanızda harmanlanmış olsun.

dipnot : sadece son verdiğim değerler abd ye ait geri kalanlar türkiyeye ait :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:

yoo kaynaklarımda bir problem yok ki hacı www.hazine.gov.tr nin verdiği kaynağı yazdım ben :D sadece türkiye için yazdığı rapor değil de abd için yazdığı raporu yazdım. sen de direk kabul ettin.

hacı işte problem burada akp nin dediği herşeyi doğru olarak kabul ediyorsunuz hiç araştırma vs. yok. herşeyi olduğu gibi kabul ediyorsunuz. bırakın başkalarının doğruları ile yaşamayı. kendi fikirleriniz ve doğrularınız olsun. yanlış da olsa size ait olsun. kafanızda harmanlanmış olsun.

dipnot : sadece son verdiğim değerler abd ye ait geri kalanlar türkiyeye ait :D

Haklısın toplumsal olarka problemimiz bu insanlara inanıyoruz fakat belirtmiş olduğun gibi araştırmas vs. diye bahsedicek olursak daha önce paylaşmış olduğun verilerin hepsi borçlanmayla alakalı :) benden de sana şu öneri madem bu kadar araştırmacısın karşılığında o borçları absorve edebilecek değerleride araştır. tek taraflı düşündüğümü hiç sanmıyorum daha öncede belirtmiş olduğum gibi bir sempatizanlığım yok ben ülkem için daha iyi yapabilecek insanların yönetmesini istiyorum bu ülkeyi. bu gün burda tartışıyoruz ama yarın için birikim yapmalıyız bazı şeyleri değiştirmek için.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

Kelv1n bunu yazdı:

problemimiz sorunlarımızı doğru şekilde ifade edemediğimizden kaynaklanıyor arkadaşlar hiç kasmayalım sen veya ben her ne kadar iyi olsun diye uğraşıyorsak, konuşmayı veya şikayetini doğru şekilde gerçekleştiremeyen insanlardan dolayıdır çektiğimiz sıkıntı. 

tamam hocam tamam. ilerliyoruz. bakalım ilerde neler görücez. tartışma ortamı olsun istemiyorum. size mantıklı şeyler sunuyorum. ve bunlar hayal ürünü değil. birebir benim hayatım. ve hala savunabiliyorsunuz ya. helal size. önceleri at gözlüğü taktığınızı çevrenizde olup biteni görmediğiniz düşünürdüm şimdiyse kör olduğunuzu düşünüyorum. çünkü girenden çıkandan haberiniz yok. gel gebzeye hocam. 20 senedir inşaat halinde olan binaları gör. milyon dolarlar havada uçuştu. akp bunları yapma sözü verdi.4 milyon dolar ihale bedeli. geldiğinden beri 7 farklı şirket yapmaya çalıştı. herbirine kaç milyon verildi. atıp tutuyolar kocaeli için 15 milyar dolar harcamışmış. sefa sirmen 1 milyar dolarla izmiti gebzeyi adam etti. baraj kurdu lan en basitinden. istanbuldan gelen paslı borulardan geçen suları içiyodu millet. belki türkiyede rahatlıkla musluktan su içebildiğim tek yer. tüm türkiye su sıkıntısı çekerken ne mi yaptılar bunlar. baraja ve yapana suç attılar. belediye bahçeleri şarıl şarıl sularken. bunu halktan isterken su sıkıntısı yokmuydu. her tarafımız park oldu. napıcaksak parkı. olan parkı 2 kere değiştirdiler. isim deişti. komple değişti. bilmem ne yapıldı. 10 gün durucak çiçekler için para saçıldı sağa sola. ihtiyacımız olmayan bir makinaya 250 milyar para verdi. bu makine ne mi. temizlik görevlilerinin yaptığı işi yapıyor. aln zaten sokaklar g.t kadar. nası sokucan bunu diye soran yok. gündüz vakti insanları çileden çıkartırlar.

