Bir Grup O. Ç.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Kesinlikle Bayrağa Ve İstiklal Marşımıza Yapılan bir Edepsizlik Affedilemez. Oradaki Gençlik Nasıl bu Hale Getirildi, Doğrusu Biliyorum ama Sanırım Anlatmaya Ansiklopedi Büyüklüğü Yazı Yazmak ve Okuyacak Sabırlı Okuyucu Bulmak Gerekecek...

Sadece Gençlik Onun Bunun Piyonu Olabileceğiniz Konulardan Uzak Durun.. Kimseye Kanmayın. Kimseyi Küçük Görmeyin.. Dilini ve Yaşam Biçimini Örselemeyin.. Ülkemiz Bu Hayinliklerin Kaynağını Kurutabilecek Güce Sahiptir.. Ancak Sabır Etmeliyiz.

Acaba bu bir cesit protestomu diye dusundum ama sadece "saygisizlik"

Hiç Bir Protestoya, Hiç Bir Gaye Ve Amaçla Milli Bütünlüğümüzün İstiklalimizin Simgeleri, Karıştırılamaz...

Kaldıki Başka Bir Devletin Bile Milli Marşına Ve Bayrağına Saygısızlık Yapmak Etik Bir Davranış Değildir..

Haci ben TURK'um ve Elhamdulillah muslumanim.

Yunanistan'da yasiyorum. Lakin bu devletin de bayragina saygi gosteriyorum.

İki Gözümsün,

Değil Başka Devlet Kimseye Saygısızlık etmemek Lazımdır.. Kimsenin Özlük Haklarını Alaylı Dillere Sürmemek Lazım.. Saygısızlık Çünkü Ölüm Getirir.. Saygısızlıklar Yüzünden Çıkan Savaşlar, Birbirini Öldüren Mahalleli Yada Eski Arkadaşlar Örnekler Çoğaltılabilir.

Saygısızlık Çok Kötü Bir Şeydir.

Daha Güzel Şöyle Denilebilir, Kimseye Saygı Göstermek Zorunda Değilsin, Ancak Saygısızlık da Edemez Bir Kimse.. Saygı Göstermeye Mecbur Olmaması Saygısızlık Edebileceği Anlamına Gelmez Elbette.

Hacim aslinda sorun isin kokunden kaynaklaniyor yaw. Turkiye'de nasil bilmem de burada kucuklerin buyuklere pek saygisi kalammis gibi.

Istisnalar haric....

Buyuge saygi kucuge sevgi olsaydi... Ve ilk hedef her zaman dostca uzlasmak olsaydi su yapilan savaslarin yarisi olmazdi.

Ama savaslarda v.s tek goze carpan cikar yuzunden...

Baskasina, onun malina, namusuna , sahsiyetine v.s v.s saygi gosteren kac kisi kaldi ki .....

Sanki insan gibi anlasip isimizi halletsek nolucakti .. Bokunu cikardilar afedersin...

Neyse kafa utulemis gibi olmiyayim :)

Estahfurullah Ne Münasebet Hocam, Kafam Ütülenmez, Heleki Üslubu Senin Gibi Sağlam Saygılı Görgülü Bir Müritcan Yüzünden Hiç Ütülenmez....

Bu Arada Söylemlerine Katılmamak Mümkün değil...

Sagolasin hacim :)

Birde su irkcilik meselesi. Nefret kelimesini ve nefret etmeyi pek sevmem ama su YALNIZ oldugumuz dunyada en nefret ettigim seylerin basinda geliyor.

Benim icin insan gibi insan olan ne olursa olsun insandir ayrim yapilamaz.

Ama devletine , milletine , insanlara dedigim gibi saygisizlik yapanlar hele de yok yere insan canina kiyanlar gozumde degerleri hayvanlardan dusuktur.

Hayvanca hayvan yaptigin iyiligi anliyor ama bazilari anlamamakta direniyor.

O irkcilik yapanlar varya, canlari tehlikeye girse o irkcilik yaptiklari insanlarin onlari kurtarmasi icin cok cok ozur dileyerek soyluyorum onlarin k...ni yalar....

Nice insanlar gordum b.k gibi para ama hayvanlar kadar olamiyor. Ne fakirler gordum gonulleri dunyadan zengin. Istisnalar haric.

Arkadas bu dunya kotuye gidiyor. Bir 50-100 sene oncesine bakiyorum dedelerimiz - ninelerimiz , tamam hayat sartlari zormus ama insan gibi birbirleriyle geciniyorlar. Simdi noldu ? insanlar rahata erdi... Hersey hazir oldu.. E tabi baska isleri gucleri kalmadi birbirleriyle dalasiyorlar...

