folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askeri Lise Deneyimini Yaşayanlara Sorular

Askeri Lise Deneyimini Yaşayanlara Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

music bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam ne kadar abaza isen ne kadar dinsiz isen öle daha çok alıyolar

ayrıca büyüdüğünde eşin türbanlı olursa lojman vermiyolar

alakası yok.Sizin beyninizin neye ne kadar çalışabildiğine bakıolar.Türbanlı olma konusu zaten malum. Türbanlı bir eşiniz olursa göz önünde tutulursunuz...Ayrıca Gazino vs. gibi hizmetlerden eşiniz faydalanamaz.

edit:Bana sorulan soru:

-Çanakkale'nin neyi meşhurdur?

cvp:Şehitleri(bu cevap aklıma nası geldi bilmiyorum.)

-Hmmm(tatmin olmuşluk ve yüzünde ufak bi gülümseme)

-peki baban nerde çalışıyor?

cvp:Çanakkale Boğaz Komutanlığı'na bağlı Onarım Destek Komutanlığı'nda Sivil Elektrik Teknisyeni.

-Babanın komutanın adını söyle bakalım.

cvp:(bir süre duraksadıktan sonra onların da bilemeyeceğini düşünüp salladım.) Deniz Atakan(eski komutan 6 yıl önceki)

NEDEN? (soru olarak)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek

bizim arkadaşa arkandaki duvarın rengi ney diye sormuşlar oda arkasını dönüp sarı demiş elemişler :I öndeki duvarla arkadaki duvarın rengi farklı değilya sanki mal arkadaş:D

BENDEN NE KÖY OLUR NE KASABA BENDEN OLSA OLSA MEMLEKET OLUR MEMLEKET...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

1-Mulakatta dini sorarlar evet ama dini bildin diye kimse sana birsey yapmaz banada islamin ve imanin sartlarini sormuslardi ve siraladim.

2-Ataturk ilke ve inkilaplari sorarlar

3-Aktuel haberlerden sorarlar , bu yil Formula 1 sampiyonlugunu kim aldi , bu yil olimpiyatlarda 100metre sampiyonu bayan kim vb .

4-Neden askeriyeye girmek istiyorsun

5-Ataturk'un hayati okudugu okul ,lise

Gemide batsa ATaturkumu kurtarirsin Peygamberimi boyle soru sorulmaz hoca,bunu soyleyen adam yalan soyler.Ama mulakat surecinde senin arastirirlar,aileni arastirirlar,tarikat baglanti falan varsa , isik dershanesi gibi dershanelere gittiysen bunlar senin onune engel olarak gelir ki hakli gelir.

soru olarak bunlar banko tabi bunlardan sonra kişisel sorular soruyolar genelde

NEDEN? (soru olarak)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

bi de şöle bişey war gittiğiniz dersaneler kurslar özel ders aldığnız öğretmenlerin ismi alınır araştırma için.FEMciler genelde elenir çünkü malum...Bişi sölemeye gerek yok arkadaşlarımdan biliyorum.Bu konuda haklılar.

NEDEN? (soru olarak)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

babam tsk mensubu emeklisi ve annemde başörtülü 6 sen istenbulda lojmanlarda kaldık ve kimse bişey demedi bi arkadaşın dediği gibi askeriyede bayanlar kapalı olabilir ama insanların gözüne sokacak şekilde değil yani olayı abartmadan gösteriş yapmadan ben dinliyim siz dinsizsiniz gibi göstererek değil öyle yaptığın zaman lojmanda vermezler meslektende atarlar olanları biliyorum çünkü mülakat konusuda bil hassa kuleli hava harp okulu mülakatlarına belki 3000 4000 kişi katılıyor onların içinden her bakımdan mükammel olanları seçiyorlar ayrıca o okula giren herkes pilot olamıyor belki 50 kişi belki daha az  senede verilen mezunların içinden ayrıca torpilde çok öner paşa tanıdıklar ıçok girer olaya tanıdığı olmayanların şansı daha düşüktür şu peygamber atatürk sorusu kadar saçma ve bu soruyu soruyolar banada sordular diyenler kadar gerizekalı insan yoktur çünkü böle bi soru yok bu soru şerefsizlrin çıkardığı şeylerdir güya türk ordusunu dinsiz yada atatürk düşmanı olarak gööstrecekler vatana hizmet edenleri kimsenini karalamaya hakkı yoktur

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

zaten söz konusu engelleme başörtüsüne vb ne deil böle aşırı kapalılık olanlara.

