folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askeri Lise Deneyimini Yaşayanlara Sorular

Askeri Lise Deneyimini Yaşayanlara Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek

AnaMuhalefet bunu yazdı:
    -----------------------------

sertan_06 bunu yazdı:

hacım assubaylık sınavına girdim elemeleri felan geçtik mülakatta girdim adamlar senin heyecanına konuşmana dilinde peltek var mı ona bakıo sordukları soruda insan hakları başkanının ismi nedir? haliyle bilmiyorum dedim nerde oturuyon dedi dikmen dedim tamam çık dedi ama şunu söleyim torpil olayı çok fazla dönüo :)

Hah konunun içinde başka bir konu daha çıktı durduk yere. Açıklayacak olan varsa anlatsın. Benim nefesim yetmiyor.

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş :)

kenarda köşede takılırım ben
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Lojman olayı subaylığa kadar tamam ama subayın hanımının anasının başı kapalı olamaz açık olmak zorundadır bi arkadaş benim tanıdımın anasımı karısımı ne başörtülü giriyor demiş eğer saçı görünüosa alırlar tabi öemli olan zaten saçın görünmemesidir türbanda...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

fatihack hoca seni askeriyenin almama nedeni ortada

Mesaj fatihack tarafından 12 Temmuz 2008 (Cumartesi) 15:39 tarihinde yazıldı.
    fatihack
    0

12/07/2008 3:39:00 PM

Erkek%20Üye

burada ciddi anlamda cahil arkadaşlar var.belki bazı konularda bilgilisiniz ama bazı konularda çok önyargılısınız.
    bakın arkadaşlar bugün kenya'da, kamboçya'da insanlar hep emperyalist ülkeler yüzünden açlık çekiyorlar.hastalıklarla boğuşuyorlar.
    merak ediyorum bu emperyalist devletlere, bu yetim hakkı yiyenlere bu kadar sövüyormusunuz ? ama o ülkelere gidip okul açana, o ülkelere islamiyeti yayana sövmeyi iyi biliyorsunuz.
    hadi anladım dinle ilgili işlere mesafelisiniz.yahu fettullah gülen'in okullarında Başbuğ'muz Atatürk'ün resmi var.sınıflarda onun resmi var.buralarda istiklal marşı okunuyor.bunlarada mı saygınız yok ?

neden amerika'da yaşıyor diyorsunuz.yahu daha dün kuşçubaşı eşref ile bu vatanın bekası için canını dişine takarak teşkilat'ı mahsusa için çalışan mehmet akif ve said nursi'yi bile bu ülkede vatan hainliğiyle suçladılar.aynısı bugün fettullah gülene yapılıyor.dün topal osman ve nicelerine yapıldığı gibi.nasıl yaşayacak burada ?

size birşey anlatılmaz.at gözlüklerinizi çıkaramazsınız.

neden.mehmet akif ersoy, said nursi, topal osman gibi kişilerle bağdaştırarak fettullah gülen'i anlattığım için mi ? siz önce bir kaç kitap okuyun.fettullah gülen'i tuncay özkan gibi bir zamanlar önünde köpek gibi saygı duyarak röportaj yapanlardan, sonra yılan diyenlerden değil, doğru dürüst adamlardan, mesela mehmet altan'dan öğrenin.

sen şu yazdıklarımın bir tanesini çürüt.neden almadıkları belli deyip gizemli bir şekilde kenara çekilme.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek

izmirli soruya orda menteş warken bi halt olmaz die cewap wer olsun bitsin :D

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

Lojman olayı subaylığa kadar tamam ama subayın hanımının anasının başı kapalı olamaz açık olmak zorundadır bi arkadaş benim tanıdımın anasımı karısımı ne başörtülü giriyor demiş eğer saçı görünüosa alırlar tabi öemli olan zaten saçın görünmemesidir türbanda...

tekrarlıyorum arkadaşım,Ankara Etimesgut Hava Lojmanlar,rütbe kıdemli albay,eşi (teyzem başörtülü) saçının da hiç bir yeri gözükmüyor..

Türk Silahlı Kuvvetleri hiç bir zaman kendi halinde inançlı insanlara karışmamıştır,zorluk çıkarmamıştır.Bir subay görevini layikiyla ifa ettikten sonra,ordunun ne gibi bir sıkıntısı olabilir bu insanlarla?

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

ZoRKaYa bunu yazdı:

tekrarlıyorum arkadaşım,Ankara Etimesgut Hava Lojmanlar,rütbe kıdemli albay,eşi (teyzem başörtülü) saçının da hiç bir yeri gözükmüyor..

