folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2 Liraya Kimse Döner Yiyemeyecek

2 Liraya Kimse Döner Yiyemeyecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Harbiden domuz eti neden satılmıyor onu da anlamıyorum, daha ucuza protein işte. Tabi müslümanlara zorla yedirsinler demiyorum neden satılmıyor diyorum.

İlkçağda muhtemelen sağlıksız birşeydi fakat artık sağlıklımı sağlıksızmı olduğunu ölçebileceğimiz bin türlü teknik mevcut.

Bütün gelişmiş ülkelerde en çok domuz yeniyor. Sebebi ise metal ve cam dışında neredeyse herşeyi yediği için çok hızlı büyüyüp çoğalıyor ve ucuza geliyor çok da lezzetli.

aynen abicim. Bu domuz ürünüdür diye yazsın.. müslümanlar yemesin. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Harbiden domuz eti neden satılmıyor onu da anlamıyorum, daha ucuza protein işte. Tabi müslümanlara zorla yedirsinler demiyorum neden satılmıyor diyorum.

İlkçağda muhtemelen sağlıksız birşeydi fakat artık sağlıklımı sağlıksızmı olduğunu ölçebileceğimiz bin türlü teknik mevcut.

Bütün gelişmiş ülkelerde en çok domuz yeniyor. Sebebi ise metal ve cam dışında neredeyse herşeyi yediği için çok hızlı büyüyüp çoğalıyor ve ucuza geliyor çok da lezzetli.

koysalar zorla yediriyor derler ama bu durumda onlar bize zorla yedirtmiyor.

http://goo.gl/0i2Fv
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı
    cracker bunu yazdı

Kimse 1 liraya döner yiyemeyecek. 1 liraya, 2 liraya aldığımız döner değildi, soya yiyorduk. Et yiyeceksek maalesef fiyatı biraz artacak. Kaliteli şeyler yiyeceğiz artık" dedi.

Söylemesi ne kadar güzel. Kulağa ne kadar güzel geliyor. Aynı davulun sesi gibi. Açılık sınırı neydi? Ben döner seven yada döner yiyen birisi değilim ama 1-2 liraya en azından karnını doyurma çabası içinde olan onca insanın durumu ne olacak? Yazık. Önce milletin eline geçen 3 kuruşun hesabını yapın ondan sonra yemeye çalıştığı (yediği demiyorum) yemeğin hesabını yapın. Neyse saymak sövmek isterdim ama...

hacı durumu olmayan bir insan ekmek arası et döner mi yer :)

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    Nobel bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

koysalar zorla yediriyor derler ama bu durumda onlar bize zorla yedirtmiyor.

geçen japonya hakkında herşey diye bir konu açılmıştı. bizim bünyemiz alışık olmadığı için çok ağır hasta yaptığını söyledi arkadaş. 3 gün boyunca sadece su içmişde ancak düzelmiş. Ayrıca bnm bildiğim domuz kendi pisliğini vs. herşeyi yer. Eti pis yani parazitli olduğu biliniyor.

ayrıca wikipediadan bir alıntı.

Domuz, nematod ve sestod türünden pek çok parazitin ara veya ana konağıdır.[kaynak belirtilmeli] Trichinella Spiralisadlı nematod konağı olan domuzlar insanlara çiğ yenildiklerinde barındırdıkları paraziti bulaştırabilirler.[kaynak belirtilmeli] Ama esas tehlike domuzdan bulaşan sestod parazitleridir.[kaynak belirtilmeli] Taenia Solium'un ara konak olarak hem domuzu hem insanı seçmiş olması, bu parazitin yumurtalarını taşıyan domuzların etinin çiğ yenilmesi ile insana geçişine ve beyinde cysticercosis (sistiserkozis) keseciklerinin oluşmasına neden olabilmektedir.[kaynak belirtilmeli]

Uzun süre farkedilmez ise ölümle sonuçlanabilir.[kaynak belirtilmeli] Ama bunun dışında felç, konuşma yitimi, epileptik nöbet ve delirme olabilir.[kaynak belirtilmeli] Son durumlar düzenli ilaç kullanımı sonucu tamamen kalkabilir.[kaynak belirtilmeli]

yani kısaca demek istediğim çok iyi pişirilmezse sonuç ölümcül olabiliyor. en iyi ihtimalle sadece 3 gün boyunca su içersiniz. Düşününki domuz etinden döner 

yapıldığını, o kadar müşteriye alel acele kesip veren bir usta yanlışlıkla ufacıcık bir parça çiğ verirse o kişi en iyi ihtimalle hastahanelik olur.

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

inanaırmısısn dün aynı konuyu bende babamla tartıştım neden satılmazki yani isteyen alır yer isteyen yemez bu kadar basit cumhuriyet rejimim ve özgürsek sağlık koşulları da tamamsa neden yani böyle bir yasak bu ülkede neden var anlamış deiğilim babam kalkıp diyor ki  müslüman ülkeyiz dedim müslüman ülke değiliz demokratik laik hukuk devletiysek satılmalı yani
    %90 ı müslğman olan ülkede böyle oluyor demokrasi 90 ın yanında %10un da hakkının korunması değilmidir birde lüks otellerde filan isteyen yiyebiliyor birde bir kaç yer söyledi gayrimüslimler gidip oradan alabiliyormuymuş neymiş 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

inanaırmısısn dün aynı konuyu bende babamla tartıştım neden satılmazki yani isteyen alır yer isteyen yemez bu kadar basit cumhuriyet rejimim ve özgürsek sağlık koşulları da tamamsa neden yani böyle bir yasak bu ülkede neden var anlamış deiğilim babam kalkıp diyor ki  müslüman ülkeyiz dedim müslüman ülke değiliz demokratik laik hukuk devletiysek satılmalı yani
    %90 ı müslğman olan ülkede böyle oluyor demokrasi 90 ın yanında %10un da hakkının korunması değilmidir birde lüks otellerde filan isteyen yiyebiliyor birde bir kaç yer söyledi gayrimüslimler gidip oradan alabiliyormuymuş neymiş 

agalar rahat olun, amerikada kaliyorum burada da helal urun bulamiyoruz, ucuz diye hertaraf domuz eti. kafanizi yormayin yani demokrat degiliz diye.

All I need is a possibility.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Domuz etinin heryerde satilmamasinin sebebi talebin az olmasi. Tipki amerikada helal etin talep az oldugundan az bulunmasi gibi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu arada 2 liraya et doner mi olur arkadas ben lisedeyken bile tavuk doner 1,5 tl di. O da bayram abi vardi okulun arkasinda varos bir yer 20-30 gr tavuk anca vardi icinde

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Gelişmiş ülke diye her yediklerini almamız gerekmiyor hacım. ilmini teknolojisini almamız kafi. Zaten Bi yemediğimiz bok o kaldıydı onuda önerin alıştırın Türkiyeye m.k. Yakında köpek etide yiyelim diye çıkar birileri. Satanistlerde kediyi sikip sonra onuda yemek ister illaki.Ki vardir.. Sonrada çıkıp Bunada demokratikleşme diyo birileri :) Bi düzgün yanımız var Helal et yiyoruz ucuz veya pahalı. domuzmuş köpekmiş bırakın bu işleri be abicim. Bu yazdıklarımada şimdi biri çıkıp, gerici bu adam lakabı yaftalamazsa iyi:)

cracker tarafından 07/Mar/13 19:44 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
Toplam Hit: 7684 Toplam Mesaj: 80