NEDEN? (soru olarak)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

hocam ben 4 sene once gırdım.yazılı sınavını kazandım. mülakatlarda neyse sporu falan da geçtik. geldi sözlü mülakat. 1 yüzbaşı 2 üsteğmen den oluşan bir kurul karşısına çıktım. küçük bir oda onlar masa basında sol tarafta da okullardaki türkiye haritaları boyutunda bir türkiye haritası. once nasılsın iyi muhabbetinden sonra bir il sordu şakayla karışık manisaydı sanırım göster bakayım dedi gösterdim. sonra önünde bir sürü katlanmış kağıt duruyordu bi tane çektirdi. çıkan yazı şu

''Yaşlılarda geçmişi görürüz, ancak daha dikkatli bakarsak geleceği de görebiliriz..'' açıkla bunu... :)

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    music
    music's avatar
    Erkek

@hyko

''Yaşlılarda geçmişi görürüz, ancak daha dikkatli bakarsak geleceği de görebiliriz..''

yaşlılar geçmişi yaşamış oldukları için onalrdan geçmişin öğreniriz

ama eğer geçmişinden ders alırsak kendimize biret alırsak gelceğimiz hakkında daha i yönlendirmeler yaparız

bu söz bunu açıklar tam açıklayamadım ama anlayın ilşte sizde

AKPli MÜRİD bu sitde akpli müridlere duyurulur grup krularım grupta hayvan siyanojen Qin ve sirpence karabasan351(yeni üye) akpli mürid yoqluğu var :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    fatihack bunu yazdı:

ComputerWolf bunu yazdı:

fatihack hoca seni askeriyenin almama nedeni ortada

Mesaj fatihack tarafından 12 Temmuz 2008 (Cumartesi) 15:39 tarihinde yazıldı.
    fatihack
    0

12/07/2008 3:39:00 PM

Erkek%20Üye

burada ciddi anlamda cahil arkadaşlar var.belki bazı konularda bilgilisiniz ama bazı konularda çok önyargılısınız.
    bakın arkadaşlar bugün kenya'da, kamboçya'da insanlar hep emperyalist ülkeler yüzünden açlık çekiyorlar.hastalıklarla boğuşuyorlar.
    merak ediyorum bu emperyalist devletlere, bu yetim hakkı yiyenlere bu kadar sövüyormusunuz ? ama o ülkelere gidip okul açana, o ülkelere islamiyeti yayana sövmeyi iyi biliyorsunuz.
    hadi anladım dinle ilgili işlere mesafelisiniz.yahu fettullah gülen'in okullarında Başbuğ'muz Atatürk'ün resmi var.sınıflarda onun resmi var.buralarda istiklal marşı okunuyor.bunlarada mı saygınız yok ?

neden amerika'da yaşıyor diyorsunuz.yahu daha dün kuşçubaşı eşref ile bu vatanın bekası için canını dişine takarak teşkilat'ı mahsusa için çalışan mehmet akif ve said nursi'yi bile bu ülkede vatan hainliğiyle suçladılar.aynısı bugün fettullah gülene yapılıyor.dün topal osman ve nicelerine yapıldığı gibi.nasıl yaşayacak burada ?

size birşey anlatılmaz.at gözlüklerinizi çıkaramazsınız.

neden.mehmet akif ersoy, said nursi, topal osman gibi kişilerle bağdaştırarak fettullah gülen'i anlattığım için mi ? siz önce bir kaç kitap okuyun.fettullah gülen'i tuncay özkan gibi bir zamanlar önünde köpek gibi saygı duyarak röportaj yapanlardan, sonra yılan diyenlerden değil, doğru dürüst adamlardan, mesela mehmet altan'dan öğrenin.

sen şu yazdıklarımın bir tanesini çürüt.neden almadıkları belli deyip gizemli bir şekilde kenara çekilme.

-----------------------------,

hocam ne kadar kitap okumuşsun ne kadar kültürlüsün şu okuduğun kitapların adlarını bi yazsan da bizde okuyp bişeyler öğrenebilsek şu at gözlüklerimizden bi kurtulsak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:

fatihack hoca seni askeriyenin almama nedeni ortada

Mesaj fatihack tarafından 12 Temmuz 2008 (Cumartesi) 15:39 tarihinde yazıldı.
    fatihack
    0

12/07/2008 3:39:00 PM

Erkek%20Üye

burada ciddi anlamda cahil arkadaşlar var.belki bazı konularda bilgilisiniz ama bazı konularda çok önyargılısınız.
    bakın arkadaşlar bugün kenya'da, kamboçya'da insanlar hep emperyalist ülkeler yüzünden açlık çekiyorlar.hastalıklarla boğuşuyorlar.
    merak ediyorum bu emperyalist devletlere, bu yetim hakkı yiyenlere bu kadar sövüyormusunuz ? ama o ülkelere gidip okul açana, o ülkelere islamiyeti yayana sövmeyi iyi biliyorsunuz.
    hadi anladım dinle ilgili işlere mesafelisiniz.yahu fettullah gülen'in okullarında Başbuğ'muz Atatürk'ün resmi var.sınıflarda onun resmi var.buralarda istiklal marşı okunuyor.bunlarada mı saygınız yok ?

neden amerika'da yaşıyor diyorsunuz.yahu daha dün kuşçubaşı eşref ile bu vatanın bekası için canını dişine takarak teşkilat'ı mahsusa için çalışan mehmet akif ve said nursi'yi bile bu ülkede vatan hainliğiyle suçladılar.aynısı bugün fettullah gülene yapılıyor.dün topal osman ve nicelerine yapıldığı gibi.nasıl yaşayacak burada ?

size birşey anlatılmaz.at gözlüklerinizi çıkaramazsınız.

off baya etkili bi cevap olmuş :)

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
Toplam Hit: 10944 Toplam Mesaj: 82