folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Azıcık Dertleşelim, İçimizi Dökelim

Azıcık Dertleşelim, İçimizi Dökelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

abi bn 18 yaşındayım yani sana tavsiye verecek kadar vasıflı görmüyorum kendimi ama bnce başka illerdede şansını deneyebilirsin..

bide hangi becerinin hangi vasfın hangi sevginin kıymeti biliniyoki buralarda seninkinin bilinsin canını sıkmamaya çalış bnce 

Zugzwang
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamiyumu
    yamiyumu's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------
    Elinden hiç bi rşey gelmiyorsa sistem kendini oturtmuşsa sistemde göz göre göre çürümek yerine sisteme dahil olup belli bir yer edindikten sonra sistemi ve düzeni değiştirme çabasına girmek bunun mücadelesini etmek kendimize ihanet mi olur, düzenin köpekliği mi olur yoksa doğru olan mı olur yoksa düzeleceğiz ve düzelteceğiz derken düzülüp kalır mıyız ya da bazı şeylerin tatlı gelmesi sonu herşeyiunutup devam mı ederiz ?

Güzel yorumlar severek okudum. YaSevYaTerkEt abi hayırlısı diyorum,

ekonomi pek iyi gitmiyor işten çıkan girenlere oranla daha fazla. 2 yılda KPSS sınavlarına keşke girseydin abi belki bir şans kapısı. Fast-food sektöründe her türlü iş bulursun sanki o da mı yok?

Son Ders-Aşk ve Üniversite. filminde söyle bir replik vardı:

Devrimci 2 eski arkadaş konuşuyorlar, birisi babasını hastane hastane dolaştırmaktan dolayı ölmesini ve sırtından vurulduğunu söylüyor çatışmada

sonra işte holding sahibi oluyor v.s

- kimin için lan dedim devrim? şu doktor için mi? yoksa şu hastabakıcı için mi? kimin için? paran olmayınca minibüse bile binemiyorsun neyin devrimini yapacaksın? önce dedim kendim kazanayım. kendimi gerçekleştireyim sonra paylaşırım. herkesin hikayesi başka da benim ki böyle başladı. parayı kazandım her sabah erkenden uyandım senelerce eşekler gibi çalıştım. sana bir şey söyliyeyim mi? insan sıcağı görünce ne kadar üşüdüğünü anlıyor. paylaşmak dedik ya başkasının parasını paylaşmak hoş da yani zaten devrimcilik bir yerde başkasının parasını paylaşmak söz konusu olunca güzel ama kendi paran söz konusu olunca ne paylaşacam lan dedim? kiminle paylaşacam? siz benim kurşun yaramı paylaşacak mısınız? babamın gözlerimin içine baka baka gidişini?
    ben her sabah kalktığımda siz osura osura uyuyordunuz ama... sizinle mi paylaşacam ulan dedim.
    bu hayat insana insanlardan nefret etmeyi öğretiyor.

"Önemli olan, Tanrı"nın bir enstrüman yaratmış olmasıdır. İnsan denen bir enstrüman. Ancak yarattığı müzik enstrümanını çalamayan bir usta gibi, Tanrı da insandan doğru sesi çıkaramamıştır. Bu yüzden, Tanrı hariç bütün güçler insanı çalmış ve özellikle de şeytan en güzel melodilerini onunla bestelemiştir." *** Sahip olduğun her bilgi, içinde çürüdüğün bir hücredir. ***
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DmrKen
    DmrKen's avatar
    Erkek
    Türkiyenin genel problemi hocam, zaten malı mülkü olanların hepsi babadan kalmalarla idare ediyor, babadan birşey kalmayanlarda sürünüyor :(

01000100 01101101 01110010 01001011 01100101 01101110
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

DmrKen bunu yazdı:
    Türkiyenin genel problemi hocam, zaten malı mülkü olanların hepsi babadan kalmalarla idare ediyor, babadan birşey kalmayanlarda sürünüyor :(

sürünmeye devam

ulen baba parası yemek nasıl bısey acaba ya küçükken yiyoduk ama o zamanlar  verıdıgı  parayla cıklet  fln oluyodu ancak :|

azıcık ucundan kıskanıyorum baba  parası  yıyenlerı ama  kişisel  düşüncemdır  kızmıyorum  bu adamlara  varkı yiyiyolar  

kontra bisiklet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

fazla bişey yazmıycam.

yaş 28 olsa bile geç değil. illaki yaşadığın kentte meslek eğitimi veren kurs yeri vardır. ücretsiz yada ücretli bilemem. ben mesela ebru hat yada tezhip mesleğini iş bulamassam öğrenmeyi kafaya koymuştum. çarşıda felan resim yapıp satma planım vardı. iyi para var haaa.

bende çalışıyorum. ama mesleğim değil. sırf borçları kapatmak geleceğe yatırım için katlanıyorum. öyle zamanlar olduki hayata küfrettim. lanet olsun dedim böyle düzene...değiştirecek bir güç yok.

kafayı çalıştırmak gerek.küçük düşünmemeli. inşaatta çalışılsa yine para gelir. düşününce çok şey olur ama karar bizim karar değil.