Türk Silahlı Kuvvetleri hiç bir zaman kendi halinde inançlı insanlara karışmamıştır,zorluk çıkarmamıştır.Bir subay görevini layikiyla ifa ettikten sonra,ordunun ne gibi bir sıkıntısı olabilir bu insanlarla?

birader ordunun genel olarak bir sıkıntısı yok zaten.bireysel olarak sıkıntılar var.benim kuzenim askerliğini edremitte yaptı ve komutanlarıyla cemaat namazı kıldıklarını söyledi.burada bir sorun yok.ama bunlar istisna gibi gözüküyor çünkü genel olarak türbana ve dini ögelere bir karşıtlık var.orduevine türbanıyla giremeyen ve oğlunun mutlu gününde yanında olamayan tanıdığım gibi.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Salu3
    Salu3's avatar
    Erkek

Valla ne desem yalan olur :| Bizim arkadaş da girmişti Bana anlattığına göre sordukları soru aynen bu.__ Bi gemide Atatürk ve peygamber var gemi batıcak olsa kimi kurtarırdın gibi sorular sormuşlar :|

Tren odun seçmez hacı abi...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

ZoRKaYa bunu yazdı:

Kardeşim aynısıda benim başıma geldi Bilecik'te bi subay tanıdığı var babamın ziyarete gitmiştim hanımı başı kapalı içeri giremiyor perukla alıyorlardı içeri... Yalan mı sölicem :S

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

karatahta bunu yazdı:

ZoRKaYa bunu yazdı:

Kardeşim aynısıda benim başıma geldi Bilecik'te bi subay tanıdığı var babamın ziyarete gitmiştim hanımı başı kapalı içeri giremiyor perukla alıyorlardı içeri... Yalan mı sölicem :S

Beyler bakın bilmiyorum başkası varmı aranızda bu konuda işini bilen biri olarak tek ben yazıyorum

Tsk nın belirli bir kuralı vardır ve bu kuralı istisnalar hariç geçmeniz imkansızdır

bu türban olayı falan Türkiye dışarısından bazı insanların cıkardıgı ordu yıpratma calışmalarıdır ve kesinlikle başı kapalı açık diye bir olay yoktur yalnız şu vardır

Kural 1 : Kılık Kıyafet kuralı ilgili yonetmelik gereği uyulucak ve uymayanlar içeriye alınmayıp bu sosyallikten faydalanamıycaktır.Bunlar Sakal uzunlugu Baş kapalı olması ve kravat takılmamasıdır

Bu kurallar Tsk nın sosyal tesisleri için geçerlidir ve bunun gibi bir çok kural vardır ben kendi kardeşimi altında eşofman var diye sokamadım 5 yaşında siz neden bahsediyorsunuz

Bazı ilerizekalı* arkadaşlarım diyor yok işte dinsiz abaza falan hepsi cahilliktendir. Tsk da ki insanlar bir çoğunuzdan daha dinine sadık* ve dinine bağlıdır ve bizde vatansevgisi dahil hiç bir şeyin aşırıya kaçması yoktur. Lütfen böyle şeylere inanıp yada düşüncelere dalıp kafanızı kurcalamayın.

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur diye boşa dememiş Atamız

hatta hatta bi arkım demiştiki sormuşlar mülakkatta çocuğa gemi battığında atatürkümü kurtarırsın HZ:Muhammed'i mi die

bu soruyuda avrupadaki insanlar şakasına sorar şöyle derler ; Sana bir görev verildi görevin kabeyi uçurmak naparsın?

yani alaycı bir soru aşşagılama niteliginde

mülakatlardada öyle sorular yok tamamen senin pratik zekanla ilgili bir soru var  

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

bi kere önce ön sağlık muayenesi wardır.Eğer İst.Kuleli'de oluosa bu mülakat avlu gibi açık bir mekanda donuna kadar soyunursun.Boyun, kilon ölçülür (orantılı olmalı) daha sonra kemiklerinizde eğrilik olup olmadığına bakmak için birkaç hareket yaptırılır.Bunu geçerseniz hemen spora başlarsınız eğer geçemezseniz tartşılır bi sorununuz warsa sizi yine aynı yerde konuşlanmış olan heyet gibi bişeyin karşısına çıkarırlar.Konuşursunuz falan sonra geçirirler ya da elenirsiniz.Spora geçtiğinizde size verilen kılavuzdaki gibi barfiks mekik koşu ve uzun atlamayı geçmeniz gerekir 1 inden kalırsanız yine heyete gidersiniz bu sırada geçirilme şansınız azalır.vee son olarak sözlü mülakat.Muhtemelen saçma bir soru sorcaktır sizin cevabınızın bu saçma soruya verilebilecek en mantıklı veya karşınızdakini etkileyecek cevap olması gerekir.Eğer bu mülakatı da geçerseniz Sağlık muayenesi için Gata'ya gidersiniz.Malum herkesin bildiği şeyler tabi sizin aklınızda en çok yer edinecek şeylerden biri doktorun taşaklarınızı ellemsi olacaktırxD bundan sonrasını bilmiom...Böbrek taşından dolayı geçemedim.

NEDEN? (soru olarak)
Toplam Hit: 10945 Toplam Mesaj: 82