folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Azıcık Dertleşelim, İçimizi Dökelim

Azıcık Dertleşelim, İçimizi Dökelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

bu ülkede işim olsun diyorsan 

ya paran olacak

ya dayın olacak

yada kafan basacak

dayın yoksa kadan 1500 de bassa zor

paran varsa ama kafan basmıyorsa işin daha zor

dayın var ama paran yoksa dayın sana birşeyler bulur:) 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Razorback bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kapitalizmin fırsat eşitliği bu işte hoca.Ekonomide fırsat eşitliği olmaz ancak eğitimde olmalıdır.Mesela ağzı laf ebesi olan bir sürü boş teneke piyasada paranın kralını kazanırken sen tecrübe referans diye totonu yırtarsın ama kifayet etmez işte.Sistem tutarsız üçkağıtlar bütünü.Ben diploma sahibiyim askere gidicem nolucam bilemiyorum.Kavede batak barbut okey mi takılıcaz yada bi imkanımız doğucak ona göre mi davranıcaz belli değil.Ha mutlaka her işsizim diyen çalışmaktan yoksun insanlar bekliyorlarki altın tepside iş servis edilicek önlerine.Oturduğu yerden iş bekleyen insan profilinede karşıyım.Bir yerlerden başlamak gerek boynu kırıp çalışmak mücadele etmek belki dürüst olmak belki kapitalizmin namus yoksunu kurallar bütününden istifade edip kısa zamanda parayı kırmak.Bayanlar konusuna gelince göğüs çatalıyla alımlı hatlarla bi bok beceremeyen afrodit müsvetteleri fabrikada didinen ayşe abladan fatma bacıdan daha değerli değiller tabiki seninde sitemin bu olsa gerek.Hayatın aq hocam sana bişey olmasın kısmette ne varsa o olsun.

Çok doğru ve yerinde hocam ağzına sağlık

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    çok laf yalansız çok para daleveresiz olmuyor arkadaşlar 150 adet mükellefimden biliyorum

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

taekwondo bunu yazdı:
    çok laf yalansız çok para daleveresiz olmuyor arkadaşlar 150 adet mükellefimden biliyorum

kaç para alıyon hocam defter başı benim pederde mali müşavir. işi devralırım belki sıkı para anladığım kadarı ile:) 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Elinden hiç bi rşey gelmiyorsa sistem kendini oturtmuşsa sistemde göz göre göre çürümek yerine sisteme dahil olup belli bir yer edindikten sonra sistemi ve düzeni değiştirme çabasına girmek bunun mücadelesini etmek kendimize ihanet  mi olur, düzenin köpekliği mi olur yoksa doğru olan mı olur yoksa düzeleceğiz ve düzelteceğiz derken düzülüp kalır mıyız ya da bazı şeylerin tatlı gelmesi sonu herşeyiunutup devam mı ederiz ?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Nitrous bunu yazdı:

ya paran olacak

ya dayın olacak

yada kafan basacak

paranı kaybetmeyecek kadar aklın olsun yeter diğer hepsi hallolur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

sermaye şart!

Bizdede o yoq aq çalıştırıcıların insafına kaldık

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    Elinden hiç bi rşey gelmiyorsa sistem kendini oturtmuşsa sistemde göz göre göre çürümek yerine sisteme dahil olup belli bir yer edindikten sonra sistemi ve düzeni değiştirme çabasına girmek bunun mücadelesini etmek kendimize ihanet  mi olur, düzenin köpekliği mi olur yoksa doğru olan mı olur yoksa düzeleceğiz ve düzelteceğiz derken düzülüp kalır mıyız ya da bazı şeylerin tatlı gelmesi sonu herşeyiunutup devam mı ederiz ?

Sistemin parçası olmaktansa,

Sistemin içinde çürümeyi tercih ederim.

La birde kim çıkardı bu işin ucunu siyasete döktü ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı:
    Nitrous bunu yazdı:

ya paran olacak

ya dayın olacak

yada kafan basacak

paranı kaybetmeyecek kadar aklın olsun yeter diğer hepsi hallolur

Abi paranı kaybetmemek ticaret ve risk kavramlarına aykırı.Ha memur stili bir yaklaşımdan bahsediyosan uzun vadede dediğin doğru ama çok uzun vadede.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

taekwondo bunu yazdı:

kaç para alıyon hocam defter başı benim pederde mali müşavir. işi devralırım belki sıkı para anladığım kadarı ile:)

mlsf fazla para alamıyorum stajerım ve bi smmm ye bağlı çalışmak yanında sigortalı görunmek durumundayım ve bunu da bildikleri için stajer meslek mensubu insanları köle gibi kullanıyolar para yok huzursuzluk cok vs vsgüya para kazanacaz diye sınav calıstık kazandık ssk mızı bile ödemekten acizler kendimiz yatırıyoruz 150 mükellefin her işi bizde bitiyor saygıdeğer mali müsavirimiz büroya ugramaz paralar hesabına yatar bizim maaşlarda nerde çapulcu mükellef var git al parayı o senın maaşın olur :) ben böle işin içine edim dıstan görende baya saygın bi meslek sanıyor halbuki adam yerine konmuyoruz kız arkadaslarını yemege götüremeyen stajer meslek mensubu var halimiz bu yani :( ama sen şanslımısın babadan ogla gecen bi meslek babanın ruhsatı ölene kadar bizim cektimiz rezilli cekmeden kullanabilirsin sonrada bir başkasının ruhsata ortak olursun olur bıter 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 8688 Toplam Mesaj: 57