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

valla bi baktımda adam facete gördüğü şeyi paylaşmış ben niye bu kadar kendimi yordum ve yorum yaptım diye üzüldüm açıkcası fakat bu konudaki farklı düşüncelere sahip olan arkadaşlarımın yorumları için teşekkür ederim gerçekten anlayan insanlar için faydası olucaktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

facebook ile yatıp kalkıyoruz. kimse merak edipte bugün ülkede ne oldu diye düşünmezse face de gördüğünü yayınlaması normaldir. ama paylaşıların bir çoğu haberlerde çıkmış. gazetelerde yayımlanmış. üzerine tartışma programları yapılmıştır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

.anarsist_manyaq bunu yazdı:

Kelv1n bunu yazdı:

tamam hocam tamam. ilerliyoruz. bakalım ilerde neler görücez. tartışma ortamı olsun istemiyorum. size mantıklı şeyler sunuyorum. ve bunlar hayal ürünü değil. birebir benim hayatım. ve hala savunabiliyorsunuz ya. helal size. önceleri at gözlüğü taktığınızı çevrenizde olup biteni görmediğiniz düşünürdüm şimdiyse kör olduğunuzu düşünüyorum. çünkü girenden çıkandan haberiniz yok. gel gebzeye hocam. 20 senedir inşaat halinde olan binaları gör. milyon dolarlar havada uçuştu. akp bunları yapma sözü verdi.4 milyon dolar ihale bedeli. geldiğinden beri 7 farklı şirket yapmaya çalıştı. herbirine kaç milyon verildi. atıp tutuyolar kocaeli için 15 milyar dolar harcamışmış. sefa sirmen 1 milyar dolarla izmiti gebzeyi adam etti. baraj kurdu lan en basitinden. istanbuldan gelen paslı borulardan geçen suları içiyodu millet. belki türkiyede rahatlıkla musluktan su içebildiğim tek yer. tüm türkiye su sıkıntısı çekerken ne mi yaptılar bunlar. baraja ve yapana suç attılar. belediye bahçeleri şarıl şarıl sularken. bunu halktan isterken su sıkıntısı yokmuydu. her tarafımız park oldu. napıcaksak parkı. olan parkı 2 kere değiştirdiler. isim deişti. komple değişti. bilmem ne yapıldı. 10 gün durucak çiçekler için para saçıldı sağa sola. ihtiyacımız olmayan bir makinaya 250 milyar para verdi. bu makine ne mi. temizlik görevlilerinin yaptığı işi yapıyor. aln zaten sokaklar g.t kadar. nası sokucan bunu diye soran yok. gündüz vakti insanları çileden çıkartırlar.

ARKADAŞIM KUSURA BAKMADA BU AMKDUM ŞEHRİ VARYA hani 2010 DÜNyA KÜLTÜR BAŞKENTİ OLDU HANİ GEBZENİN GÖTÜNÜN dibinde istanbul diyolar bu kültür başkenti olan şehirde konuşulan muhabbet ne biliyomusun meydan/park gibi sosyal etkinlik yapılabilecek yerlerin olmaması o bahsettiğin makinelerin emin ol 10 katı değerinde makineler kullanıyor hayalini kurduğun avrupa ülkeleri biz yanlış yok demiyoruz yanlış var ama önce sizin şu zihniyetinizi değiştirmeniz gerek biz insanız ve bize hizmet etmeleri için bu insanları seçiyoruz tamam kabul yapamadıkları şeyleri dile getirmeliyiz ama senin gibi saçma bir uslupla değil arkadaş senin şu üslubun bi sik değiştirmez bu amcamdam bir farkın yok http://www.youtube.com/watch?v=wgaOlfiqUrk  .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

Kelv1n bunu yazdı:

.anarsist_manyaq bunu yazdı:

Kelv1n bunu yazdı:

ARKADAŞIM KUSURA BAKMADA BU AMKDUM ŞEHRİ VARYA hani 2010 DÜNyA KÜLTÜR BAŞKENTİ OLDU HANİ GEBZENİN GÖTÜNÜN dibinde istanbul diyolar bu kültür başkenti olan şehirde konuşulan muhabbet ne biliyomusun meydan/park gibi sosyal etkinlik yapılabilecek yerlerin olmaması o bahsettiğin makinelerin emin ol 10 katı değerinde makineler kullanıyor hayalini kurduğun avrupa ülkeleri biz yanlış yok demiyoruz yanlış var ama önce sizin şu zihniyetinizi değiştirmeniz gerek biz insanız ve bize hizmet etmeleri için bu insanları seçiyoruz tamam kabul yapamadıkları şeyleri dile getirmeliyiz ama senin gibi saçma bir uslupla değil arkadaş senin şu üslubun bi sik değiştirmez bu amcamdam bir farkın yok http://www.youtube.com/watch?v=wgaOlfiqUrk  .

