folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Alevi Dedeleri Maaşa Bağlanıcak

Alevi Dedeleri Maaşa Bağlanıcak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    mehmetcan bunu yazdı:
    -----------------------------

gel gelelim şu işin aslına , alevilik nedir din mi mezhep mi ?

alevilik diye birşey yok. alinin yandaşlariydi alinin adamlari o günden bu güne aleviler diye geldi , bakmayin siz bizim burada ne alevililer var birakin aliyi , anasina bile saygisi yok bizim buradakilerin iyisi hiçmi yok var tabiki . ama alevilik ne bir din olarak kabul edilebilir nede mezhep sosya akım diye geçiyor du. ben yobazmiyim . evet öyleyim galiba sizlere göre tabiiki. bu direk alevi sünni çatişmasini dogurur . zamanin da oldu gu gibi

oruç tutmayen zor bulan namaz sevmeyip camiden utananan insanların islam tarihindeki bi takım olayları yontarak elde ettikleri bir inanış..Ne din ne mezhep Allaha inanan sapkınlar.Camiye gitmemenin savunması olamaz.

Konumu silenlere inat kürdüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Daha önceki mesajlarımda yazdığım gibi.Bu durum bir takım tarikatların cemaatlarında önünü açacak.İlerki dönemde hedef Halifelik Sistemini tekrar kurmaya kadar gidebilir.Zaten Batılı süpergüçler Halifeliği bir şekilde canlandırıp Müslümanları kontrola altında tutmayı düşünüyorlar.Türkiyede İslam Dünyasının lideri olmak isteyecek birçok insan var.Dede ünvanı kullanılırken problem olmayacaksa Şeyhler de haklarını arayacaklardır.Bundan şüpheniz olmasın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:

mehmetcan bunu yazdı:

gel gelelim şu işin aslına , alevilik nedir din mi mezhep mi ?

alevilik diye birşey yok. alinin yandaşlariydi alinin adamlari o günden bu güne aleviler diye geldi , bakmayin siz bizim burada ne alevililer var birakin aliyi , anasina bile saygisi yok bizim buradakilerin iyisi hiçmi yok var tabiki . ama alevilik ne bir din olarak kabul edilebilir nede mezhep sosya akım diye geçiyor du. ben yobazmiyim . evet öyleyim galiba sizlere göre tabiiki. bu direk alevi sünni çatişmasini dogurur . zamanin da oldu gu gibi

oruç tutmayen zor bulan namaz sevmeyip camiden utananan insanların islam tarihindeki bi takım olayları yontarak elde ettikleri bir inanış..Ne din ne mezhep Allaha inanan sapkınlar.Camiye gitmemenin savunması olamaz.

Bazen senin gibi mallar yuzunden siteden cikayim diyorum. Turkiye'de nufus oranina bakarsak Aleviler %20 lik bir kesim. Turkiye'de binlerce yuz kizartici suclar isleniyor. % 80 ine birden bu boku yapistirmanin bir alemi var mi simdi ??? %80 kesimin hepsi camiyemi gidiyor ?  Senin gibi okuzler yuzunden insanlar birbirine dusuyor. Sana ne kime inanip inanmadigimdan. Sapkinlik senin gibi at gozlugu olan okuz aleyhisselamlara ait bir mevzu. Sikerim adam gibi konusun konusmayacaksaniz boyle konular acmayin.

gazetede bir haber okumustum. Ramazan ayinda bicakla oruc tutmayan bir vatandasi oldurmustu. Ve bu katil uzun bir sure tecavuz sucu yuzunden iceri de yatmisti. Eeee bu adam da oruc tutuyor. 

Ben Rene'ye demistim. bu konularin boku cikiyor. kokusu ortaligi bulandiriyor. Bilen bilmiyen herkes ota boka mahallede abilerinden duyduklari ile yorum yapip insanlari hem sinirlendiriyor hem kiriyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    DrKill bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    Bütün bunları yapacaklarına komple diyaneti kaldırsalarda gerçekten laik bir ülke olduğumuzu anlasak...

Yapılacak en saçma şey. Diyanet işi kalkınca millet din hakkındaki sorularının cevaplarını fetoştan mı alacak yada tarikatlardan mı?

Şimdi kim veriyo ki :)

Onun sorumlusu diyanet değil medyadır hoca. İkisi ayrı şeyler.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    mallıktan başka bişey değil :) aleviler günümüze kadar harika şekilde sömürülen bir mezhep oluşumudur ki o noktada da acayip sapmışlardır :/ bitane alevinin yaptığı diğerini tutmaz :) cami'den farklı cem evine giderler bazısı war camiye de gider :) tamamen siyasi amaçlı kabul ettiler oy almak için başka hiç bir açıklaması olamaz :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Aleviler de oruç tutar, onların kendi oruçları vardır, ramazan ayında tutmazlar ama 12 imamların orucunu tutarlar. Ayrıca bir tanesi çıkmış benim arkadaşım ben aleviyim biz gusul abdesti almayız demiş, o değil alevi müslüman bile değildir. Kimiside aleviler oruç tutmaz demiş, ha diyelimki tutmazlar ama küçük yaştaki çocuklara taciz etmezler, çoluk çocuk demeden evleri işaretleyip ateşe vermezler, bir kaç torba kömür için kimseye oy vermezler, kavga nedir bilmezler, bu güne kadar tanıdığım alevilerin %95 i böyledir. Yani onlar kul hakkı yemezler. Bilirsinizki Allah (C.C.) bana her türlü günahla gel ama asla kul hakkıyla gelme der. Bir takım hasta beyinler gelmiş burada müslüman geçiniyor, hadi ordan be...

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    Aleviler de oruç tutar, onların kendi oruçları vardır, ramazan ayında tutmazlar ama 12 imamların orucunu tutarlar. Ayrıca bir tanesi çıkmış benim arkadaşım ben aleviyim biz gusul abdesti almayız demiş, o değil alevi müslüman bile değildir. Kimiside aleviler oruç tutmaz demiş, ha diyelimki tutmazlar ama küçük yaştaki çocuklara taciz etmezler, çoluk çocuk demeden evleri işaretleyip ateşe vermezler, bir kaç torba kömür için kimseye oy vermezler, kavga nedir bilmezler, bu güne kadar tanıdığım alevilerin %95 i böyledir. Yani onlar kul hakkı yemezler. Bilirsinizki Allah (C.C.) bana her türlü günahla gel ama asla kul hakkıyla gelme der. Bir takım hasta beyinler gelmiş burada müslüman geçiniyor, hadi ordan be...

mesajımda söylemek istedigimde tam olarak buydu :)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    f_shade
    f_shade's avatar
    Dişi
    ultrAsker bunu yazdı:

SpoofU bunu yazdı:

mesajımda söylemek istedigimde tam olarak buydu :)

İyice saçmalamışsın
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Aleviler Zaten Bu Ülkenin Vatandaşı Değil Mi ?

Ayrıca Bütün İçinde Özel Statü Her Zaman Zarar Olmuştur !

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:

Allah Bana Şirk Koşma Da Der. Sana Gösterdiğim yolda Mezhebe Tabii Ol Der. Benim Emrimi Çarpıtıp Farklı Uygulama Der !

Allah Der De Duyan,Uygulayan Var Mı ?

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
Toplam Hit: 7909 Toplam Mesaj: 51