"Reklamlar bizi arabaların ve giysilerin peşine düşürdü; ihtiyacımız olmayan şeyleri satın alabilmek için nefret ettiğimiz işlerde çalışıyoruz. Biz tarihin üvey evlatlarıyız. Hayatta ne hedefimiz var, ne yerimiz. Biz ne bir büyük savaş yaşıyoruz, ne de büyük buhran. Bizim savaşımız ruh dünyamızda; bizim büyük buhranımız, kendi hayatlarımız. Televizyonla büyütüldük ve bir gün hepimiz milyonerler, film yıldızları veya rock yıldızları olacağına inandırıldık. Ama olmayacağız ve bu gerçeği yavaş yavaş öğreniyoruz ve feci şekilde asabımız bozulmuş durumda."
    Tyler Durden, Fight Club.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Razorback bunu yazdı:
    SeRDaR bunu yazdı:
    Nitrous bunu yazdı:

bu ülkede işim olsun diyorsan 

ya paran olacak

ya dayın olacak

yada kafan basacak

dayın yoksa kadan 1500 de bassa zor

paran varsa ama kafan basmıyorsa işin daha zor

dayın var ama paran yoksa dayın sana birşeyler bulur:) 

paranı kaybetmeyecek kadar aklın olsun yeter diğer hepsi hallolur

Abi paranı kaybetmemek ticaret ve risk kavramlarına aykırı.Ha memur stili bir yaklaşımdan bahsediyosan uzun vadede dediğin doğru ama çok uzun vadede.

Para her zaman parayı çeker gücü çeker ticaret ve risk de kayıp az parası olanlar için geçerli olan bir şey çok parası olan adam kolay kolay kaybetmez çünkü para her zaman parayı çekmiştir ama iyi ama kötü yatırımı ona göre yapar ticarette her zaman ufak tefek kayıplar olmaktadır bu ufak tefek kayıpların kişiyi ne kadar sarstığı önemli az parası olanı sarsar çok parası olanı sarsmaz sadece deneme yapmış olur atıldığı sektörü kaybetse bile dokunmayacaktır.Hee yüksek paraya giden yol dediğine göre tıkalı diyeceksiniz evet bu şekilde tıkalı ama illegal yola başvurduğun vakit açıktır sabancının hamallıktan iş adamlığına hikayesi hiçbirimizi kandırmasın :)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

taekwondo bunu yazdı:

Nitrous bunu yazdı:

taekwondo bunu yazdı:
    çok laf yalansız çok para daleveresiz olmuyor arkadaşlar 150 adet mükellefimden biliyorum

kaç para alıyon hocam defter başı benim pederde mali müşavir. işi devralırım belki sıkı para anladığım kadarı ile:)

mlsf fazla para alamıyorum stajerım ve bi smmm ye bağlı çalışmak yanında sigortalı görunmek durumundayım ve bunu da bildikleri için stajer meslek mensubu insanları köle gibi kullanıyolar para yok huzursuzluk cok vs vsgüya para kazanacaz diye sınav calıstık kazandık ssk mızı bile ödemekten acizler kendimiz yatırıyoruz 150 mükellefin her işi bizde bitiyor saygıdeğer mali müsavirimiz büroya ugramaz paralar hesabına yatar bizim maaşlarda nerde çapulcu mükellef var git al parayı o senın maaşın olur :) ben böle işin içine edim dıstan görende baya saygın bi meslek sanıyor halbuki adam yerine konmuyoruz kız arkadaslarını yemege götüremeyen stajer meslek mensubu var halimiz bu yani :( ama sen şanslımısın babadan ogla gecen bi meslek babanın ruhsatı ölene kadar bizim cektimiz rezilli cekmeden kullanabilirsin sonrada bir başkasının ruhsata ortak olursun olur bıter 

hmm anladım hocam Allah yardım etsin patronunada biraz insaf versin.