senin uslubün değiştirir değil mi. sosyal etkinlikmiş miş. amk millet ninja gibi kapkara. kimse evden çıkmıyor. götüme mi sokucam parkı bahçeyi. zaten mevcut olan parkı neden söküp yeniden yapıyosun. bunu açıkla bana. eskimiş mi. yok. zaten geçen sene yaptılar. en ufak bi yağmurda 3 mahalle su altında. park yapacağına alt yapıya önem versin. isuya her fatura yatırmaya gittiğimde burdan çine kadar uzanana borular döşendiğinden bahsediyolar bana. nerde bu anasını zktiğimin boruları. niye yağmurda 3 mahalleyi su götürüyo. niye ordaki insanlar sele kapılıp cesetleri 10km ötede bulunuyo. niye daha okul yüzü görmemiş çocuklar sadece bu zktiğimin parkı yerine yapılacak alt yapı olmadığı için ölüyor. cevap versene bana. avrupa ülkelerinde anasının nikahı fiyatınmda makina varmış. o fiyatın kat kat fazlası alt yapıya yatırılıyor. makina alınca avrupa düzeyşne mi çıkıyosun hemen. açıkca söylütorum bunu sana harbi gerzeksin. banlanırsamda zkimde olmaz ama bunu söylemeden duramıycam. anasını siktiğimin makinası mı daha önemli bir çocuğun hayatı mı ? parkmış bahçeymiş. tapulu ev olmayan mahalleye park götürüyosun. fıskiye cart curt koyuyosun. ordaki halk aç. açlıktan ölüyo adamlar. parkı götüne mi sokucak.okula giderken ayağına takıcak ayakkabısı yok. siktiğimin devleti kendi adamlarına kömür dağıtırken bu ailenin niye yanına uğramıyor. kaymakamlıktan yardım etmek için istediğimiz ailenin evine gittiğimizde neden ailenin 2 tane otobüsü. istanbulda 5 katlı apartmanı olduğunu komşulardan öğeniyoruz. niye 2 adım ilerdeki evin babası onuruna yediripte verdiğimiz yardımı kabul etmiyor. niye o orospu cocukları 5 kuruş fazla kazanabilmek için diğer ailenin rızkına göz dikiyor. bana bunu açıkla. avrupa düzeyinde bir ürünü kullanabilmek için halkın refah düzeyinin o seviyede olması lazım. makina alıpta park yapınca götümüz tavana değmiycek. ne demiş atalarımız eşşeğe altın semerde vursan eşşek yine eşşek. harbi sen öküzmüşsün haberimiz yokmuş. bu söylediklerimden sonra akp yi hala savunabiliyosan sana helal olsun demekten başka bişeyim kalmaz. çünkü sen tamamen bu köpeklerin yalakası olmuşsunudur.

<!--Forumlarda kullanıcıların karşılıklı tartışması, birbirine sataşması ve küfür etmesi yasaktır. Bir kullanıcının başka bir kullanıcıya hakaret etmesi durumunda, "Üçüncü Sınıf Ceza" uygulanır. Eğer tahrik var ise, tahrik eden kullanıcıya "Dördüncü Sınıf Ceza" uygulanır. Her cümlenin sonuna amaçsızca, küfür ekleyenler için "Dördüncü Sınıf Ceza" uygulanır.--> 

Dördüncü Sınıf Ceza - Üye siteden durumun önemine göre 6 ile 12 saat uzaklaştırılır. Uygun görülürse içerik silinir.(Link

cezamı çekmeye razıyım. yeterki anlayın artık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

doğudaki vatandaşlarımızında tarzı senin gibi olduğundan dağa çıkıyorlar bilader senin farkın biraz daha medeniyet görmen :) benim anlatmak istediğimi anlamak istemeyip sidik yarıştırma muhabbetine girdiğin için anlamıyoruz birbirimizi. biraz daha düşüncelerin ve yazdıklarım arasında bir bağ kursan sorun çözülücek. sen büyükşehir belediyesine bağlısın ben belediyede dikkatini çekmiştir yalovalıyım tahmin edemezsin çektiğim sıkıntıları belediyecilik olarak.

en basiti 2011 yılındayız ve saçma sapan bir uygulama olan 22:00 - 22:30 arasında çöplerimizi çıkartmamız gerekiyor yoksa belediye ceza kesiyor. üstelik bu uygulamayı getiren belediye her apartmanın sahip olduğu çöp konteynırını kaldıran belediye.

Toplam Hit: 10699 Toplam Mesaj: 111