Oysa herkes kendi sofrasindan yese... isler duzelecek...

Kafamda ve aklimda olanlari yazmaya kalksam blog acmam gerekecek :)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    Thelordmax bunu yazdı

İstiklal marşında ayağa kalkmamışlarmış.... 30bin TL ödeyip bu ülkenin askeri olmayı reddetmeyi biliyorsunuz ama ?

2012'deyiz halen şekil milliyetçiliği yapıyorsunuz. Bırakın bu geri kafalılığı. İstiklal Marşına sadakat ayağa kalkmakla amuda kalkmakla gösterilmez. Bu sözleri şimdi söylemek tepki çekecektir çünkü halen "şekil milliyetçiliği"ni savunanlar azınlıkta. İp gibi durup kendi vatandaşlık vazifesini tamamlamış gibi hisseden çoğu kişilerin aslında ne kendisine ne de halkına zerre kadar fayda sağlamamıştır.

10 kıta 41 dizeden oluşan o metnin anlamı hepimiz için anlam yüklüdür. O sözleri yazıya döken M. Akif o zamanın yaşanmış azmi, dürüstlüğü ve inancı en kaliteli biçimde yeni nesillere aktarmaya çalışmıştır. Bunu herkes benliğinde hissetmelidir. Bu ülkeye yarar sağlamış herkesi bu istiklal metnine saygısını göstermiş sayarım.

tebrikler hoca en iyi cevabi sen vermissin.

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

orospunun çocuğunun bile vatana saygısı vardır. Bunlar daha öte birşey

küfrederiz villalara kulübeden
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Kesinlikle Bayrağa Ve İstiklal Marşımıza Yapılan bir Edepsizlik Affedilemez. Oradaki Gençlik Nasıl bu Hale Getirildi, Doğrusu Biliyorum ama Sanırım Anlatmaya Ansiklopedi Büyüklüğü Yazı Yazmak ve Okuyacak Sabırlı Okuyucu Bulmak Gerekecek...

Sadece Gençlik Onun Bunun Piyonu Olabileceğiniz Konulardan Uzak Durun.. Kimseye Kanmayın. Kimseyi Küçük Görmeyin.. Dilini ve Yaşam Biçimini Örselemeyin.. Ülkemiz Bu Hayinliklerin Kaynağını Kurutabilecek Güce Sahiptir.. Ancak Sabır Etmeliyiz.

Acaba bu bir cesit protestomu diye dusundum ama sadece "saygisizlik"

Hiç Bir Protestoya, Hiç Bir Gaye Ve Amaçla Milli Bütünlüğümüzün İstiklalimizin Simgeleri, Karıştırılamaz...

Kaldıki Başka Bir Devletin Bile Milli Marşına Ve Bayrağına Saygısızlık Yapmak Etik Bir Davranış Değildir..

Haci ben TURK'um ve Elhamdulillah muslumanim.

Yunanistan'da yasiyorum. Lakin bu devletin de bayragina saygi gosteriyorum.

İki Gözümsün,

Değil Başka Devlet Kimseye Saygısızlık etmemek Lazımdır.. Kimsenin Özlük Haklarını Alaylı Dillere Sürmemek Lazım.. Saygısızlık Çünkü Ölüm Getirir.. Saygısızlıklar Yüzünden Çıkan Savaşlar, Birbirini Öldüren Mahalleli Yada Eski Arkadaşlar Örnekler Çoğaltılabilir.

Saygısızlık Çok Kötü Bir Şeydir.

Daha Güzel Şöyle Denilebilir, Kimseye Saygı Göstermek Zorunda Değilsin, Ancak Saygısızlık da Edemez Bir Kimse.. Saygı Göstermeye Mecbur Olmaması Saygısızlık Edebileceği Anlamına Gelmez Elbette.

Hacim aslinda sorun isin kokunden kaynaklaniyor yaw. Turkiye'de nasil bilmem de burada kucuklerin buyuklere pek saygisi kalammis gibi.

Istisnalar haric....

Buyuge saygi kucuge sevgi olsaydi... Ve ilk hedef her zaman dostca uzlasmak olsaydi su yapilan savaslarin yarisi olmazdi.

Ama savaslarda v.s tek goze carpan cikar yuzunden...

Baskasina, onun malina, namusuna , sahsiyetine v.s v.s saygi gosteren kac kisi kaldi ki .....

Sanki insan gibi anlasip isimizi halletsek nolucakti .. Bokunu cikardilar afedersin...

Neyse kafa utulemis gibi olmiyayim :)

Estahfurullah Ne Münasebet Hocam, Kafam Ütülenmez, Heleki Üslubu Senin Gibi Sağlam Saygılı Görgülü Bir Müritcan Yüzünden Hiç Ütülenmez....

