4K TV - Philips Mi Grundig Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

1 haftadır onu mu alsam bunu mu alsam derken en son 2 modele kadar daralttım aralığı.

Philips 43PUS6504

Grundig 43VLX7810

Philips'i vatanbilgisayarda 2800 TL ye peşin fiyatına 12 taksit yapıyorlar.

Grundig ise hepsiburada üzerinden 2231 TL ye peşin fiyatına 9 taksit.

Şimdi philips kağıt üzerinde daha iyi durmasına rağmen teknosada lg marka tv lere bakan bi personel ile yaptığım görüşmede, philips in artık çinde üretildiğini, eskisi kadar kaliteli malzeme kullanmadıklarından bahsetti. ne kadar doğru bilmiyorum. sürekli olarak grundig almam konusunda ısrarda bulundu. grundig in 3 yıl garantili olmasından, ücretsiz kurulum ve montaj hizmeti verdiğinden, duvar askı aparatı hediye ettiğinden bahsetti. hatta kendisi 43gdu7900b modelini önerdi.

​Ancak önerdiği model de philips fiyatında. O yüzden marka bilinirliği açısından söylediği model yerine philips almak daha mantıklı geliyor.

Diğer taraftan bu tv yi daha çok monitör amaçlı kullanacağım ama ileride tv özelliklerini de kullanabileceğim için ve garanti süresinin 3 yıl olması, ücretsiz kurulum, montaj avantajının olması sebebiyle grundig markayı alıp geçmemi mi tavsiye edersiniz.

​Aslında öncelikli amacım uygun fiyatlı bir 4k tv almaktı, ancak araştırdıkça, bazı özelliklerin ne işe yaradıklarını öğrendikçe şu da olsun bu da olsun derken bütçeyi baya zorladım.

a101 deki hi-level i bulsam hiç düşünmeden alacaktım, ama sonra sağa sola baka baka iyice kararsız kaldım.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Özellikle bahsettiğim modelleri kullananlar varsa lütfen yorumlarını alabilir miyim?

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StruggleR
    StruggleR's avatar
    Erkek

Grundig al geç hacı :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

philips 55pus7303/62 kullanıyorum almadan önce çok gömdüler ama ben memnunum tek sıkıntı kanal geçişleri biraz yavaş onun dışında bir şikayetim yok

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Arkadaşımda 49pusxxxx diye devam eden bir tv var. satın aldıktan 1 sene sonrasında akıllı tv özelliklerinin hiç biri çalışmaz hale geldi. Sıfırlama vs hiç bir şey çözmedi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@StruggleR, hacı biliyosun aldığım teknolojik ürünleri herhangi bir sorun çıkarmadıkça uzun ömürlü kullanıyorum. o yüzden almışken bi tık daha iyisini mi almalıyım diye kafamda soru işareti kalmadı da değil.

@edminkardes, kanal geçişleri çoğu philipste sorun sanırım.

@Biocyte, garantiden yaptıramadı mı?

LynXMaSTeR tarafından 19/Oca/20 00:19 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

@LynXMaSTeR sanırım evet hocam 5 10 saniye sürüyor kanal geçişi

@Biocyte hocam tam olarak nasıl bir sorun vardı açılmıyordu derken hata mı veriyordu donuyor muydu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Philips Smart özelliği çok kötü. Ama görüntü kalitesi şahane. Amazon fire tv stick 4K alarak Smart özelliğini de maksimuma çıkardım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Philips Smart özelliği çok kötü. Ama görüntü kalitesi şahane. Amazon fire tv stick 4K alarak Smart özelliğini de maksimuma çıkardım. 

daha çok monitör amaçlı kullanacağım için smart özelliği beni kanser edecek duruma getirmez sanırım.

philipsin görüntü kalitesini gördüm, gerçekten iyiydi, ips panel vardı. ancak grundig i kanlı canlı göremedim, çünkü 2018 serisi olduğu için piyasada pek yok.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

@LynXMaSTeR sanırım evet hocam 5 10 saniye sürüyor kanal geçişi

@Biocyte hocam tam olarak nasıl bir sorun vardı açılmıyordu derken hata mı veriyordu donuyor muydu

@LynXMaSTeR,

önceleri telefon üzerinden youtube bir açılma bir açılmama gibi başladı. Kapatıp açınca tv yi düzeliyordu. Sonra tamamen gitti bu özellik. Servise göndermedi ama servis desteği aldı. Philips ile mailleşmişler, söyledikleri şeyleri yaptı ama sonuc aynı. Şimdi ufak bir pc bağladık öyle kullanıyor. Ama görüntü kalitesi gerçekten güzel.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

teknolojide her zaman risk olur, ancak bu kronik bir sorun mu değil mi bilemedim şimdi. daha önce hiç bu şekilde bi yorum görmedim internette.

sadece kanal geçişlerinin yavaşlığından bahsedenler mevcut.

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Grundig bakiyorsan arcelik-beko modellerine de bak bunlarin hepsi ayni fabrikada uretiliyor birebir modelleri vardir sanirim hangisi daha ucuzsa onu alirsin.

Philips konusunda ben kendilerinin goruntu kalitesi anlaminda hastasiyim,bazen youtubedan 4k video acar gecer karsisina izlerim buyukbir zevkle. 3 yaninda ki videoya gore degisen led isiklarda aksam ayri hava katar. 2.5 yildir kullaniyorum hic garantiye isim dusmedi o yuzden bilmiyorum o kisimda nasillar. Kanal gecisleri yavas yani 2,3 saniye filandir yani ama pek televizyon izlemedigim izlesemde tek kanali actigim icin cok umrumda olmadi. Onun disinsa android olmasi guzel farkli farkli yazilimlar kurulabiliyor telefon gibi.

_ICEMAN_
Toplam Hit: 6078 Toplam Mesaj: 67
grundig 4k tv philips