folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı

2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:
    -----------------------------

YOBAZ yani yobazlık bunlar müslüman falan değil allahın laneti sivasın üstüne olsun o memlekete lanet olsun nezaman birilerinin lafıyla birileri bişeyler yapmaya başlar ise bilinki o işi yapan birileri günün birinde elbet cezasını fazlasıyla bulucaktır not: oteli yakanlardan bulunamayan adamlar varya o bulunamayan adamların 8 i kafasına sıkılarak infaz edildi köylerinde buda dip not devlet veremiyorsa ceza veren birileri muhakkak vardır.

37 tane aydınımıza Sivas mı kıydı yoksa o şerefsizler mi? Allah'ın laneti Sivas'a olsun demeni anlayamadım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

lazoglu bunu yazdı:
    merak ediyorum bunlara kim aydin sifatini vermis ve kim aydinlatmis eger temiz olsalardi yanmazlardi kac gundus facede gruplar kisler mesaj bombardimani resmen yansin hepsi...ama bizim milletimiz tup patlamasi sonucu coken binada olen on kisiyi dahada otesi cern universitesinde gorev yapan arastirma yapan ama 5 dakika icinde olen profesor doc. uzmanlarimizi hatirlamaz...anca bu yakildi su oldu...baska isim yokta yok yakilmis bilmem ne olmus onlari anacam...bizim milletimizde cok bos adam war bunlarla wakit gecirsinler...

Bunu zekanla mi yureginle mi yazdin bilmiyorum ama sende 2 temmuz gibi kaos cikartmaya mi yada gereksiz post atip mesaj sayini yukseltmeye mi geldin?

Demissin bunlara aydin sifatini kim vermis hocam bunlara aydin sifatini millet halk verdi.Halki aydinlatanlara gozunu acmak isteyenlere aydin denir.Ve Burada Ne kadar tartisirsak tartisalim senin kafandan on yargilarin gitmicegine eminim.Cok insan tanidim.Komunisti,Dincisi,Laiki,Seriatcisi,ulkucusu hepsindede ayni sonuc ele geldi ele gelen sonu ne? Kocaman aklinin alamicagi kadar buyuklukte ve genislikte bir 0.

Eget Temiz olsalardi yanmazdi demissin ;

Oyle bir kural mi var temiz olan yanmiyacak diye yada pis olan yanicak diye bana Kutsal Kitaplar dahil pis insan dunyada cezasini cekecek diye bir kelime gosterebilir misin? Bunun uzerine sana Allah'in bir sozunu soyleyecegim ;

Butun kotuluklerin cezasini dunyada verseydim insan kalmazdi.

Ve simdi hocam bunu bir kac insan takimi oldurdu diye bunlar mi pis oldu ?

Hocam tup patlamasi ayridir.Tup patladiginda kimi elestiriceksin veya elestirilcek birileri mi var veya tup patlamasi bir cinayet mi onu ogren ilk once. Ben sana soyliyeyim tup patlamasi cinayet degildir.

Ama ;

Bunda goz gore gore 37 diri insan , insan hayatindan soz ediyoruz kendini veya aileni orada dusunebiliyormusun?Veya dusunmek istiyormusun bununda cevabini ben vereyim.Tabiiki HAYIR.

Ve bunun ustune bunu yapanlara goz yumup arkalarindan iyiki yandilar diyen birilerini gormek istermiydin.Buda HAYIR.

Hocam o profesorlerde hatirlanir bak sen hatirliyorsun demekki hatirlayan birisi var sana niye hatirliyorsun diye karsi cikiyormuyuz.Hayir biz senin gorusune saygiliyiz Ya Sen ?

Not : Bu arada evet cok bos insan oldugu belli oldu mesajlardan eklemene gerek yoktu mesajinin yanina mesajindan anlasiliyordu ZATEN...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

YOBAZ yani yobazlık bunlar müslüman falan değil allahın laneti sivasın üstüne olsun o memlekete lanet olsun nezaman birilerinin lafıyla birileri bişeyler yapmaya başlar ise bilinki o işi yapan birileri günün birinde elbet cezasını fazlasıyla bulucaktır not: oteli yakanlardan bulunamayan adamlar varya o bulunamayan adamların 8 i kafasına sıkılarak infaz edildi köylerinde buda dip not devlet veremiyorsa ceza veren birileri muhakkak vardır.

sivasın ne suçu var aq. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

HolygaN bunu yazdı:

EcHoLL bunu yazdı:

sivasın ne suçu var aq. 

ben de onu dedim işte.. sivas mı yaktı bu insanları yoksa o şerefsizler mi yazmısım ya üstte..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

