folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Avrupada Eğitim Görmek İsteyenler [Döküman]

Avrupada Eğitim Görmek İsteyenler [Döküman]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Açıköğretim ile mi? :) 

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

Açıköğretim ile mi? :) 

Gülünecek bir şey yok.Aöf okuyanların %80'i (bende dahil) askerlik yüzünden okuyor.Fakat Kpss vs normal üniversitelerden hiç bir farkı yok.

mkyb tarafından 05/May/14 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Oralara gidip tonla para dökmektense oturun Türkiyede açıköğretime gidin, o arada İngilizce kursuna vs yazılın.Yabancı dili ana diliniz gibi öğrenin her türlü iş bulursunuz.

Orada o şekilde anca dönercilik - taksicilik yaparsın hocam.

@unbalanced

Erasmus Mundus programı için illa Türkiye'de mastera başlamış olmak mı gerekiyor? 

http://mundus.eit.uni-kl.de/index.php?id=30

Mesela şu yukarıdaki programla ilgileniyorum ama başvuru şartlarında öyle bir şey yazmamışlar.

Ayrıca belki bunlar hakkında bilgin olmayabilir ama başvuru şartlarıyla ilgili bir iki şey sorayım bilgi amaçlı:

* ECTS ortalaması olarak minimum B ortalama istenmiş. Benim diploma ortalamam 2.75 bunun ECTS karşılığını nereden öğrenebilirim?

* Bir de tavsiye yazısı istenmiş. Bu yazının illa lisans derecesinin alındığı okuldan mı olması lazım yoksa farklı kanallardan olabilir mi?

Bartimaeus tarafından 05/May/14 21:54 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@evsiz, çalışma iznini falan araştır oralarda çalışabilirsin de yasal olarak. norveç, isveç, finlandiya kalifiye eleman arıyor sürekli. ama soğuk yerler ve ama güzel refah ülkeler

@mustafa, hocam türkiyede 35 bin tl maaşı hangi yazılımcı alıyor? gel sana burada sınıf arkadaşımı göstereyim.. yığınla insan var.. dar düşünmemek lazım.. ufkunu genişletirsen daha iyi olur senin adına. ingilizce artık hikaye.. burada 7-8 yaşındaki çocuklar bile akıcı ingilice konuşuyor, sen konuşsan ne olur? en az adamlar 3 dil konuşuyor.. artık eskidendi o ingilizce bil yeter demek.. 

@Bartimaeus, 

master a başlaman gerekmiyor hocam ne alaka anlamadım. direk gidip orada okuyacaksın. sadece lisansı okuduğun yerdeki uluslararası ilişkiler anlaşma sağlıyor bilidğim kadarıyla.

not ortalaması hakkında bilgim yok, ects avrupaya göre bir kredileme sistemi, bu bir standarttır. mesela benim türkiyede kredim 180 civarındayken ects ye vurduğumuzda 250 kredi çıkmıştı :) bunu öğrenci işleri hesaplayacak. haftalık ders saati, ders kredisiyle v.s. ilgisi var, o yüzden öğrenci işlerine ects yani türkçesi akts olan bir transkript istemen gerek. eğer aktsler hesaplanmamışsa dilekçe ile başvurup hesaplanmasını isteyeceksin. çünkü bizim bölüm için hesaplanmamıştı. gerçi ben uluslarası ilişkilere mail attım sağolsun yolladılar hem de ingilizce olarak.

tavsiye mektubu kimden olur bilmiyorum tam ama eğitim ile ilgili olduğu için bir prof. ya da dekan v.s. dan alabilirsen daha güzel olur. en azından rica et, hocam y.dışında okuyacağım bir mektup gerekli v.s kırmazlar büyük ihtimal..

unbalanced tarafından 05/May/14 22:05 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@evsiz, çalışma iznini falan araştır oralarda çalışabilirsin de yasal olarak. norveç, isveç, finlandiya kalifiye eleman arıyor sürekli. ama soğuk yerler ve ama güzel refah ülkeler

