folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üstün Irkımızın Bozulma Risklerinde Biri

Üstün Irkımızın Bozulma Risklerinde Biri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konu saçma zaten , yakında   her bölgenin vatandaşı kendi bölgesi ile velenmek ister , benim bölgem , ırkım , kanım daha üstün hesabı gibi.

Peygamberin kendi çocuğu ve karısı  , Peygambere inanmayıp helak omuşken , hangi ırk diğerinden üstün olabilir ki ?

İşim dolayısıyla bir çok kürt aile ile tanıştım , çok canayakınlardı , kesinlikle ayrıma karşıyım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek
    IRKÇI KELİMESİNİN ANLAMI       Bugün geçerli olan felsefi düşünceye göre, politik yönden özellikle devlete yaratıcı ve uygarlık verici bir kuvvet yakıştırmaktan ibaret kalır. Fakat burada eski ırk şartlarına gerek yoktur. Devlet, daha çok ekonomik gereksinimlerden veya siyasal güçlerin faaliyetlerinden meydana gelir. Bu anlayış, ırkla ilgisi olan ilkel kuvvetlerin anlaşılamamasına ve kişinin değerinin hafife alınmasına sebep olur.      Uygarlık meydana getirmeye yetenekli olan ırklar arasındaki farkları kabul etmeyen kimse, kişiler hakkında hüküm vermeye kalkıştığı zaman yanılmaya mahkumdur. Irklar arasında fark görmeyip eşitlik ilkesini kabul etmek, insanlar arasında da aynı sonuca varmayı gerektirir. Aslında Marksizm de, mevcut olan genel bir felsefi düşüncenin, Yahudi Karl Marx tarafından açık bir politik doktrine çevrilmesinden başka bir şey değildir.Irkçılık insanlık içinde, çeşitli ırkların değerini kabul eder.Irkçı inanış için, devleti bir amaç saymak ilkesi vardır. Bu amaç da, ırkların varlığının korunmasından ibarettir. Irkçılık, onların eşitliğine asla inanmaz.       Irkçılık, insanlığa bir ideal aşılamanın gereğine inanmıştır. Çünkü ırkçılığa göre bu inanış insanlığın varlığı için birinci şarttır. Herhangi bir ahlak, kendinden daha yüksek bir ahlakı savunan bir ırk için tehlike oluşturuyorsa, ırkçılık o ahlakın hayat hakkını kabul etmez. Çünkü melezleşme ve zencilerin zürriyeti ile işgal edilecek bir dünyad, güzellik ve soyluluk hakkındaki bütün inanışlar ve insaniyetin geleceği hakkında bütün ümitler kökten yok olur.Kültür ve uygarlık, bu dünya üzerinde üstün ırkın varlığına, ayrılmak kabul etmez bir şekilde bağlıdır. Bu gerçeğin ortadan kalkması, dnya üzerine bir barbarlık devrinin karanlık örtülerini çekecektir. Uygarlığı meydana getirenlerin kökünü kazımak, cinayetlerin en nefret edileni ve günahların en büyüğüdür.Allah'ın en büyük eserine saldırmaya cesaret eden kimse Allah'a küfrederek, Cennetin elden kaçırılmasına yardımcı olur.     Irkçı görüş, iyiyi seçip ayırmak suretiyle gelişme sağlayacak kuvvetlere faaliyetlerini geri verdiği ve bu çalışmaları organize ettiği an, tabiatın en büyük iradesini gerçekleştirmiş olur. İşte bu şekilde bir gün, daha iyi bir insanlık, dünyamızı büyüleyerek bütün çalışma alanlarının kendisi için serbest olduğunu görür. Zaten uzak bir gelecekte de olsa, bir takım sorunlarla karşı karşıya kalınacağına ve bu konuları sadece dünyanın bütün olanaklarına ve doğal kaynaklarına sahip olan üstün ırka mensup bir milletin çözebileceğine inanmaktayız.  KAVGAM, Adolf Hitler

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ben bu konuyu açan denyo arkadaşımızdan daha da üstünüm. İspat mı istiyorsunuz? Dur bekle bi kendine gelsin çıkartıyorum ispatı yerinden.

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek
    migde bulandirici bir konu ve istatistik...sen ne kadar türksün, kürt ne kadar kürt? hepiniz adem ve havva'nin cocuklari degilmisiniz?! siz ne kadar INSANSINIZ?!....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek

teomanyak bunu yazdı:
    -----------------------------
    migde bulandirici bir konu ve istatistik...sen ne kadar türksün, kürt ne kadar kürt? hepiniz adem ve havva'nin cocuklari degilmisiniz?! siz ne kadar INSANSINIZ?!....
    bu konuya dinsel yönden yaklaşan ıkı farklı arkadaşa gene aynı cevabı veriyorum cevap vermeden once bence yazılanları okumak gerekli..

Yüce Allah'ta Kuranı Kerim' de, insanların ayrı ayrı kavimler halinde yaratılmış olmasının bir amaca hizmet ettiğini yazmaktadır. 'Allah dileseydi sizi tek bir kavim kılardı' ifadesi bunun sonucudur. Dolayısıyla farklı Irklar olması, Tanrının iradesinin sonucudur. Bunun korunmasına çalışmak, Allah'ın eserini korumaktır.

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    amk konunun başlığı bile iğrenç. ve saçma.

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek
    imran268 bunu yazdı:
    sana göre öyle saygıyla karşılıyorum çünkü savşda değiliz...... ama bana göre çok muhteşem bir başlık

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek
    konuya dinsel yönden yaklasmama gerek yok mantiksal yönden yaklasmak yeterli olur sanirim. kurandan ayetler verirken sure/numaralarini yazip kaynak verirsen daha iyi olur. bahsedilen ayetlere senin gibi birinin veya senin düsünce birinin aciklik getirmesi olayi baska boyutlara tasiyor. bilmem tanirmisin ilhan arsel, turan dursun gibi ibneler vardi/var...onlarda yüce kuran'i kerimi kafalarina göre yorumluyorlardi : )
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fazlican
    fazlican's avatar
    Erkek

Biz bu ırkçılığı eskiden yapsaydık dünya bize tapıyodu.Siz kime anlatıyonuz büyük ülkelerin hepsi ırkçılık yaparak ilerledi.Biz ise iyilik yapıyok sandık bu devirde sken yaranıyor.Yok tek çatı altında dil din ırk gözetmeden toplayacakmış.Ne topluyonuz siz.Ben olsam sonuna kadar ırkçı olurum.Ve vatanımı toprağımı milletimikimseye ezdirmem.

Sevene thank you.Sevmeyene fuck you
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

fmk bunu yazdı:
    imran268 bunu yazdı:
    sana göre öyle saygıyla karşılıyorum çünkü savşda değiliz...... ama bana göre çok muhteşem bir başlık
    snaa göre saçma değilse sen ırkçısın. kusura llama. ve ırkçıysanda yinede saygılar.

nedenmi

üstün ırk diye bişey yok. ona bakrsan yahudiler en üstün ırktır. bana görede ben sendne dajah üstünüm. ıspatını istersen sne ıspatla benimki hazır..

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
Toplam Hit: 11777 Toplam Mesaj: 115