Bu Arada Söylemlerine Katılmamak Mümkün değil...

Sagolasin hacim :)

Birde su irkcilik meselesi. Nefret kelimesini ve nefret etmeyi pek sevmem ama su YALNIZ oldugumuz dunyada en nefret ettigim seylerin basinda geliyor.

Benim icin insan gibi insan olan ne olursa olsun insandir ayrim yapilamaz.

Ama devletine , milletine , insanlara dedigim gibi saygisizlik yapanlar hele de yok yere insan canina kiyanlar gozumde degerleri hayvanlardan dusuktur.

Hayvanca hayvan yaptigin iyiligi anliyor ama bazilari anlamamakta direniyor.

O irkcilik yapanlar varya, canlari tehlikeye girse o irkcilik yaptiklari insanlarin onlari kurtarmasi icin cok cok ozur dileyerek soyluyorum onlarin k...ni yalar....

Nice insanlar gordum b.k gibi para ama hayvanlar kadar olamiyor. Ne fakirler gordum gonulleri dunyadan zengin. Istisnalar haric.

Arkadas bu dunya kotuye gidiyor. Bir 50-100 sene oncesine bakiyorum dedelerimiz - ninelerimiz , tamam hayat sartlari zormus ama insan gibi birbirleriyle geciniyorlar. Simdi noldu ? insanlar rahata erdi... Hersey hazir oldu.. E tabi baska isleri gucleri kalmadi birbirleriyle dalasiyorlar...

Oysa herkes kendi sofrasindan yese... isler duzelecek...

Kafamda ve aklimda olanlari yazmaya kalksam blog acmam gerekecek :)

Dediğin Gibi Söylem Türetmeye Başlasak Blok Açmamız Gerekecek... Irkçılık Kötü Bir Hastalıktır. Irkını Sevmek Ve Başka Irklara Sevdirmek, Övdürmek Bir Tür Terördür bu Aslında...

İnsanları Aşşağılamak, Beyaz, Siyah Veya Uzun Kulaklı Olmak Yada Kısa Burunlu Olmak, Fiziği Ve Anası Babası Düzgün Kimselerin Alay Konusu Olmamalı...  İnsana Yakışmayan durumlardır bu Durumlar.

Ben Kendi Irkımı Bile Övmeyi Sevmezken Birileri Irkını Övecek Sözler Bana Söylettiremez.. Etik Olarak Yanlıştır, Heleki Bunu Devlet Zoru ile Yaptırmaya Kalkışmak Devlet Eli ile Terör Estirmek Olur..  Bir Devlete Terör Estirmek Yakışmaz.. Umarım Demokrasimiz Gelişir.

Şuda Çok İyi Bilinmelidirki, Dünya Üzerinde Bulunan Bütün Devletler Terör ile Kurulmuştur.. Genel Kaide Kan Dökmek Üzerine Kurulu Adı Savaş Olan Eylemler Neticesinde Kurulmuştur.. Her Devletin Kuruluşu Kanlı Ve Veballi Olur... Kurulmuş Bir Devleti Yıkmakta Kurmaya Kalkışmak Kadar Veballi Bir Harekettir.. Dış Düşmanlarımızın Oyunlarına Gelmeden Birlikte Yaşamayı Birbirimize Tahammül Etmeyi Kendimize Alıştırmalıyız.. Bu Çatı Altında Hep Birlikte Yaşıyorken Irkın Ne Önemi Kalırki, Yaşam Biçimimiz ve Konuştuğumuz Dilin Güzelliğini Yaşamamız Neremize Yetmiyorki, Bölücü Yıkıcı Söylemler yada Fiiler Geliştiriyoruz.. Bakınız PKK. Kendilerinin Bu Vebal Dolu Hareketten Vazgeçerek Dağdan İnmesini Temenni ediyorum.

Bizim Devletimiz, Kıymeti Bilinesi Bir Devlettir, Çünkü Milleti Çok Kaliteli Bir Millet.. Türkü ile Kürdü İle Lazı Ve Diğer Sentezleri Oluşturan Halkları ile Mükemmel Bir Yapısı var.. Bu Farklılıklar Tarihimizin Bize Bıraktığı Değerli Miraslarımızdır. İnsanlarımız Gerçekten Çok Güzel.. Birbirinizin Kıymetini Bilin.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı
    Thelordmax bunu yazdı

İstiklal marşında ayağa kalkmamışlarmış.... 30bin TL ödeyip bu ülkenin askeri olmayı reddetmeyi biliyorsunuz ama ?

