folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Tahribat .Net Versiyonunu Yazmaya Başladım, Birşeyler Soracam

Tahribat .Net Versiyonunu Yazmaya Başladım, Birşeyler Soracam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Yeni sitede şu hata yer almassa banla beni hoca o kadar alıştım kinGE1Ql.jpg%20%281213×92%29

arti bir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

tfs kurulsunda bende el atarım 

Si vis pacem para bellum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

bir kısmı tamamlanmış sitenin :D

3 Eylül 2014 (Çarsamba) 01:06 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
    HolyOne
    (Tarikat Şeyhi)

Istanbul
    Erkek%20Üye

Şimdi, rene hocanın da kışkırtmasıyla razorv3 tabanlı yeni bi web projesine başladım komple, fakat bitmesine çook uzun zaman var.

Baya kafa yordum nasıl en faydalı, düşük kaynak kullanımlı, seo dostu ve güzel birşey çıkar diye. Bu yeni sistemde çoğu sorunumuzu aşacağız fakat ilk releasede tbt den daha az özelliğe sahip fakat bugsiz ve çalışır şekilde bişey koyayım diyorum.

MVC kullanmıyorum, geleceği hiç sağlam gözükmüyor. Fakat .netin her türlü niğmetinden faydalancaz, entity framework, linq, caching, Ajax enabled web servisler,WCF vs vs...

Bitirdiğim kısımlar

• Alt fonksiyonlardan gerkeenlerin çevrilmesi
    • Html filtrelme metodları, AntiXSS
    • Error sayfaları, Error loglama
    • Layout yapısı, (sabit tepe alt bölümleri) tasarım hariç
    • Database tablo yapısı
    • Eventlog yapısı
    • Alternatif Facebook login

6 Eylül 2014 (Cumartesi) Saat: 16:21 tarihinde HolyOne tarafından düzenlenmiştir.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

şeyhim mvc demek razor demek değil mi nasıl ayırdın ikisini? db işlemlerini ADO.NET ile mi yapıyorsun? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı

hani 3 gün oldu nerde TFs şeyhim:)

NOT: ama yeni sürümde muhakka şu bugu gidermilisin şeyhim ... Üye kendine pm atamasın :D

aa harbiden kendimize pm atabiliyor muşuz, şimdi fark ettim :))

ahahah ben arada ayda bir falan atarım bakarım düzelmişmi diye :D 

kendi kendime pm atmayı seviyorum, lütfen bu özellik kalkmasın :(

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı

bir kısmı tamamlanmış sitenin :D

3 Eylül 2014 (Çarsamba) 01:06 tarihinde yazıldı. Kısayol | Alıntı yap | Özel Mesaj
    HolyOne
    (Tarikat Şeyhi)

Istanbul
    Erkek%20Üye

Şimdi, rene hocanın da kışkırtmasıyla razorv3 tabanlı yeni bi web projesine başladım komple, fakat bitmesine çook uzun zaman var.

Baya kafa yordum nasıl en faydalı, düşük kaynak kullanımlı, seo dostu ve güzel birşey çıkar diye. Bu yeni sistemde çoğu sorunumuzu aşacağız fakat ilk releasede tbt den daha az özelliğe sahip fakat bugsiz ve çalışır şekilde bişey koyayım diyorum.

MVC kullanmıyorum, geleceği hiç sağlam gözükmüyor. Fakat .netin her türlü niğmetinden faydalancaz, entity framework, linq, caching, Ajax enabled web servisler,WCF vs vs...

Bitirdiğim kısımlar

• Alt fonksiyonlardan gerkeenlerin çevrilmesi
    • Html filtrelme metodları, AntiXSS
    • Error sayfaları, Error loglama
    • Layout yapısı, (sabit tepe alt bölümleri) tasarım hariç
    • Database tablo yapısı
    • Eventlog yapısı
    • Alternatif Facebook login

6 Eylül 2014 (Cumartesi) Saat: 16:21 tarihinde HolyOne tarafından düzenlenmiştir.

abi...

MVC ne zaman yapılmış, nereden nereye gelmiş, şuan nerelerde kullanılıyor, bi baksana amk :S

Holy, yazılım konusunda dinozorlaşıyosun hacı, windows 8'e de alışamamıştın zaten, hiç iyi değil..

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

hocam birşeyler sorucam diye konu açmışsın ama baktım ki arkadaşında dediği gibi soru sembolik olmuş, önerileri okuyor ve değerlendiriyorsun bu bağlamda topiği yeni tbt için öneri topiği olarak görüyorum ve şunu söylemek istiyorum;

Tbt eski tbt değil lafları görmezden gelinmemeli tamam hiçbişey eskisi gibi değil olmasında zaten ama ben açtığım son üç-dört konuda bir yardım beklerken adamlar gelip yaa boşver onu ne yapçan gibi yardımla alakası olmayan, sırf boş konuşma ihtiyaçlarını halletmek için yazdıkları mesajlardan tatmin olanları da bir şekilde engellemek lazım ben puanlama gibi bir usul olsun puanı belli bir seviyeye inen adam mesaj yazamasın yükselene kadar gibi bir öneri sürüyorum ama bu şekilde olmasa bile bu adamlara bişey yapılsın cidden artık tbtye giresim gelmiyor (gelmiyorsa girme deyip atar yapan kafayla da olmaz bu iş zaten bu kafa ergen kafasıdır yani kimse kusura bakmasın, bu konudan müzdarip eminim ki binlerce kaliteli üyeniz vardır, uzlaşmacı olup bence bunu bi düşünün)

Hocam onun için "uyuz oluyorum" butonu koydum profillere. Eğer bir adama uyuz oluyorsan basacan düğmeye, adamın hareketlerini admin, mod daha iyi takip edecek, ve ömrü kısa olacak. Ama herkeze uyuz olanların da bildirimleri çok ciddiye alınmayacak şekilde ayarlıyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı

hani 3 gün oldu nerde TFs şeyhim:)

NOT: ama yeni sürümde muhakka şu bugu gidermilisin şeyhim ... Üye kendine pm atamasın :D

aa harbiden kendimize pm atabiliyor muşuz, şimdi fark ettim :))

Hocam bu bug değil, kendine ptt den posta da gönderebilirsin, kendine sms de atarsın, eğer atmak istersen seni neden durduralım. Şizofrensin diye seni niye yargılayalım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Yeni sitede şu hata yer almassa banla beni hoca o kadar alıştım kinGE1Ql.jpg%20%281213×92%29

Hocam bu uzun seneler benim de kafamı kurcaladı, artık sebebini biliyorum fakat mevcut sitenin kodu okadar dağınık ki deadlock hangi sqlden kaynaklanıyor bulmam samanlıkta iğne aramak gibi. çok da rahatsız eden bişey olmadığından uğraşmıyorum. yeni sitede olmayacak o bug =)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Ekran görüntüsü falan bir şey yok mu nasıl bir şey geliyor merak ettim ?

Hocam ekran görüntüsünde bişey yok bi tane register, statik sayfalar, faq ve login sayfaları var şu an, fakat 10.000 satıra yakın kod oldu. (libraryler, ortak classlar fln anca bitti)

Toplam Hit: 21629 Toplam Mesaj: 179