@mustafa, hocam türkiyede 35 bin tl maaşı hangi yazılımcı alıyor? gel sana burada sınıf arkadaşımı göstereyim.. yığınla insan var.. dar düşünmemek lazım.. ufkunu genişletirsen daha iyi olur senin adına. ingilizce artık hikaye.. burada 7-8 yaşındaki çocuklar bile akıcı ingilice konuşuyor, sen konuşsan ne olur? en az adamlar 3 dil konuşuyor.. artık eskidendi o ingilizce bil yeter demek.. 

@Bartimaeus, 

master a başlaman gerekmiyor hocam ne alaka anlamadım. direk gidip orada okuyacaksın. sadece lisansı okuduğun yerdeki uluslararası ilişkiler anlaşma sağlıyor bilidğim kadarıyla.

not ortalaması hakkında bilgim yok, ects avrupaya göre bir kredileme sistemi, bu bir standarttır. mesela benim türkiyede kredim 180 civarındayken ects ye vurduğumuzda 250 kredi çıkmıştı :) bunu öğrenci işleri hesaplayacak. haftalık ders saati, ders kredisiyle v.s. ilgisi var, o yüzden öğrenci işlerine ects yani türkçesi akts olan bir transkript istemen gerek. eğer aktsler hesaplanmamışsa dilekçe ile başvurup hesaplanmasını isteyeceksin. çünkü bizim bölüm için hesaplanmamıştı. gerçi ben uluslarası ilişkilere mail attım sağolsun yolladılar hem de ingilizce olarak.

tavsiye mektubu kimden olur bilmiyorum tam ama eğitim ile ilgili olduğu için bir prof. ya da dekan v.s. dan alabilirsen daha güzel olur. en azından rica et, hocam y.dışında okuyacağım bir mektup gerekli v.s kırmazlar büyük ihtimal..

Onay aldıktan sonra kendi üniversitenle iletişim geçip iki üniversiteyi konuşturman gerekiyor yazmışsın ya ondan kafam karıştı hocam. Normal erasmusta olduğu gibi okuyor olmam gerekiyor sandım biran. :)

Tekrar teşekkür ederim yardımların için.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla öğrenim anlaşması v.s. senin üniversitene geliyor o yüzden söyledim, yani bireysel başvuruyorsun ama ondan sonra resmi bir kurum gerekiyor, sonuçta sana 10 bin euro ya da daha fazla para verecek. eğer avrupada belirli bir süre yaşamadıysan çok daha yüksek veriliyor 15 bin ya da fazlaydı hatırlmaıyorum, araştırırsın. pek bilgi yok erasmus mundusla ilgili.ama birden fazla üniversitede okuma olayı falan var.. araştır artık kolay gelsin şimdiden :))

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bilgi için sağol çok faydalı

1- başlık avrupa ama hiç doğuda okumak hakkında bilgisi olan yok mu. avustralya, japonya yada güney kore. gerçi çinde inanılmaz ucuz diye duydum ama güvenli değil gibi geliyor bana orası hep.

2. si yüksek lisansı burda bir üniversitede başlayıp 2. kısımı yurt dışında yapılabiliyormu.

futurist tarafından 13/May/14 13:20 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Amerika'da 2 yıllık network engineering okunup, avrupa ülkelerinde 4 yıllığa tamamlanması ne derece mümkündür hocam? Bizdeki dikey geçişe benzer bir şeyler var mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

çizzz

Freedoom is not free.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Seneye avrupada okumak istiyorum ama ondan önce, haziranın 6 sında dil okulu için southbourne a gidicem oralarda olanlar varsa bu tarihlerde görüşebiliriz :)

-1 ay kalıcam :)

BerkayCit tarafından 30/May/14 19:26 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 8079 Toplam Mesaj: 71