2012'deyiz halen şekil milliyetçiliği yapıyorsunuz. Bırakın bu geri kafalılığı. İstiklal Marşına sadakat ayağa kalkmakla amuda kalkmakla gösterilmez. Bu sözleri şimdi söylemek tepki çekecektir çünkü halen "şekil milliyetçiliği"ni savunanlar azınlıkta. İp gibi durup kendi vatandaşlık vazifesini tamamlamış gibi hisseden çoğu kişilerin aslında ne kendisine ne de halkına zerre kadar fayda sağlamamıştır.

10 kıta 41 dizeden oluşan o metnin anlamı hepimiz için anlam yüklüdür. O sözleri yazıya döken M. Akif o zamanın yaşanmış azmi, dürüstlüğü ve inancı en kaliteli biçimde yeni nesillere aktarmaya çalışmıştır. Bunu herkes benliğinde hissetmelidir. Bu ülkeye yarar sağlamış herkesi bu istiklal metnine saygısını göstermiş sayarım.

beni politik amaçlar, gayeler yüzünden kimse askere gönderip gerektiğinde ölmemi bekleyemez. Vatan için canım feda, ama iki üç tane koca götlünün isteği yerine gelicek diye ölmem ben. Gerekirse, anam ölmesin, bacım ölmesin diye ölürüm.

diğer yazdığın iki paragrafa katılıyorum.

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek

o.ç az kalmış bence..

Metalurjist.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    WH0 bunu yazdı
    Thelordmax bunu yazdı

beni politik amaçlar, gayeler yüzünden kimse askere gönderip gerektiğinde ölmemi bekleyemez. Vatan için canım feda, ama iki üç tane koca götlünün isteği yerine gelicek diye ölmem ben. Gerekirse, anam ölmesin, bacım ölmesin diye ölürüm.

diğer yazdığın iki paragrafa katılıyorum.

Hocam Ben O Koca Dötlülere Yumuşak Dötlüler Diyorum... Yumuşak Dötlü İstiyor Diye, Bende Çocuklarımı Kurban Vermem, Söz Konusu Vatansa, Benimle Beraber İki Oğlumunda Canı Feda Olsun.. Ama O Yumuşak Dötlüler Önce Haddini Bilecek.. İnsanlarımız İle Kedinin Fare İle Oynadığı Gibi Oynamayacaklar...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Thelordmax bunu yazdı

bu işin askerlik yapıp yapmamak ile alakası yok

ek olarak bu zamana kadar vatandaş askerlik yaptıda ne oldu?

kahraman mı oldular? askerde komutanlarından dayak yediler akıllandılar, uslandılar, çoluğunu çocuğunu doğru dürüst yetiştirmeyi öğrendiler, hepsi bu.

ama istiklal marşında ayağa kalkıp marşı söylemek saygıyla ilgili bir mevzu

ve bu aynı hareketi bir avrupa ülkesinde veya amerika nın herhangi bir devletinde yapan birisinin hayatı kayar

tabii türkiye gibi dirayetsiz bir ülke olursan böyle marşınla dalga geçerler işte...

AllahinOglu tarafından 12/Eki/12 21:39 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cecenya
    cecenya's avatar
    Erkek

beyler şimdi ne diyeyim bilmemki bazılarının zoruna gidecek ama yinede söylüyeyim..

1.şekil milliyetciliği hat safhada 

2.istiklal marşı bir islami akidedir

3.ataist olan hergele o kadar kendini kaptırmışki bir anda koyu müslüman olmuş

4.daha manasına bile vakıf olamayanlar var

5.istiklal marşı bir islami türkiye milliyetçiligidir

6.her mümin türkiye vatandaşının sahip cıkması gereken bir destan saklıdır içerisinde

7.en çok sevindiğim ise şuki ataist vb veya gayrimüslimlerin bu 10 kıtalık şiirin okunuşunda sas duruşta durmaları beni gururlandırıyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kişisel olarak zorla sevdirme ya da zorla "türküm" dedirtme lüksümüz yok tabi. 

ama durum şu ki bu götverenlere herhangi bi yabancı ülkenin marşını dinlet, saygıdan ayağa kalkarlar. öyle olması gerekmez mi zaten? papuayenigine marşı olsa saygıdan kalkarım ben. söylemeye çalışırım dilim döndüğü kadar.

ama bu şerefsizler ekmeğini yedikleri, üniversitesini okudukları vatanın marşına artizlik yapıyorlar. 

bunu niçin yazdım? amcığın biri çıkıp "herkesin kişisel düşüncesidir, zorlayamazsınız" der diye yazdım. belki dedi ibnenin biri bilmiyorum önceki mesajları okumadımç

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 9924 Toplam Mesaj: 108