folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 61 Günün Sebeb-İ Hikmeti?

61 Günün Sebeb-İ Hikmeti?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek
    Öteki tarafta kime sorcaz işişten geçmesin

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    valla peygamber efendimizi referans alabilirsin.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tamam hojam siz haklı olun 61 gün tutarsınız paşa paşa neden tuttuğunuzu bilmeden

bi de bunun namazla ilgisi yok 61 gün tutmak farz deil SÜNNET

ama namaz farzdır

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek

Neden 61 gün tuttuğunu bilmiyorsan

Neden oruç tuttuğunuda bilmiyorsun demektir

Sizce bu rahatsız edici değil mi?

Afrikada bilmem ne kabilesinde totemin etrafında dönen gençte dedesinden gördü...

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    bu durumda tutulan orucun 60 günü ceza orucudur ve 1 günde bozduğun orucun kazasıdır

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    hocam sizmi anlamıyorsunuz ben mi anlatamıyorum. eğer bir işin sonucu kuranda yazmıyor ise sünnete bakılır ve o yapılır. burda da peygamber efendimiz boyle bir şey soylemiş o yüzden 61 gün tutuyorsun.

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tagext bunu yazdı:

hocam sizmi anlamıyorsunuz ben mi anlatamıyorum. eğer bir işin sonucu kuranda yazmıyor ise sünnete bakılır ve o yapılır. burda da peygamber efendimiz boyle bir şey soylemiş o yüzden 61 gün tutuyorsun.

sünnet dediğinin yapılması farz deildir ama yapılırsa iyi olur burda bi sorun var işte tamam 61 gün olayını hallettik diyelim

hem kefaret diyosunuz hem sünnet diyosunuz kefaret dediğiniz şey şarttır yani yapılmazsa günah olur ama sünneti yapmazsanız günah olmaz

Zimbabwe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    Kreston bunu yazdı:

tagext bunu bende duymuştum işte burdaki insan mantığını açıklayayım istersen (tabi kendimce ):

şimdi önemli olan bu yapılan hatayı telafi etmek deilmi ?

yani sonuçta 60 gün veya fakir doyurma burdaki amaç senin yaptığın bu hatayı telafi etmektir

ama nedense insanımız o kadar düz mantıkta ezbercidir ki mantığını kullanmadan herşeyi kabul eder

ben şimdi telafi olarak 10 gün tutsam veya 1 gün tutsam bu neyi değiştirir ? kendimce ben telafi etmişimdir bunu Allah kabul eder veya kabul etmez sonuçta bu kul ile Allah arasında olan bişeydir.

ama acaba Allah dinini yaşamayan yalnızca ezberleyen insanın mı imanını kabul eder yoksa dininin gerekçelerini yerine getirmese bile neyi neden yaptığını bilen bir insana mı ?

daim sen zaten kendi sorunun cevabını vermişin:S

NesTo | same shit diffirent asshole
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sipidik bunu yazdı:

Kreston bunu yazdı:

tagext bunu bende duymuştum işte burdaki insan mantığını açıklayayım istersen (tabi kendimce ):

şimdi önemli olan bu yapılan hatayı telafi etmek deilmi ?

yani sonuçta 60 gün veya fakir doyurma burdaki amaç senin yaptığın bu hatayı telafi etmektir

ama nedense insanımız o kadar düz mantıkta ezbercidir ki mantığını kullanmadan herşeyi kabul eder

ben şimdi telafi olarak 10 gün tutsam veya 1 gün tutsam bu neyi değiştirir ? kendimce ben telafi etmişimdir bunu Allah kabul eder veya kabul etmez sonuçta bu kul ile Allah arasında olan bişeydir.

ama acaba Allah dinini yaşamayan yalnızca ezberleyen insanın mı imanını kabul eder yoksa dininin gerekçelerini yerine getirmese bile neyi neden yaptığını bilen bir insana mı ?

daim sen zaten kendi sorunun cevabını vermişin:S

aslında doğru diyosun ama şuda varki insan bi soru soruyosa sadece cevabını almak için değil başkalarınında görüşlerinden faydalanmak için soruyor olabilir herkezin kendi sorusuna birde kendi cevabı elbette vardır

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek

of ulan of bizde biliyoruz Peygamder efendimizin buyurduğunu oyüzden 61gün oruç tuttuğumuzu

Peygamber Efendimiz neden 61 gün buyurdu işte onu istedik

ALINTI

-Oruca  niyetlendiğin  halde , eğer bedenine hâkim olamaz, istek ve arzularına hâkim olamazsan, ceza olarak  61 gün tut da aklın başına gelsin ;  bedeninin isteklerine  hakim olmasını öğren ; diye !....

ALINTI

-
Toplam Hit: 17976 Toplam Mesaj: 70