Benim peder şimdi bıraktı o işi ama yeğenine verdi ruhsatını o açtı bir büro.Güzel kazanıyor zannedersem masrafsız bir iş anladığım kadarıyla.

Ek iş olarak düşünüyorum ilerde hele bi üni bitsin bir yandanda bu sene açıköğretime yazılacağım işletme okuyacağım fransız kalmayım konuya.Bir 3 5 milyar kaldırırsam aylık mustangımın benzin parası çıkar:))Teşekkür ederim hocam. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı:
    Razorback bunu yazdı:
    SeRDaR bunu yazdı:
    Nitrous bunu yazdı:

bu ülkede işim olsun diyorsan 

ya paran olacak

ya dayın olacak

yada kafan basacak

dayın yoksa kadan 1500 de bassa zor

paran varsa ama kafan basmıyorsa işin daha zor

dayın var ama paran yoksa dayın sana birşeyler bulur:) 

paranı kaybetmeyecek kadar aklın olsun yeter diğer hepsi hallolur

Abi paranı kaybetmemek ticaret ve risk kavramlarına aykırı.Ha memur stili bir yaklaşımdan bahsediyosan uzun vadede dediğin doğru ama çok uzun vadede.

Para her zaman parayı çeker gücü çeker ticaret ve risk de kayıp az parası olanlar için geçerli olan bir şey çok parası olan adam kolay kolay kaybetmez çünkü para her zaman parayı çekmiştir ama iyi ama kötü yatırımı ona göre yapar ticarette her zaman ufak tefek kayıplar olmaktadır bu ufak tefek kayıpların kişiyi ne kadar sarstığı önemli az parası olanı sarsar çok parası olanı sarsmaz sadece deneme yapmış olur atıldığı sektörü kaybetse bile dokunmayacaktır.Hee yüksek paraya giden yol dediğine göre tıkalı diyeceksiniz evet bu şekilde tıkalı ama illegal yola başvurduğun vakit açıktır sabancının hamallıktan iş adamlığına hikayesi hiçbirimizi kandırmasın :)

Peki makro anlamda madur muhtaç kimdir abi ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hocalar vallahi Duygu isminde bir kıza aşığım, 3 yıldır o kız için kimseyi sallamadım.

İlk 2 yıl nasıl biri olduğumu öğrensin diye arkadaş olarak hep yanaştım,

Ama son 1 yıldır atılımlar yapmaya çalışıyorum ama olmuyor, kız bulgaristanda okuyor. Sırf onun için bulgaristana okumaya gidicektim

3 yıldır evdekileri söylüyorum para koyun kenara, para koyun kenara koydular, sonra hiç beklenmedik bir darbe aldık ve bankadan haciz işlemi geldi,

Ne evi aradılar haciz gelicek diye ne de tebligat gönderdiler. Neyse ogün yatırdık okul parasını hacize şimdi üniversiteyede gidemedik 1 yıl çalışmak zorundayım.

Bir firma üzerinden taşaron olarak bir fabrikaya bakımcı yolladılar. 1 ay çalıştım işimiz bitti dediler şutladır. Şimdi boş zamanları değerlendirmeye çalışıyorum kurslara katılmaya çalışıyorum. Ama bir yandan da iş aramaya devam ediyorum.

Bayramda istanbul'a gittim bu sefer kesin açılıcam dedim. Kararlıydım yine olmadı. Bayram nedeniyle nerdeyse hiç görüşemedik. İtiraf et kısmında bunuda yazmıştım ama olmadı işte. Geçen ablasıyla konuşuyordum; bana o seni arkadaşı olarak seviyor falan dedi.

Benim aklımda 3 yıldan beri sürekli Duygu var ve ya o olucak ya da hiç bir kız olmucak. Bu kadar kararlı olduğumu söyledim.

Kafam çok karmaşık vallahi bilmiyorum nasıl olucak nasıl biticek.. 

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Memleket ne halde geldi, çiftçiyi bitirdiler her yere alış veriş merkezleri açtılar, önceden tarlasını eken hayvanıyla geçinip giden insanlar şimdi köyünü terkedip aylık 500 liraya kasiyerlik, güvenlik göevlisi, temizlik gibi işlerde çalışıyor. Benim gelecekten hiç ama hiç umudum yok, ne evlenmeyi ne de çocuk yapmayı aklımın ucundan bile geçiremiyorum, Allah yardımcımız olsun, insanımıza akıl versin ki bir an önce uykudan uyansınlar!

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 8671 Toplam Mesaj: 57