4K TV - Philips Mi Grundig Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@weskeyy, grundig arçelik tarafından üretiliyormuş, yerli üretim. philips in o kadar dandik olabileceğine inanmak istemiyor insan, yılların bilinen markası, arada tek tük sıkıntılı ürün çıkması normal geliyor bana ama denk geldiğinde de çok uğraştırır mı orası önemli. siz ne güzel para iadesi alabilmişsiniz. benzer durumda ben de bu şekilde kurtulursam ne ala :)
    sharp tv piyasada bulmak çok zor, fiyatları çok uçuk. samsung da gereksiz pahalı geliyor bana şu an. aynı segmentteki lg den daha pahalı. ayrıca bulunduğum bölgedeki samsung servisi pek de sağlam pabuç değil.

@husnuweb, sadece netflix yok diye mi sakın alma diyorsunuz hocam? yeni çıkan modellerinde netflix, youtube gibi uygulamalar mevcut. önerdiğiniz tv ye baktım, hem fiyat olarak beni aşıyor hem de ışıklı bişi istemiyorum.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

philips'in yavaş televizyonu kanser eder ama hızlı televizyonu mest eder. 
    1 sene arayla aldık arkadaşımla arkadaşımınki aşırı yavaş benimki fişek..
    43PUS6504 tahminimce hızlı seriden.. benimki sanırım bunun 49 inç olanı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ayni kafa karisikligini bende yasadim. Hatta konu bile acmistim.

Arastirirken sunu farkettim, android islemci olan tv lerde bulunan ram 1 veya 2 gb oldugu icin birkac guncelleme veya uygulama sonrasi sismeye basliyor artik.

Herkesin en cok sikayet ettigi konu bu. Tv yi yeni aldiginda bu sorunla karsilasmiyorsun ama android guncellemesi, uygulama guncellemesi sonrasi yavasliktan sikayet etmeye baslayacaksin.

Eskiden Philips ambilight kullaniyordum yenisini alirken yine Philips almayi dusunuyordum ama herkes eski kalitesinin olmadigini söyleyince vazgectim.

Philips - Grundig arasinda kaldiysa Grundig al derim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@Yigit, hocam 49 inç te 6500 serisi yok sanırım şu an.

@underzero, hocam şu an philips de grundig de eski kalitesinde ürün üretmiyor anladığım kadarıyla. philips i tp-vision isimli bi firma almış, grundig i de arçelik üretiyormuş. o yüzden servis ağı bakımından grundig öneriyolar. ram şişme olayını duymuştum. onunla ilgili bi çözüm yok mu acaba, tv yazılımını sıfırlasak falan?

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tercihin yerli uretim mi? Cin mali mi?

Ram sisme olayi sifirlayinca duzelirmi bilmiyorum ama bazi uygulamalar illa x versiyon isletim sistemi olmali gibi dayatmalari olursa mecbur son isletim sistemini yuklemek zorunda kaliyorsun.

Tv icin kendi isletim sistemi olan 3 firma var bildigim:

Samsung, Lg ve Arcelik (Grundig)

Arceligin bazi modellerinde Android var ama hangi modeller bilmiyorum.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

ben de takipteyim, hatta benzer durumlar arasında kalmışız. LG de çok öven var. Ben PS ve PC ile kullanmayı düşünüyorum, TV fonksiyonunu çok kullanacağımı sanmıyorum.  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    111450045
    111450045's avatar
    Erkek

bence Grundig 43VLX7810 iyi gibi.

vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.(Mustafa Kemal Paşa)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasyn
    yasyn's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@underzero, hocam şimdi bu duruma göre değişir, çin malı var çin malı var. çinde üretilen her ürün dandik olmuyor ama firmanın nasıl bir malzeme kullandığını da bilmiyorum açıkçası. el değiştirince ucuza kaçmış olabilir. yazılım konusunda haklısın, smart tv olayı ileriye dönük illa ki sorun çıkaracak gibi. o zaman da bi box alırız artık.

@hezarfen, hocam LG panellerini kendi ürettiği için daha çok övülüyor olabilir. zaten piyasadaki tv lerin çoğu lg panel, bir kısmı da samsung panel. ben de çoğu zaman pc monitörü olarak kullanacağım ama bundan 2-3 yıl sonra tv özelliğini kullanırken de sıkıntı yaşamak istemiyorum açıkçası.

@111450045, fiyat/performans olarak ben de grundigten yanayım ama philips in 2019 model olması ve dolby vision, dolby atmos gibi özellikleri ve netflix uygulaması falan aklımı çeliyor. acaba grundigte pc den netflix açsam 4k çözünürlük alabilir miyim?

@yasyn, ikisinde de lg ips panel var sanırım. ama grundig bazı modellerinde samsung va da çıkabiliyormuş, o yüzden tereddütlüyüm biraz da.

bu arada bim de 2999 TL ye satılan JVC LT-55VU6905T modelini gördüm. alette yok yok. bu da vestelin 3 yıl garantisi altındaymış. vestel servis olarak iyi diyor çevremdekiler.
    kafam allak bullak oldu ya. geçen hafta a101 e gelen 49 inçlik hi-level tv yi 2000 tl ye alıp geçicektim, alamayınca ne hallere düştük (=

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    111450045
    111450045's avatar
    Erkek

LynXMaSTeR dostum biraz inceledim almaman için bir sebep göremedim açıkcası.Netflix uhd hesabın varsa yaparsın bence.

vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.(Mustafa Kemal Paşa)
Toplam Hit: 6077 Toplam Mesaj: 67
grundig 4k tv philips