folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Azıcık Dertleşelim, İçimizi Dökelim

Azıcık Dertleşelim, İçimizi Dökelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Sizler toplumun dışlanmış birer ferdi ve üst tabakanın oluşturduğu sınıfsal çöplüğün meyva kabukları olmak dışında varlığı hiçbir anlam ifade etmeyen insan yığınından başka birşey değilsiniz... O'nlar aynı meyvanın çekirdeğini gömüp hazinelerini genişletirken, sizler ezilip bükülmeye ve içinizdeki esefle yaşamaya mahkumsunuz... Derdiğinizi anlattığınız yazılara hergün yeni paragraflar eklerken, o'nlar yine size ait bireyleri köleleştirme, siz ise uyumaya devam etmektesiniz...

36 saatlik uykusuzluğun yanı sıra  gecenin 4'ün de yazılan bu iletinin içeriğini henüz tam olarak çözemesemde, kimsenin üstüne alınmasını istemiyorum, iletileri bile doğru düzgün okuyamadım...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Valla İş Bulsanda Adam Gibi Patron Bulaman, Memlekete ne oldu anlamadım. Bir Gariplik Var bu işte ama ne Bende Çözemedim... 3 Yıldır Çalışma Hayatına Paydos Çekenlerdenim, Hep Bu Dangalak Yaşam Tarzından, Çirkef İnsan Taciri Patronlardan Dolayı... Rüzgar Nereden Eserse Oradan Kazanıyom Ekmeğimi. Serbest İş yap yani.. Yeteneğin ne var ise Onu İhtiyacı olan Çevrene Bildir, İşleri Düştüğünde Al hakkını..

Ayak Üstü iş Her Zaman Karın Doyurur, Evde Pineklemelerinde Cabası Sana Kar Kalır. ;)

Hatta Çoook Serbest iş yapabilirsin. Sana Kalmış Yani. :) Organize İşlerdeki Gibi. eh eh eh :))

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kedmesh
    kedmesh's avatar
    Erkek

Su an Erasmus programi vasitasi ile gelmis oldugum Portekizin Leiria kentinde  bulunan bir yurdun sessiz ve kimsesiz etut odasindan bazi Turkce karakterlerden mahsun bir sekilde size burdaki ilk bir ayimda neler yasadigimi anlatmaya calisacagim. Beni en cok etkileyen mevzudan konuya dalmak istiyorum, malum 1 aydir burdayim yani geldigimde ramazanin baslariydi gelir gelmez polonyali gacilar aklimi basimdan aldi beni tutuklari gibi bi bara goturduler ulen sabaha kadar ictik anasini satiim sonra içlerinden birine gum pat çat pat ondan sonra sabah kalk içimde ole bi vicdan azabi varki anlatamam ben gelmeden once orda oruç tutarim diye dusunuyodum ama su dustugumuz duruma bak ama kendimizi durduramadik tabi uyduk bi kere seytana yine aynen devam adamlar soruyo sen musluman degilmisin  ramadan ramadan diye ben de diyom muslumanim ama sicagi seviyorum bence cehennem daha guzel bi yer oldugumde cehennemin en alt katinda olucam ve sizleri de cok seviyom nede olsa sizi de oldugunuzde benim yanima yollucaklar diye isi girgira aldim ama simdi ramazan bitmesine ragmen vicdanim ziril ziril sizliyo onuda gec koca yurtta 4 Turk var biri ben digeri asosyal geceleri yasayan depresif muhalif bisey, digeri benim oda arkadasi gunluk ortalama konusmamizi 4 cumleyle halledebiliyoruz disari cikmiyo hep odada delirecek adam 5 ayin sonunda ha bi de kendi kendine konusuyo digeri hande diye bi kiz ingilizce konusamiyo portekizceyi zaten hicbir erasmus ogrencisi konusamiyo ama gaci manyak cunku insanlarla iletisime gectimi beni niye anlamaiyolar diye onlari gelip bize dert yaniyo dedim kizim sen manyakmisin ilkokul seviyesindeki ingilizcenle olmayan portekizcenle sen buraya gelmisin bi de adamlara firce kayiyosun e oha anasini satiim. Bi de aksamlari disari bi ben cikiyorum herkesin yaninda memeleketinden arkadasi var benim zero aq ama yinede herseye ragmen cok guzel bir memleket temsili yaptigimi dusunuyorum Turkiyedeki herkese sevgiler memleket burnumda tutuyo serefsizim ayriyetten siktir edin Ab yi bizim onlara degil onlarin bize ihtiyaci var