MADIMAK

Sonra geldin bir şeydin
    Tanrı da tanrı misafiri bu dünyada
    Diyenlerin arasına girdim; hafif ıslak bir ağız vardı avuçlarımda
    Dört tarafı cüce zürafalarla çevrili bir ormandaydım
    En iyisi ben seni seveyim dedim kestirmeden
    O patikadan, o biraz engebeli yoldan, çıkayım seni seveyim dedim
    Kim bilir, üçümüz beşimiz bir araya gelir indiririz mahlukatı
    Sen de unutursun eski arkadaşlarını beni seversin
    Benim mürekkebim leke yapar ellerine
    Gece yarısı şarap içeceğine birileriyle
    Beni okursun onlara sahilde saat ikide, dertliyken,
    Delirmiş kadınlar gibi bağıra bağıra gemiler geçer ansızın
    Sersem sepet kabarır deniz, su sıçratır, aşk sıçrat1r
    Diye.

Sonra geldin bir şeydin
    Ağlıyordun, kucağında yandıkları iyi oldu bu şairlerin diye diye
    Şiir yazdığını sanan bir celladın kitabı
    Celladın sırtını sıvazlayan bir tıfıl zakkum
    Zakkumun dibinde ise tırtıllar, böcekler ona alkış tutan ..
    Ama ben geldim aşkım, sen daha zehir zemberek bir tohumsun
    Açacaksın, zıplayacaksın aha gökyüzü şuracıkta
    Tutup indireceksin göğü
    'oteller kenti'ni otellerin yağmalandığı bir memlekete dönüştürenlerle
    hayatını bir otelde kalınanın mahcubiyetine sığdıranlar arasında
    kalacaksın incecik bir gevşeyişle.

Ben ölümüme iki dakika kala Allah'a inanmayacağım
    Böyle bir lüksüm yok, böyle bir kimlikle gelmedim yeryüzüne;
    Seninle aynı gezegeni paylaşmak evrenin en güzel şeyi, amma,
    Onlarla paylaştığım oksijenden nefret ediyorum
    Ateşi, ah o otel ateşini körükleyen pis kokulu her nefeslerinde.

Sonra ben geldim sen hep bir şeydin, bunları dedim tek tek,
    Kelime kelime,
    Ağlıyordun, gözyaşların yere düşmeden önce
    Ben düştüm yere,
    Oraya.
    Hayatın kefenini diken sahte şairlerin
    Parmaklarımla kazdığım
    Mezarına: Şerefine.

varlık / Sayı1188

k.İskender

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Lazoglu , hocam o otelde toplanan insanlar bu ulkenin aydiniydi , geleneklse Pir Sultan Abdal Kultur Etkinlikleri adi altinda duzenlenen etkinlige katilan konferans veren sanatci , yazar , siyaset dunyasindan olan insanlardi.Bunun icin aydindilar.Nasil Adana'da duzenlenen Altin Koza Film Festivaline , Turkiye'nin dort bir yanindan sanatcilar geliyor ve toplu olarak etkinliklere katiliyorsa buda oyle birsey.Yani orada yakilan , linc edilen insanlar bu ulkenin aydinidir.

Ve yillardir katliam aydinlatilmamistir.

Sen olayi sehit olan askerlerimiz ve bilim adamlarimizla kiyaslama noktasina getirerek temelsiz bir tartisma cikarmissin.Bu konu bu zeminde tartisilmaz cunku tartisabilinecek ortak bir zemini bile yok.Bir vucut dusun , kulak yara , burun kaniyor , gozler kor oluyor , dil yara , kalpte sorun var ve ayak parmaklarindan birisinde mantar var.Sen cikmissin kulak yarayken kalpteki sorun bizi niye ilgilendirsin  , burun kaniyorken , ayaktaki mantardan bizene demeye getirmissin.Sivas olayi bir cumhuriyet olayidir , bir rejim olayidir.Cumhuriyeti ve kazanimlarinin icine sindiremeyenlerin kinidir.Kubilayi asanlarla , Sivasta katliam yapanlar arasinda hic bir fark yoktur.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

.Kubilayi asanlarla , Sivasta katliam yapanlar arasinda hic bir fark yoktur.

Ve onlar simdi bastalar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    @lazoglu, çekinme, yakanların eline sağlık de, hadi.

=))))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Yobaz zihniyetine en büyük düşman olduğum günlerden biridir.Karşındaki düşmanda olsa en büyük yapıcağın şey öldürmek olmalı YAKMAK değil.Orada o insanları yakanlar inşallah diğer dünyada yanarlar çünkü o insanlar suçsuzdu.Malesef bu devletimizin bir ayıbıdır ülkemizin tarihine kara leke olarak bulunmaktadır.O yakan insanlar oraya nasıl geldi kimler tarafından getirildi ve kolluk güçleri neden bişey yapmadı bunlar büyük sorulardır..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Uyarı butonu ----> click: Boş ve gereksiz mesajları silebilir miyiz?

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 6470 Toplam Mesaj: 66