İnternet Nedir?

    II. WINDOWS İŞLETİM SİSTEMLERİNDE DIAL-UP NETWORKİNG’İ KURMAK

    Windows’da Dial-Up Networking’e erişmek için şu adımlar izlenir:

    1. Start düğmesine tıklanır ve Programs işaret edilir.
    2. Buradan Accessories ve Communications işaret edilir. Ardından istenilen Dial-Up Networking’e tıklanır.

    Eğer Dial-Up Networking hizmeti görünmüyorsa o zaman aşağıdaki adımlar yerine getirilir:

    1.  Start’a tıklayın ve Settings’i işaret edin. Ardından Control Panel’e tıklayın ve Add/Remove Programs’a çift tıklayın.
    2. Buradan Windows Setup sekmesine tıklayın.
    3. Communication bölümünde Details düğmesine Dial-Up Networking seçeneğini işaretleyin.
    4. OK düğmesine tıklayarak kuruluşu tamamlayın.

    Eğer daha önceden modem kurulmamışsa o zaman modem sihirbazı ile modem kurulur. Ardından network bileşenlerinin içinde Dial-Up Adapter görülür.

DERS 4: INTERNET EXPLORER

    I. INTERNET EXPLORER

    Internet milyonlarca insanı birbirine bağlayan global bir ağdır. Haber grupları, FTP siteleri, Web siteleri ve Web sayfaları. Web sayfaları ile bilgisayar kullanıcıları bilgi yayınlar, bilgi alır, mesaj gönderirler. Web sayfalarında bulunan hyperlink (köprüler) aracılığıyla milyonlarca sayfa birbirine bağlanır.

    Web sayfalarına göz atmak ya da onları "taramak" için bir web tarayıcı (browser)  uygulamasına ihtiyacınız vardır. Microsoft'un web tarayıcısı, Windows Me içinde bütünleşik halde gelen Microsoft Internet Explorer 5 ya da 6 ©  uygulamasıdır.

    IE programın bazı özellikleri şunlardır:

•           Favorites Penceresi: Favorites düğmesine basıldığında, sık kullandığınız web sitelerini içeren bir liste açılır. Bu pencere içindeki öğeleri isterseniz tutup taşıma yoluyla da düzenleyebilirsiniz.

•           History Penceresi: History düğmesine basıldığında son ziyaret ettiğiniz web sitelerini listeleyen bir pencere açılır.

•           Search Penceresi: Search düğmesine basıldığında, içinde Internet’in en çok kullanılan arama sitelerinin listesi olan bir pencere açılır.

•           Full-Screen Modu: Full-Screen düğmesine basıldığında, Internet Explorer tüm ekranı kaplar ve özel küçültülmüş bir araç çubuğu görüntüler.

•           Subscriptions ve Offline tarama: Internet Explorer 4.0 ile sık kullandığınız web sayfalarını otomatik olarak yenileyebilirsiniz. Tüm yapmanız gereken Internet Explorer’a hangi sayfaya "subcribe" olacağını göstermektir. Bu işlemden sonra sayfanın her yeni sürümü bilgisayarınıza otomatik olarak yüklenecektir. Ardından Internet Explorer'ın offline (Internet’e bağlı olmadan çalışma)özelliğini kullanarak bu sayfaları görebilirsiniz.

•           Microsoft Wallet: Eski web tarayıcılarıyla internet üzerinde bir alış veriş yapmak gerektiğinde, kendinizle ilgili bilgileri ve kart numaranızı girmeniz gerekiyordu.  MS Wallet uygulaması ile bu bilgileri yalnızca bir kere girerek, gerektiğinde güvenli bir şekilde iletilmelerini sağlayabilirsiniz.

•           Security Zone: Sisteminizi dış etkilerden korumak için, değişik tipte sitelere, değişik güvenlik alanları yaratmanızı sağlar.

•           Content Advisor: Aile üyelerinin belli web sitelerine ulaşmalarını engellemek için kullanılır.

renegadealien-www.tahribat.com-Her hakkı saklıdır.

Tarih:
Hit: 3450
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.