folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Varsa Bu Dünyadaki Acılar Ve Zulümler Neden Var!?

Allah Varsa Bu Dünyadaki Acılar Ve Zulümler Neden Var!?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:
    -----------------------------

Kuran inanılmaz zekice yazılmış tüm sorulan sorulara göt edicek seviyede cevaplar içeren bir kitaptır.

Bu sorduklarının cevabını bende çok merak ediyorum.

Bir anne baba oğluna kıyarmı ?

Allah yarattı , şeytana ondan büyük olduğunu ispatlayacak madem ondan daha iyi şeytanı yok etsin bizi alsın cennete

Allah kendinden daha büyük ve kendininde kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi ? Hadi cevaplayın...

1)bir anne baba oğluna kıyar neden kıymasın? bal gibide kıyar ben eğer karımı sewmiosam çocugumuda sewmem.

2)şeytanı nie yok etsinki? madem insanlar bu dünyadaki dawranışlarına göre cennete veya cehenneme gidicek, şeytanda insanların iç yüzünü dışarıya vurmaları için allahın kullandığı bir araç olamaz mı? ayrıca şeytan sana ona uyman için ısrar etmez, o sadece teklif eder eğer senin nefsin kuwwetliyse ona uymazsın, diilse uyar günaha girersin bu kadar basit.

3)bu soruyu her ateist ortamında duyabilirsin.. bana bunlarla gelme, ii düşün adam gibi soru sor. bu arada allah isterse yaratır o taşı ama senin haBerin olmaz ;)

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek

bu arada konunun geldiği yerin başlıkla bi alakası yok. başlığada cvp weriim. arkadaşım allah sana akıl fikir wermiş, sen o aklını acılar ve zulümler oluşturmak yerine adam gibi şeylere kullansana.. allah nie senin her hatanı düzeltsinki?? zamanında peygamber yollayıp sana doğru yolu göstermişmi? göstermiş. peygamberden sonrasınıda düşünüp sana kitap göndermişmi?? göndermiş. e sen onu yol gösterici olarak kullanmıosan allah naapsınki sana????

alayına isyan inadına fuck bush!!

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

tyler371 bunu yazdı:

1)bal gibide kıyar ben eğer karımı sewmiosam çocugumuda sewmem.

2)ayrıca şeytan sana ona uyman için ısrar etmez, o sadece teklif eder eğer senin nefsin kuwwetliyse ona uymazsın

3) bana bunlarla gelme, ii düşün adam gibi soru sor. bu arada allah isterse yaratır o taşı ama senin haBerin olmaz ;)

Sana Verebileceğim En Güzel Cevap Burda Tıkla tyler371

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corelsnake
    corelsnake's avatar
    Erkek

Allah varsa bu dünyadaki acılar ve zulümler neden var!?

bu konuda çok güzel bir söz var çoğu yerde denk gelmişsinizdir belki ben tekrarlıyayım yine

"Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkça. Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkça." 

Önümden Yürüme Seni İzlemeye Bilirim, Arkamdan Yürüme Sana Yol Gösteremeye Bilirim, Yanımda Yürü ve Dostum Ol...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    vay be 10 sayfa olmus konu kavga gurultu kopmamıs ne guzel. Herzaman bu cercevede gitse fikir ayrılıgı olan konular tam super olucak. Konuya gelince, inanan inanır inanmayan inanmaz arkadaslar. Siz burada kendinizi yırtmanızla kimseyi musluman yapamazsınız, yada dinden cıkartamazsınız. Herkez belirli bir yasa gelmis ve fikirleri oturmus insanlar. Bu yuzden sahsi fikrime gore dini konular acmaya yada dine atıfta bulunan konular acmaya hic luzum yok.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    kosebay bunu yazdı:

bu konuda çok güzel bir söz var çoğu yerde denk gelmişsinizdir belki ben tekrarlıyayım yine

"Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkça. Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkça." 

Arkadaşım açıklamış çok güzel bir şekilde.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

----------------------------------------------------------------

tövbe de lan! :D

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek

dünyada her şey zıddıyla kâimdir(ayakta durur, mevcuttur) dolayısıyla Şeytan, Adem(insanoğlu), Allah diyalektiğinde Şeytan ile Adem'in çatışmasından Allah'ın

mutlak olduğu daha net anlaşılır...çünkü çatışan bu güçler en nihayetinde bir mutlakta son bulur.bu mutlak ise inananlara göre Allah, inanmayanlara göre ise sadece materyaldir.bu kadar da basittir aslında olay...

gözlerin açıksa göreceksin! Kulağın sağır değilse duyacaksın! Ellerin kesik değilse uzanacaksın! UĞUR MUMCU
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:

aklıma geldi söyliyim simdi bizler seytanla tanrının arasında gecen bir oyun yuzunden yartılmışız tanrı kendi yarattıgı seytanın kendisine karsı gelişinin ne kadar sacma ne kadar anlamsız yada ne kadar bosmu desek bilmiyorum ona kanıtlaması için bize ihityaç duyuyosa ve bizi kullanıyosa seytan aptalmı ki kendisine karsı kullandıgı seyi kendi yarattıgı ile savunma yapmasına karsı gelmesin simdi özgur irade deniyor eger tanrı kendi yarattıgı cehennemiyle bizi buna zorlamıyo mu ve zorluyosa tanrı bu oyunda hile yapmıyo mu ve tanrı seytana kendisinin ustun oldugunu ona göstermek yada kendisene karsı gelişin anlamsız oldugnu ona kanıtlamak yerine onu neden yoketmiyor yok etse bundan kimin haberi olur ki bu yuznden tanrı buyuktur diyenler neden tanrı bize ihtiyac duyuyor duymuyor diyenler ozaman neden cehennemle tanrının oyununda zorla tanrının yanında olmaya zorluyor bizi zorluyor cunku kendine inanmıyanları cehennemde yakıcam diyor ve bizi buna zorluyor bu oyunda hile var kardesim

ve tanrının cehennemi olmasaydı ona kim inanırdı kim 

Kuran inanılmaz zekice yazılmış tüm sorulan sorulara göt edicek seviyede cevaplar içeren bir kitaptır.

Bu sorduklarının cevabını bende çok merak ediyorum.

Bir anne baba oğluna kıyarmı ?

Allah yarattı , şeytana ondan büyük olduğunu ispatlayacak madem ondan daha iyi şeytanı yok etsin bizi alsın cennete

Allah kendinden daha büyük ve kendininde kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi ? Hadi cevaplayın...

cevaplayalım.

ateistlerin sorduğu salakça bir soru :)

evet sadece soru, iddialı değil .

kudreti sonsuz olan yaratıcı dilediği herşeyi yaratmaya gücü yetendir .

bunun ardından gelecek olan sorunun devamıda var biliyorum ,zahmet edip yazma cevabını vereyim.

yaratmaya gücü yeter ama yaratmaz.

defalarca yazdım bir kez daha yazayım.

Allahın paylaşmayacağı tek şey yüceliğidir İLAHLIĞIDIR ,bunu paylaşmaz.

bir anne baba evladına kıyıyor bazen,sen insani duygularla İLAHİ duyguları karıştırıyorsun dostum.

ve inananlar cehennem korkusundan değil şükredici olduklarından dolayı inanıyorlar ALLAH a.

inanıpta cehennemden korkmayanlar emirleri yerine getirmeyenler sana ispattır .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    Konu sanki Allah Varmı varsa ne Renk Gibi oLmuş. :))

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 14382 Toplam Mesaj: 107