folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı

2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:
    -----------------------------

mrphs bunu yazdı:

lazoglu bunu yazdı:
    merak ediyorum bunlara kim aydin sifatini vermis ve kim aydinlatmis eger temiz olsalardi yanmazlardi kac gundus facede gruplar kisler mesaj bombardimani resmen yansin hepsi...ama bizim milletimiz tup patlamasi sonucu coken binada olen on kisiyi dahada otesi cern universitesinde gorev yapan arastirma yapan ama 5 dakika icinde olen profesor doc. uzmanlarimizi hatirlamaz...anca bu yakildi su oldu...baska isim yokta yok yakilmis bilmem ne olmus onlari anacam...bizim milletimizde cok bos adam war bunlarla wakit gecirsinler...

insanlar yakıldı orda .ayrımcılık yüzünden.  bunu anlayabilicek kapasiteye sahipmisin. 

eğer temiz olsalardı yanmazlardı dio :D sence sahip mi?

haklısın :) 

le le le sakine
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

lazoglu bunu yazdı:
    DestinatioN bunu yazdı:
    eğer tüp patlamasında ölen kuran kursu öğrencilerini (bunu sölediğini sanıyorum) yanarak ölen insanlardan üstün tutuyorsan o kdar kişiyi yakan insanlarla aynı zihniyettesin
    iki tarfata bizim vatandaşımız dini görüş mü değerli yapıor kişileri..

hayir kuran kursu mewzusu degil davutpasada is yerinde peki ucakta olen prof benim gozumde en buyuk aydinlarida her sene boyle anacaklarmi merak ediyorum her konuyu dine cekmeyin boyke bir yere warilmaz. onlar dine kurban gittiler cahil dinciler tarafindan ama artik dewir degisti eski zihniyette olanlarda war ama yapacak birsey yok unutmadan aktutun baskinindaki askerlerimizi nede cabuk unuttuk daha nicelerini ama gelip sivas katliamini analim bana ters kutlayan kutlasin...

herhangi bişeyn kutlandıgı yok. kutlama farklı bi olgu bildiğin üzere. o insanlar eceliyle ölmedi. uçak düştü tüp patladı vs. sebepten ölmediler. 

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    @lazoglu, çekinme, yakanların eline sağlık de, hadi.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@lazoglu

birseyin kutlandigi yok, bu bir anma toreni. 

sivas da Turkiye Cumhuriyeti Devletini yikmaya calisan guruh yuzunden 37 kisi yanarak katledildi. burda aci olan onbinlerce kisinin 40-50 kisilik insan grubunu linc etmeye calismasi, yakarak oldurmeye calismasi ve bunun sonucunda 37 kisinin katledilmesi. 

ustelik bunu Cumhuriyetin temellerinin atildigi Sivas da yapilmis olmasidir. 

bire bir silahli bir catisma veya bir vatandasin, bir muteahhidin veya bir pilotun ihmali sonucu olmus bir olayla karistirma once ikisinin arasindaki farki algila.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    lazoglu bunu yazdı:
    DestinatioN bunu yazdı:
    eğer tüp patlamasında ölen kuran kursu öğrencilerini (bunu sölediğini sanıyorum) yanarak ölen insanlardan üstün tutuyorsan o kdar kişiyi yakan insanlarla aynı zihniyettesin
    iki tarfata bizim vatandaşımız dini görüş mü değerli yapıor kişileri..

hayir kuran kursu mewzusu degil davutpasada is yerinde peki ucakta olen prof benim gozumde en buyuk aydinlarida her sene boyle anacaklarmi merak ediyorum her konuyu dine cekmeyin boyke bir yere warilmaz. onlar dine kurban gittiler cahil dinciler tarafindan ama artik dewir degisti eski zihniyette olanlarda war ama yapacak birsey yok unutmadan aktutun baskinindaki askerlerimizi nede cabuk unuttuk daha nicelerini ama gelip sivas katliamini analim bana ters kutlayan kutlasin...

aklıma ilk o geldi ondan dedim..
    ama şimdi senin yaptığın kıyaslama zekanı ortaya koyuyor bir iş yerindeki patlamayla yani bir kazayla bir vahşeti mi kıyaslıyorsun ha diğer söylediklerine gelirsek hiç kimsenin kimseyi unuttuğu yok.. onlar bizim tarihimizde hep leke olarak kalacak ama bu sivas olayı ap ayrı bir vahşet bunun her sene kınanması neden sana dokundu acaba anlamadım..!

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

lazoglu bunu yazdı:
    neden gercekler caninizimi skti benim kapasitemi sizler olcebilecek durumdamisiniz bilmem ama hic biriniz bana hakaret edenlere lafim ne olen prof ne aktutune deginmemissiniz neden acaba... iste bu kapatisitesizlik olur siz tartismayi bile bilmiyorsunuz...

hangi gerçekler ? 

le le le sakine
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

lazoglu bi yazdiklarimi okursan farki anlayacaksin,

basbaglar katliamida bir kutlama degil anma torenidir, yas torenidir. sen cikip basbaglarda yapilanlara iyi olmus banane diyebiliyormusun ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    lazoglu bunu yazdı:
    neden gercekler caninizimi skti benim kapasitemi sizler olcebilecek durumdamisiniz bilmem ama hic biriniz bana hakaret edenlere lafim ne olen prof ne aktutune deginmemissiniz neden acaba... iste bu kapatisitesizlik olur siz tartismayi bile bilmiyorsunuz... 

ulan heşeyi getirip bu konunun içine sokup tartışma cıkarmamak için olabilirmi acaba hem ne alaka anlamıyorumki bir anma töreni bu gelecek sene muhsin yazıcıoğlunu ölmünü andıklarında bi konu açılır içine girip lan nie sivvas dakileri anmıosunuzda bu adamı anıosunuz gibi bir şey seninki mantıklı ol azcık
    muhsin yazıcıoğlu sadece bir örnekti bu arada..aman bundanda yanlış anlama olmasın

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    mantıklı adama saygı sonsuz ama senin amacın nedir onu kavrayamadım..
    resmen katliamı onaylayan bir tavrın var ve alakasız seyler yazıorsun iyimisin!

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

YOBAZ yani yobazlık bunlar müslüman falan değil allahın laneti sivasın üstüne olsun o memlekete lanet olsun nezaman birilerinin lafıyla birileri bişeyler yapmaya başlar ise bilinki o işi yapan birileri günün birinde elbet cezasını fazlasıyla bulucaktır not: oteli yakanlardan bulunamayan adamlar varya o bulunamayan adamların 8 i kafasına sıkılarak infaz edildi köylerinde buda dip not devlet veremiyorsa ceza veren birileri muhakkak vardır.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
Toplam Hit: 7391 Toplam Mesaj: 66