Hade eywallah :)

Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

bizim bir restuarantımız var kuşadasında bu ay elamn sıkıntısı çektik 3 kişi bzı sebeblerden işi bıraktı ve onlarsız çalıştık herneyse elman arıyoruz elaman bulamıyoruz nerede işssizlik anlmıyorum

2 ay çalışacaktı gelecek elaman sezon bitiyor nede olsa aylık 600 750 arası vercekti işine kabiliyetine göre + haftada 100 150 lira arasıda bahşiş nerden baksan 2 ayda 2000 binlira yeme içme bizden kalcak yerde bizden ve işinde iyiy olur kabrarsa seneyede maaş artırıp + sigorta yapılarak 6 ay çalışcaktı ama yok aq bi elaman bulamadık :S :D şurda kaldı 1 ay sanırım artık işlerde düşüyor idare edecez de kimsenin paraya ihtiyacı yokmu anlamadım ya insna derki iş güç yok 2 ay takılayım biraz harçlık çıksınn

ha yinede kuşadasında filan kalan varsa şu 25 günlük sürede gelip çalışa bilir seneyede işi kapar ve ögrencekleri sayesinde heryerdee iş bulur :D:D Allah herkeze kolaylık versin

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

be_cool bunu yazdı:
    -----------------------------

bizim bir restuarantımız var kuşadasında bu ay elamn sıkıntısı çektik 3 kişi bzı sebeblerden işi bıraktı ve onlarsız çalıştık herneyse elman arıyoruz elaman bulamıyoruz nerede işssizlik anlmıyorum

2 ay çalışacaktı gelecek elaman sezon bitiyor nede olsa aylık 600 750 arası vercekti işine kabiliyetine göre + haftada 100 150 lira arasıda bahşiş nerden baksan 2 ayda 2000 binlira yeme içme bizden kalcak yerde bizden ve işinde iyiy olur kabrarsa seneyede maaş artırıp + sigorta yapılarak 6 ay çalışcaktı ama yok aq bi elaman bulamadık :S :D şurda kaldı 1 ay sanırım artık işlerde düşüyor idare edecez de kimsenin paraya ihtiyacı yokmu anlamadım ya insna derki iş güç yok 2 ay takılayım biraz harçlık çıksınn

ha yinede kuşadasında filan kalan varsa şu 25 günlük sürede gelip çalışa bilir seneyede işi kapar ve ögrencekleri sayesinde heryerdee iş bulur :D:D Allah herkeze kolaylık versin

Vaaay Sen Kuş Adasındamısın.. Oraya Sık Gelirim. Tatlıses Hotelin Yukarısında Altın Group Sitesi var, Orada Kalırım. Bi Gün Görüşürüz Kısmetse, Şu An Diyarbakırdayım ama Bayramdan Öncesinde 60 Gün Kadar Kaldım, Her Senede Gelirim. İş Konusunda Dedim ya Enteresanlıkların Biri bin. Gerçektende Öyle yani. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

Vaaay Sen Kuş Adasındamısın.. Oraya Sık Gelirim. Tatlıses Hotelin Yukarısında Altın Group Sitesi var, Orada Kalırım. Bi Gün Görüşürüz Kısmetse, Şu An Diyarbakırdayım ama Bayramdan Öncesinde 60 Gün Kadar Kaldım, Her Senede Gelirim. İş Konusunda Dedim ya Enteresanlıkların Biri bin. Gerçektende Öyle yani. :)

adadan birinin çıkcagını tahmin ettim ama senin çıkacagını tahmin edemezdim :D sevindim bir gün gel kahvemi iç laflarız :) ama sanırım anca seneye gelirsin ve bende büyük ihtimalle askerim kısmetse 210 da :S 

ve gerçekten çok garip çalışacak birisini bulamadım :D

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

be_cool bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:

adadan birinin çıkcagını tahmin ettim ama senin çıkacagını tahmin edemezdim :D sevindim bir gün gel kahvemi iç laflarız :) ama sanırım anca seneye gelirsin ve bende büyük ihtimalle askerim kısmetse 210 da :S 

ve gerçekten çok garip çalışacak birisini bulamadım :D

Ekim Ayı İçinde Yine Oradayım. :) Gelmezmiyim. Mutlaka Gelirim, Adaya Geldiğimde Pm leşiriz. Selametle.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

Arkadaşlar gece gece karnıma yine ağrılar girdi, sıkıntıdan patlamak üzereyim.

Yaş geldi 28'e merdiven dayadı.

Hemen hemen 2 yıldır iş yok güç yok.

Normalde mesleğim muhasebe - finansman.

2007 senesine kadar Gaziantepde yerleşik büyük çaplı birçok fabrikada muhasebe-finans departmanlarında çalışmışlığım var. 2007 senesinin sonunda işten bir çıktım pir çıktım. Ogün bugündür halim harap.

Bankadan çektiğim krediler anamı ağlattı.

2 faklı kredi borcumun 1 + 2 taksidi kaldı.

Sağolsun bayanların iş hayatına tecavüzü mağdurlarındanım.

Başvurmadığım iş ilanı nerdeyse kalmadı.

Bim - Migros - Tansaş - Carrefour - Çetinkaya - Metro vb. alışveriş mağazalarının reyon elaman ilanları,

Özel ve Kamu hastanelerinin temizlik elaman ilanları,

Bankaların gişe memuru elamanları,

V.b dandik işler, vasıfsız elaman ilanları, boktan iş ilanları.

Sağolsunlar hiçbiri bizi bu boktan işlere layık görmediler.

Artık şüphelendim gittim sabıka kaydımı çıkarttım, bişey yok.

Tip desen çok şükür, diksiyon yerinde.

Sorun nedir anlamadım...

anteplileri pek sevmem (sözüm meclisten dışarı)

iktidardan tanidiğin olmadığın sürece kamu işine girmen biraz zor... özel sektörün verdiği para ne kadar çalıştırdığı süre ne kadar.. adamın anasını ağlatır... bence yüksek yapıp ünilerde kalmanı tavsiye ederim...

(bu arada antepten safranboluya antep halk dansları topluluğu geldi... ) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocam artık Türkiyede en dandik işi bile bulmak yada kurmak,iş kursanda tutunmak cok zor.İş az vasıfsız ve vasıflı eleman cok.Nufus yoğunluğundan dolayı böyle.Bide artık her sektör şirketlerin etkisine girdi.Yani şirketin sadece calıstırdıgı elemanı olabiliyorsun üni. mezunu falan olmadan.Üni. mezunlarıda işsiz.Bu memleketin durumu hocam.Avrupa ülkelerinde mesela Norvec,Danimarka,İngiltere gibi ülkelerde bizim kişi başına düşen gelirimizin 2 katı adamlara gelir düşüyor.Bunun temel sorunu nufus çoğunluğu.Nufus cok olup calısmayan ve calısmak istemeyen adam olursa böyle oluyor.

Avrupaya falan gitsen belki iş bulursun ama gurbetcilikde zor.Bende kaygılanıyorum simdiden geleceğim için.Allah yardımcımız olsun. 

Edit: Hocam ingilizcen ve 3-5 milyar paran varsa kendine güveniyorsan avrupaya git derim.Gerçi doğudan bir sürü millet ne ingilizcesi ne parası ne pulu ne kültürü olmadan avrupaya calısmaya gidiyor.Yani 2-3 sene zorluk cekersin ama ondan sonra ayak uydurursun oraya.Para kazanmaya basladıkdan sonra Türkiyeye dönersin.İşini kurarsın yada cebinde paran olur iş kurmak istediğin zaman sermayen olur.Biraz cesarete bakıyor herşey. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

Devlet-i Ali Osmaniye'de terfii temayüz olmaz ilmü irfan ile.... Olmalı maden-i has veya kuvvetli iltimas veya olmalı delik ile temas

yani diyor ki bu işler okumakla olmaz. ya paran olacak, ya dayın olacak ya da ten ile temasın olacak (:  böyle bu işler

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
Toplam Hit: 8674 Toplam Mesaj: 57